Як зробити веранду з полікарбонату

Хочете зробити привабливе продовження будинку? Тоді вам неодмінно потрібно зайнятися облаштуванням веранди. Одним з недорогих, але дуже міцних матеріалів, що використовуються для цього, є полікарбонат. Трохи часу і старанності і у вашій сім’ї буде унікальне місце для відпочинку та прийому гостей!

Листи полікарбонату сьогодні застосовують у різних сферах будівництва, в тому числі і при спорудженні веранди. Прості полікарбонатні панелі зазвичай складаються з двох шарів, між якими розташовані ребра жорсткості. Вони розташовуються уздовж аркуша. У порожнинах знаходиться повітря, який є додатковою теплоізоляцією. Більш дорогий полікарбонат відрізняється наявністю двох або навіть трьох шарів, які також поділяються ребрами жорсткості і пустотами. Такі панелі відрізняються легкістю і гнучкістю, відмінно пропускають промені світла.

Веранду з полікарбонату можна використовувати для вирощування рослин навіть у прохолодну пору року. Ця конструкція ні в якому разі не може бути суцільною. Тут повинні бути вікна для здійснення своєчасного провітрювання.

Як визначитися з формою і видом веранди

Как сделать веранду из поликарбонатаМонтаж внапуск

Якщо говорити про види веранд, то їх всього два: вбудовані і прибудовані. При цьому вбудовані конструкції практично завжди роблять ще на етапі будівництва будинку, що передбачає наявність загального фундаменту і даху. Винятком може стати веранда, яку роблять на одному ганку. Якщо ця конструкція вже добудовується до зведеного та облаштованому будинку, то вона вже вважається прибудованої.

Що стосується форм, то вони можуть бути самими різними. Іноді веранда може нагадувати своєрідний пояс з-за свого розташування навколо будівлі. Але найчастіше ця конструкція є прохідний між входом в будинок і вулицею. Однак якщо веранда планується і облаштовується зимовий сад, то вона служить, як правило, виходом тільки з однієї кімнати.

Тераса або відкрита веранда. Слово «terra» перекладається з латини як «земля». Це може бути обумовлено тим, що дана споруда лише злегка піднесено над поверхнею землі і нагадує малогабаритну майданчик. Над нею повинна бути облаштована дах.

Зазвичай відкрита веранда або, як її ще прийнято називати, тераса розташовується поруч з будинком або ж повністю приєднана до нього. Цікаво, що така конструктивна особливість веранди візуально збільшує розмір будинку.

Такий тип конструкції ідеально підходить для південного клімату, де переважаючим є теплий сезон. Дах може бути виготовлена з полікарбонату. У якості так званих стін можуть виступати зелені чагарники і декоративні рослини. Якщо кліматичні умови у вашій місцевості дуже суворі, то переважно споруду обшити зі всіх сторін полікарбонатними листами. Ці легкі стіни, безумовно, послужить захистом від поривчастого вітру.

Как сделать веранду из поликарбонатаПолікарбонатна веранда на металлокаркасе

Веранда з похилим дахом зазвичай примикає до будинку і виконує функцію своєрідного буфера між будинком і вулицею. За рахунок щільного примикання веранди до особняка забезпечується стійка та жорстка опора даху. Як вважають багато хто, дуже зручно, щоб були споруджені два входи, один з вулиці, а другий з дому.

Веранда у формі півкола – це, мабуть, самий вдалий варіант. Краса зелених насаджень і краса квітів саду ніби обрамляє напівкруглу веранду, плавно переходячи в неї, створюється особлива панорама пейзажу. В такому випадку фундамент має споруджуватися з бетонних блоків, перетворюють в монолітну конструкцію стрічку.

Для спорудження каркасу ви можете використовувати брус з масиву, що має прямокутний перетин. Щоб підвищити жорсткість, стійкість і надійність веранди, і верхня, і нижня обв’язка повинні бути виконані з однакового бруса.

Власноручне зведення зони відпочинку з полікарбонату

Как сделать веранду из поликарбонатаВластивості стільникового полікарбонату

Полікарбонат – це легкий матеріал, відповідно і веранда з нього не буде важкою. Внаслідок чого, при зведенні споруди ви можете обійтися стовпчастим або стрічковим фундаментом. Зайнявшись виготовленням підстави, вам слід заздалегідь подбати про те, щоб конструкція веранди була закріплена на фундаменті. Що стосується каркаса, то його можна зробити з металевих труб, куточків або ж швелерів, тут також доречний пластиковий матеріал і дерев’яні бруски.

Как сделать веранду из поликарбонатаПолікарбонат

Найчастіше дах роблять односхилим, що має кут нахилу близько 40°. І, тим не менш, конфігурація її може бути різною. Наприклад, якщо ви вирішили побудувати веранду невеликого розміру, то дах можна зробити арочної, тим більше що полікарбонат дуже гнучкий і його можна вільно гнути. Каркас такої прибудови повинен робитися вже з урахуванням того, якою в майбутньому буде дах.

Как сделать веранду из поликарбонатаПравила кріплення полікарбонату

Кріпити панелі до каркаса слід, використовуючи гвинти і шайби.

Під кожну шайбу вам обов’язково потрібно підкладати гумову прокладку. Крім того, під гвинти слід висвердлити отвори, які перевищують діаметр гвинта не більш ніж на 3 мм. Такі значення вибрані не випадково: під впливом тепла, що виходить від сонця, полікарбонат розширюється, а при низьких температурах він звужується. Ці фактори можуть розгойдувати, а відповідно, і послаблювати кріплення.

Как сделать веранду из поликарбонатаКріплення болтами

Зазвичай для будівництва літньої веранди використовують полікарбонатні листи, що мають товщину від 0,8 до 1,0 див. Якщо ви плануєте звести більш міцну споруду, то використовуйте полікарбонатний лист товщиною від 1,4 до 1,6 див. Роботи зі спорудження та облаштування зони відпочинку з полікарбонатного листа займуть у вас порівняно небагато часу. Проте термін експлуатації цього матеріалу досить великий і часто досягає 10 років. Для того щоб відпочивати на веранді було комфортно, достатньо площі в 16м2. Але, якщо ви часто запрошуєте багато гостей і любите галасливі вечірки, то веранду краще зробити більше.

Отже, ви вже маєте досвід з будівництва веранди з полікарбонату? Які труднощі у вас виникали при проведенні робіт? Що допомогло вам з ними впоратися? Може бути, ви зробили веранду з якоїсь індивідуальної технології? Діліться з нами своїм досвідом, знаннями та вміннями! Пишіть свої коментарі!

Радимо прочитати:

  • як побудувати альтанку своїми руками дешево;
  • каркасний басейн своїми руками з пвх.

Відео

Як зробити козирок з сотового полікарбонату, можна побачити в наступному відеоматеріалі:

Фото

Как сделать веранду из поликарбонатаВітражне скління полікарбонатом

Как сделать веранду из поликарбонатаВид веранди зсередини

Как сделать веранду из поликарбонатаВеранда з прозорого полікарбонату

Как сделать веранду из поликарбонатаБудівництво навісу для веранди

Как сделать веранду из поликарбонатаСтільниковий полікарбонат в справі

Как сделать веранду из поликарбонатаЗ напівкруглим полікарбонатним навісом

Как сделать веранду из поликарбонатаВідкрита веранда

Как сделать веранду из поликарбонатаСкління полікарбонатом

Как сделать веранду из поликарбонатаКупольного типу

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code