Дизайн хрущовки 90 фото

Часи, коли квартири роздавали безкоштовно, безповоротно минули. А не так вже і давно, коли країна стала відновлюватися після війни, в епоху великопанельного домобудівництва, починаючи з 1955 року, житлом намагалися забезпечити якщо не всіх, то багатьох. Звичайно, ці квартири, які в народі недбало називають «хрущовками», далекі від досконалості: занадто тонкі й нерівні стіни, низькі стелі, незручне планування, звуко – і теплоізоляція не на належному рівні. Але зате будували швидко, і свою задачу хрущовки виконали сповна.

Всього за 9 років чверть населення країни була забезпечена житлом. І досі хрущовки складають значну частину житлового фонду. Поступаються місцем новим будинкам вони лише в центральних районах столиці та інших великих містах, у провінції ж хрущовки будуть стояти ще довго. Їх ресурс, раніше становить 50 років, був переглянутий і збільшений до 150 років, за умови капітальних ремонтів. Так що сенс продумувати дизайн хрущовки і робити в ній капітальний ремонт, безумовно, є.

Дизайн хрущевки 90 фотоОсь такий гарний інтер’єр хрущовки з переплануванням можна реалізувати

Так, у радянський час і таким квартирах були раді: нехай це житло, де всього 1 кімната, так і та невелика, але зате своя. Норми житлоплощі розраховувалися не з міркувань комфорту, а з урахуванням лише необхідного мінімуму для фізіології людини. Зараз же, коли потреби змінилися, власникам хрущовок хочеться якось трансформувати своє житло, щоб домогтися комфорту і функціональності.

Варіантів дизайну хрущовки насправді не так вже й мало, особливо якщо вони передбачають перепланування, наприклад, поділ одного незручного приміщення на 2 кімнати, виконують різні завдання, або розширення вузьких і маленьких приміщень за рахунок прохідних зон. Якісь варіанти більш вдалі, якісь менше, але одне вірно точно, навіть квартира такій невеликій площі з невисокими стелями може стати сучасним житлом.

Перепланування

Мабуть, цікавий дизайн в хрущовці можна створити тільки за умови виконання грамотної перепланування. Квартири не відрізняються великою площею, але їх істотний недолік полягає ще й у тому, що кімнати часто вузькі, незручні, з прохідною зоною, нефункциональными коридорами. Викорінити цю проблему можна лише вдавшись до перепланування.

Хрущовки будували за проектами декількох типових серій. Вони досить незначно відрізняються між собою, але об’єднує їх одне – невелика площа:

 • Однокімнатні квартири – 29-33 м2,
 • Двокімнатні квартири – 30-46 м2,
 • Трикімнатні квартири – 55-58 м2.

Складаючи проект перепланування, треба буде вирішити ряд завдань. Одна з проблем пов’язана з узаконенням перепланування, так як не кожен дизайнерський «політ фантазії» можна реалізувати на законних підставах. Для початку треба отримати дозвіл на перепланування.

Дизайн хрущевки 90 фотоДемонтаж стін доведеться узаконити

Перша складність може виникнути з визначенням несучих стін. На щастя, практично у всіх хрущовках внутрішньоквартирні перегородки не виконують опорну функцію, а лише ділять простір квартири на кімнати, тому їх можна безперешкодно зносити, роблячи капітальний ремонт. Однак є і виключення, в панельних хрущовках можна зустріти і несучі стіни всередині квартири. На всякий випадок треба сказати про те, як визначити несучу стіну в квартирі:

 • За планом квартири. Отримати такого роду документ можна в БТІ. Вам нададуть типовий план квартири з позначенням несучих стін і перегородок.
 • Візуально:
  • Несуча стіна буде товщі, ніж перегородка. В хрущовках товщина несучої стіни складе не менше 12 см без обробки.
  • Міжповерхові перекриття завжди будуть спиратися на несучі стіни.

Якщо стіна все-таки несуча, то отвір необхідно буде зміцнити за допомогою металевих або дерев’яних опор. Перепланування передбачає частковий демонтаж несучої стіни, можна здійснювати тільки з дозволу жилинспекции, суворо дотримуючись затверджений проект.

Дизайн хрущевки 90 фотоОтвір у несучій стіні необхідно якісно зміцнити, наприклад, з допомогою швелера

Навіть якщо несучі стіни в переплануванні не будуть задіяні, може виникнути ще ряд проблем. Наприклад, якщо перепланування пов’язана з розширенням «мокрою зони». Згідно із законом, ванну і туалет можна розширювати тільки за рахунок нежитлових приміщень, тобто коридору, кухні або коморою. Виняток тільки для мешканців перших поверхів, там ці обмеження не діють.

В хрущовках часто присутній невеликий мало функціональний коридорчик, що з’єднує передпокій і кухню, за рахунок якого зручно було б розширити санвузол. Ось він на схемі:

Дизайн хрущевки 90 фотоЦе спірна зона, через яку може б істотно ускладнений процес оформлення перепланування

Фактично, це коридор, але на планах цю ділянку позначений як житлова зона, тому залишається або змиритися з цим, або діяти в два етапи: спочатку відокремлювати цей ділянку перегородкою і оформляти перепланування житлового простору в коридор, потім вже отримувати дозвіл на іншу перепланування – розширення ванної кімнати і оформляти за всіма правилами документи заново. Тобто доведеться спочатку оформляти перепланування такого виду:

Дизайн хрущевки 90 фотоЦе попередня перепланування, з метою узаконити статус нежитлової проходу в кухню

До речі кажучи, збільшення ванної кімнати за рахунок проходу потребує здійснення додаткової гідроізоляції.

Якщо намічається об’єднання кухні і вітальні, щоб створити простору зону вітальні – їдальні, то тут можна зіткнутися з іншим обмеженням: об’єднання житлового простору з кухнею при наявності газової плити не дозволено. Виходу два: міняти плиту електричну, або ставити легку зсувну перегородку (після приходу комісії її можна демонтувати).

Варто задуматися і про вирішення ряду інших питань, про які нижче.

Утеплення. Так як утеплення в хрущовках недостатнє – влітку в них жарко, взимку холодно, стіни в кутових квартирах часто промерзають – слід посилити теплоізоляцію стін. Причому внутрішнє утеплення в хрущовках не застосовується, так як реалізація такого способу призводить до зміщення точки роси всередину стін. Стіни в результаті починають руйнуватися, особливо цегляні. Доступно утеплення за допомогою обшивки зовнішніх стін плитами полістиролу або з допомогою обрешітки і мінеральної вати на перших поверхах будівлі.

Заміна скління. Старі дерев’яні вікна доцільно замінити на нові пластикові. Тут доведеться зіткнутися з деякими труднощами. По-перше, в деяких хрущовках (панельних) відсутні підвіконня, по-друге, віконний отвір, швидше за все, виявиться нерівним. Якщо звернутися в компанію зі стажем, то проблем з установкою вікна не виникне, так як досвід по заміні вікон в хрущовках напрацьовано. Про дещо доведеться подумати ретельно:

 • якої ширини буде підвіконня,
 • як зробити утеплення вікна.

Зазвичай намагаються зробити підвіконня ширше, щоб було місце для кімнатних рослин. В хрущовках, де спочатку не було підвіконь, цього слід уникати. З одного боку, площа опори для широкого підвіконня недостатня, а це значить, що конструкція буде дуже нестійкою, з іншого боку, широке підвіконня стане причиною порушення теплообміну. До речі, штукатурні укоси треба демонтувати повністю.

Ідеї перепланування

Отже, основні проблеми перепланування та ремонту в хрущовці позначені. Тепер про конкретних ідеях перепланування.

Однокімнатні хрущовки

Здавалося б, що можна придумати, маючи в якості вихідних даних однокімнатну хрущовку? Виявляється, можна і санвузол збільшити і зробити окрему спальню, принаймні, зробити перепланування більш зручною цілком можливо.

Дизайн хрущевки 90 фотоТипова планування однокімнатної хрущовки

Типова планування однокімнатної квартири в хрущовці – це коридор, що веде до кухні і «арка» у вітальню. В деяких серіях «арка» забудовувалася, а прохід в кімнату розташовувався прямо навпроти вхідних дверей. Іноді проект передбачав наявність комори. В кутових квартирах на довгій стіні вітальні розташовувалося ще одне вікно.

Варіант перепланування Опис перепланування
Дизайн хрущевки 90 фото

Це варіант перепланування, де «арка» забудовується і перетворюється в звичайний дверний отвір, функціональність вітальні в цьому випадку зростає, так як уздовж збільшилася в довжину стіни можна поставити, наприклад, диван. Переноситься і двері в туалет, за рахунок заокруглення простору передпокій стає просторіше. Тепер тут може зручно розміститися кутовий шафа. Кухня залишається без змін.

 

 Дизайн хрущевки 90 фото

Тут можна побачити, що повністю зносяться всі міжкімнатні перегородки, в тому числі перегородки санвузла. Простір повністю перебудовується. Санвузол розширюється за рахунок коридорчика, тепер тут достатньо місця, щоб встановити пральну машину. Раковина, до речі, переноситься на протилежну стіну, що потребує підведення каналізації. Перегородка між вітальнею і кухнею демонтується, стіна між ванною і кухнею подовжується за рахунок застраивания старого дверного отвору: можна розмістити повноцінний кухонний гарнітур. Недолік перепланування в тому, що зменшується площа передпокою, але зате у вітальні тепер зручно розташувати шафа-купе, тим більше, що місце для вішалки і полки під взуття в передпокої знайдеться.

 

 Дизайн хрущевки 90 фото

Ще один варіант трансформації простору за рахунок проходу. У цьому випадку змінюється орієнтація ванної кімнати – вона трохи збільшується по площі, але основний упор зроблений на збільшення площі кухні. Вона частково поєднується з вітальні за рахунок широкого отвору, в якому можна встановити розсувні перегородки.

 

 Дизайн хрущевки 90 фото

Тут багато уваги приділено місцям зберігання, причому знаходиться місце і для двоспального ліжка, вона ніяк не відділяється від зони вітальні, але знаходиться в затишному закутку. Кухня об’єднується з вітальні, влаштовується окрема ніша для холодильника. Обіграти кухонну, вітальню і спальну зони можна за допомогою дизайну. Зверніть увагу на санвузол. Вхід до нього переноситься з передпокою в прохід, завдяки чому забирається двері з вузькій прихожій. Заміна ванни на душову кабіну дозволяє розвантажити простір і встановити пральну машину.

 

 Дизайн хрущевки 90 фото

У цьому варіанті за рахунок перенесення дверного отвору в кухню розширено санвузол, а точніше область ванни, частина стіни скошена, завдяки чому вийшов повноцінний дверний отвір у вітальню. Простір кухні істотно не оптимізовано.

 

 Дизайн хрущевки 90 фото

Тут знесена перегородка між передпокоєм і вітальнею. На цьому місці стоїть шафа. Частково відсутня перегородка між вітальнею і кухнею. Роль роздільника простору виконує барна стійка. Завдяки зміщенню їдальні зони з кухні у вітальню, кухня стала значно просторіше. Кухонний гарнітур в цьому варіанті розташований буквою «Г» і займає не тільки довгу стіну, але й стіну з вікном. Мабуть, треба відзначити брак місць зберігання і маленький санвузол, який не перебудовується, але замість ванни встановлюються душова кабіна і пральна машинка.

 

 Дизайн хрущевки 90 фото

Навіть таку маленьку квартиру як однокімнатна хрущовка можна зробити двокімнатної при необхідності. Наприклад, на цьому плані можна побачити, що в дальньому кутку вітальні поставили ліжко, приліжкову тумбу. Зона спальні відокремлена часткової перегородкою, щоб залишити доступ для природного освітлення, так як спальня без вікна. Кухонні і обідня зона об’єднані єдиною стільницею. Проведено зонування за допомогою підлогового покриття. Є місця для зберігання як у вітальні, так і у вітальні.

 

 Дизайн хрущевки 90 фото

В кутових хрущовках, де в кімнаті два вікна, варіантів перепланування більше, точніше з однієї кімнати можна зробити дві повноцінних світлих кімнати з природним освітленням. На цьому плані видно, що перегородка між кухнею і вітальнею знесена, але зведена нова перегородка, яка тепер ділить кімнату на дві частини. В результаті вийшла чудова квартира з роздільними кімнатами: вітальні-їдальнею і спальнею. Зону перепланування санвузла не зачіпає.

 

 Дизайн хрущевки 90 фото

Цей варіант перепланування схожий на попередній, але вхід в спальню – з вітальні. Зате в спальню можна замовити велику шафу-купе, яка вирішить проблему з місцем для зберігання.

 

Двокімнатні хрущовки

Типова планування двокімнатної хрущовки дає більше можливостей для дизайну, особливо якщо всі стіни в квартирі не є несучими.

У типовій двокімнатній хрущовці можна істотно розширити санвузол за рахунок проходу, організувати простору їдальню-вітальню. Крім того, з двокімнатної квартири фактично можна зробити «троячку». Є три поширених типових планування двійок в хрущовках, які отримали в народі любовні назви: «книжка», «трамвайчик», «миниулучшенка».

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фотоТрамвай

Дизайн хрущевки 90 фото

Варіант перепланування Опис перепланування
Дизайн хрущевки 90 фото

Перегородка між кімнатою і вітальні просто зноситься. Простір колишнього проходу тепер поділено між трьома приміщеннями: передпокої, санвузлом і кухнею. У передпокої – шафа, у ванній кімнаті – пральна машинка, на кухні – ніша під холодильник. Дверний отвір в комору забудований. Вона перетворилася в гардеробну з входом зі спальні. Кухня об’єднана з вітальнею.

 

Дизайн хрущевки 90 фото

Схожий варіант. Відмінність в тому, що в передпокої немає ніші під шафу, а у вітальні, навпроти вхідних дверей, розміщено робоче місце. Вхід в гардероб не з спальні, а з вітальні, поряд з робочим місцем.

 

Дизайн хрущевки 90 фото

Тут перепланування головним чином торкнулася кухні і вітальні. Стіна між вітальнею і кухнею знесена, а замість неї розміщена острівна кухонна мийка. Обідня зона тепер у вітальні: обідній стіл примикає до дивана. За розсувною перегородкою знаходиться двоспальне ліжко, яку вдалося вписати завдяки нарощуванню стіни між передпокоєм і вітальнею. Із зони спальні можна зайти в простору гардеробну, заховану за розсувними дверима. Спальня стала дитячої для двох дітей.

 

Дизайн хрущевки 90 фото

Недолік цієї перепланування видно відразу – це занадто довгий і вузький коридор, але, тим не менш, цей варіант має право на існування. Адже він дозволяє зробити окремі кімнати, розширити санвузол за рахунок коридору, виділити зону зберігання. І спальня, і вітальня-їдальня розділені частковими перегородками, які виконують функцію зонування простору, виділяють зону відпочинку.

 

Дизайн хрущевки 90 фото

У цьому варіанті на місці проходу зроблена ніша під холодильник, гардероб. Перегородка між кухнею і вітальнею забирається лише частково, лише для того, щоб зробити новий вхід. Вітальня вийшла темна, світло надходить лише завдяки прозорим вставкам в перегородках. Зате нова спальня вийшла дуже світла і з балконом.

 

Дизайн хрущевки 90 фото

Можливий і такий варіант перепланування. Частина комори і спальні стають загальним простором з вітальні, перегородка між вітальні і передпокою зсувається глибше всередину кімнати, демонтується кухонні перегородка. Виходить дуже простора вітальня-їдальня, маленька спальня і повноцінна гардеробна кімната.

 

Дизайн хрущевки 90 фото

Кухня і вітальня тут не об’єднуються, як у більшості попередніх варіантів, але санвузол також розширюється за рахунок проходу. Перегородка в спальні ділить кімнату на дві спальні – одну з вікном, іншу без нього. Стіна зроблена зигзагоподібно, щоб залишити місце і в тій і в іншій кімнаті під глибокі вбудовані шафи.

 

Дизайн хрущевки 90 фото

Цей варіант схожий на попередній. Спальня тут також перебудовується таким чином, що з неї виходять дві окремі кімнати, але санвузол не перебудовується, в проході тепер розташована гардеробна кімната і місце для вбудованої шафи в передпокої. Перегородка між вітальні і передпокою переноситься далі – організується зручне робоче місце.

 

Дизайн хрущевки 90 фото

Цікавий варіант – діагональна перепланування, як, наприклад, видно на цьому плані. Завдяки цьому підходу у ванну кімнату вдалося вмістити кутову ванну, об’єднати під загальною стільницею умивальника і пральну машинку. Кухня не розширюється, але її дизайн істотно змінюється. По-перше, зноситься перегородка. Стіл замінюється барною стійкою. По-друге, мийка переноситься на бік стіни з вікном. Перегородка між спальнею і вітальнею переноситься, щоб встановити вбудовану меблі. Родзинка проекту – гардеробна кімната, по боках якої можна розмістити кутові шафи-пенали.

Дизайн хрущевки 90 фото

Тут теж діагональна передпокій. Але спальня значно розширена за рахунок вітальні. Фактично виходить трикімнатна квартира, але маленька вітальня і відділена від кухні невисокою перегородкою.

Дизайн хрущевки 90 фото

Схожий проект, але передпокій трохи більше. Є ніша під шафу. Санвузол збільшений.

Дизайн хрущевки 90 фото

Двокімнатна хрущовка на дві сторони. Кімнати тут суміжні. І головне завдання зробити їх роздільними. З вузькій прихожій переноситься двері в санвузол, а за рахунок зменшення площі вітальні вдається виділити місце для комори або вбиральні. Спальня поділяється наскрізним стелажем, завдяки йому не суттєво зменшується освітленість, але простір зонується на спальню і вітальню. Замість колишньої вітальні тепер дитяча кімната.

Трикімнатна квартира

У трикімнатній хрущовці завдання перепланування також зводяться до вирішення проблеми суміжних кімнат і їх невеликій площі.

Типова планування трикімнатної квартири передбачає невелику кухню і прохідну вітальню, з якої здійснюється вхід в спальню, одна окрема спальня. Це може бути планування типу книжка:

Дизайн хрущевки 90 фотоТрикімнатна

Або планування “трамвай”:

Дизайн хрущевки 90 фото

Варіанти перепланування Опис перепланування
Дизайн хрущевки 90 фото

На цьому плані видно, що вхід в санвузол перенесений і зроблений на стику стін, перегородки кухні та передпокою демонтовані. Комора перетворена в гардеробну і трохи розширена за рахунок проходу.

 

Дизайн хрущевки 90 фото

У цьому варіанті відсутня перегородка між вітальнею і вітальні. Санвузол поєднується. Частково забирається перегородка між вітальнею і кухнею, але зберігається навпроти санвузла. Входи в одну із спалень і гардероб розташовуються у вигляді півкола.

 

Дизайн хрущевки 90 фото

Тут зроблена велика і зручна гардеробна, вхід в яку здійснюється із спальні. У вітальні –спеціальна округла ніша для телевізора, яка стала центральним елементом. У вітальні розташовується і їдальня зона.

 

Фото перепланувань

Дизайн хрущевки 90 фотоТут видно кухонну зону в квартирі, переобладнаній в студію. На стіні розміщені сімейні фотографії.

Дизайн хрущевки 90 фотоВид з вітальні. Квартира цікава дизайном — обігрується коло. Можна спостерігати проекцію кола на підлозі та стелі.

Дизайн хрущевки 90 фотоПроцес об’єднання кухні і вітальні. На стелі ще видно сліди старої стіни.

Дизайн хрущевки 90 фотоЇдальня зона в об’єднаної з кухнею вітальні

Дизайн хрущевки 90 фотоСпальня без вікон. Так може виглядати спальня в однокімнатній хрущовці

Відео: перепланування санвузла в хрущовці

Відео: об’єднання кухні і вітальні

Дизайн передпокою

Передпокій в хрущовці має декілька недоліків:

 • мініатюрність;
 • довгий і вузький коридор;
 • незручне планування у вигляді літери «Г».

Щоб уникнути нестачі простору, передпокій можна розширити за рахунок ванною або вітальні, хоча б для того, щоб встановити шафу-купе. Справа в тому, що навіть вузький шафа в такий передпокої буде недоречний, тому що найчастіше становище ускладнюється відкривається в передпокій дверима санвузла. Якщо ж збільшувати приміщення не планується, то доведеться піти на різні дизайнерські хитрощі, щоб не допустити відчуття захаращеності передпокою.

Дизайнерські прийоми, які дозволять максимально розвантажити інтер’єр:

 • Мінімалістичність меблів. Це стосується не тільки дизайну меблів, але і її кількості. В передпокої має бути тільки найнеобхідніше. Такими є, наприклад, місця під взуття та одяг. Причому варто уникати відкритих вішалок, так як навіть пару комплектів зимового одягу на ній створять ефект безладу. Все ж треба постаратися виділити місце під шафу. Це може бути невеликий кутовий шафа з дзеркальними дверцями. Поруч можна повісити невелику поличку для дрібниць, які повинні бути під рукою. Взагалі кутові конструкції і дзеркала варто використовувати в передпокої хрущовки. Ось тільки вішати дзеркало навпроти дверей не рекомендується по фен шуй.
 • Розширити простір допоможе грамотний підбір кольору інтер’єру. Відомо, що світлі кольори зорово роблять інтер’єр просторіше. Це справедливо і для передпокою. Однак якщо ви підете цих порад, вибирайте матеріали, які можна мити. Наприклад, для стін це може бути фарба для підлоги кахельна або керамічна плитка. Уникайте матеріалів з пористою фактурою, у тісному передпокої їх легко забруднити, а от повернути колишній вигляд вже буде важко. Від тісноти передпокою відвернуть колірні акценти, але не перестарайтеся – їх не повинно бути багато. Що стосується стелі, то вони неодмінно повинні бути світлими, ніяких експериментів з темними відтінками на стелі, інакше з’явиться відчуття дуже низької стелі.
 • Освітлення. Звичайно, дизайн коридору повинен передбачати ретельно продумане освітлення. У передпокої, яка апріорі позбавлена природного джерела світла, це надзвичайно важливо. Найкращим варіантом буде глянсовий натяжна стеля з точковими світильниками. Їх кількість має бути достатньою. Наприклад, часто світильники розташовують уздовж усього стелі по центральній лінії або по периметру біля стін в два ряди. Можна передбачити додаткові настінні світильники. Вимикач необхідно розташувати так, щоб до нього можна було дотягнутися з порога. Зовсім незручно, коли він розташований в центрі передпокою. Доводиться перетинати частина передпокою в темряві в брудному взутті, приходячи з вулиці, тільки для того, щоб включити світло. До речі, якщо коридор довгий, то доцільно встановити прохідний вимикач, за допомогою якого можна керувати освітленням з різних кінців коридору.
 • Зонування. У маленькому передпокої зонування, мабуть, буде недоречним, чого не скажеш про довгому коридорі. Деякі дизайнери радять розбити простір такого коридору на дві, максимум три зони за допомогою арок, можна використовувати і колірні рішення.

Фото інтер’єрів передпокою

Дизайн хрущевки 90 фотоІнколи може виручити і звичайна відкрита вішалка. Велике дзеркало на бічній стіні розширить простір вузького коридору

Дизайн хрущевки 90 фотоВ крайньому випадку виручать вузькі шафи для одягу

Дизайн хрущевки 90 фотоЯкщо дозволяє ширина передпокою, можна поставити шафу-купе уздовж стіни

Дизайн хрущевки 90 фотоПогодьтеся, дуже цікаво виглядає шафа-купе в кінці коридору з фотодруком. Немов його продовження.

Дизайн хрущевки 90 фотоКутовий шафа з розсувними дверцятами зручний, якщо немає місця для установки звичайного прямого шафи-купе

Дизайн вітальні

При розробці дизайну вітальні доведеться зіткнутися з такими ж проблемами, що і в передпокої: низькі стелі, мало світла. Крім того, вітальня часто є прохідною, з-за чого значна її частина не може повноцінно використовуватися. Частина проблем вирішується з допомогою перепланування, про що було сказано вище, частину можна вирішити, задіявши грамотні дизайнерські ідеї.

Дизайн хрущевки 90 фотоНа цю стіну часто вішають телевізор

Рішення:

 • лаконічний дизайн, відсутність виступаючих декоративних елементів;
 • мінімальна кількість меблів,
 • нейтральні кольори, можливе використання контрастних кольорів для трансформації сприйняття простору, але потрібен професійний підхід.

Швидше за все, доведеться замовляти меблі за своїми розмірами, так як підібрати щось з готового буде важкувато.

Дизайн хрущевки 90 фотоВелике значення має підхожа по розмірах меблі

Найбільш правильним ходом буде заміна важких штор на легкі фіранки, які будуть максимально пропускати природне світло в приміщення. У вечірній час повинно бути організовано гарне штучне освітлення. Це можуть бути все ті ж точкові світильники в поєднанні з глянцевим світлим натяжною стелею, гіпсокартонний стелю з нішами, які добре освітлені по периметру, або так званий ширяючий стелю, реалізований із застосуванням світлодіодного підсвічування.

Звичайно, можна зробити і окрему спальню в хрущовці, але якщо не хочеться жертвувати вільним простором, заради розміщення двоспальним ліжка, яка буде стояти «мертвим вантажем», можна в якості рішення вибрати меблі-трансформер. Зараз у продажу є не тільки ліжко, яка трансформується в маленький диван, можна придбати кутові дивани в комплексі з вітальнями, які перетворяться на повноцінні ліжка вночі.

Дизайн хрущевки 90 фотоЛіжко-трансформер — рішення для хрущовки

Що стосується стилю, то при вмілому підході можна оформити вітальню практично в будь-якому із стильових напрямків, принаймні можна використовувати окремі стильові елементи. Ось, наприклад, вітальні в стилі шеббі шик і хай тек:

Дизайн хрущевки 90 фотоВітальня в стилі шеббі-шик

Дизайн хрущевки 90 фотоВітальня в стилі хай тек

Дизайн спальні в хрущовці

Спальні в таких планування як «книжка» і «трамвай» вузькі і довгі. За площею вони начебто не такі вже й маленькі, але функціональністю це їм не додає. Якщо в спальні не здійснюється перепланування, то треба прагнути наблизити форму спальні до квадрату з допомогою меблів. Це легко зробити, якщо планування «книжка». Можна зробити простору гардеробну кімнату або місткий шафа-купе. З «трамваєм» складніше, але вихід теж є. Як можна було побачити вище, з допомогою перепланування можна поєднати в одній кімнаті вітальню і спальню.

Дизайн хрущевки 90 фотоЗона спальні до вітальні

Що стосується освітлення, вибору меблів і квітів, то для спальні застосовні всі рекомендації, які були надані для вітальні і передпокою. Окремо варто сказати про те, що в дизайні спальні краще уникати використання холодних насичених відтінків у великій кількості, втім, і яскраві контрастні відтінки у великій кількості тут теж недоречні. Спальня повинна розташовувати до відпочинку і спокою. Використовувати в спальні оздоблювальні матеріали і текстиль переважно світлих пастельних відтінків, комбінуючи кольори. Можна вибрати основним навіть білий колір, створивши що-то в скандинавському стилі.

Дизайн хрущевки 90 фотоСпальня в скандинавському стилі

Є спеціально розроблені колірні схеми для дизайну інтер’єрів, які можна з успіхом використовувати, вибираючи колір меблів, обробки та аксесуарів.

Дизайн хрущевки 90 фотоСпальня пастельного зеленого відтінку

Дизайн хрущевки 90 фотоРодзинку інтер’єру додадуть контрастні вкраплення

Не використовуйте складні декоративні елементи з химерними вигнутими лініями. Якщо місця зовсім мало, обмежтеся одним ліжком. Функціональним в спальні буде дзеркало, особливо якщо знайдеться місце для невеликого туалетного столика і поруч розташується гардеробна. У спальні часто вішають люстру. Краще все-таки відмовитися від неї і обмежитися точковим освітленням, але якщо дуже хочеться, то вибирайте плоскі моделі.

Кухня в хрущовці

На кухні в хрущовці надто мало місця, буквально не розвернутися. Треба або робити перепланування, або намагатися перетворити простір так, щоб воно стало функціональним і зручним.

Основний хід – меблі під замовлення. Незначний момент, але два-три сантиметри то тут то там, часом, вирішують «результат битви». Ретельно продумавши розміщення кухонного гарнітура, а точніше всіх секцій, шухлядок і побутової техніки можна в буквальному сенсі реалізувати євроремонт на кухні хрущовки. Хорошу службу послужить вбудована техніка: мікрохвильовка, духова шафа, варильна панель, посудомийна машина, яка може бути малогабаритними. Навіть холодильники тепер можна придбати вбудовувані під стільницю: здалося – шафка; але ні, відкриєш – холодильник.

Зараз стало Модно переносити кухонну мийку до вікна, завдяки чому в кутку можна розташувати високий холодильник. Доведеться повозитися з каналізацією, але рішення вартісне.

Дизайн хрущевки 90 фотоКухонна мийка біля вікна дозволить спланувати простір більш зручним чином

Можна і не переносити мийку, якщо ви не бачите в цьому необхідності, а просто використовувати підвіконня в якості стільниці. Деякі з’єднують єдиною стільницею робочу зону і барну стійку, що робить інтер’єр більш цілісним.

Що стосується текстилю, то підбирайте кухню короткі легкі штори, а краще і зовсім горизонтальні жалюзі, розташовані прямо на стулках пластикових вікон – дуже зручно.

Не зовсім зручно розташовані в хрущовках на кухні каналізаційні та газові труби. Газові труби при бажанні можна перенести, звернувшись у відповідні інстанції. А можна замаскувати їх меблями або пластиковим коробом, або зібрати короб з гіпсокартону.

Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам самостійно розробити перепланування і дизайн вашої улюбленої і рідної хрущовки. А наостанок пропонуємо подивитися ще підбірку фотографій дизайну хрущовок.

Дизайн хрущовок фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

Дизайн хрущевки 90 фото

1 thought on “Дизайн хрущовки 90 фото

 1. Дизайн хрущевки на фото не имеет четкой стилистики — он построен на психологии, соткан из настроений хозяйки. Например, в «тосканских» цветах выражена ее любовь к Италии (оттуда же — тяжелые двери, лепнина и участки с открытой кладкой). Одним из самых ярких акцентов стала стена с коллекцией колокольчиков, напоминающих о школе (Елена — учитель). А в комнатах стоит отреставрированная родительская мебель. Даже старый сервант, преобразованный в тумбу под телевизор, нашел свое место в этой рестроспективе.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code