Як кріпити стельовий карниз

Невід’ємним елементом затишної кімнати є вдало підібрані штори. Сучасна технологія їх закріплення пропонує скористатися настінним карнизом. Він легко кріпиться до стелі з будь-якого матеріалу, дозволяє повісити штори та гардини в кілька рядів і є декоративною деталлю інтер’єру.

Класифікація

Как крепить потолочный карнизСтельовий карниз для штор

Карниз на стелі візуально збільшує висоту кімнати і дозволяє приховати за шаром штор дрібні дефекти на стінах. Вироби можна розділити на кілька видів.

По матеріалу:

 1. Дерев’яні, поєднуються з інтер’єром у класичному стилі.
 2. Металеві – міцні карнизи для оформлення кімнат в сучасному стилі.
 3. Пластикові – легкі і недорогі вироби, які можуть залишатися непомітними або стати прикрасою інтер’єру, якщо використовується багетна планка.

Как крепить потолочный карнизПластикові ПВХ стельові карнизи

За способом кріплення:

 • через отвір в шині;
 • за допомогою кронштейнів і підвісів.

По конструкції профілю:

 • однорядні – мають одну доріжку для кріплення штор;
 • багаторядні – система, що включає від двох до чотирьох доріжок, що дозволяє створити багатошарову композицію з штор, тюлі і ламбрекенів.

Как крепить потолочный карнизПластиковий округлений

За формою:

 • кутові;
 • прямі;
 • округлені.

Как крепить потолочный карнизЗбірка

Вибираючи карниз для штор, необхідно з’ясувати, на яку вагу він розрахований. Під значним вагою тканини пластиковий карниз може прогнутися, для важких штор краще використовувати металеве кріплення.

Розмір

Необхідну довжину карниза розрахувати просто: потрібно заміряти величину віконного отвору і додати до неї 40 див. Якщо вікна розташовані в ряд, то до ширини отвору додається 30 див.

Відстань виносу карниза від стіни має бути достатнім, щоб висять штори не зачіпали підвіконня, віконні ручки і батареї. При повному відкриванні гардини повинні повністю звільняти віконний отвір.

Особливості монтажу до бетону

Как крепить потолочный карнизСвердляться отвори

Після вибору виробу необхідно вирішити, як кріпити стельовий карниз? Монтаж виробу до бетонної стелі починається з розмітки. Потім карнизна планка відрізається до потрібної довжини за допомогою ножівки по металу. На кінці шини надіваються пластикові заглушки, що йдуть в комплекті.

В середині карниза свердлиться отвір під саморіз, причому використовуються свердла двох діаметрів – спочатку за розміром головки шурупа, а потім більш тонке свердло. Далі такі отвори виконуються по всій довжині планки. Їх крок становить 60 см, якщо необхідно повісити важкі штори, відстань між кріпленням зменшується.

Как крепить потолочный карнизДо бетонної стелі

Карниз прикладається до стелі паралельно віконного отвору. Через отвір посередині виконується мітка на стелі і перфоратором б’ється отвір під дюбель, закручується саморіз. Вирівнявши планку з рівнем, розмічають і свердлять інші отвори. Карниз по все довжині фіксується дюбель-цвяхами.

Установка виробу на кронштейнах

Как крепить потолочный карнизУстановка на кронштейнах

Якщо монтаж карниза на стелі неможливий, то він кріпиться до стіни за допомогою кронштейнів. Зробити це ще простіше, так як потрібно свердлити набагато менше отворів.

 1. Всі деталі збираються в загальну конструкцію.
 2. Планка прикладається до стіни в місці установки і через отвори в кронштейнах відзначаються точки кріплення.
 3. Перфоратором свердлити отвори і вставляють дюбелі.
 4. Карниз прикручується до стіни саморізами.

Монтаж до стелі з гіпсокартону

Закріпити стельовий карниз на гіпсокартоні можна двома способами:

 • Встановити заставної брус в процесі монтажу підвісної конструкції.
 • Закріпити анкера, довжина яких дозволяє захопити 5 см стельового перекриття.

Как крепить потолочный карнизДюбель для гіпсокартону

Планка для легких штор може кріпитися просто до гіпсокартону за допомогою дюбелів «метеликів» і «парасольок». Цей кріплення після укручування шурупа розкривається і збільшує опорну площу. Багатоярусну конструкцію він не втримає. Для багаторядної шини потрібно через отвори в карнизі намітити точки на стелі і просвердлити глибокі проходи під анкера.

В якості закладки під карниз використовується дерев’яний брус, прикручений до перекриття. Він не повинен виступати за площину гіпсокартону, а його габарити повинні перевищувати розміри стельового карниза. Монтаж до бруса виконується за технологією кріплення до бетонної стелі, тільки свердлити отвори в ньому не потрібно.

Як прикріпити до натяжної стелі

Как крепить потолочный карнизСхема установки з закладним бруском

Монтаж стельового карниза до натяжній стелі виконати досить складно, адже полотно не розраховане на навантаження. Планувати установку кріплення для штор потрібно заздалегідь і у обраному місці набити дерев’яний брус. Його нижній край повинен бути врівень з натягнутим полотном. На плівці в місці закладки ставляться відмітки, по них виконується монтаж карнизної планки.

Как крепить потолочный карнизМонтаж в нішу

Є другий спосіб установки, він складніше, але забезпечує оригінальний зовнішній вигляд конструкції. Натяжна стеля встановлюється не впритул до стіни, а з відступом, в результаті чого утворюється ніша. Її розмір повинен відповідати величині встановлюється карниза. Планка фіксується безпосередньо на стельовому перекритті. Поруч у 3-5 мм набивається дерев’яний брус, просочений антисептиком. На нього з боку карниза кріпиться фіксуючий профіль для вінілової плівки. Після натягу полотна дерев’яний брусок буде повністю прихований.

Как крепить потолочный карнизУстановка закладного бруска

Відео

Як здійснюється складання і монтаж пластикового стельового карниза, дивіться нижче:

В натяжну стелю карниз монтується наступним чином:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code