Як зробити вертикальний сад

Справжнім порятунком великих міст, з лишком заповнених людьми і багатих автомобільним транспортом, вже перетворилися в мегаполіси, сьогодні став урбаністичний ландшафтний дизайн, а простіше кажучи, рукотворні вертикальні сади. Красива клумба, газон або квіткове панно в кам’яних джунглях, безсумнівно, велика радість як для дітей, так і для дорослих, адже живі рослини також як і вода міських фонтанів, весело іскриться на сонці, не тільки сприяють поліпшенню настрою, знімають стреси, а ще й прекрасно очищають повітря.

Відомо, що найбільш поширеною проблемою міських вулиць є дефіцит місця, а ввійшли з недавніх пір в моду вертикальні сади допомагають вийти із такого скрутного становища, оскільки вони легко створюються і демонтуються, не вимагають особливого догляду, до того ж чудово вписуються в будь-який архітектурний ансамбль.

Как сделать вертикальный садВертикальний сад на паркані

Вертикальний сад — це вертикально розташований газон (клумба).

Вертикальний сад може розташовуватися в будь-якому приміщенні, на фасаді будівлі, а може і стати своєрідною прикрасою колон. Також він може являти собою різноманітні фігурні форми.

Ідея створення такого популярного нині вертикального саду першому прийшла в голову Патріку Бланку –

французькому ботаніку. Саме він помітив, що рослини тропічного підліска здатні практично без грунту рости вертикально, до того ж, ще й при недостатньому освітленні. У результаті своїх роздумів Патрік Бланк прийшов до висновку, що рослинам для життєдіяльності може бути цілком достатньо забезпечення поверхні для фіксації коренів і поживного розчину. Таким чином, з’явилася дивовижна можливість озеленення будь-яких за формою площин. Пропонуємо вашій увазі найбільш прості і доступні за втілення ідеї щодо того, як зробити вертикальний сад.

Зелена клумба на стіні

Как сделать вертикальный садВисадка рослин

Самим підходящим місцем для створення вертикального саду вважається будь-який вільний простір на стіні, бажано знаходиться в приміщенні без протягів і з рівномірним освітленням.

Найпростішим варіантом є виконання будь-яким способом гідроізоляції стіни з подальшим облицюванням поверхні декоративним каменем, плиткою або пластиком. На пристосованій таким чином стіні можна в шаховому порядку розвісити невеликі квіткові горщики з рослинами.

Внизу оформленої у вигляді вертикального саду стіни рекомендується ставити піддон для збору води.

Как сделать вертикальный садСад у вертикально розташованих контейнерах

Більш ускладнений варіант передбачає, що на стіну кріпиться металева або дерев’яна конструкція (решітка з отворами). Розміри осередків повинні точно відповідати розмірам розміщуються в ній квіткових пластикових горщиків. У кожному горщику має бути отвір у денці і обов’язково ободок по його зовнішньому контуру. В точках перетину рейок конструкції розташовуються спеціальні гачки (у шаховому порядку), на які навішуються петельки з еластичного шнура.

Основним моментом у створенні конструкції майбутнього вертикального саду вважається виготовлення в кожній клітинці (по центру нижньої рейки направляючої-держателя під фіксацію горщика. Дуже важливо, щоб квітковий пластиковий горщик, нанизаний отвором в денці на виготовлений утримувач і продінутий в петельку, був розташований під кутом близько 48° відносно підлоги. Для збору води слід підставити внизу піддон.

Сьогодні в будь-якому квітковому магазині удосталь продаються горщики-брекети, виготовлені з суміші торфу, пальмового волокна і спеціального полімеру. Ці горщики дуже зручні для створення вертикального саду в дерев’яному коробі або стінній ніші. Рослини в горщиках-брекетах, як правило, розташовуються методом цегляної кладки. Для такого саду обов’язковою умовою є наявність системи крапельного поливу.

Корисні поради

Как сделать вертикальный садВертикальний сад з медоносів

  1. Головним при створенні подібної садової композиції є правильний підбір рослин зі схожими умовами утримання.
  2. Якщо квітучий газон буде розташовуватися під відкритим небом, то перевагу слід віддати мохів, альпійських квітів і лишайниками, тобто рослинам, пристосованим до коливань температури та атмосферних опадів.
  3. При створенні вертикального саду не просто вибирайте сподобалися рослини для створення придуманої вами композиції, а робіть підбір рослин, враховуючи існуючий стиль інтер’єру, тоді всім буде видно гармонія.
  4. Ще до початку створення квіткової клумби або панно, обов’язково визначте місце розташування вашого шедевра, рівень освітленості обраного місця, спосіб установки конструкції і приблизний її вагу. Необхідно врахувати всі нюанси.

Створити самостійно вертикальний сад, як бачите, справа зовсім нескладна, правда трохи клопітна і копітка. Зате по закінченні праць ви зможете довгий час милуватися природною красою квіткових картин, створених вашими руками. Тільки постійно пам’ятайте про їх регулярному поливі.

Радимо ознайомитися з наступними статтями:

  • ландшафтний дизайн дачної ділянки своїми руками;
  • як зробити будку для собаки своїми руками.

Відео

Як здійснити монтаж конструкції вертикального саду, дивіться нижче:

Фото

Как сделать вертикальный садСад у вигляді картини

Как сделать вертикальный садУ пластикових пляшках

Как сделать вертикальный садВертикальний сад в готелі

Как сделать вертикальный садСад-панно

Как сделать вертикальный садВертикальний сад з висячих рослин

Как сделать вертикальный садІз тропічних рослин

Как сделать вертикальный садВ офісному приміщенні

Как сделать вертикальный садВертикальний сад з мохів

Как сделать вертикальный садНа паркані

Как сделать вертикальный садСтіна в кольорах

Как сделать вертикальный садПишний вертикальний сад

Как сделать вертикальный садПідготовча робота

Как сделать вертикальный садКущистий вертикальний сад

Как сделать вертикальный садГарний приклад з використанням безлічі рослин

Как сделать вертикальный садСпеціальні контейнери

Как сделать вертикальный садПриваблива композиція з рослин

Как сделать вертикальный садКвіткова вертикальна композиція

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code