Як зробити вентиляцію в ванній

Вентиляція і хороша циркуляція повітря дуже важлива для житла людини. А особливо велику роль такі системи грають в приміщеннях з великою вологістю. До таких сміливо можна відносити ванну кімнату, санвузол і кухню. У даній статті буде розказано про те, як зробити вентиляцію в ванній. Що при цьому варто враховувати?

Потрібна додаткова вентиляція

Как сделать вентиляцию в ваннойКонденсат

Зводячи будинок, будівельники обов’язково створюють вентиляційні шахти. Вони мають вихід у ванній кімнаті, туалеті і на кухні. Такі конструкції створюють потрібну тягу і нормальну циркуляцію повітря.

Як зрозуміти, чи потрібно вам додаткове обладнання для вентиляції ванній? Якщо вентиляційні шахти зроблені правильно і не забиті сміттям, то циркуляція повітря повинна бути в нормі. Коли ви помічаєте, що під час прийому ванни на дзеркалі або іншій поверхні утворюється конденсат, це означає, що система вентиляції не справляється зі своїм завданням. В цьому випадку необхідно встановити додаткові пристосування.

Якщо проігнорувати цей момент, то з часом можна отримати неприємні наслідки. По-перше, обробка ванної кімнати швидко прийде в непридатність від вогкості. По-друге, волога і тепло є прекрасним середовищем для розмноження шкідливих мікроорганізмів і цвілевих грибків, а це ще гірше, ніж зіпсована оздоблення.

Как сделать вентиляцию в ваннойСхема вентиляції

Якщо почав утворюватися конденсат, то варто приступити до поліпшення системи вентиляції. Це можна зробити трьома способами. Вибір буде залежати від площі кімнати і кількості проживаючих у будинку або квартирі людей.

Забезпечення припливу повітря

Как сделать вентиляцию в ваннойНайпростіший варіант – у двері ванної кімнати

Такий спосіб підійде для невеликих кімнат, де приймають ванну не так часто. Він полягає у встановленні вентиляційних отворів у двері. Упевнитися в тому, чи підійде він вам чи ні, можна злегка привідкривши двері ванної кімнати під час купання – якщо пар іде, значить, можна робити.

Для цього вам знадобиться:

  • дриль зі спеціальними насадками;
  • наждачное полотно;
  • маркер або олівець;
  • викрутка;
  • вентиляційні кільця (вони можуть бути металевими, пластиковими або дерев’яними;

Першим ділом (звичайно після придбання обручок) робимо розмітку. Прикладіть кільця до низу дверей і відзначте їх майбутнє місце розташування маркером або олівцем. Таких міток треба зробити мінімум три штуки, але можна і більше. Головне, щоб вони були симетричні і не псували зовнішній вигляд.

Как сделать вентиляцию в ваннойРешітка двері

Тепер за допомогою дриля зі спеціальними насадками потрібного діаметру, робимо отвори. Внутрішню частину необхідно зачистити наждачним полотном. Самі кільця вставляються в отвори, для зручності можна скористатися викруткою.

Замість кілець можна використовувати вентиляційну решітку. У цьому випадку циркуляція повітря буде ще краще. А якщо не захочете витрачати зайві кошти, то можна просто виконати отвори, обробити їх наждачним папером і облагородити фарбою або лаком.

Варіант для невеликих кімнат

Такий спосіб організації вентиляції у ванній кімнаті підійде при площі до 15 м2. У цьому випадку встановлювати потужне обладнання немає сенсу, тому можна обійтися накладними приладами.

Как сделать вентиляцию в ваннойСхема пристрою активної витяжки

Перш ніж їх придбати, необхідно розрахувати необхідну потужність. Для цього використовується проста формула – площа кімнати множиться на шість, якщо в квартирі постійно проживає до трьох осіб. Якщо людей, які постійно користуються ванною кімнатою більше трьох, то необхідно помножити площу на вісім. Наприклад, якщо у вас є ванна в 10 м2, а в квартирі або будинку проживає три людини, необхідна потужність буде становити 10×6 = 60 м3 на годину.

Купивши вентилятор накладного типу, приготуйте необхідні для його монтажу інструменти. Вам знадобляться викрутки, дриль, саморізи і двожильний електричний кабель.

Как сделать вентиляцию в ваннойПідключення витяжки

Спочатку до вентиляційного отвору кріпиться корпус вентилятора. Це зручно зробити за допомогою саморізів. Потім на корпус надівається сам вентилятор, як правило, для цього служать засувки. Після можна підключити кабель до клем і перевірити працездатність.

Как сделать вентиляцию в ваннойУстановка

Такі накладні вентилятори робляться компактними і споживають мало енергії. До того ж вони мають естетично привабливий зовнішній вигляд. Для зручності використання багато підключають вентилятор до вимикача. Як тільки людина заходить у ванну кімнату і включає світло, починає працювати система вентиляції. Робити так чи інакше — тільки ваше бажання.

Варіант для великих кімнат

Якщо в будинку або квартирі велика ванна, площа якої понад 15 м2, то необхідно встановити більш потужний вентиляційне обладнання. У цьому випадку вентиляція у ванній своїми руками робиться з використанням відцентрових канальних пристроїв. Вони володіють достатньою потужністю, але при цьому малим енергоспоживанням і малошумність.

Как сделать вентиляцию в ваннойКанальний вентилятор

Такі пристрої являють собою потужні вентилятори, які можна встановлювати безпосередньо у вентиляційний канал. При його монтажі необхідно перевірити надійність кріплення і достатність глибини установки.

Такі вентилятори також можна підключити до вимикача світла. Але, як правило, для нього встановлюють окремий пульт включення.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code