Чим облицювати фасад будинку

Фасад – це головна частина будівлі, на яку, в першу чергу, звертають увагу всі, хто приходить в будинок, а також випадкові перехожі. З допомогою якісної обробки можна надати будівлі гідний вигляд і домогтися, щоб будинок виділявся на тлі інших подібних будівель своєю вишуканістю та оригінальністю.

Чем облицевать фасад домаВиди оздоблювальних матеріалів

В наш час, маючи різноманітні оздоблювальні матеріали та використовуючи спеціальні інструменти і технології обробки, можна звичайний фасад перетворити в справжній шедевр. Для створення високоякісного фасаду необхідний серйозний професійний підхід, точний розрахунок і чималі кошти.

Зовнішній вигляд житла багато в чому залежить від особистих уподобань його господаря. Ще до того, як вирішити, чим облицювати фасад будинку, важливо врахувати функціональні вимоги по відношенню до даних конструкцій, а також несучу здатність стін будинку.

Сучасні зовнішні оздоблювальні матеріали

Чем облицевать фасад домаВикористані сучасні матеріали для зовнішньої обробки

Для професійної реконструкції фасаду, сучасна будівельна індустрія пропонує різні облицювальні матеріали, монтаж яких здійснюється за відповідними технологіями. За допомогою такої обробки можна усунути різні дефекти будівлі і домогтися прекрасних результатів – виправити геометричні відхилення і нерівності, відремонтувати постарілі фасади, утеплити будинок і виконати декоративну обробку.

Такими матеріалами є:

  • керамограніт або клінкерна плитка;
  • натуральний або штучний камінь;
  • пластикові панелі;
  • сайдинг;
  • блок хаус.

Далі ми більш детально розглянемо види облицювання фасадів будинку.

Традиційно фасади житлових будинків обробляють штукатуркою з подальшим фарбуванням. Штукатурку зазвичай наносять на заздалегідь підготовлену основу, а в разі, якщо штукатурний шар більше 12 мм, застосовують армуючу сітку. Такий спосіб запобігає утворенню тріщин в штукатурці в процесі експлуатації будівлі. Оброблена поверхня може бути гладкою або декоративною. Для додання нанесеного шару декоративного ефекту застосовують спеціальні валики і штампи.

Чем облицевать фасад домаДекоративне перламутрове покриття з ефектом піщаним

Існують так звані мокрі штукатурні склади з різними декоративними вкрапленнями і колірними пігментами. В результаті такого штукатурення поверхня стає шорсткою і не потребує фарбування.

Штукатурку поєднують з декоративним каменем – натуральним або штучним. Застосування декоративного каменю може бути фрагментарним, наприклад, на кутах будівлі, на цоколі, віконних отворах по периметру, колонах або виступах споруди.

Обробка натуральним каменем

Чем облицевать фасад домаОздоблення фасаду природним каменем

Натуральний камінь в оздобленні фасадів використовують і як самостійний матеріал. Його укладають на цементний розчин, а шви заповнюють затіркою і вирівнюють розшивкою. Це дорогий і трудомісткий вид обробки, але зважаючи на довговічність матеріалу фасад багато років буде мати чудовий вигляд. Фасад, оздоблений декоративним каменем, гладким або коленим, буде нагадувати середньовічний замок.

Далеко не кожен може дозволити собі обробити будинок натуральним каменем. У такому разі для облицювання як альтернативу використовують штучний камінь. Цей матеріал може бути імітацією дорогих кам’яних порід різноманітної колірної гамми. Часом штучний камінь і не відрізнити від натурального, тому такий фасад буде виглядати дорого і розкішно.

Чем облицевать фасад домаОблицювання фасаду будинку каменем

Гідність даного виду обробки в порівнянні з натуральним каменем в тому, що витрати на його придбання набагато нижче. Цей матеріал не горить, не піддається гниттю, має порівняно невелику вагу.

Чем облицевать фасад домаОздоблення фасаду клінкерною плиткою

Клінкерна плитка, що імітує клінкерна цегла теж з успіхом використовується для обробки фасадів. Вона не боїться температурних перепадів і атмосферних впливів. Цей обробний матеріал виробляється з натуральних компонентів в різноманітних кольорах і фактурах.

Облицювання цеглою

Чем облицевать фасад домаОздоблення фасаду цеглою

Також часто використовується для обробки фасаду облицювальна цегла.

Чем облицевать фасад домаПроцес облицювання фасаду будинку цеглою

Така обробка виконує не тільки декоративну функцію, так як шаром цегли закривається утеплювач.

Термопанелі з клінкерної плиткою

Чем облицевать фасад домаБудинок облицьований фасадними термопанелями

З допомогою клінкерних термопанелей можна одночасно вирішити два завдання – утеплити і обробити фасад як нової будівлі, так і вже експлуатується. Фасад з клінкерних панелей практично не відрізняється від фасаду з натурального цегли, а витрати на будівельні роботи істотно нижче.

Чем облицевать фасад домаПристрій термопанелей з клінкерної плиткою

Щоб не допустити пошкодження оздоблювальних матеріалів атмосферними опадами, необхідно спорудити водостоки.

Обробка керамогранітом

Чем облицевать фасад домаНавісний вентильований фасад з керамограніту

Керамограніт, або штучний граніт, застосовують для облицювання вентильованих фасадів. Цей матеріал відрізняється довговічністю, здатністю витримувати атмосферні і хімічні впливу. Обробка керамогранітом проводиться в будь-який час року. Завдяки природної вентиляції не утворюється конденсат, і не розвиваються цвіль і грибок.

Чем облицевать фасад домаВентильований фасад з керамограніту

Вентильований фасад в холодний період зменшує теплопровідність будинку, а в жарку пору року не нагріває стіни. До стін будівлі кріплять металеві несучі профілі, стійкі до корозії, по вертикалі і по горизонталі. Потім монтують утеплювач і за допомогою спеціального кріплення керамогранітні плити без видимих швів або з швами. Цей фасад не потребує додаткового догляду.

Блок хаус

Чем облицевать фасад домаЗовнішня обробка будинку блок-хаусом

Фасадна дошка або блок хаус використовується найчастіше для дерев’яних будинків, а іноді для будинків з піноблоків. Реконструкція застарілих фасадів з допомогою цих матеріалів капітально перетворить зовнішній вигляд будинку.

Фасад, облицьований натуральними стійкими породами дерева, прослужить набагато довше. Крім того, цей матеріал екологічний. А з допомогою різних просочень можна не тільки зберегти дерев’яний матеріал, але і надати йому потрібний відтінок.

Чем облицевать фасад дома

Блок хаус з імітацією бруса додасть фасаду вигляд будівлі, виконаного з натурального дерева, і створить додаткову теплоізоляцію.

Перш ніж приступити до обробки фасаду матеріалами з дерева, їх треба потримати під сонцем кілька днів. Така акліматизація необхідна для того, щоб дерев’яні вироби в процесі експлуатації не повело, і не з’явилися щілини.

Чем облицевать фасад домаОбробка і фарбування дерев’яного покриття

Далі дерево обробляють антисептиком, покривають грунтовкою і згодом безбарвним лаком. Деревину необхідно відшліфувати, а потім нанести потрібний відтінок фарби або лаку.

Вагонка

Чем облицевать фасад домаФасад облицьований дерев’яною вагонкою

Вагонка – більш дешевий обробний матеріал з дерева. Так само обшивають вагонкою фасади дачі або лазні, які прекрасно поєднуються з навколишньою природою.

Сайдинг

Чем облицевать фасад домаОбшивка сайдингом

Недорога оздоблення фасаду може бути виконана з допомогою сайдинга або фасадного пінопласту. З англійської мови «сайдинг» перекладається як «обшивка». Вініловий Сайдинг буває, цокольний, металевий і дерев’яний.

  • Цокольний сайдинг використовують для обшивання цоколя будівлі. Для цієї мети підійдуть панелі товщиною не менше 3 мм з імітацією натуральних будівельних матеріалів (каменю або цегли).
  • Вініловий сайдинг виготовляють з поліхлорвінілу (ПВХ). Цей матеріал стійкий до механічних пошкоджень. Також, вибираючи сайдинг, потрібно уникати яскравих кольорів, так як вінілові вироби чутливі до ультрафіолету.
  • Металевий сайдинг – досить міцний і стійкий до зовнішніх впливів матеріал. Використовують найчастіше для облицювання фасадів промислових будівель.
  • Дерев’яний сайдинг – це натуральний матеріал, і тому самий дорогий. Він екологічний, але не довговічний.

Чем облицевать фасад домаСайдинг різних кольорів

Придбати сайдинг можна у різноманітній кольоровій гамі. Полівінілхлоридні панелі (ПВХ) виробляються з імітацією різних матеріалів. Найпопулярніший сайдинг – під дерево або під цеглу. Перевага матеріалу в тому, що він має невелику вагу і його легко монтувати.

Чем облицевать фасад домаМонтаж сайдинга

Монтаж сайдинга проводиться на шар утеплювача, але можна і без нього. Цей сучасний матеріал широко застосовується для оздоблення будинків, житлових дачних будов і при ремонті старих застарілих фасадів. Сайдинг – це відмінний гідроізоляційний матеріал, здатний забезпечити захист стін будинку.

Панелі з декоративними елементами

Чем облицевать фасад домаУтеплення фасаду термопанелями

Панелями з декоративними елементами з армованого пінопласту якісно і відносно недорого можна виконати обробку фасаду. Такі панелі є одночасно і утеплювачем і декором.

Чем облицевать фасад домаФасадно декоративні елементи з пінополістиролу

Декоративні елементи, такі як молдинги, карнизи, балясини, пілястри, підійдуть для оздоблення класичних фасадів. Ці елементи виготовляють з пінопласту з захисним покриттям. Їх монтаж здійснюється на оштукатурену поверхню за допомогою спеціального клею.

Як видно, для того, щоб провести реконструкцію фасаду, існує велика різноманітність оздоблювальних матеріалів. У виборі потрібно керуватися, насамперед, фінансовою стороною і особистими уподобаннями. Також критеріями для вибору є захисні функції матеріалу від атмосферних впливів, екологічність і простота в монтажі та подальшому догляді. Головне, щоб надовго збереглася краса фасаду.

Відео

У цьому відео розповідається про зовнішній обробці будівель:

Фото

Чем облицевать фасад домаВініловий сайдинг

Чем облицевать фасад домаЗастосування сайдинга і декоративного каміння

Чем облицевать фасад домаБудинок обшитий блок-хаусом

Чем облицевать фасад домаВесь будинок покритий штучним газоном

Чем облицевать фасад домаУтеплення та обшивка цоколя будинку

Чем облицевать фасад домаЗастосування клінкерних панелей в обробці будинку

Чем облицевать фасад домаОздоблення будинку декоративним каменем

Чем облицевать фасад домаОблицювання кута будинку двухтычковым цеглою Фагот

Чем облицевать фасад домаОблицювання фасадів каменем

Чем облицевать фасад домаНезвичайна обробка декоративним каменем фасаду

Чем облицевать фасад домаМатеріали для облицювання фасадів будинків

Чем облицевать фасад домаФасад будинку оздоблений короїдом

Чем облицевать фасад домаДекоративна штукатурка короїд

Чем облицевать фасад домаОблицювання каркасного будинку

Чем облицевать фасад домаОбробка імітує кленовий лист

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code