Чим пофарбувати дерев’яну підлогу

Дерев’яні підлоги ніколи не виходили з моди. Але якщо раніше вони були популярні в будинках і квартирах тільки завдяки відсутності інших подібних матеріалів, то сьогодні справжні дерев’яні підлоги вибирають ті, хто воліє жити в екологічно безпечному чи затишному будинку. У статті ми розглянемо чим пофарбувати таке покриття в будинку на дачі, в квартирі, на балконі, а також у гаражі.

Вибір лакофарбового покриття

Чем покрасить деревянный полВибір покриття

Різноманітність лакофарбових покриттів, призначених для обробки дерев’яної підлоги просто вражає. В такій ситуації не дивно і розгубитися. При виборі лакофарбового матеріалу слід враховувати наступне:

 • Порода деревини.
 • Експлуатаційні умови. Сюди включається рівень вологості, температурний режим, є опалення.
 • Сумісність з попереднім покриттям (якщо мова йде про старих підлогах).

Всі лакофарбові покриття, призначені для покриттів з дерева, умовно діляться на прозорі і непрозорі. Якщо говорити про прозорих складах, то їх можна поділити на 3 види:

 1. Лаки.
 2. Масла.
 3. Воски.

Лакування

Чем покрасить деревянный пол

Лак – це по суті розчинені природні тверді смоли, у наш час це також синтетичні полімери. В залежності від вхідного до складу розчинника, лаки діляться на кілька видів:

 • водні;
 • скипидарні;
 • спиртові;
 • масляні;
 • поліуретанові;
 • уретанизированные;
 • поліуретан-акрилатні.

Бувають випадки, коли лакування підлоги неприйнятна:

 1. Старе покриття раніше був оброблений оліфою або іншими олійними складами.
 2. Майданчики на відкритому повітрі, тераси, альтанки, веранди.
 3. В приміщеннях з підвищеним рівнем вологості.

Лак проникає в пори деревини не глибше, ніж на 2 мм, утворюючи зовні плівку. Тому якщо в майбутньому ви захочете змінити покриття, то старий лак можна видалити за допомогою циклювання.

Фарбування

Чем покрасить деревянный пол

Підлога покривається непрозорою фарбою для того, щоб захистити деревину від механічних впливів і, якщо якість деревини недостатньо презентабельно, щоб зберігати його природну структуру.

Якщо вам належить фарбувати в приміщенні з підвищеною вологістю, то використовуйте для цих цілей водостійку акрилову фарбу.

Турбуєтеся про безпеку фарби для здоров’я? У такому випадку вам підійде водно-дисперсійна фарба. Її переваги – тривале збереження кольору і простота нанесення на дерев’яну поверхню.

Головною перевагою фарбування підлоги є те, що його можна перефарбовувати при необхідності кілька разів.

Масляне покриття

Чем покрасить деревянный пол

Найбільш древній метод покриття дерев’яної підлоги є його обробка маслом. Це екологічно безпечна методика. Для цих цілей використовують соняшникову, соєву, деревне, лляне масло. А також модифіковані натуральні смоли і синтетичні полімери.

Масло глибоко проникає в структуру деревини, надаючи матеріал консервуючий дію, що служить захистом для покриття від впливу патогенної флори і внутрішніх змін.

Просочений маслом підлога не розбухне і не всихає. У вас є можливість підібрати масло, яке не вплине на колір дерева. Є масла змінюють колір від білястого до червоно-жовтого, коричневого і чорного.

При просочення деревини натуральним маслом для фінішної обробки її потрібно розкрити воском.

Воскове покриття

Чем покрасить деревянный пол

При виготовлення воску для покриття дерев’яної підлоги використовується лляна олія, бджолиний віск та інші добавки. Деревина з восковим покриттям має золотистим відтінком і мерехтить шовковистим світлом.

Таке покриття володіє високою вологостійкістю, але не захищене від механічного впливу. Зважаючи на це, в приміщеннях з великою прохідністю використовувати воскове покриття нерентабельно.

Цікаво, що в минулому в царських палацах служили натирачі, завданням яких було щодня натирати восковий підлогу спеціальним інструментом.

Старі підлоги

Чем покрасить деревянный полСтарі дерев’яні підлоги

Якщо у вас в кімнаті збереглися старі дерев’яні підлоги, то, швидше за все, вони вже були кілька разів пофарбовані. І тому, варто орієнтуватися на наступні моменти:

 • Чем покрасить деревянный полПокриття старого дерев’яного статі існуючий колір (щоб зафарбувати темний відтінок світліший, може знадобитися більше 2-х шарів фарби);
 • вид раніше використаної фарби (якщо не можете згадати, чим фарбували в попередній раз, покопатися в своїх «запаси» матеріалів на балконі або коморі, адже як показує практика, баночка з-під фарби часто не викидається, і в ній завжди залишається трохи фарби);
 • свої фінансові можливості та наявність відповідної фарби в магазині.

Як варіант, можна спробувати повністю зняти стару фарбу, поциклювати підлоги і покрити їх лаком. Однак якщо дошки за час їх «служби» повело (вони стали або «горбатими», або, навпаки, увігнутими) за циклювання може не взятися ні один майстер.

Стане проблемою наявність цвяхів, забитих у дошки зверху і ховаються під шаром старої фарби (так зазвичай «ремонтувалися» підлоги в громадських будівлях, наприклад, у школах). У таких випадках краще задуматися про повну заміну старої дерев’яної підлоги на більш сучасне покриття.

А ось паркет (він майже весь з дуба), навіть старий, поциклювати набагато простіше. Залишається лише потім покрити поверхню в два шари лаком (з відтінком або без) по грунтовці.

Відео

Весь комплекс робіт з ремонту паркету:

Нові

Чем покрасить деревянный полЗахисний шар лаку

Нові дерев’яні підлоги, які ще жодного разу не фарбували, залишають більше простору для вибору.

Якщо ви хочете зберегти колір і фактуру деревини, то віддавайте перевагу безбарвним лакам з хорошою зносостійкістю. Якщо природний колір дощок чи планок паркету відрізняється за кольором (в деяких місцях поверхні), краще користуватися відтіночним лаком, який приховає цей не дуже приємний нюанс.

Відео

Вибираючи, чим краще пофарбувати дерев’яну підлогу заміського будинку, обов’язково дізнайтеся, з якої деревини він у вас зроблено. Справа в тому, що деякі породи дерев мають м’яку деревину (наприклад, сосна), на якій легко залишає вм’ятину навіть тонкий жіночий каблук. Тому для покриття треба вибирати спеціальний лак (для м’якої деревини або строго для конкретної породи дерева). Простий паркетний лак в цьому випадку не підійде, так як він розрахований на міцну і тверду деревину (в основному на дуб).

Відрізняються також і способи нанесення лаку:

 • паркетний лак наноситься з обов’язковою попередньою загрунтовкой поверхні (грунт купуйте відразу в магазині, і бажано, щоб він був тієї ж фірми-виробника, що і вибраний вами лак);
 • лак для дошки підлоги просто наноситься трьома шари, кожен з яких повинен повністю висохнути.

Чем покрасить деревянный полТонування дерев’яної підлоги

Якщо за дизайнерським задумом ваш підлога повинна мати певний відтінок, можете вибрати один з двох способів:

 • попередньо затонируйте деревину спеціальними морилками у відповідний колір, а потім нанесіть зверху лакове покриття (у два-три шари),
 • відразу скористайтеся кольоровими маслом і воском для деревини (звичайно, після ретельного шліфування), завдавши його ручним або механічним способом.

Усунення недоліків покриття

Чем покрасить деревянный полУсунення щілин між дошками підлоги

На жаль, не завжди дошки будуть ідеально рівними і без щілин. Тому, перш ніж відправлятися в магазин і вибирати, чим пофарбувати дерев’яну підлогу, варто задуматися про те, як усунути виявлені недоліки:

 • щілини між дошками можна зашпаклювати олійною замазкою, додавши в неї трохи тирси;
 • нерівності і вм’ятини на дошках доведеться спочатку зашпаклювати (олійною шпаклівкою в тон фарби, якою збираєтеся пофарбувати) за висохлого шару грунтовки або оліфи – у цьому випадку підлогу лаком не покриваються, а фарба наноситься тільки для деревини.

Білий підлогу

Чем покрасить деревянный полБілий дерев’яна підлога

Дуже оригінально виглядає дерев’яний білий підлогу. Для отримання такого результату треба:

 • ретельно відшліфувати нове покриття, яке до цього не покривався ні лаком, ні фарбою;
 • якщо виявилися дефекти (вм’ятини), зашпаклюйте їх спеціальною шпаклівкою (в магазині при купівлі уточніть, чи підлягає вона тонуванню кольоровим маслом з воском, або купіть відразу білу шпаклівку);
 • покрийте поверхню білим маслом з твердим воском (для цього скористайтесь пензликом, попередньо ретельно перемішавши складу в банку);

Чем покрасить деревянный полПокриття дошки білим маслом

 • хвилин через 15-20 м’якою ганчіркою (ганчіркою) приберіть не впитавшийся в деревину складу;
 • через добу аналогічно нанесіть другий шар білого масла з твердим воском.

Незвичайна фарбування дерев’яної підлоги на дачі

Чем покрасить деревянный пол

Часто підлоги на дачі не відрізняються презентабельністю. Зважаючи на це їх прийнято фарбувати, а не лакувати. Але не всім припадає до душі звичайна фарбування в який-небудь відтінок коричневого кольору. Як бути в такій ситуації? Пропонуємо вам распись за шаблоном:

 1. Намалюйте шаблон в масштабі на папері. Потім визначте розміри і кольори малюнка. Щоб кордону прямих ліній у вас були акуратними, використовуйте малярний скотч.
 2. Пофарбуйте дерев’яна підлога основним кольором фарби.
 3. Після того як основа висохне, нанесіть основний колір трафарету.
 4. Потім розмалюйте деталі зображення.

Чем покрасить деревянный полФарба для розпису підлоги

Для цієї роботи вам знадобиться:

 • Фарба.
 • Шаблони.
 • Лінійка.

Якщо пройтися поверх візерунка пензлем зі світлою/темною фарбою, то поверхня буде здаватися більш об’ємною.

Чем покрасить деревянный полПослідовність дій

Таким чином, ви зможете розділити простір на функціональні зони. Крім того, така ідея може виявитися практичною у вузькому коридорі. Розписне покриття, наприклад, у вигляді доріжки виглядає вельми оригінальним. До того ж розпис цілком може бути світлою. Чистити намальований на підлозі килимок не доведеться, що теж можна віднести до переваг покриття. Все що вам потрібно – відро і швабра, і «килимок» знову засяє як новий. Погодьтеся, це зручно.

Якщо ви є прихильником лакованих підлог, то пропонуємо вам нанести легкий світлий орнамент на лаковану поверхню. Крім того, за допомогою фарби ви зможете зробити імітацію дорогий інкрустації деревини.

Обробка дерев’яної підлоги в гаражі

Чем покрасить деревянный пол

Дерев’яна підлога в гаражі – це міцна основа, не виробляє пилу в приміщенні, на відміну від його аналог з бетону. Однак таке покриття не матиме стійкості до стирання і механічних впливів, якщо його попередньо обробити. Також, як відомо, деревина швидко вбирає запахи, а в гаражі так і поготів.

Для фарбування слід вибирати склади, які поліпшили б зносостійкість дерева в рази.

Для отримання зносостійкого покриття дерев’яної підлоги були спеціально розроблені поліуретанові лаки. Вони являють собою 100% поліуретан в органічному розчиннику без задушливих алкідних добавок. Види покриттів:

 • глянцевий лак для внутрішніх робіт;
 • просочення для внутрішніх робіт;
 • глянцевий світлостійкість лак для зовнішніх робіт;
 • світлостійка просочення, призначена для внутрішніх/зовнішніх робіт;
 • просочення і зносостійкий лак для світлих підлог зовнішнього/внутрішнього застосування.

Глибина проникнення антисептика – 3-7 мм. порівняння – звичайний лак має глибину проникнення до 2 мм. Після фарбування утворюється прозора або кольорова плівка. Після тужавіння готове покриття нешкідливо для організму людини.

Чем покрасить деревянный полДерев’яна підлога в гаражі

Такі лаки використовуються в умовах помірного/холодного клімату. Можуть витримувати температури від -50 до +100ºС.

Лакофарбове покриття стійке до впливу води, миючих засобів, кислот і агресивних солей в інтервалі температур -30+60 º с.

Наносити поліуретановий лак можна в інтервалі температур -15+40ºС. Поверхня повинна бути сухою, інакше під покриттям можуть утворитися бульбашки. Попередньо поверхню слід обробити тонерами, антипіренами і антисептиками. Тільки в такому випадку покриття буде довговічним. Також перед нанесення поліуретанового лаку підлогу слід відшліфувати і прибрати з нього пил. Щоб покриття було матовим, використовуйте поліуретанову просочення.

Після того, як буде завдано перший шар просочення (приблизний витрата лаку – 200 – 300 г/м2), потрібно дати йому висохнути протягом 3-4 годин. Потім слід зняти піднявся дерев’яний ворс. Використовуйте для цих цілей наждачний папір. Нанесіть наступний шар просочення з витратою 150-200 г/м2. Лак наноситься в 1-2 шари, його витрата 200-300 г/м2.

Якщо докласти трохи зусиль, включити уяву і з натхненням виконати фарбування згідно з викладеним у статті рекомендаціям, то результат вашої роботи дійсно буде хорошим. Якщо у вас є досвід виконання таких робіт, то діліться ним з нами і нашими читачами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code