Труби для внутрішньої каналізації

Якщо хочеться отримати безперебійно і без проблем працює каналізаційну систему, то вибір для неї комплектуючих треба приділити максимум уваги. За матеріалом виготовлення труби для каналізації зараз застосовують пластикові, азбестоцементні, металеві та керамічні. У кожного з цих варіантів є свої переваги, вибирати трубні вироби та фітинги до них для свого приватного будинку слід вдумливо і без поспіху.

Зміст

 1. Вимоги
 2. Види
  • Чавун
  • Сталь
  • ПВХ
  • Поліпропілен
  • Поліетилен
  • Азбестоцемент
  • Кераміка
 3. Вибір діаметра
 4. Огляд виробників
 5. Висновок

Вимоги до труб для каналізації

Каналізаційні труби повинні бути:

 • міцними і довговічними;
 • гладкими всередині;
 • термостійкими;
 • зручними для монтажу;
 • недорогими;
 • стійкими до впливу нечистот та побутової хімії.

Ідеальний варіант для господаря котеджу – змонтував каналізацію в будинку і забув про неї на найближчі півстоліття. Міняти кожні п’ять–шість років труби вийде дорого і трудомістко. Процес цей нешвидкий (за пару днів поміняти повністю каналізаційну систему нереально).

Труби для внутрішньої каналізації

Необхідні трубні конструкції для монтажу каналізації

Плюс на час такого ремонту доведеться забути про комфорт і використанні сантехніки. Це спліт-система кондиціонування або бойлер для басейну можуть бути на тиждень-іншу відключені. Але якщо не працює внутрішня каналізація, то проживання в котеджі відразу перетворюється в серйозну проблему.

Ще один важливий момент – це стійкість труб до агресивного впливу на них стоків з раковин, ванн, пральних машин і унітазів.

В домашніх стічних водах містяться фекальні маси, жири і застосовується в побуті хімія. Всі вони утворюють гримучу суміш з підвищеною біологічною і хімічною агресивністю. І каналізаційні трубопроводи обов’язково повинні бути зроблені з матеріалів, здатних довгі роки протистояти подібному впливу.

Види

На сантехнічному ринку сьогодні представлений величезний асортимент труб каналізації. Є варіанти з різних матеріалів і з різними характеристиками. Така різноманітність зумовлена великою кількістю виробників і великою потребою в таких виробах.

Чавун

Самим звичним і поширеним є чавун. Труби з нього відрізняються високою міцністю, вогнестійкістю і довговічністю (термін служби 60-80 років), а також стійкістю до хімії і перепадів температури. Серед недоліків чавунних виробів можна виділити високу ціну і складності з монтажем з-за великої ваги. Плюс для чавуну властива шорсткість поверхні, що приводить до нашаруванню жиру всередині трубопроводу і його звуження.

Труби для внутрішньої каналізації

Способи з’єднання чавунних труб для каналізації

Сталь

Сталеві труби обійдуться дешевше чавунних, але прослужать набагато менше (максимум 30 років). Вони набагато більш схильні до корозії, ніж аналоги з чавуну. У приватних будинках цей варіант зустрічається вкрай рідко. Якщо довговічність не настільки важлива, то краще внутрішню каналізацію краще зробити з пластику.

Труби для внутрішньої каналізації

Способи з’єднання сталевих труб

Труби ПВХ

Найбільш поширеними серед пластикових труб є вироби з ПВХ (PVC, полівінілхлориду). Вони дешеві, легкі за вагою, гладкі всередині і служать близько 40 років. Плюс ПВХтрубы стійкий до корозії і агресивному середовищі.

Єдиний їхній серйозний недолік – досить низький максимум робочої температури. Нагріта вище +600 С вода при тривалому впливі поступово руйнує полівінілхлорид. Взагалі трубу ПВХ рекомендується використовувати при укладанні вуличного ділянки каналізації, де стоки з різних сантехнічних приладів вже змішані і не настільки гарячі.

Труби для внутрішньої каналізації

Способи з’єднання труб з ПВХ

Поліпропілен

Порівняно з PVC поліпропілен більш міцний і спокійно переносить нагрівання до +1000С. Трубні вироби з нього відрізняються підвищеною зносостійкістю і здатні прослужити до 100 років. Але вони і коштують трохи дорожче, ніж труби ПВХ для внутрішньої каналізації.

Труби для внутрішньої каналізації

Способи з’єднання труб з поліпропілену

Поліетилен

Поліетиленові аналоги за характеристиками практично повністю повторюють полівінілхлоридний варіант. Вони лише трохи більш стійкі до агресивного хімії, але при цьому обійдеться дорожче труб ПВХ. Плюс вироби з поліетилену більш м’які і легше руйнуються зсередини абразивними частинками (піщинками або іржею, що містяться в стічній воді каналізації приватного будинку).

Труби для внутрішньої каналізації

Способи з’єднання труб з поліетилену

Азбестоцемент

Каналізаційні труби з азбестоцементу зазвичай використовують для прокладки вуличної частини системи водовідведення. Їх відрізняє підвищена корозійна стійкість та дешевизна. Однак прослужать вони максимум 25 років. Потім азбестоцементну трубу обов’язково доведеться міняти через зношення.

Труби для внутрішньої каналізації

Способи з’єднання труб з азбестоцементу

Кераміка

Самою довговічною, стійкої до хімії, гладкою і одночасно дорогою є кераміка. Труби для внутрішньої каналізації з цього матеріалу відносяться до преміум-сегменту. При цьому вони досить крихкі і складні в самостійному монтажі.

Труби для внутрішньої каналізації

Спосіб з’єднання керамічних і чавунних труб

Вибір діаметра

Вирішуючи яку і як зробити каналізацію в приватному будинку, особливу увагу слід приділити правильності вибору діаметра труб для неї. Для стояка і вуличного ділянки рекомендується брати вироби перерізом у 100-110 мм, а для відводів до сантехніки вистачить і 40-55 мм. Але тут багато залежить від обсягів стоків, протяжності трубопроводів і кількості підключаються сантехнічних приладів. В ідеалі треба підготувати проект з повноцінним розрахунком величини стічних вод. Однак для невеликих котеджів наведених вище цифр цілком достатньо.

Використовувати для монтажу внутрішньої каналізації занадто широкі труби не варто, так як вони будуть захаращувати простір санвузлів та кухонь. При цьому користі від такої “широти” нуль. А більш вузькі, ніж рекомендовані, варіанти страшні постійними засорами. Це точно є нікому не потрібною справою.

Труби для внутрішньої каналізації

Рекомендовані діаметри труб для каналізаційної системи будинку

Та ж електропроводка в квартирі або будинку також не терпить занадто товстих або дуже тонких проводів. До кожного електроприладу повинен підходити свій кабель з розрахунковим перерізом, каналізація в приватному будинку в даному моменті нічим не відрізняється від електромережі.

Огляд виробників каналізаційних труб

Провідними виробниками пластикових каналізаційних труб на російському ринку є:

 • Rehay і Ostendorf (Німеччина);
 • Wavin (Нідерланди);
 • Политэк і Європласт (Росія).

Принципових відмінностей в якості і ціні між цими виробниками немає. Жорстка конкуренція на ринку диктує свої правила. Ніхто не прагне зайво завищувати вартість свого товару, а технологію виготовлення трубних виробів усім доводиться застосовувати одну. Тут більше треба дивитися з якого конкретно пластику виготовлена труба. Розкид цін на ПВХ, поліетилен і поліпропілен високий. Але й характеристики у них трохи розрізняються.

Труби для внутрішньої каналізації

Розшифровка маркування труб ПВХ

Якщо перевага віддається чавунних труб, то варто придивитися до виробів російських металургійних заводів в Липецьку і Новокузнецьку. Вони безперечні лідери в даному сегменті.

Труби для внутрішньої каналізації

Розшифровка маркування чавунних труб

Висновок

Труби для каналізації повинні бути якісними, інакше довго ця інженерна система не прослужить. Якщо є обмеження в грошах, то краще взяти ПВХ. Чавун довговічний, але дорогий і вимагає постійних прочисток. Найбільш оптимальним варіантом у більшості випадків є поліпропілен.

Дивіться також відео як вибрати труби для каналізації:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code