Що таке піч-кам’янка

Крім високої температури в російській лазні повинен бути пар. Це основна умови, що повинна виконуватися, коли лазня знаходиться ще тільки у плані. Про корисні властивості пара говорено багато, так що залишимо все це як тема для іншої статті. Нас же тут в першу чергу буде цікавити піч кам’янка, яка і є виробником пара в лазні.

Хто не знає, таку назву банна піч отримала не тому, що цей опалювальний прилад виготовляється з каменю, а тому, що в її конструкції є відсік, заповнений каменями. Вони нагріваються від сильного жару печі, потім їх поливають водою, хтось квасом, в результаті виходить насичений пар, такий корисний для людського організму.

Традиційно печі для російської лазні споруджувалися з цегли. В даний час багато споживачі шукають варіанти простіше, але за якістю не гірше цегляної моделі. І такі моделі на ринку присутні. Виготовляють їх з металу, звідси і простота конструкції і виготовлення, і простота монтажу, і можливість трохи заощадити на покупці.

Правда, простіше всього, якщо кам’янки для лазні виготовити своїми руками. Для цього вам буде потрібно метал і зварювальний апарат. Для різання можна використовувати болгарку.

Увага! Своїми руками кам’янку виготовити нескладно, але від вас буде потрібно висока якість проведених зварювальних робіт. На рівні аматорської зварювання робота вважається неякісною.

Процес виготовлення кам’янки

У першу чергу вам необхідно вибрати конструкцію приладу. Різновидів печей для лазні такого типу величезна кількість. Давайте розберемо горизонтальний варіант, виготовлений у вигляді буржуйки прямокутного перерізу.

Необхідні матеріали

 • Металевий лист товщиною 4-5 мм.
 • Труба діаметром 100 мм, яка буде використана для виготовлення патрубка під димохід.
 • Труба або куточок під ніжки буржуйки.
 • Колосникові решітки. Можна придбати готовий варіант, а можна виготовити своїми руками з металевої арматури.

Схема складального процесу

На самому початку вам необхідно визначитися з розмірами самої печі. Вони прямопропорциональны габаритами приміщення парної. Тобто, чим більше обсяг кімнати, тим більше розміри агрегату.

 • Якщо розміри готові, то необхідно з металевого листа вирізати стінки печі, підлога і стеля. У вас повинно вийти шість парних прямокутників.
 • В одному з них, який буде виконувати передню лицьову стінку, робиться болгаркою отвір для топкової камери. А нижче отвір меншого розміру для піддувала.
 • У задній стінці ближче до верхнього краю робиться круглий отвір під димохід. Тут же з труби 100 мм вирізається невеликої довжини шматок, який до цього отвору і приварюється.
 • Тепер у відповідність з призначення зварюються між собою всі стінки і підлога печі кам’янки для лазні. Крім стелі. У вас повинен вийти короб з двома отворами, з одного боку, і стирчить патрубком з іншого.
 • Тепер всередину на рівні нижче топкового отвору, але вище піддувала закріплюється колосникова решітка.
 • А ось тепер можна приварювати і стеля, тобто верхню частину короба.
 • І останні процеси: знизу приварюються ніжки, лицьової частини навішується на петлі дверцята камери згоряння, а на піддувало встановлюється заслінка. Дверцята найкраще з внутрішньої сторони обклеїти азбестовим шнуром, який буде створювати певну герметизацію при закриванні дверцят.

Все, піч кам’янка для лазні майже готова. Залишається тільки спорудити саму кам’янку. Для цього вам буде потрібно ще чотири вирізаних з листа металу прямокутника. Їх висота буде дорівнює половині висоти самої печі (плюс-мінус враховується на ваш розсуд). А ось ширина двох дорівнює довжині агрегату, двох інших ширині приладу.

Тепер ці елементи необхідно приварити до верхньої частини, тобто, вийде щось на зразок другого поверху відкритого типу. Зверніть виймання, що довгі прямокутники краще приварити з нахилом в сторону від центру печі. Тобто, у вас на корпусі банного опалювального приладу має вийти пристосування у вигляді корита.

Далі, встановлюєте грубку за місцем, підключаєте її до димоходу, завантажуєте корито камінням і робите пробну розтоплення. Якщо вас все влаштовує, то кам’янку можна експлуатувати по повній програмі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code