У чому особливості вертикальних радіаторів опалення

Сучасний ринок опалювального обладнання сьогодні пропонує різні форми радіаторів опалення. Це не тільки традиційні горизонтальні моделі. В даний час великою популярністю стали користуватися так звані вертикальні радіатори опалення. По суті, це все ті ж опалювальні прилади, тільки їх розмірний показник висоти більше ширини, і ця різниця досить суттєва.

У всьому іншому вони нічим не відрізняються від звичайних батарей. Тобто підводка труб у них може проводитися збоку або знизу, зустрічаються як секційні конструкції, так і монолітні, виготовляються з тих же матеріалів: чавун, сталь, алюміній, біметал. Є моделі зі стандартними розмірами, є ексклюзивні форми.

Багатьох споживачів цікавить питання, навіщо потрібна така форма радіатора, якщо її не можна використовувати для установки під підвіконня. Адже саме це місце є оптимальним для створення завіса від проникаючого холодного повітря. Справа все в тому, що вплив західної культури створило передумови для появи в російській архітектурі будівель, у яких архітектори стали використовувати панорамне скління. Хоча вже в звичайних міських квартирах вертикальні радіатори поступово витісняють горизонтальні. Їх встановлюють біля стояка на зовнішній несучій стіні.

Переваги і недоліки

Що ж отримує власник квартири або власного будинку, встановлюючи радіатор нестандартної форми? Чекати від нього якихось особливостей у плані збільшеної тепловіддачі не доведеться.

Переваги

 • Незвичайний зовнішній вигляд.
 • Можливість заощадити на займаній площі, при цьому не знижуючи теплових характеристик.
 • Чимала площа теплової віддачі за рахунок висоти кожній секції.

Недоліки

 • Так як температура в приміщенні по висоті розподіляється нерівномірно (вгорі тепліше, ніж внизу), то і сам вертикальний радіатор буде працювати не так ефективно. Тобто його верхня частина буде віддавати тепла менше, ніж нижня. Звідси і падіння теплотехнічних характеристик.
 • Основна частина віддається теплової енергії буде накопичуватися під стелею. Розсіювати і рівномірно розподілити тепло по всьому об’єму приміщення в даному разі навряд чи вдасться.
 • Висока ціна приладу.

Увага! Вирішуючи питання, який опалювальний прилад краще всього встановити в своєму власному будинку (вертикальний або горизонтальний), радимо ознайомитися з паспортними даними того й іншого. Для порівняння: алюмінієва модель висотою 2,4 м і шириною 0,5 м виділяє 1000-1100 Вт теплової енергії. Майже стільки ж виділяє звичайна чавунна гармошка шириною 0,6 м.

Включаючи здоровий глузд, можна відзначити, що таких же розмірів радіатор тільки горизонтальної форми виділить конвекції в кілька разів більше. При цьому ефективність розподілу тепла поліпшується.

Як проводиться монтаж

Вертикальна форма приладу лякає багатьох домашніх майстрів. Вони вважають, що монтаж може бути проведено не зовсім правильно. Нічого складного в цьому процесі немає, він нічим практично не відрізняється від установки звичайних опалювальних приладів. Хоча деякі особливості все ж присутні.

 • По-перше, габаритні розміри вертикальних батарей опалення збільшені. З одного боку це добре, тому що збільшується обсяг теплоносія. З іншого боку це велика вага самого приладу, працювати з яким буде складніше.
 • По-друге, виробники і дизайнери вважають, що батареї з нижньою підводкою трубопроводів системи опалення в даному випадку будуть краще. Якщо провести приховану підводку, то і бокове підключення буде виглядати непогано.

У всьому іншому це стандартні процеси. Є, правда, нюанси, які необхідно взяти до уваги, встановлюючи вертикальний опалювальний прилад.

 • Обов’язкова установка крана Маєвського, якщо проводиться нижнє підключення. Цей воздушник встановлюється в будь-яку верхню пробку.
 • Обов’язково встановлюється байпас. Зверніть увагу, що, зменшуючи подачу теплоносія в сам радіатор, фахівці рекомендують відкрити вентиль на перемичці. Вся справа в тому, що перекриваючи трубу подачі теплоносія, перекривається його основний потік і в стояку. Це вплине на тиск і швидкість гарячої води в сусідніх квартирах. Тому ці показники необхідно збалансувати відкриттям крана на байпасі. Відкривати треба не повністю, регулюйте подачу, щоб не знизилася тепловіддача вашого вертикального радіатора.
 • Як і у випадку з горизонтальними радіаторами, до вертикальних можна підводити труби з будь-якого матеріалу. Єдиний момент – це сталевий радіатор і мідна труба. Це поєднання краще виключити, у вигляді того, що якість теплоносія низька, і це може створити гальванічну пару за рахунок реакції двох металів під впливом солей води.
 • Так як висота вертикальних радіаторів досить велика, то тиск укладеної в них маси теплоносія в рази більше, ніж у горизонтальних аналогах. Це тиск спрямоване вниз. Деякі труби такого тиску можуть не витримати. Наприклад, поліпропіленові труби. Лопнути вони не можуть, а ось вигинатися будуть обов’язково. Тому рекомендується труби спорудити своєрідний компенсатор у вигляді букви «П» або у вигляді витка. До речі, така конструкція буде стримувати і теплові навантаження.
 • І останнє – установка вертикальних батарей повинна здійснюватися за всіма канонами сантехнічних процесів. Тут горизонтальність і вертикальність виставлення приладу, правильна установка запірної арматури і використання спеціальних прокладок з більш високими характеристиками міцності. Прокладки зазвичай йдуть в комплекті до радіатора.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code