Як зробити ворота з профнастилу

В даний час асортимент кожного будівельного магазину рясніє величезною кількістю матеріалів, призначених для облаштування та монтажу воріт. Однак більшість забудовників віддають перевагу використовувати профнастил, оскільки він володіє рядом корисних властивостей: довговічність, міцність, естетичність і доступна вартість. Сировина виготовляється на заводі допомогою методу холодного прокату сталевих листів, обидві сторони яких обробляються захисним шаром цинку, який захищає поверхню від згубних впливів навколишнього середовища і передчасного руйнування. Для того щоб більш детально ознайомитися з поданим матеріалом, а також відповісти на питання, як зробити ворота з профнастилу самостійно, слід розібратися в особливостях його використання і вивчити технологію збирання.

Переваги конструкцій

Как сделать ворота из профнастила

Використання цього матеріалу обумовлено рядом визначальних достоїнств. З них істотними визнаються:

 • тривалий період експлуатації;
 • невелика питома вага конструкції;
 • величезний вибір колірної гами і текстури;
 • відсутня необхідність проведення періодичного ремонту;
 • цінова доступність;
 • легкість монтажу.

Типи конструкцій

Как сделать ворота из профнастилаВиди конструкцій

З безлічі наявних варіантів виготовлення воріт варто виділити два яскравих представника:

 1. Розпашні – дві стулки, які розходяться в протилежні один від одного сторони.
 2. Відкатні – одне полотно, переміщається вздовж огорожі.

З представленого списку варто зупинити свій погляд на другому вигляді, оскільки він економить навколишній простір і не примхливий до впливів негоди.

Для того щоб звести своїми руками відкатні конструкцію потрібно правильно розрахувати пропорції противаги і підготувати надійний фундамент. В іншому випадку ворота можуть деформуватися і вийти з ладу.

Необхідні інструменти та пристосування

Как сделать ворота из профнастила

Абсолютно в будь-якому будівельному заході попереднім етапом всього ходу робіт є підбір необхідного інструменту. Щоб виготовити відкатні ворота потрібно:

 • будівельний рівень і рулетка;
 • апарат для зварювання;
 • болгарка або спеціальна ножівка;
 • дриль з перфоратором і набором біт;
 • кутова шліфмашина;
 • гумова киянка;
 • клепальник;
 • набір гайкових ключів;
 • штикова лопата;
 • резервуар для приготування бетонної або цементної суміші.

Структурні елементи конструкції

Как сделать ворота из профнастила

Попереднє проектування і підбір оптимальних габаритів майбутніх воріт, від яких безпосередньо залежатиме загальна вага конструкції, – запорука якісного і тривалого терміну служби. Складові деталі підбираються з урахуванням загальної ваги, ширини отвору і висоти облицювального профнастилу.

Крім цього, важливими елементами відкатної конструкції є консольні приналежності, до складу яких входять:

 • верхній страхувальний ролик;
 • нижні ролики;
 • кінцевий ролик і заглушка балки;
 • пара уловлювачів;
 • напрямна рейка.

Разом з тим невід’ємна частина воріт – надійна рама, яка виконує важливу опорну функцію. При її виготовленні, як правило, використовуються металеві профільні труби, розміри яких залежать від габаритів отвору.

Якщо є бажання облаштувати ворота автоматикою, то не забудьте придбати в додаток до видатковими матеріалами електричний привід, дистанційні пульти, маяк, зубчасті рейки. Також для кріплення профнастилу потрібно використання саморізів по металу або витяжних покрівельних заклепок з розрахунку 15 шт. на аркуш.

Технологія складання

Как сделать ворота из профнастила

Для того щоб належним чином збудувати відкатні ворота слід скласти приблизний креслення конструкції, в якому здійснити розрахунок необхідних матеріалів і вказати всі складові елементи.

Далі варто приступити до підготовки місць під основу воріт і опорних стовпів. У більшості випадків вони виконуються в якості траншеї під застави елемент і поглиблень.

Для спрощення цього процесу незайвим буде вибрати в якості опорних стовпів вже наявні утримуючі підстави паркану.

Облаштування фундаменту

Как сделать ворота из профнастила

Названий пункт включає в себе виготовлення основи під опорні стовпи і самі ворота. При відсутності можливості використання опор від паркану варто викопати дві ями глибиною не нижче 1,5 м. Потім встановлюємо стовп в поглиблення і фіксуємо бетонним розчином. Ворітної підстава передбачає обладнання траншеї шириною 50 см та глибиною не менше 1,5 м.

Важливою особливістю є розташування траншеї. Вона повинна бути облаштована впритул до огорожі!

Облаштування фундаменту передбачає використання П-образного металевого виробу або швелера, довжина якого повинна збігатися з довжиною підготовленої траншеї. Разом з цим для посилення підстави і надання йому необхідної міцності застосовують елементи арматури. З внутрішньої сторони швелерної балки приварюються відрізки металевих прутів на глибину траншеї, утворюючи деяку підпору. Швелер має бути укладений таким чином, щоб верхній його край був на одному рівні з дорожнім покриттям, а його кінці щільно прилягали до опорних стовпів.

Как сделать ворота из профнастилаУстановка опорних стовпів

На поверхню швелерної балки встановлюються дві роликові візки, які будуть здійснювати рух стулки. Не варто забувати і про розміщення електричних живильних кабелів. Як правило, всі схеми і креслення додаються в комплекті електричний привід.

Кожен раз при укладанні швелера з навареними арматурними виробами перевіряйте їх горизонтальність за допомогою будівельного рівня. Разом з тим уникнути перекосів та подальшої деформації воріт контролюйте їх положення, яке має чітко співпадати з лінією ковзання майбутньої стулки.

Виготовлення рами

Как сделать ворота из профнастила

Перед тим як приступити до нарізці і зварюванні металевого профілю, слід визначити розміри внутрішнього каркаса і рами. Для виготовлення останньої складової необхідно використовувати профіль з перетином від 60×40 і страхувальних перегородок 40×20.

На нижню балку рамної конструкції встановлюється направляюча рейка, і всі елементи скріплюються за допомогою зварювального апарату. Далі за допомогою заклепок або металевих саморізів фіксуємо профнастил на рамі.

Не варто забувати про техніку безпеки при веденні робіт з металевими виробами. Для цього варто придбати індивідуальні засоби захисту-окуляри і рукавички. Незайвим заходом буде попереднє очищення поверхні труби від іржі та іншого бруду.

Заключні заходи

Как сделать ворота из профнастила

На крайню швеллерную балку, забетоновану в фундаменті, слід зафіксувати каретки і розсунути їх в протилежні сторони. Потім на них надівається рамна конструкція з накатным роликом і вирівнюється за будівельним рівнем. Після необхідно зварюванням точково прихопити платформу кареток зі швелером, ще раз перевірити вертикальність, горизонтальність, відсутність перекосів і остаточно проварити по всьому периметру. Далі закріплюємо уловлювачі, верхній страхувальний і кінцевий роликові механізми.

Кріплення елементів має здійснюватися так, щоб кінцевий ролик стулки при закритті воріт закатывался за уловлювач для зняття з нього зайвого навантаження.

Важливі особливості при установці

Как сделать ворота из профнастилаАкуратні ворота з профлиста

Деякі майстри, нехтуючи рекомендаціями професіоналів з питання, як правильно звести відкатні ворота, здійснюють встановлення кареток з навареними регулювальними шпильками. Використання цих пристосувань обумовлено зручністю управління і їх демонтажу в разі виходу з ладу.

Пара неврахованих міліметрів згодом може призвести до того, що потрібно заново просвердлювати швеллерную балку, здійснювати підгін під нові розміри та ін. Це буде коштувати як мінімум пари витрачених днів і, зрештою змусить повернутися до запропонованого способу установки.

На закінчення хотілося б відзначити, що при зведенні відкатних воріт, перш за все, варто розібратися з усіма тонкощами монтажу і вивчити не одну схему облаштування. Разом з цим слід підрахувати вагу конструкції і правильно підібрати всі складові елементи. Для реалізації останнього завдання незайвим буде звернутися за допомогою до фахівців, які зможуть не тільки вказати на помилки при складанні креслення, але і порадити необхідне обладнання.

Відео

У відео докладно розповідається про тонкощі складання воріт з профнастилу:

Фото

На фото зображені різні варіанти воріт, виготовлених з профлиста:

Как сделать ворота из профнастилаКрасиві ворота з профнастилу

Как сделать ворота из профнастилаВідкатні ворота

Как сделать ворота из профнастилаВідкатні з профнастилу

Как сделать ворота из профнастилаЩе відкатної варіант

Как сделать ворота из профнастилаРозпашні ворота

Как сделать ворота из профнастилаВорота і хвіртка

Как сделать ворота из профнастилаВорота з красивого профлиста

Как сделать ворота из профнастилаГарної форми

Как сделать ворота из профнастилаНа дачі

Как сделать ворота из профнастилаПід дерево

Как сделать ворота из профнастилаЗ елементами ковки

Как сделать ворота из профнастилаВигляд з двору

Как сделать ворота из профнастилаВорота на петлях

Как сделать ворота из профнастилаВбудована хвіртка у воротях

Схема

Якщо ви вирішите зробити ворота з профнастилу, то надані схеми допоможуть у цьому:

Как сделать ворота из профнастилаКреслення конструкції воріт

Как сделать ворота из профнастила

Как сделать ворота из профнастилаКреслення відкатних воріт

Как сделать ворота из профнастила

Как сделать ворота из профнастилаВорота з різних ракурсів

Как сделать ворота из профнастилаКаркас воріт

Как сделать ворота из профнастилаКонструкція воріт

Как сделать ворота из профнастилаСхема відкатних воріт

Как сделать ворота из профнастила

Как сделать ворота из профнастила

Как сделать ворота из профнастила

Как сделать ворота из профнастилаКомплектація розпашних воріт

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code