Як зробити ворота на дачі

У більшості випадків зведення об’єктів інфраструктури на дачній ділянці не вимагає кваліфікованого втручання будівельників. Оскільки зведення огорожі та організація заїзду є першочерговими завданнями при облаштуванні будь-якого будинку, то доцільніше розібратися в питаннях, які існують типи в’їзних конструкцій і який з матеріалів раціональніше всього використовувати при їх монтажі, а також як зробити ворота на дачі.

Типи воріт та їх відмінні особливості

Как сделать ворота на даче

Для успішного виготовлення будь-якого типу ворітної конструкції своїми руками необхідні три основних компоненти – облицювальний матеріал, інструментарій і запас часу. Кожному садовому наділу і внутрішньої території характерне застосування певного виду воріт, оскільки кожен з них має свою технологію відкривання і монтажу, креслення, рекомендовану обробку, а також видаткові приналежності. Для визначення оптимального з них, необхідно виявити властивості, достоїнства і недоліки найбільш використовуваних типів воріт.

Розпашні

Как сделать ворота на даче

Принцип роботи розпашних воріт обумовлений їх будовою, що включає в свій склад дві стулки, що розорюються в протилежні один від одного сторони. Зведення таких воріт допоможе неабияк заощадити час при організації в’їзду і виїзду.

Основними перевагами є:

 • простота монтажу;
 • надійність;
 • можливість використання автоматики;
 • довговічність.

Как сделать ворота на дачеМеталеві розпашні ворота

Недоліки:

 • наявність очищеного простору для відкривання стулок воріт, який необхідно підтримувати в належному стані в зимовий період;
 • у варіанті використання воріт в автоматичному режимі буде потрібно купувати два комплекти двигунів на кожну із стулок, що істотно позначиться на загальній вартості.

Відкатні

Как сделать ворота на даче

Володіючи беззаперечною перевагою, порівняно з попереднім видом, відкатні ворота являють собою конструкцію, що складається з однієї стулки, смещающуюся паралельно облаштованим опорних стовпів вздовж лінії огорожі, в певну сторону.

Ця категорія воріт, у свою чергу, підрозділяється на три підгрупи, які бувають підвісними, консольними і рейковими, тому купуючи той чи інший комплект таких воріт необхідно уявляти специфіку зведення та особливості подальшої експлуатації. Так, підвісний вид передбачає виготовлення спеціальної навісний страхувальної балки, яка є підставою для кріплення і подальшого пересування стулок.

Как сделать ворота на дачеРейки

Консольний вид має на увазі установку консольних механізмів і швелерної балки, а також наявність кількох додаткових метрів для оптимального відкату воріт, а рейковому варіанту притаманне розміщення внизу конструкції направляючого рейки.

Как сделать ворота на дачеВідкатні ворота з профлиста

Перевагами таких воріт є:

 • компактність і відсутність необхідності підготовки очищеного простору для відкривання стулок;
 • можливість використання автоматики;
 • практичність;
 • помірна цінова політика;
 • організація широкого проїзду, а також зручність дистанційного керування воротами).

Недоліки:

 • постійний контроль над чистотою і наявністю мастила роликових механізмів;
 • проведення ряду підготовчих процедур (розрахунок відстані для відкату стулок і наявність ідеально рівного огорожі);
 • базові будівельні навички і знання особливостей монтажу.

Впоратися зі зведенням такою конструкцією зможе будь-який власник заміського житла, слідуючи покроковим інструкціям майстрів, однак через дорожнечу комплектуючих матеріалів і пристосувань, а також великого шансу помилитися в розрахунках або збірці конструкції, доцільніше звертатися за допомогою до фахівців. У такому випадку ви можете розраховувати на безкоштовний виїзд майстра і гарантійне обслуговування протягом обумовленого періоду.

Розсувні

Как сделать ворота на даче

Будучи різновидом відкатних конструкцій, розсувні ворота являють собою дві стулки, що розсовуються в дві протилежні сторони. За технологією пересування розсувні ворота також поділяються на складові групи, як і вищеописаний тип воріт. Визначальною перевагою такого відкриває механізму є зниження загальної ваги воріт за рахунок розподілу навантаження на два каркаса, однак цей плюс досягається використанням двох комплектів двигунів, що в значній мірі збільшує підсумкову вартість.

Характерні ознаки облицювальних матеріалів

Как сделать ворота на даче

Серед безлічі представлених в асортименті будівельних магазинів матеріалів, що одержали найбільше поширення при облаштуванні в’їзних воріт, слід виділити метал і дерево. В цьому питанні вибір того чи іншого сировини переважно залежить від фінансових можливостей господаря.

Метал

Как сделать ворота на даче

Безумовно, переважне перевагу в цій категорії матеріалів віддається профлисту, оскільки він володіє рядом важливих відмінних переваг, однак, як і кожне сировину, має деякі недоліки.

Достоїнствами такого матеріалу є:

 • міцність за рахунок жорсткості першооснови;
 • помірна вартість;
 • простота монтажу;
 • стійкість до шкідливих впливів зовнішнього середовища;
 • широкий вибір колірної гами;
 • тривалість експлуатації.

Недоліки:

 • при легких ушкодженнях захисної оболонки листа, можлива поява корозії;
 • гучність при попаданні атмосферних опадів.

Как сделать ворота на дачеВорота з сітки рабиці

У представленої категорії матеріалів можна виділити і такого представника, як сітка – рабиця. Ворота такого плану володіють високою пропускною здатністю світла, у них мала парусність і мають невелику вагу. Крім цього, кріплення сітки здійснюється в короткі терміни і без виснажливих зусиль.

Дерево

Как сделать ворота на даче

В даний час ворота на основі дерева – рідкісне явище. Ця обставина зумовлено нескінченним прагненням до безпеки і довговічності, які з легкістю досягаються використанням металевих виробів. Виконання каркаса для стулок і облицювання з деревини, з часом призводить до провисам воріт і деформації всієї конструкції за рахунок своєї громіздкості і великої питомої ваги. Безумовно, використання деревини в якості основи для воріт, будівництва дачних об’єктів і декорацій ділянки виділяє натуральну складову зовнішнього вигляду і дозволяє відчути єднання з природою, однак вимагає спеціальну обробку кожного елемента і наступний регулярний сезонний ремонт.

Серед переваг такої сировини слід виділити:

 • низьку вартість;
 • доступність матеріалу;
 • мінімальна кількість інструменту і витратних пристосувань, що дозволяє істотно заощадити бюджет;
 • приємну естетику;
 • швидкий монтаж;
 • легкість обробки.

Как сделать ворота на дачеВорота з штахетника

Проте приємні позитивні характеристики значною мірою перекриваються негативними властивостями такого матеріалу. Основні з них:

 • нетривалий період експлуатації;
 • невисока міцність;
 • схильність до впливу негативних факторів навколишнього середовища;
 • страх різких перепадів температур і підвищеного вмісту вологи;
 • схильність до займання.

Якщо ж все-таки ви налаштовані на використання деревини для облицювання «візитної картки»свого присадибного наділу, то доцільніше цей процес виконувати на металевому каркасі з профільної труби або будь-яких інших опорних перекриттів з металу.

Фундамент

Как сделать ворота на даче

Головна мета опорного підстави – надійна фіксація всіх складових елементів воріт. Як правило, фундамент представлений армованим прямокутним бетонним блоком, розміщених по периметру передбачуваної установки возводимой конструкції. В нашому випадку, заливка бетоном здійснюється в стороні від лінії проїзду, на внутрішній прибудинкової території. При варіанті виготовлення розпашних воріт фундамент повинен розташовуватися в бік відкривання стулок для зменшення навантажень на петлі в розхристаному стані.

Особливо гостро постає питання якісної заливки бетонної основи при виготовленні воріт з металу, оскільки воно забезпечує рівномірний розподіл тиску металевих виробів на ґрунт, оберігаючи всю конструкцію від усадки і перекосів.

Как сделать ворота на дачеФундамент для відкатних воріт

Приступаючи до виконання робіт з облаштування цього елемента, слід ясно розуміти, що будь якості буде фундамент, таке буде і функціонування воріт. При зведенні масивних об’єктів раціональніше всього готувати глибинні підстави, для невеликих конструкцій – полегшені опори.

Незайвим заходом, що передує процедурі заливки надійного фундаменту, є зняття проб та проведення аналізу ґрунту по периметру місць майбутньої установки. Знання всіх особливостей грунту дозволить згодом забезпечити стійкість воріт і визначити оптимальний тип фундаменту.

Відштовхуючись від наведених вище рекомендацій, кожен власник заміського ділянки зможе з легкістю підібрати найбільш підходящий для нього варіант виготовлення воріт і в найкоротші терміни його реалізувати. Будь-яка виконана власноруч робота дозволяє не тільки істотно скоротити витрати на будівництво того чи іншого об’єкта, але і чітко уявляти структуру кожного сполучного компонента, що згодом значно спростить можливі процеси обслуговування й ремонту.

Відео

Про виготовлення різних видів воріт, ви можете дізнатися, переглянувши запропоновані нами відеоматеріали:

Схеми і креслення

Механізм роботи розпашних воріт досить простий, а от автоматизовані відкатні ворота більш складні у виготовленні. Сподіваємося, що запропоновані нами креслення і схеми допоможуть вам розібратися в цьому питанні:

Как сделать ворота на дачеСхема розпашних воріт з профнастилу

Как сделать ворота на дачеТипи відкатних воріт

Как сделать ворота на дачеСхема пристрою розпашних воріт

Как сделать ворота на дачеСхема розкладки кабелю для відкатних воріт

Как сделать ворота на дачеВідкатні ворота на палях

Как сделать ворота на дачеСхема фундаменту для відкатних воріт

Как сделать ворота на дачеБетонування відкатних воріт з профлиста

Как сделать ворота на дачеКреслення воріт з дерева

Как сделать ворота на дачеКреслення розсувних воріт

Как сделать ворота на дачеКреслення розпашних воріт

Как сделать ворота на дачеКреслення відкатних воріт на бігунках

Как сделать ворота на дачеКонструкція воріт

Как сделать ворота на дачеВідкатні ворота

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code