Як зробити стелаж своїми руками

Вам потрібно упорядкувати особисті речі? У вас немає конкретного місця для їх зберігання? Тоді вам потрібен стелаж. Це найбільш простий та практичний спосіб вирішення цієї проблеми. Стелаж буде корисним не тільки в коморі, як вважають багато. Його використання практично і в гаражі, і в бібліотеці, і в кабінеті, і навіть в житлових кімнатах. Для того щоб змайструвати стелаж, не потрібні надздібності, так і особливі інструменти вам теж не знадобляться. Якщо ваші кошти обмежені, то ви можете виготовити стелаж з тих матеріалів, які є у вас вдома.

Розробка креслень

Для вдалої розробки креслення вам слід точно виміряти місце, на якому в майбутньому повинен розташовуватися стелаж. Якщо вам потрібно зробити для зберігання інструментів або консервації, то бавитися з формами не варто. Він повинен мати стандартну висоту, яку дозволяє вам зробити простір комори або гаража. Для зручності його краще зробити до стелі. Нижче на фотографії показаний приклад, як може виглядати типовий креслення стелажа для гаража або коморою.

Що стосується ширини полиць, то все залежить від тих предметів, які ви плануєте на них зберігати. Якщо мова йде про зберігання банок і книг, то вам буде достатньо ширини 25-30 см Що стосується зберігання інструменту, то тут слід відштовхуватися від його обсягу, ширина полиць повинна йому відповідати.

Как сделать стеллаж своими рукамиСхема простого стелажа

Довжина полиць, як і їх ширина, також залежить від тих предметів, які на них будуть зберігатися. Наприклад, якщо предмети будуть легкими, то одна полиця може досягати до 1,5 м, а якщо вам потрібна книжкова полиця, то заради тривалого збереження цілісності стелажа, кожна полку не повинна перевищувати довжини в 90 див. Якщо ви плануєте зберігати на стелажах важкий інструмент, то краще зробити проект з урахуванням цього факту. В процесі виготовлення стелажа, вам буде потрібно посилити каркас профілем з металу.

Как сделать стеллаж своими рукамиВибираємо незвичайну форму

Іноді стелаж) використовується для зберігання різних предметів в житлових приміщеннях. В такому випадку краще подбати про створення цікавої форми цієї конструкції. Так, ви зможете прикрасити інтер’єр новим предметом меблів і функціонально заповнити простір.

Как сделать стеллаж своими рукамиДля балкона

Матеріали та інструменти для виготовлення:

  1. Рейки для виготовлення перекладин і планок.
  2. Брус, використовуваний як тимчасова підпора.
  3. Полиці – в їх якості може служити плита МДФ або ДСП, фанера.
  4. Дюбелі і шурупи.
  5. Викрутка, а краще шуруповерт.
  6. Рівень.
  7. Рулетка.
  8. Крейду.

Якщо ви вирішили як полиць використовувати плиту ДСП або МДФ, то вам потрібно заздалегідь подбати про те, щоб вона була порізана на потрібний розмір. Часто такі послуги надаються в спеціалізованих магазинах.

Виготовляємо основу конструкції

Как сделать стеллаж своими рукамиСтелаж з дерев’яного бруса пофарбований

Перше, що вам слід зробити, перш ніж приступити до монтажу будь-якого стелажа – це розмітити стіну. Дерев’яні бруси найкраще підходять для спорудження несучих опор. Запорукою успіху буде встановлення міцного основи стелажа. Якщо стелаж розрахований на всю висоту приміщення, то основа важливо закріпити і до підлоги і до стелі. Якщо говорити про дерев’яних брусах, то вони можуть бути або квадратної або прямокутної форми. Тут все впирається в розмір готової конструкції, глибину і ширину полиць.

Как сделать стеллаж своими рукамиКнижковий стелаж

Каркас необхідно скрутити саморізами, а кути посилити спеціальними планками. Чудово, якщо основа можна закріпити до стіни, тоді стелаж буде особливо стійким, але в такому випадку не буде можливості встановити задню стінку на саму споруду.

Дуже важливо стежити, щоб у процесі монтажу несучі опори завжди розташовувалися вертикально. Бічні поперечні розкоси забезпечують більшу надійність стелажу, що робить споруду більш жорстким. Особливо важливо враховувати ці фактори, якщо стелаж буде зазнавати великих навантажень.

Встановлюємо коробку та полички

Как сделать стеллаж своими рукамиСхема складання стелажу

На цьому етапі стелаж можна обшити заздалегідь підготовленими плитами ДСП або МДФ, які повинні кріпитися до брусів – знизу, зверху і з боків. Результатом роботи буде готова коробка без задньої стінки. Але, якщо у вас є бажання, то ви можете зробити конструкцію з задньою стінкою, тут вже можна керуватися власними побажаннями або цілями застосування стелажа. В цілому найпростіша конструкція може складатися тільки з брусів і поличок. Бруски і полички можна пофарбувати.

При стандартній висоті приміщення найбільш практично встановлювати 6 поперечних полиць. Їх висоту ви можете визначити самостійно. Останнім часом популярністю користуються стелажі з асиметричним розташуванням поличок. Найбільшим навантаженням схильна середня полку, тому вона повинна бути особливо міцною. Для кращого закріплення полиць потрібно використовувати куточки з металу.

Ще одна важлива деталь: товщина полиць повинна бути на 4-6 мм менше, ніж довжина самого самореза, яким полку з бруском з’єднують між собою.

Конструкція витримає навіть великі навантаження, якщо надійно зафіксувати куточки. Для досягнення найкращих результатів важливо перевіряти рівень кожної полиці, перед тим як її остаточно зафіксувати. Кутові з’єднання повинні бути строго під кутом в 90ᴼ.

Близимся до фінішу. Кріпимо лицьові панелі

Как сделать стеллаж своими рукамиМеламінова крайка

Якщо ви обшивали стелаж плитою МДФ або ДСП, то по завершенні обшивки, вам потрібно наклеїти на всі торці деталей спеціальну меламінову крайку. Зробити це вдасться за допомогою звичайної праски. Укладаєте на оброблена наждаковим папером (дрібнозернистою) торець кромку і пригладжуєте її розпеченою праскою. Зайві краю обрізаєте канцелярським ножем.

Деякі полки можна закрити, прикріпивши до них красиві дверцята. Такий тип стелажа можна використовувати кожен день, а його акуратний зовнішній вигляд стане вдалим та оригінальним прикрасою будь-якої житлової кімнати.

Фото

Как сделать стеллаж своими рукамиЗ висувними ящиками

Как сделать стеллаж своими рукамиСтелажі для дому

Как сделать стеллаж своими рукамиСтелаж з дверками

Как сделать стеллаж своими рукамиСтелаж для гаража

Как сделать стеллаж своими рукамиНезвичайний для іграшок

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code