Як зробити козирок над ганком

Вхідні двері в приватному будинку/на дачі піддається агресивному впливу навколишнього середовища. Козирок частково захистить двері від руйнування. Існує чимало варіантів монтажу цих конструкцій. З цієї статті ви дізнаєтеся, як зробити козирок над ганком так, щоб він був красивим і надійним прикрасою будинку, справно виконують свої основні функції.

Призначення

Как сделать козырек над крыльцом

Основне функціональне призначення козирків:

 • Захищати вхідні двері від опадів і палючого сонця.
 • Забезпечити комфорт домовласникові. Наприклад, відкривати замок приємніше під навісом, особливо в негоду.
 • Прикрашати екстер’єр будинку.

Різновиди

Как сделать козырек над крыльцом

Найчастіше власники приватних будинків роблять козирки під замовлення. Якщо у вас теж немає часу для виготовлення цієї конструкції, то ви можете поступити так само. Але при необхідності заощадити сімейний бюджет, зробити козирок можна і своїми руками. Як би там ні було, щоб козирок у вас був якісним і відповідним вашим запитам, пропонуємо вам ознайомитися з різновидами козирків та їх особливостями.

З полікарбонату

Как сделать козырек над крыльцом

Козирки з полікарбонату сьогодні користуються великим попитом серед споживачів. Це і не дивно, адже цей матеріал володіє рядом переваг:

 • Довговічний.
 • Міцний.
 • Практичний.
 • Продається в широкій колірній гамі.

Хоча є матеріали для покриття козирка і дешевше, але експлуатаційні характеристики полікарбонату повністю виправдовують його вартість. Нижче буде приведена інструкція по виготовленню арочного козирка з цього матеріалу.

З металу

Как сделать козырек над крыльцом

Для роботи з металом потрібен зварювальний апарат і деякі навички в роботі з ним. Хоча метал дешевше полікарбонату, але працювати з ним на порядок складніше. Обійти зварювальні роботи можна, використовуючи стандартні механічні з’єднання металевих елементів за допомогою болтів і гайок.

Серед переваг металу варто відзначити:

 • Надійність.
 • Доступність за ціною.
 • Довговічність (за умови, що він буде своєчасно оброблятися антикорозійними засобами).

Саме із-за необхідності в регулярному догляді за металом, багато споживачі відмовляються від виготовлення козирків з нього.

Щоб встановити полікарбонатний козирок вам все одно доведеться зробити під нього металеву основу. У цьому випадку переваг у полікарбонату все-таки більше, так як каркас під нього займає до 30% від всієї конструкції, зважаючи легкості покрівельного матеріалу. А якщо покрити конструкцію козирком з металу, то доведеться доглядати і за каркасом, і за дахом.

З пластика

Как сделать козырек над крыльцом

Пластикові плити, придатні для пристрою козирка дорожче, ніж ПВХ, що використовується для внутрішніх робіт. Тому і вартість ПВХ покрівлі не так мала, як хотілося б. Зовні такі плити нагадують полікарбонат.

Пластик можна встановити на каркас будь-якої форми. Ви можете купити білі плити і наклеїти на них плівку бажаного кольору або придбати їх вже обклеєними.

Переваги матеріалу:

 • Легка вага.
 • Довговічність.
 • Надійність.
 • Простота монтажу.

З профнастилу

Как сделать козырек над крыльцом

Сьогодні профнастил користується великим попитом серед споживачів. З продажу можна сказати, що він зайняв на ринку лідируючі позиції. Його використовують для виготовлення парканів та покрівлі. З недоліків матеріалу варто відзначити нестійкість до механічних пошкоджень. Навіть найлегшу вм’ятину вже буде помітно на профнастилі.

Якщо ви вирішите придбати для облаштування козирка саме цей варіант покриття, то купіть профнастил більш високої якості і більш товстий. Працювати з ним набагато простіше, ніж з металочерепицею і металом.

З металочерепиці

Как сделать козырек над крыльцом

Якщо ви вирішили зробити козирок з металочерепиці, то пам’ятайте, її колір і структура повинні відповідати покрівельного матеріалу даху. Різниця в кольорі і текстурі, хоча б незначна, буде дуже помітним.

Робити козирок з металочерепиці краще всього на етапі накриття будинку чи іншої споруди, на вхідних дверях до якої ви вирішили зробити козирок. В такому випадку у вас вийде зробити козирок з залишків металочерепиці від покрівлі даху.

В якості покрівельного матеріалу для козирка може також виступати бітумна черепиця або інший схожий покрівельний матеріал, навіть руберойд вітчизняного виробника.

З дерева

Как сделать козырек над крыльцом

Тут мається на увазі виготовлення дерев’яного каркаса. В якості покрівельного матеріалу може згодитися той же полікарбонат, металочерепиця, листовий метал, шифер і т. д. Для будинків старого типу такий козирок підходить найкраще. Крім того, в числі будівель, для екстер’єру яких підійде дерев’яна конструкція козирка – будинки зі зрубу, реставровані мазанки і споруди, виконані в стилі фахверк.

З кування

Как сделать козырек над крыльцом

Кращим дизайнерським рішенням стане козирок, каркас якого виконаний з кування. Він буде служити гідною прикрасою будинку. Однак така конструкція обійдеться вам у копієчку. Кований козирок можна поєднувати з такими покрівельними матеріалами, як полікарбонат, черепиця і навіть пластик.

Кований козирок досить важкий, тому для того, щоб він дійсно служив довго, його потрібно правильно встановити.

Кування підходить практично під будь-який дизайн, так як вона може складатися як з грубих, так і витончених елементів. Якщо на присадибній ділянці вже є ковані елементи, то і козирок слід виконати в одному стилі з ними.

Виготовлення козирка односкатного

Как сделать козырек над крыльцом

Для виготовлення такої конструкції, вам знадобиться перелік матеріалів:

 • Карнизна планка.
 • Водостічний жолоб.
 • Металеві куточки.
 • Планка примикання.
 • Труба.
 • Бруски.
 • Профнастил/гнучка черепиця.
 • Анкери, саморізи і шурупи.

З інструментів вам знадобляться наступні:

 • Зварювальний апарат.
 • Вимірювальна рулетка.
 • Ножівка по металу/болгарка.

Перед початком виготовлення козирка потрібно замалювати його ескіз. Для будівництва цілком конкретного козирка потрібно зробити певні виміри, такі як ширина і довжина ганку. До отриманої цифри додайте ще 60 см. Це і буде ширина вашої конструкції. Для отримання довжини козирка вам потрібно поміряти відстань від вхідних дверей до кінця ганку, додавши до цієї цифри ще близько 15-20 см. висота козирка вираховується в залежності від архітектури будинку.

Нахил козирка повинен становити близько 20º.

З допомогою цих даних можна намалювати ескіз на папері або у спеціальній програмі на комп’ютері в масштабі.

Как сделать козырек над крыльцомВиготовлення каркасу

Згідно з проектом наріжте металеві куточки. Довжина крокв з куточків дорівнює висоті схилу. З куточків також потрібно зробити підкоси і пристінні балки. Деталі каркаса з’єднують між собою за допомогою зварювального апарату. Каркас закріплюється над ганком.

Зафіксуйте пристінну балку. Робиться це за допомогою шурупів з нержавіючої сталі, а для кріплення підкосів використовуються анкери. Виготовте обрешітку із брусків, встановивши її на крокви. Якщо в якості покрівельного матеріалу буде використаний профнастил, то між рейками має бути відстань, рівну 30 см. Для гнучкої черепиці потрібно підготувати суцільну обрешітку. На неї згодом буде викладено покрівельний матеріал.

Как сделать козырек над крыльцомОдносхилий козирок

Закріпити гнучку черепицю можна за допомогою саморізів. Гнучка черепиця укладається внахлест, а не встик.

Тепер потрібно зафіксувати металеву планку примикання до верхньої частини схилу. На нижню сторону потрібно прикріпити карнизну планку, а потім з’єднати і встановити водостічний жолоб і трубу.

Виготовлення арочного козирки з полікарбонату

Как сделать козырек над крыльцом

Зробити таку конструкцію не складе труднощів навіть для недосвідченого в будівництві людині. Готовий каркас можна придбати в будівельному магазині або спорудити самостійно.

Як і в попередньому випадку, перед початком робіт по виготовленню арочного козирка, необхідно зробити виміри і намалювати ескіз.

 1. Зробіть каркас з труби квадратного перетину 12-16 мм або алюмінієвої труби. Зігніть трубу по радіусу арочного козирка. Вам потрібно буде виготовити 2 ідентичних дуги.
 2. З’єднайте дуги прямими відрізками труби з обох кінців. Щоб каркас арочного козирка був більш жорстким, наварите на нього з внутрішньої сторони сполучну балку.
 3. Потім до задньої дуги приварите навіси. З їх допомогою буде здійснено кріплення козирка до стіни будинку.
 4. Тепер зачистите каркас від іржі і окалини. Прогрунтуйте його і пофарбуйте.
 5. Встановіть арочну конструкцію над ганком за допомогою шурупів.
 6. Закріпіть саморізами полікарбонат.

Как сделать козырек над крыльцомФерма для арочного козирка

Якщо ви виготовляєте козирок над ганком одноповерхового будинку, то зробіть його так, щоб краї звисів виступали над ганком на 20-30 см. Таким чином, буде виключена можливість попадання води/снігу на місце кріплення козирка до стіни, що продовжить його експлуатаційний термін.

Виготовлення двосхилим конструкції

Как сделать козырек над крыльцом

Двосхилий дашок зробити складніше. Але він надає найкращий захист від косого дощу. Та й при необхідності його очищення від снігу зробити це буде легше. Двосхилий дашок жорсткіше своїх аналогів, тому відрізняється високим рівнем вітрозахисту.

Для початку потрібно зробити заміри і виконати ескіз. Потім слід провести розрахунок розмірів трикутних кронштейнів і обрешітки.

Кінцевий результат виготовлення козирка повністю залежить від точності проведення замірів. Тому до цього етапу робіт не можна ставитися легковажно.

Как сделать козырек над крыльцомДвосхилий дашок

 • Зробіть 2 кронштейна. Вони можуть бути металевими або дерев’яними. Для цього з’єднаєте дві перпендикулярні балки між собою і закріпіть їх підкосом під кутом 45–60°.
 • Закріпіть кронштейни на відстані, яке було б одно ширині козирка. Вертикальні балки отриманого кронштейна прикладіть до стіни, вирівняйте по рівню і закріпіть за допомогою 3-4 шурупів з нержавійки.
 • Якщо козирок повинен бути опорним, то виготовляти кронштейни не потрібно. Замість них, потрібно встановити металеві/дерев’яні стовпи. Викопайте ями під стовпи на необхідній відстані один від одного. В ямі зробіть піщану подушку, утрамбуйте її. Щоб пісок дав усадку, злегка змочити його водою. Встановіть стовп і залийте бетоном. Верхні кінці стовпів з’єднуються несучими балками.
 • Крокви виготовити з дерев’яних брусків/обрізної дошки. Якщо козирок невеликий, то вам буде достатньо двох пар крокв. Скріпіть між собою кроквяні ноги ригелями. Потім закріпіть крокви на верхніх балках кронштейнів і здійсните установку конькового бруса.
 • Зробіть обрешітку. Її можна виготовити з дошки/бруса/фанери. Вибір матеріалу здійснюється за бажанням.
 • Встановіть гаки для встановлення водостічних жолобів.
 • Укладіть покрівельний матеріал відповідно до інструкції від виробника. Тепер потрібно встановити примикає до стіни планку і вітрові планки до передньої частини двосхилого козирка. Вони, серед іншого, будуть захищати конструкцію від потрапляння вологи і снігу.
 • Тепер потрібно встановити водостічний жолоб і карнизну планку. Пам’ятайте, що нижній край планки повинен бути опущений всередину жолоби. Закріпіть водостічну трубу.

Перед установкою дерев’яних елементів конструкції, кожен з них потрібно обробити антисептиками, які значно збільшать їх експлуатаційний термін.

Отже, в залежності від виду козирка і ваших умінь у роботі з перерахованих в статті інструментами, ви зможете зробити козирок самостійно. Якщо, прочитавши інструкції, ви зрозуміли, що ці роботи вам не по зубах, то краще замовте готовий козирок. Є питання по темі? Задавайте їх нашому експерту. Досвідом можна ділитися в коментарях до статті.

Відео

У наданому відео ви зможете наочно дізнатися про тонкощі виготовлення козирка над ганком:

;

Фото

У цій фотогалереї, ви побачите чимало цікавих ідей, за виготовлення козирка:

Как сделать козырек над крыльцомДерев’яний козирок

Как сделать козырек над крыльцомМеталевий

Как сделать козырек над крыльцомНа балконі

Как сделать козырек над крыльцомКутовий над ганком

Как сделать козырек над крыльцомНад входом

Как сделать козырек над крыльцомОригінальної форми

Как сделать козырек над крыльцомЗ елементами ковки

Как сделать козырек над крыльцомГарний козирок

Как сделать козырек над крыльцомНевеликого розміру

Как сделать козырек над крыльцомДекоративний

Схеми

Якщо ви вирішили самостійно зробити козирок, схеми, викладені нижче, допоможуть вам сконструювати власну модель козирка:

Как сделать козырек над крыльцомКреслення козирка

Как сделать козырек над крыльцомКреслення арочної форми

Как сделать козырек над крыльцомСхема арочного козирка

Как сделать козырек над крыльцомДерев’яний навіс

Как сделать козырек над крыльцомДвоскатний

Как сделать козырек над крыльцомКонструкція козирка

Как сделать козырек над крыльцомКозирок з опорами

Как сделать козырек над крыльцомСхема металевого козирка

Как сделать козырек над крыльцомНавіс над ганком

Как сделать козырек над крыльцомПлоский дашок

Как сделать козырек над крыльцомПроста конструкція

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code