Як правильно вибрати фарбу для радіаторів опалення

Опалювальні батареї давно стали елементом дизайну. Їх зовнішньому вигляду приділяється особлива увага, ось чому кожен споживач намагається знайти той варіант, який би вписався в дизайн приміщення, куди ця батарея буде встановлюватися. Добре, коли радіатор новий. Але пройде трохи часу, і його треба буде оновити. Купувати і міняти старий немає необхідності. Треба просто пофарбувати батарею. Але тут постає питання, яка фарба для радіаторів опалення підійде найкраще? Яку фарбу з представлених на сайті https://kraskaguru.ru/ в 2020 році використовувати?

Вимоги до фарби для радіаторів

Почнемо з того, що радіатори опалення – це прилади, які виділяють досить високу теплову енергію. Звідси і основні вимоги до фарби:

 1. Підвищена термостійкість. Фахівці рекомендують фарби, які можуть витримувати температуру не нижче +100С.
 2. Висока стійкість до різних агресивних середовищ.
 3. Протистояння стирання.
 4. Безпека в плані впливу на людський організм. Простіше, повна відсутність токсичності.

Отже, повертаємося до питання: якою фарбою пофарбувати батареї опалення? В даний час виробники пропонують три основних види.

 1. Емалі на основі акрилових складових. Цей вид проводиться на основі розчинників, органічного походження. Саме тому при фарбуванні з фарби виділяється своєрідний різкий запах, який швидко випаровується. Але в кінцевому результаті на металевій поверхні утворюється міцна плівка з глянцем. Така фарба зберігається дуже довго.
 2. Емалі алкидного типу. Це найпоширеніший тип фарб для радіаторів, який використовується великою кількістю споживачів. Її достоїнства – стійкість до стирання і до дуже високих температур. Додамо, що даний вид має величезну кольорову палітру. Правда, при фарбуванні виділяється сильний запах, який тримається кілька днів. Деякі з алкідних фарб виділяють несильний запах при нагріванні, тому варто при купівлі скористатися рекомендаціями фахівців.
 3. Водно-дисперсионнные види. Всі фахівці сходяться на думці, що ці фарби є оптимальним вибором. Вони, по-перше, не виділяють запахи, по-друге, швидко сохнуть. Єдине, необхідно звертати увагу при покупці на маркування. На етикетці банки обов’язково повинна бути напис «для фарбування батарей опалення».

Не хотілося б обходити стороною масляні фарби. Ще зовсім недавно саме ними найчастіше і фарбувалися радіатори. Але їх популярність у минулому за рахунок низьких якісних характеристик.

Як бачите, асортимент не такий вже і маленький, але кожен споживач вирішує сам, що вибрати. Адже у кожного виду є і свої переваги, і свої недоліки.

Етапи фарбування радіаторів

Як і будь-ремонтний процес, фарбування радіаторів опалення ділиться на кілька етапів.

Підготовчий етап

Увага! Фахівці запевняють, що етап підготовки займає більше часу, ніж основний етап фарбування. Враховуючи це, необхідно більш ретельно підходити до обох етапів.

Отже, схема підготовчого етапу:

 • Необхідно повністю очистити опалювальний прилад від старої фарби. Це можна зробити різними способами. Приміром, використовувати розчинник або просто попрацювати шпателем.
 • Обов’язково очищується батарея від бруду і пилу. Для цього її можна просто помити водою.
 • З іржею борються наждачним папером, з жировими плямами — слаболужною сумішшю або уайт-спиритом.
 • У додатку рекомендується по всій поверхні приладу пройтися наждачним папером, надавши їй металевий блиск.
 • Після чого всі поверхні радіатора покриваються грунтовкою. Радимо використовувати антикорозійну грунтовку на акриловій основі. Вона не тільки захистить пристрій від корозії, але і створить на його поверхні шар з хорошою адгезією.

Хотілося б докладніше зупинитися на процесі зняття фарби. Для цього батарею покривають розчинником, використовуючи звичайний пензлик. Інструментом треба дістатися до всіх частин приладу, не залишаючи жодного відкритого місця. Після чого радіатор опалення накривають поліетиленовою плівкою і залишають у такому вигляді на кілька годин. Необхідно, щоб хімічний розчин проник в усі куточки, розчинивши лакофарбовий матеріал. Далі плівка знімається і в хід йде шпатель (металева щітка, дриль із спеціальною насадкою). Шар фарби легко відокремиться, так що проблем з ним не буде.

Зверніть увагу, що розчинник – це активний хімічний реагент. Так що запобіжні заходи роботи з ним вам не завадять. Надягніть на руки рукавички, на обличчя марлеву пов’язку або респіратор.

І ще одна дуже важлива інформація. Сьогодні виробники лакофарбової продукції стали пропонувати фарби для опалювальних радіаторів, до складу яких входять і антикорозійні добавки, і грунтовка. Зручність їх застосування полягає в тому, що такий вид наноситься прямо на очищену металеву поверхню.

Технологія нанесення фарби

Як фарбувати батареї опалення? Процес не самий простий, як це може здатися на перший погляд. Найважливіше – не можна проводити фарбування в опалювальний сезон. Це загрожує тим, що барвистий шар буде завдано нерівномірно. До того ж збільшиться ймовірність відшарування матеріалу.

Якщо фарба обрана вами, дочекавшись закінчення опалювального сезону 2020 року можна починати її нанесення.

 • Під радіатор застеляється поліетиленова плівка, як захист підлоги.
 • Вам буде потрібно два види пензликів: звичайна і вигнута для фарбування важкодоступних ділянок. Кисті повинні бути з м’якою щетиною невеликого розміру.
 • Починати процес треба зверху, поступово рухаючись вниз. Спочатку фарбуються внутрішні поверхні, потім зовнішні. Є одне правило, якими користуються майстри: краще нанести фарбу в два тонких шару, ніж один товстий. Це збільшить можливість рівномірного фарбування.

Радіатор опалення можна забарвити і за допомогою балончика з фарбою або фарборозпилювачем. У першому випадку доведеться скористатися інструкцією, яка є на упаковці, у другому доведеться зняти прилад і фарбування провести в іншому місці.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code