Сучасні опалювальні прилади – радіатори «Global»

Італійська компанія «GLOBAL DI FARDELLI OTTORINO&C» — це одна з перших світових компаній, яка в сімдесяті роки минулого сторіччя почала масовий випуск алюмінієвих радіаторів опалення. З самого початку виробництва вона вибилась у світові лідери, і свій статус досі витримує. З роками з’явилися нові технології і нові матеріали, які італійці відразу стали використовувати. Вже сьогодні вони випускають радіатори «Global» з алюмінію й біметалу.

Скажімо прямо, компанія серйозно ставиться до виробництва, як личить світовому лідерові, суворо дотримується стандартів і використовує тільки високоякісну сировину і новітні технології. Це дозволяє їй випускати вироби, що відповідають всім вимогам і нормам сучасності. На російський ринок компанія прийшла в 1994 році і відразу ж завоювала, обійнявши високу нішу.

До речі, для російських умов батареї «Глобал» у своєму первісному вигляді не підійшли. Занадто низька якість теплоносія в наших опалювальних мережах, що часто призводило до виходу з ладу приладів. Італійці вирішили провести дослідження і знайти рішення даної проблеми. І з поставленим завданням вони впоралися на «відмінно».

Увага! Для цього вони внутрішні порожнини радіаторів опалення обробили спеціальним складом – фтор-цирконієва суміш. Це зміцнило зовнішній шар вироби і збільшило міцність приладу. Тепер радіатори опалення «Global» витримують не тільки низька якість теплоносія, але і перепади тиску в мережі.

Починала компанія свій шлях як виробник алюмінієвих радіаторів опалення. Але життя повертає свій шлях по-різному. На ринок почали виходити батареї біметалеві, які по багатьом показникам перевершують алюмінієві, особливо це стосується ступеня міцності. Компанія не стала вичікувати і чекати результатів, вона відразу кинулася освоювати нові горизонти. Так на світло з’явилися секційні біметалічні радіатори від компанії «GLOBAL DI FARDELLI OTTORINO&C». Як і у випадку з алюмінієвими приладами, біметалічні швидко вибилася в лідери продажів.

Технічні характеристики

Отже, давайте розглянемо технічні характеристики радіаторів Глобал. Будемо розбирати і алюмінієві і біметалічні прилади за моделями.

Алюмінієві батареї

Почнемо саме з алюмінієвих радіаторів, тому що компанія спочатку займалася випуском саме цих батарей. В даний час фірма випускає дві основні моделі з алюмінію:

 1. ISEO.
 2. VOX.

Обидва варіанти мають однаковими технічними характеристиками. Тобто:

 • Можуть витримувати робочий тиск теплоносія – 16 атм. При цьому використовується тиск при опрессовке 24 атм.
 • При максимальній температурі теплоносія — +110С.

У обох моделей два типорозміру щодо висоти: 350 та 500 мм. Звідси і всі інші показники:

Найменування Загальні розміри (мм) Тепловіддача (Вт)
ISEO-350 432×80х95 152
ISEO-500 582×80х80 181
VOX-350 440×80х95 145
VOX-500 590×80х80 195

Є в двох моделей і чисто зовнішні відмінності. Модель «VOX» має округлені форми, але модель «ISEO» має велику популярність на російському ринку. Видно традиційні прямі форми ближче нашим споживачам. Ось такі алюмінієві радіатори «Global» сьогодні пропонує італійська компанія.

Батареї біметалеві

Почнемо розбір з достоїнств біметалічних радіаторів опалення.

 • Високий запас міцності. Колектори та секції опалювального приладу виготовляються із сталевих труб. Саме вони і забезпечують високі міцнісні характеристики.
 • Великий термін експлуатації знову-таки за рахунок використання сталевих труб. Корозійні процеси відбуваються виключно повільно.
 • Високі показники термодинамичности. Це досягається за рахунок двох колекторів і трубчастих секцій. Така конструкція володіє малою інертністю, що, в свою чергу, спрощує процес налаштування приладу до необхідного температурного режиму усередині приміщень.
 • Процес складання і монтажу настільки простий, що з ними може впоратися навіть непрофесіонал. Хоча для заспокоєння душі, цей процес найкраще перекласти на плечі фахівців. Це надійніше.
 • Сучасний стильний дизайн. Виробник ревно стежить за новинками в області дизайну. Так що біметалічні радіатори «Глобал» — це завжди стильно і сучасно.

В даний час компанія пропонує дві моделі біметалічних опалювальних приладів:

 1. Style Extra.
 2. Style Plus.

Як і у випадку з алюмінієвими радіаторами, у цих моделей багато спільного.

 • Робочий тиск 35 атм.
 • Випробувані тиск – 52,5 атм.
 • Температура теплоносія — +110С.
 • Два типорозміру висоти: 350 та 500 мм.

Радіатори Style Extra-350 володіють теплової віддачею 120 Вт і розмірами самого приладу – 415×81х80 мм.

Style Extra-500: тепловіддача – 171 Вт і розміри – 565×81х80 мм.

Style Plus-350: тепловіддача 140 Вт, розміри батареї – 425×80х95 мм.

І біметалічний радіатор Global Style Plus 500: теплова віддача 185 Вт і розміри приладу – 575×80х95 мм.

Здавалося б, жодних відмінностей, але у моделі Style Plus є дуже важливі конструктивні доповнення, які виводять його в категорію «кращих радіаторів опалення».

 1. Більший, ніж у інших моделей і марок внутрішній діаметр межколлекторных трубок. Тобто труб, які знаходяться в секціях радіатора.
 2. Використання тільки силіконових прокладок, які встановлюються між секціями.
 3. В процесі виробництва біметалічних радіаторів «Global» використовується підвищений тиск обтиску. Це дозволяє практично не реагувати на перепад тиску і температури теплоносія за рахунок створення попереднього напруження всередині тіла приладу. Межа між двома металами часто є проблемною, саме напруга відпускає зміщення одного щодо іншого.

Корисні поради

 • Не можна залишати радіатор опалення без теплоносія більше ніж на 15 днів.
 • Не можна використовувати теплоносій з підвищеними корозійними властивостями.
 • Не можна чистити радіатор абразивними матеріалами та лезом.
 • Забороняється перекривати обидва відтинають вентилі на вході і виході. Допускається тільки у разі проведення екстрених ремонтних робіт.

Дизайн

В даний час цим показником приділяється особливу увагу, як з боку споживачів, так і з боку виробників. Так от, дизайн радіаторів Глобал – це елегантний стилістично витриманий зовнішній вигляд. Ці опалювальні прилади впишуться в будь-який інтер’єр, створений в будь-якому стилістичному напрямку.

Особливо хотілося б відзначити спосіб фарбування. Тут використовується технологія двоступеневої фарбування, де застосовується процес анафорезу. Батарея повністю занурюється у ванну, заповненої фарбою. Це перша щабель. Друга – проводиться напилювання емалі епоксидного типу, в основі якої лежить поліестер. Стандартний колір – білий (RAL 9010).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code