Серії і модельна лінійка свердловинного насоса «Водолій»

Величезна різноманітність свердловинних насосів штовхає споживачів шукати марки, які б вписувались в оптимальне співвідношення ціни та якості. Ніхто сьогодні не хоче переплачувати. І таке обладнання сьогодні пропонує харківський завод «Промелектро», який випускає свердловинний насос «Водолій». Насос цієї марки російському споживачеві відомий. Це насправді недороге обладнання з непоганими технічними характеристиками і широкої модельною лінійкою, яка дозволяє точно підібрати насосний агрегат під визначені умови його експлуатації.

Переваги насосів «Водолій»

Необхідно відзначити, що насоси цієї марки дозволяють перекачувати воду з напором до 200 м і продуктивністю до 12 м3/год. Тобто, з допомогою цього обладнання можна качати воду не тільки з колодязів, але і з свердловин різного типу. Особлива увага сьогодні приділяється тим моделям, які можуть піднімати воду з артезіанських свердловин, де найчистіша вода з великим дебітом.

До достоїнств заглибних насосів «Водолій» можна ще віднести:

 • Енергоємність виробів, що дозволяє непогано заощадити.
 • Всі вузли і деталі агрегатів виготовляються з нержавіючої сталі, латуні і харчової пластмаси. А це говорить про те, що Водолій можна використовувати для перекачування питної води.
 • Невеликі розміри приладів, а відповідно і невелику вагу – то ж є плюсом.
 • Всі моделі, представлені Водолієм, легко переносять перепади напруги живильної мережі. Для заміських ділянок-це важлива характеристика.
 • Харківський завод комплектує насоси повністю. А це живить електричний кабель необхідної довжини і капроновий трос, на який насос підвішується.
 • Ремонтопридатність, тобто, замінити якусь деталь в насосі не проблема. Тим більше, сьогодні практично у всіх великих містах є сервісні центри, де можна Водолій відремонтувати.
 • Встановлений у свердловину насос не треба знімати на зиму. Він чудово справляється зі своїми обов’язками навіть при температурі 0°.
 • У нього чудова працездатність. При правильній установці насос може без відключення працювати годинами.
 • «Промелектро» дає 1,5 року гарантійного терміну експлуатації. Споживачі ж відзначають, що прилад працює роками. Його можна не витягувати з свердловини, якщо умови експлуатації не критичні.

Увага! Насос для свердловини «Водолій» відповідає стандарту IEC 335-1. Це міжнародна класифікація безпеки обладнання.

Пристрій і принцип роботи

Глибинні насоси «Водолій» для свердловин (з різними технічними характеристиками) – це відцентрові установки, в яких вода перекачується спеціальними робочими колесами з вигнутими лопатками. Саме лопаті з великою силою відкидають воду до країв робочого колеса, де створюється область підвищеного тиску води. Звідти вона надходить по каналах в подаючий водопровід. Відповідно у центру коліс утворюється зона зниженого тиску, а значить, у неї буде надходити вода самопливом з камери водозабору. Це і є принцип роботи глибинного насоса «Водолій». Назва ж відцентровий він отримав з-за того, що сила, яка відкидає воду до країв коліс, називається відцентровою.

Тепер, що стосується пристрою. Це електродвигун, який безпосередньо з’єднаний з ротором установки. На останньому закріплюються робочі колеса. І чим їх більше, тим більше продуктивність агрегату та його натиск. Найголовніше, що електродвигун заповнений маслом, тому таким критерієм, як герметичність пристрою, на заводі приділяється особлива увага. Невелика помилка, і все масло опиниться в свердловині, зіпсувавши воду. Виправити таку помилку буде непросто.

Необхідно відзначити, що чисто конструктивно електродвигун встановлюється в нижній частині, а ротор з робочими колесами у верхній. Тому водозабір здійснюється не з нижнього торця насоса, а з середини циліндра, тобто, з місця стику двох камер: де розташовується електродвигун, і де розміщений насосний блок. Вся конструкція зверху закривається герметичною кришкою, на якій є прорізи для кріплення троса.

Моделі і їх технічні характеристики

Всі заглибні насоси для свердловин «Водолій» глибинного типу мають однакову маркування – БЦПЭ, що розшифровується, як побутові відцентрові занурювальні електронасоси. Зверніть увагу на «побутові» і «відцентрові». Тобто, коли йде розмова про насосі вібраційному «Водолій», то це зовсім інша марка і інша конструкція приладу. І позначається вона зовсім по-іншому: БЖ. Це не можна плутати.

У маркуванні насоса крім буквених позначень присутні і числові, які позначають продуктивність приладу і його натиск подачі води. Приміром, БЦПЕ-0,5-32У 60/47, де:

 • 0,5 – це продуктивність агрегату, тобто, 0,5 л/сек.
 • 32 – це напір при подачі, рівною 0,5 л/сек. Позначається в метрах.
 • 60 – це максимальна продуктивність насоса (л/хв).
 • 47 – це максимально можливий підйом води.

Необхідно відзначити, що глибинний Водолій ділиться на чотири групи, в основі яких лежить саме продуктивність. Тобто, насоси цього типу випускаються тільки чотирьох видів продуктивності. А саме: 0,32; 0,5; 1,2 і 1,6 л/сек. У кожній групі є серія моделей, що відрізняються один від одного тільки напором води.

Отже, БЦПЕ-0,32 можна використовувати для подачі води з свердловин з невеликим дебітом. При цьому максимальний діаметр свердловини повинен бути 120 мм. Зазвичай ці свердловинні прилади встановлюють в локальний водопровід, якщо максимальне споживання води не перевищує 1,5 м3/год. Необхідно відзначити, що у даної серії є дев’ять моделей, які відрізняються між собою напором жене води. Відповідно у кожної моделі свої розміри, кількість робочих коліс і вага. Всі насоси цієї серії комплектуються необхідної довжини капроновим тросом.

Модель БЦПЕ-0,5 – більш потужної пристрій, оснащений блоком автоматики, в який входить функція захисту електродвигуна від перегріву. Тобто, усередині встановлений температурний датчик, що відключає прилад, якщо його двигун починає перегріватися. А це трапляється тільки в одному випадку – робота в холостому режимі (відсутність води в свердловині).

Насос цієї марки може перекачувати воду з колодязів і відкритих водойм. Тобто, коли розмова заходить про колодезном насос «Водолій», то можна сміливо говорити про нього. У даній серії вісім модифікацій з напором від 16 до 100 м.

Серія БЦПЕ-1,2. Те, що він потужніший, зрозуміло. Але є у цієї марки одне обмеження – він влаштований для перекачування відносно чистої води, де кількість домішок становить не більше 1500 г/м3. Попередні насоси можуть перекачувати більш забруднену воду. Зверніть увагу на фото нижче, де в таблиці заглибного насоса «Водолій» показані технічні характеристики восьми його моделей.

І остання серія – це насоси свердловинні БЦПЕ-1,6. Найпотужніші і самі великі. Вони представлені на ринку трьома моделями з напором 25, 32 і 40 м.

Правила установки

Водолій насос для колодязів і свердловин марки БЦПЕ має певні правила установки. І їх треба суворо дотримуватися. Починати треба на поверхні.

Підготовка

Спочатку до пристрою додається труба. Якщо сам прилад буде використовуватися тільки для поливу, тоді до нього треба приєднати шланг.

Що стосується діаметру труби, то вона повинна відповідати діаметру вихідного патрубка. Менше використовувати не рекомендується, тому що звуження трубопроводу – це зниження технічних характеристик агрегату.

Увага! Вбудованого зворотного клапана в конструкції насоса немає, тому його купують, як окрему одиницю, і встановлюють в подаючий трубопровід. Місце установки – 1 м вгору від насоса. Оптимально, якщо в конструкції зворотного клапана є латунне сідло.

Всі трубні з’єднання треба проводити за допомогою різьбової муфти. Це стосується і з’єднання з насосом, і з’єднання з оголовком свердловини. Живлячий електричний кабель краще всього прикріплювати до труби пластиковими хомутами. Це не тільки запобіжить пошкодження кабелю від механічного впливу в процесі монтажу, але і полегшить сам процес занурення насоса у свердловину або колодязь. Необхідно також знати, що опускати і піднімати прилад за кабель не можна.

Тепер до проушинам колодязний насос «Водолій» приєднується капронову торс, який йде в комплекті з устаткуванням. В принципі, його можна замінити тросом з нержавіючої сталі діаметром 3 мм, якщо є сумніви, що перший витримає вагу приладу.

Особливості монтажу

Отже, якщо всі приготування на поверхні завершені, можна переходити до занурення. Треба обережно опускати насос в свердловину, тримаючи його за трос, який вільним кінцем прив’язаний до оголовку. Сам спуск проводиться рівномірно, тобто, одночасно і кабель з трубою, і трос.

Що стосується глибини установки, то виробник рекомендує не опускати агрегат нижче 0,4 м до дна. Правда, це величина рекомендаційна, адже існує різні свердловини: нові і старі. Наприклад, у старих свердловинах дно сильно замулено, тому краще нижче 1 м до дна насос не опускати, тому що завжди є ймовірність, що мулові відкладення потраплять в сам насосний прилад.

І останнє. Це стосується насосної станції «Водолій». Необхідно відзначити, що виробник сьогодні пропонує вже готові насосні станції, укомплектовані насосом, гідроакумулятором, зворотним клапаном і фільтром грубого очищення. Обов’язково у комплектність входить запірна арматура і блок автоматики. Тобто, це готова водопровідна мережа локального типу з водозабором з свердловини або колодязя. Зрозуміло, що до комплекту ще доведеться докупити трубу, яка буде з’єднувати всі елементи водопроводу.

Звичайно, в основу вибору тут також ляже насос «Водолій». Саме він буде серцем станції. І вже під нього будуть підбиратися всі інші елементи системи. Тому дуже важливо правильно вибрати сам агрегат під умови його майбутньої експлуатації.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code