Принцип роботи, плюси і мінуси септика Фаст

Російський ринок каналізаційного обладнання сьогодні заповнений різними моделями септиків від вітчизняних та зарубіжних виробників. Тут не тільки різні конструкції і технологічні прийоми, але і різна цінова лінійка. Зрозуміло, що вітчизняні прилади давно перестали поступатися зарубіжним аналогам, але останні на ринку присутні, і один з них – це септик Фаст від американського виробника.

Особливості септика Фаст

Почнемо з того, що септик цієї марки є обладнанням енергозалежним, тому що в ньому відбуваються аеробні процеси, в яких повинен обов’язково бути присутнім повітря. Тому одним із конструктивних елементів приладу є компресор. Але необхідно відзначити, що сам септик Фаст не є повноцінним септичним агрегатом. По суті, це модуль, в якому відбуваються процеси, пов’язані з очищенням стічної води. Але він встановлюється в ємність збірник, куди стоки і скидаються. Це може бути бетонна конструкція, металева або пластикова.

Як працює септик

Основним конструктивним елементом приладу є стільниковий наповнювач, на поверхні якого живуть колонії бактерій. По центру агрегату встановлено ерліфт, за яким стоки переміщуються. Сам же модель розбитий на два відсіки, що дозволяє проводити багатоступеневу очистку каналізаційних стоків.

 • Спочатку рідина з каналізаційної системи потрапляє в перший септичний відсік, де вона піддається процесу відстоювання.
 • Далі за допомогою встановленого в модуль насоса відстояна вода потрапляє у відсік з стільниковими наповнювачами, де виробляється практично стовідсоткова очищення з допомогою аеробних бактерій. Сюди ж компресором подається і повітря.
 • Після чого вже очищена вода скидається в грунт. До речі, очищення септика Фаст досить ефективна, тому виробник запевняє, що після нього немає необхідності споруджувати поля або колодязі фільтрації.

Увага! Стільниковий наповнювач – це збільшення площі, з допомогою якої проводиться очищення каналізаційних стоків. Саме за рахунок цього елемента збільшується ефективність роботи самого агрегату.

Модельна лінійка

В даний час септик Фаст на ринку представлений досить широким модельним рядом, в основі якого лежить обсяг очисного модуля. Тобто, вибираючи необхідну модель, треба звертати увагу на модифікацію.

 • Фаст 0,25 можна використовувати для каналізаційних систем приватних будинків і котеджів, в яких проживає до 4 осіб. Зазвичай з його допомогою можна очистити 1 м3/добу каналізаційних стоків.
 • 0,375 – це модель, призначена для переробки 1,5 м3 на добу.
 • 0,5 може легко впоратися з об’ємом 2 м3, тобто переробити стоки з будинку, де живуть 8 осіб.
 • 0,75 – 3 м3.

Американський виробник пропонує і більш потужні агрегати, які можна поставити, наприклад, у систему каналізації точки громадського харчування. Вони відносяться до дорогого сегменту, але чудово справляються з великою кількістю жирових і масляних включень, інших органічних відходів. Є і зовсім великі установки, які легко справляються з селищною каналізаційної системи. Особливо хочеться відзначити міні септики Фаст, які можна встановити навіть на яхтах.

Переваги і недоліки

Почнемо з позитивних характеристик.

 • Про високу якість очищення стоків вже говорилося. Тобто, очищену воду з септика можна скидати прямо в яр або канаву.
 • Так як в септики використовується аеробний спосіб очищення, то, відповідно, з нього ніколи не буде виходити неприємний запах.
 • Виробник запевняє, що побутова хімія жодним чином не впливає на якість очисних операцій. Хоча фахівці рекомендують не скидати хімію в каналізацію у великих кількостях.
 • Термін гарантованої служби – 50 років.
 • Експлуатаційні витрати – мінімальні. Вся справа в тому, що витратні матеріали треба буде використовувати один раз в п’ять-шість років. Звичайно, з одним застереженням, якщо септик Фаст був встановлений за правилами.

До мінусів пристрою можна віднести високу ціну апарату. Виготовляється він тільки в США, тому транспортування і митні витрати збільшують його ціну. І, звичайно, це залежність пристрою від мережі електричного струму.

Монтаж та обслуговування

Як вже було сказано вище, правильний монтаж – це гарантія довгострокової експлуатації септика. Тому в першу чергу правильно встановлюється збірна ємність, куди згодом буде монтуватися і сам модуль. Для цього доведеться викопати яму, засипати його дно піском, встановити ємність. Вона повинна стоять міцно і рівно.

Далі, проводиться монтаж септика Фаст, який підключається в першу чергу до живильної мережі електропостачання. Потім проводиться стикування каналізаційних труб зі збірною ємністю. Після чого засипається зазор між резервуаром і стінками котловану. Обов’язково залишається люк, щоб через нього можна було провести обслуговування агрегату.

Що стосується обслуговування, то воно полягає в тому, що один раз в рік треба прочищати повітряні фільтри, і один раз у два роки зачищати дно збірної ємності від мулового осаду. Необхідно зазначити, що проводити консервацію септика на зиму, якщо він не буде експлуатуватися, немає потреби. Він чудово впорається з низькими температурами.

Отже, не дивлячись на те, що септик Фаст є, якщо так можна сказати, неповноцінним септичним пристроєм, але в купе з герметичною каналізаційної ємністю він ефективно справляється з будь-якими забрудненими водами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code