Популярні моделі насосних станцій «AL-KO»

Німецький бренд «AL-KO» має світову популярність. Компанія виробляє насосне обладнання різного типу, яке використовується в побуті і на виробництві, а також кліматичну техніку. Необхідно зазначити, що концерн, а «AL-KO» є компанією, що складається з кількох груп, на ринку присутній вже більше 50 років. І, як всі знамениті і мають велику історію фірми, вона починала свою діяльність з невеликої майстерні. У цій статті буде розглянута одна позиція з найширшого асортименту – це насосна станція AL-KO».

Пристрій і принцип роботи

Як і всі насосні станції, обладнання «AL-KO» складається з насоса поверхневого типу, гідроакумулятора, блоку автоматики, куди входить реле тиску, манометр і датчик сухого ходу. Тобто, це стандартне обладнання даного типу. Правда, є в конструкції насосної станції АЛКО один елемент, який у багатьох інших марках насосних станцій відсутня. Це фільтр грубої очистки вбудованого типу, який встановлений перед вхідним патрубком насоса.

Він змінний, тому через кожні 5-7 місяців його треба обов’язково міняти. Частота заміни буде залежати від чистоти качаемой води.

Нагадаємо, як повинна працювати насосна станція, які обов’язки покладаються на кожен її елемент.

 • Зрозуміло, що необхідний насос для подачі води з гідротехнічної споруди. Встановлені в насосній станції «ALKO» вони можуть піднімати воду з колодязів та свердловин з глибини не більше 9 м. При першій відкачування в агрегат і шланг, що подає або трубу треба залити воду, щоб повністю витіснити з них повітря. Для цього у верхній частині корпусу насоса зроблено отвір, через нього вручну вода і заливається. У всіх моделях використовуються насоси відцентрового типу.
 • Гідроакумулятор – це накопичувальний бак для зберігання резерву рідини. Його основне призначення – це захистити водопровід від гідравлічних ударів і скоротити кількість включень і виключень насосної установки. У всіх АЛКО насосних станцій обсяг гідроакумуляторів становить 17-50 літрів (залежно від моделі).
 • Реле тиск регулює включення і відключення насосного агрегату. Воно відслідковує кількість води в гидроаккумуляторе, а точніше, її тиск. При падінні даного показника відбувається пуск насоса, відповідно при збільшенні відбувається відключення.
 • Датчик, контролюючий сухий хід, по суті, контролює температуру електродвигуна насосної установки. При підвищенні температури він відключає насос. А підвищення температури може виникнути лише, якщо через прилад не проходить вода, яка його і охолоджує. Тобто, насос буде працювати на суху, звідси і назва датчика.

Модельна лінійка

Модельний ряд насосних станцій «AL-KO» досить широкий, тому споживачі можуть вибрати необхідний агрегат, точно підходить під умови його експлуатації. Давайте розглянемо найбільш популярні моделі, але перед цим позначимо деякі моменти.

 • У маркуванні деяких моделей є позначення «Inox». Це говорить про те, що корпус котла виконаний з нержавіючої сталі. Тут мається на увазі корпус насоса та гідроакумулятора.
 • Такі моделі як HW 800 і HW 802 вже зняті з виробництва. Вони можуть ще бути в наявність деяких магазинів. Їх місце посідає модель HW 1300 – це більш потужна модель.

HW 3000 Classic

Одна з найпопулярніших моделей, вона може забезпечити водою невеликий будинок, в якому постійно проживає 3-4 людини. Ось її технічні характеристики.

 • Продуктивність 3100 л/год або 50 л/хв.
 • Напір – 28 м.
 • Глибина всмоктування – 8 м.
 • Потужність електродвигуна – 0,65 кВт.

Необхідно відзначити, що в насосну станцію «AL-KO» HW 3000 Classic входить гідроакумулятор обсягом 17 літрів.

Увага! Цю модель краще використовувати для перекачування чистої рідини. Тому перед тим як вибрати цей варіант, необхідно провести аналіз води зі свердловини або колодязя.

HW 4000 FCS

Насосна станція AL-KO» HW 4000 FCS – більш потужний агрегат, який може перекачувати в годину 4000 літрів води. Його напір становить 35 м, а глибина всмоктування – 8 м. Потужність електродвигуна – 1 кВт. Обсяг розширювального бака – 17 літрів.

В позначенні марки насосної станції є три букви «FCS», які говорять про те, що перед насосною установкою в самій конструкції встановлений фільтр грубої очистки марки XXL моделі або Comfort, або Premium. Необхідно відзначити, що зміна картриджів фільтра проводиться без зняття подає шланга. Фільтруючий елемент дає можливість перекачувати забруднену воду, тому найчастіше ці установки використовуються для поливу з водозабором з відкритих джерел. Хоча немає ніяких обмежень, встановлювати їх на свердловини або на колодязі.

HW 604

Ще одна популярна модель. Вона відрізняється від попередніх об’ємом розширювального бака, тут він дорівнює 20 літрам. Що стосується інших технічних характеристик насосної станції «AL-KO» HW 604, то

 • Продуктивність дорівнює 3100 л/год.
 • Напір становить 35 м.
 • Глибина водозабору – 9 м.
 • Потужність електродвигуна – 0,6 кВт.

Є в цій групі схожий агрегат, який практично нічим не відрізняється від HW 604. Це насосна станція AL-KO» HW 601. Обидві моделі приходять в зборі, тому установка тиску задається на заводі. Нижня межа становить 1,5 атм., верхній 2,8 атм. Єдина відмінність – це корпус насоса, а точніше, матеріал, з якого він виготовлений. У HW 604 він виконаний з нержавіючої сталі, у HW 601 з пластику.

В принципі, всі насосні станції «AL-KO» можна розділити на три основні групи, в основі яких лежить саме продуктивність обладнання. Тобто, прилади з продуктивністю до 3100 л/год, в межах 3000-4000 л/год і вище 4000 л/год. Перші можна віднести до категорії малопотужних агрегатів, тому їх найчастіше використовують для водопостачання невеликих заміських жомов.

Другі встановлюють у локальну водопровідну мережу великих будинків з великими ділянками, які треба поливати. Треті – це найпотужніші, приміром, «AL-KO» HW 6000. Їх встановлюють на заміських ділянках з великим будинком. Але дана установка може спокійно потягнути наповнення басейну, роботу фонтану, літній душ і так далі.

Випускає компанія «АЛКО» і промислові насосні установки. Їх продуктивність вище 8000 л/год.

Причини некоректної роботи

Німецька якість давно відомо, тому компанія дає гарантію на безпроблемну роботу насосних станцій на один рік. Але дуже часто споживачі стикаються з проблемами, які відразу ж переносять на агрегат. Хоча, як показує практика, не в усіх причини є частка насосної станції. Тому варто розглянути кілька ситуацій, пов’язаних з некоректною роботою обладнання «AL-KO».

 • Станція працює, а вода не надходить у домашній водопровід. Причин кілька. Розгерметизація шланга, відсутність в свердловині або колодязі води, порушена цілісність зворотного клапана.
 • Насос качає воду ривками. Тут або порушена герметичність гідравлічного бака, або порвалася мембрана, виготовлена з гуми.
 • Знизився напір установки. Швидше за все, справа в робочому колесі насоса. Напевно воно погнулося або погнулися лопаті на ньому. Відразу ж обмовимося, що цю проблему не вирішити. Тиск може впасти з забитого фільтра грубої очистки. Треба просто замінити картридж.
 • Установка просто не включається. Нічого не чіпайте і не намагайтеся знайти причину. Викликайте майстра, який повинен визначити причину. Зазвичай в таких випадках або згорів насос, що електричної частини агрегату.

Необхідно зазначити, що на російському ринку насосні станції АЛКО не є дефіцитом. Сервісні центри бренду є практично у всіх великих містах, та й запчастини сьогодні не проблема. Так що з обслуговуванням і ремонтом агрегату проблем виникнути не повинно. Але не варто доводити станції до критичного стану. Краще проводити періодичні огляди, щоб відразу запобігти нестандартні ситуації.

Правила монтажу та експлуатації

Почнемо з того, що, як і всі насосні станції, «АЛКО» може перекачувати воду тільки з позитивною температурою, але не більш +35С. Тому місце встановлення приладу – це закрите приміщення з позитивною температурою: кесон, підвал, прибудова. До речі, насосні станції цього бренду вважаються одними з найбільш нізкошумних, тому їх робота не чути, якщо встановити їх в підвальному приміщенні.

Підключати станцію краще через розподільчий щит будинку. Обов’язково на неї встановлюється окремий автоматичний вимикач. Перепади напруги не бажані.

Так як в установках використовується поверхневий насос, то його контакт з водою з зовнішнього боку заборонений. І якщо прилад буде встановлено на вулиці, наприклад, для відкачування води з відкритого водоймища, то над ним треба встановити навіс.

Особливу увагу електричної частини приладу. Хоча живильний кабель є безпечним в експлуатації, фахівці рекомендують укладати його так, щоб на нього не потрапляла вода.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code