Плинтусное опалення – покоління Next

Традиційна система центрального або автономного опалення з конвекторами і радіаторами, має один недолік – нерівномірний прогрів приміщень, так як тепле повітря від приладів піднімається вгору і накопичується в стелі, а у статі залишається повітря з більш низькою температурою. Цього недоліку позбавлена плинтусное опалення – сучасна система підтримки комфортного мікроклімату, що здобуває все більшу популярність останнім часом. Сьогодні розроблені й успішно використовуються системи «теплий плінтус» двох видів: з водяним теплоносієм і електричні.

Принцип роботи

Робота опалення плінтусного типу заснована на гідродинамічному і аеродинамічному ефекті, відкритому ще в початку минулого століття французьким фізиком Анрі Коанда. Ефект Коанда полягає в тому, що струмінь рідини або газу, випущена з якогось джерела, завжди прагне до розташованої поруч будь-якій плоскій поверхні або стінці і ніби «прилипає» до неї. Це пов’язано з тим, що стіна, внаслідок її непроникності, перешкоджає вільному надходженню рідини або газу з одного боку струменя, внаслідок чого біля поверхні створюється зона зниженого тиску, яка і викликає ефект «прилипання».

Стосовно до плинтусной системі опалення ефект Коанда діє наступним чином: холодне повітря надходить в короб з нагрівальними елементами, розташований уздовж плінтуса по всій довжині стіни через проріз у нижній частині, нагрівається і піднімається через отвір вгорі короби, «прилипаючи» до стіни і нагріваючи всю її поверхню. У свою чергу стіна віддає тепло в приміщення, рівномірно прогріваючи весь його обсяг.

Важливо! Елементи плінтусного опалення слід розташовувати тільки уздовж зовнішніх стін по всій їх довжині.

Як влаштовано плинтусное опалення

Система з водяним теплоносієм

Система «теплий плінтус» з водяним теплоносієм включає трубопроводи з так званого «зшитого поліетилену» (PEX—труби), розподільний колектор, радіаторні блоки і алюмінієві короби. Короби мають розміри 28 мм в ширину і 140 мм у висоту і складаються з трьох частин – верхньої, нижньої планок і лицьовий кришки, утворюють у зборі прорізи для циркуляції повітря в нижній і верхній частині. Відповідно радіатори мають невеликі розміри, щоб їх можна було вписати всередину короба. Конструкція радіатора плінтусного опалення являє собою теплообмінник з пари мідних трубок діаметром 13 мм, на які навішуються вертикальні ламелі з алюмінію або латуні. Короби монтуються до стін за допомогою саморезов, а радіатори кріпляться до коробів з допомогою спеціальних тримачів.

Розподільний колектор водяного плінтусного опалення підключається до джерела теплоносія. Його призначення – подача і розведення гарячої води по трубках радіаторних блокам і повернення остиглого теплоносія до стояка центральної системи опалення або котла автономної системи. До складу колектора входять дві сталеві трубки – одна для подачі, інша для обратки, отводчики повітря, зливні і запірні термовентили, манометр і термометр.

Поліетиленові PEX—труби стійкі до температур до 95 градусів Цельсія (температура теплоносія не повинна досягати значень понад 85 градусів, а тиск не більше 3 атмосфер), не пропускають кисень, легко з’єднуються за допомогою прес-фітингів та муфт. Частина трубопроводів може прокладатися в конструкції підлоги, в цьому випадку використовуються зовнішні гофровані пластикові трубки, всередину яких вкладаються основні, що дозволяє в разі необхідності провести їх заміну без розтину підлоги.

Електрична система

Конструкція електричної системи «теплий плінтус» ідентична системі з водяним теплоносієм – той же алюмінієвий короб, такі ж радіатори плінтусного опалення але, тільки замість поліетиленових труб в них вбудовані електричні Тени. При цьому повітряний теплонагрівальний елемент вставляється в нижню мідну трубку радіатора, а у верхній трубці силовий кабель прокладається в термостійкої ізоляції з силікону. Джерелом електропостачання служить електрична мережа будівлі напругою 220 В, а потужність електронагрівачів може становити до 200 Вт в розрахунку на 1 погонний метр.

Важливо! Електричні системи «теплий плінтус» не можна використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю через небезпеку замикання.

Переваги та недоліки системи

Системи плінтусного опалення мають ряд переваг і недоліків в порівнянні з традиційними системами. До переваг можна віднести:

  • ефективність – швидкий і рівномірний прогрів всього об’єму приміщення;
  • екологічність – так як відсутня конвекційне рух повітря, що викликає зважування пилу, а інфрачервоне тепло від нагрітих стін позитивно сприймається живими організмами;
  • економічність – витрата енергії на опалення менше, ніж у традиційних систем за рахунок зменшення необхідної температури теплоносія. Економія може складати 30 – 40 %;
  • естетичний зовнішній вигляд – система «теплий плінтус» не порушує оформлення інтер’єрів;
  • запобігання можливості утворення конденсату на зовнішніх стінах і появи цвілі або грибків;
  • нескладність монтажу – плинтусное опалення можна зробити своїми руками при наявності найпростіших навичок.

До недоліків системи відносять:

  • відносно висока вартість, пов’язана з дорогими матеріалами, використовуваними при її влаштуванні;
  • обмеження за довжиною – один опалювальний контур не повинен перевищувати 15 погонних метрів по довжині, інакше ефективність його різко падає;
  • особливі вимоги до обробки зовнішніх стін, так як їх постійний нагрів може викликати викривлення оздоблювальних покриттів;
  • плінтусні короби і зовнішні стіни не можна загороджувати меблями, так як це зменшить ефективність теплового випромінювання.

Незважаючи на деякі недоліки, системи плінтусного опалення можна віднести до більш технологічним і досконалим, ніж традиційні системи, і постійно зростаючі вимоги з енергозбереження призведуть до більш широкому розповсюдженню цих систем в будівництві.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code