Альтанка з барбекю своїми руками

Всі ми потребуємо відпочинку – часу вільному від роботи, суєти і проблем. Більшість людей люблять зібратися з сім’єю або друзями і добре провести час в душевній компанії. Особливо приємно відпочивати на свіжому повітрі з шашликами. Саме для цього призначена альтанка з мангалом або барбекю. Незважаючи на просту назву – це досить складна споруда, так як конструкція повинна відповідати відповідним будівельним і протипожежним нормам. Все ж достатньо врахувати всі рекомендації, слідувати інструкції, підготуватися, і самостійно побудована альтанка з барбекю буде досяжною метою для вас. А тепер про все детальніше.

Головні правила для будівництва альтанки

Беседка с барбекю своими рукамиБагатофункціональна альтанка з барбекю

Ваше головне завдання – побудувати безпечну і функціональну альтанку. Варто подбати і про зовнішньому вигляді, адже це теж важливий момент. Щоб виконати все правильно, перед будівництвом слід врахувати такі нюанси:

 1. Правильно вибрати місце для розміщення. Виходячи з норм пожежної безпеки, споруда повинна знаходитися на безпечній відстані від газопроводів і ліній електропередач. Також важливо, щоб поруч не росли дерева й густі чагарники, які можуть легко спалахнути. А щоб не завдати собі незручностей, відстань між житлом і альтанкою має бути таке, щоб дим і кіптява від печі не проникали у дім.
 2. Фундамент повинен бути висоти, що перевищує рівень опадів, талих вод і залягання снігу, які характерні для вашої місцевості. В іншому випадку експлуатаційний термін будівництва знизиться в рази, так як підстава та стіни не будуть захищені від води і вологи.
 3. Захищати від вологи, потрібно не тільки фундамент, але і всю конструкцію будівлі. Щоб уберегти її від опадів, важливо зробити дах.
 4. Ще один важливий фактор – комфорт відпочиваючих. Це не тільки впливає на зручність і комфорт відпочиваючих, але і відповідає рівню пожежної безпеки. Як, запитаєте ви? Чим просторіше і більше альтанка, тим далі від відкритого вогню печі барбекю будуть перебувати люди і меблі. Розміри повинні бути такими, щоб люди і меблі перебували далі 1 м від задніх і бічних стінок печі і на відстані не менше 3 м від печі.
 5. Для того щоб волога, що потрапила всередину, не накопичувалася в ній, підлоги потрібно робити з ухилом в 2-3 за напрямком від топки.
 6. На розмір впливає і функціональність. Приміром, деякі хочуть мати інше обладнання, таке як коптильня, гриль, адже цілком може бути побудована і альтанка з мангалом і барбекю. Але слід врахувати, що габарити конструкції надають навантаження на фундамент. Чим більше розмір печі, тим більше знос. Для вирішення цієї проблеми ці елементи можна робити знімними, щоб запобігти зайве навантаження.
 7. Якщо ви живете в районі з сильними вітрами, треба подбай про глухій стіні з боку, звідки найчастіше дме вітер. Тоді перебування на повітрі стане ще комфортніше.

Якщо ви будете враховувати ці правила, то майбутня споруда простоїть довго, буде відповідати всім нормам безпеки, а відпочивати в ній буде комфортно і приємно.

Матеріали для будівництва.

Беседка с барбекю своими рукамиДля будівництва альтанки використано дерево

Вибираючи матеріал для будівництва, вам потрібно враховувати, щоб головним його властивість була вогнетривкість. Так як мова йде про альтанці з пічкою, матеріал не повинен легко запалюватися. Для будівництва таких альтанок вибирають:

 • камінь або цегла;
 • дерев’яний брус або колоди;
 • метал.

Беседка с барбекю своими рукамиБудівництво цегляної альтанки

Найчастіше альтанку будують з цегли або каменю, так як вони мають високий рівень вогнетривкості і презентабельно виглядають. Її роблять напіввідкритого типу, щоб відбувався необхідний повітрообмін і провітрювання. Пол викладається з вогнетривкої плитки чи інших матеріалів, які не піддаються горінню.

Беседка с барбекю своими рукамиАльтанка з бруса

Будова з дерев’яного бруса або колод значно поступається кам’яної будівлі, так як дерево може легко спалахнути. Все ж багато роблять її з цього матеріалу, так як коштує він набагато дешевше. Для захисту деревини від вогню його обробляють антипіреном, складом, що надає дереву вогнетривкість. Крім того, щоб уберегти матеріал від загоряння, саму піч для барбекю встановлюють не в альтанці, а трохи далі на майданчику.

Беседка с барбекю своими рукамиАльтанка з металу

Споруди з металу надійні, але відрізняються високою ціною. Виготовити таку конструкцію набагато складніше. Найчастіше використовують комбінований варіант, щоб знизити вартість.

З чого будувати, справа вашого вибору. Все залежить від суми, якою ви володієте, і бажання. Розглянувши всі подробиці, давайте розберемося, як зробити альтанку самостійно.

Етап 1 – підготовчі роботи

Беседка с барбекю своими рукамиРозташування альтанки на ділянці

Отже, для початку потрібно вибрати місце, де буде розташовуватися альтанка. Враховуючи нормативи, визначитеся з підходящим місцем і підготуйте його. Якщо майданчик має великі нерівності, їх потрібно прибрати, щоб поверхня була рівна.

Визначтеся, з якого матеріалу будувати. Його потрібно закупити і доставити до місця споруди. Підготуйте необхідний інструмент. Щоб мати уявлення про майбутній будові, треба зробити креслення, щоб відштовхуватися від них. У них повинні бути позначені схема розташування, план альтанки, її розміри і місце під мангал. Якщо ви не можете це продумати і зафіксувати на папері самостійно, скористайтеся готовими кресленнями. Завдяки планом ви зможете визначити кількість потрібного матеріалу, які інструменти знадобляться і прикинути, у скільки вам обійдеться будівництво.

Крок 2 – вибір дизайну

Беседка с барбекю своими рукамиХороший дизайн альтанки

Зовнішній вигляд теж грає важливу роль. Тому ви повинні вибрати дизайн, який би вписувався в інтер’єр вашої ділянки. Конфігурації можуть бути відкритими або закритими, прямокутними, шестикутними або круглими, великими або маленькими. Вибір за вами. Дизайн потрібно продумати ще при складанні плану.

Оформити альтанку можна в таких стилях:

 1. Класичний стиль. Його відмінністю є простота, чіткість ліній і вишуканість. Традиційно використовуються бетон, цегла, кераміка, скло і натуральний камінь.
 2. Стиль кантрі. Головне завдання – затишок, який досягається використанням матеріалів з деревини. Відчувається близькість до природи, а альтанка може приймати вигляд ковбойського салуна, індіанського вігваму, хатини в лісі або казкового будиночка з казки.
 3. Східний стиль. Природність, благородство, крихкість і непередаваний колорит можна передати завдяки каменю, дерева, тканини і склу. Поширені приклади такого стилю – споруди у формі китайського навісу або японської пагоди. Східний стиль визначається наявністю яскравих кольорів, які повинні переважати при оформленні.
 4. Стиль етно. Брутальний стиль дикуна, якого можна досягти використанням необробленого зрубу або міцних необроблених гілок. У підсумку альтанка буде виглядати як отшельническая хатина або як гігантське гніздо птаха.
 5. Використання сучасних стилів, таких як мінімалізм, конструктивізм або модернізм. На вибір впливають ваші переваги, такі стилі не обмежуються певними формами і матеріалами.

Можна вивчити фотографії різних стилів і вибрати той, який припаде до душі.

Беседка с барбекю своими рукамиДекоративні рослини навколо альтанки

Оформити свою альтанку ви можете за допомогою декоративних рослин. Приміром, можете зробити підвісні вазони з квітами або обплести декоративним плющем. Щоб зробити інтер’єр по-домашньому затишним і красивим, використовуйте різні фігурки і скульптури, оригінальні вази і різні світильники. Якщо планується спорудження закритого типу, тоді всередину можна встановити різні предмети інтер’єру, наприклад, столик, м’які меблі, дзеркала і картини.

Після того, як ви остаточно визначилися з дизайном і оформленням, у вас готовий план і закуплені всі потрібні матеріали, можна приступати до будівництва.

Етап 3 – влаштування фундаменту

Беседка с барбекю своими рукамиКладка цегли на фундаменті

Ви можете запитати, навіщо фундамент для такої споруди? Пристрій фундаменту можна назвати обов’язковим етапом, так як, незважаючи на простоту конструкції, без підстави під час експлуатації вона може сильно просісти. Особливо це стосується будівель з цегли. Якщо споруда просяде, вся споруда потріскається, що призведе до її руйнування, і всі ваші труди кануть в лету. Якщо ви хочете, щоб альтанка служила вам довгі роки – фундамент просто необхідний.

Для заливки фундаменту необхідно прибрати верхній шар грунту, щоб грунт був насичений, і в ньому не було коренів дерев. Якщо ви будуєте з цегли, фундамент треба робити мелкозаглубленний стрічковий. Для початку погляньте на креслення і перенесіть розмітку на грунт. Дотримуючись точних розмірів, забийте в землю кілки на кутах альтанки і обтягніть їх по периметру мотузкою. Потім по розмітці потрібно вирити траншею. Її глибина залежить від щільності грунту і коливається від 40 до 80 див. При такій глибині ширина траншеї може бути 20-30 див.

Беседка с барбекю своими рукамиКопка траншеї

Слідкуйте за тим, щоб стінки траншеї були вертикальними, а дно рівним. Засипте на дно 5-10 см піску і утрамбуйте його. Другий шар – щебінь, його насипають такої ж товщини і ретельно трамбують. Завершальним етапом перед заливкою бетону є пристрій опалубки. Вона робиться з дерев’яних дощок, збитих між собою. Залишилося замішати бетон і залити в траншею. Щоб зробити його, вам знадобляться:

 • цемент;
 • пісок;
 • щебінь;
 • вода.

Всі інгредієнти потрібно змішати в пропорції 1:3:3 – цемент, пісок, щебінь. Воду додають до тих пір, доки розчин не буде потрібної консистенції. Заливають бетон в декілька шарів, трамбуючи його і виганяючи повітря. В кінці вирівняйте його кельмою. Щоб він став максимально міцним, треба чекати місяць. На цей період фундамент накривають поліетиленом, щоб опади його не розмивали.

Перед тим як виконувати кладку стін, на фундамент потрібно постелити 1-2 шари руберойду, щоб захистити його від опадів і палючого сонця.

Беседка с барбекю своими рукамиПідстава дерев’яної альтанки Якщо ви вирішили робити легку дерев’яну конструкцію, заливати бетонну опору по периметру не потрібно. Досить по кутах альтанки врыть чотири цегляні стовпчики. Намітьте ці місця і вирийте 4 ями по 30-40 див. В них треба поставити цеглу, щоб такий стовпчик височів над лінією грунту на 2-3 цегли. Потім після установки яму засипають і утрамбовують. Всі 4 кута вирівнюють за рівнем, на них будуть встановлені ригелі під основу. На стовпчики теж треба постелити руберойд.

Якщо така підстава вас не влаштовує, ви можете спорудити пальовий фундамент. Але в такому випадку вам доведеться знайти бур, яким в землі треба буде зробити отвори, куди вставятся азбестові труби. Труби теж вирівнюються і заливаються бетоном.

Беседка с барбекю своими рукамиМонтаж обв’язувального бруса на фундамент

Ще один варіант підстави – суцільний фундамент, який повністю заливається бетоном. Такий фундамент і буде підлогою. Його можна покрити плиткою, щоб надати естетичний вигляд.

Беседка с барбекю своими рукамиПлитний фундамент

Яке саме підставу робити, вирішуйте самі, враховуючи матеріал вашої альтанки.

Етап 4 – монтаж підлоги

Беседка с барбекю своими рукамиДощата підлога в альтанці

Щоб виконати монтаж дерев’яної підлоги, треба діють наступним чином:

 1. По фундаменту (на стовпчики або на бетон) укладають ригелі – товсті бруси, які з’єднуються за допомогою цвяхів або саморезов. Вони будуть служити опорою для стін і даху.
 2. На ригелі встановіть дерев’яні лаги.
 3. Приступати до обробки підлоги потрібно після того, як готові стіни і дах. Зробити підлогу можна із струганої дошки. З’єднувати їх можна різними способами: шип у паз, в чверть, за допомогою шпунтів. Не забувайте про нахил від місця, де буде знаходитися пічка.
 4. Щоб дерев’яна підлога не гнив, усі дошки слід обробити антисептиком.

Етап 5 – споруда барбекю

Беседка с барбекю своими рукамиБарбекю з цегли

Піч барбекю обов’язково повинна бути встановлена на бетонну основу, так як важить вона чимало. Робити таку піч з вогнетривкої цегли, а зв’язуючим матеріалом буде розчин з піску і глини, пропорції 3:1. Вода додається до тих пір, поки суміш не буде схожа на сметану по консистенції.

Викладати пічку необхідно буквою «П». Її висота в ідеалі повинна бути до 1 м. На паралельні стінки печі під час кладки монтують дві решітки з чавуну або загартованої сталі. Відстань від однієї решітки до іншої становить 20-25 см. На нижній решітці будуть горіти і жар, а на верхній ви можете готувати їжу. Над гратами встановлюють димохід, має конусоподібну форму.

Більш складну конструкцію мають печі-барбекю, зроблені у вигляді букви «Е». В такому випадку нижня частина буде викладена газосиликатным цеглою, а використовувати її потрібно для зберігання дров. Верхня ж частина – топкова, виготовляється з вогнетривкої цегли, по знайомому вже принципом. Існують ще більш складні і багатофункціональні конструкції, які включають в себе додаткові бічні відділення для кухонного начиння.

Беседка с барбекю своими рукамиАльтанка з барбекю

Відмінність барбекю від гриля в тому, що конструкція включає задню стінку, якої немає у гриля. Вона виконує функцію теплоізолятора, дозволяючи використовувати жар від вугілля більш раціонально.

Щоб зробити таку грубку, вам потрібно вибрати її тип і подивитися в деталях, як саме її викласти. Враховуйте розміри, зв’язку цеглин і інші моменти, щоб зробити її технічно грамотно.

Етап 6 – зведення стін

Беседка с барбекю своими рукамиДерев’яна альтанка з барбекю

Зі зведенням стін теж є кілька нюансів, так як в залежності від обраної вами конструкції їх може не бути зовсім. Тоді залишається закріпити вертикальні балки по кутах на основі і спорудити дах. Якщо альтанка має великий розмір, додатково споруджують декілька стійок. Таким чином, ніщо не буде заважати вам насолоджуватися видом своєї садиби.

Інший варіант – коли стіни доходять тільки до половини альтанки. У такому разі по периметру на обраному рівні потрібно закріпити бруси, які будуть служити поручнями. Їх треба приєднати до стійок методом шип у паз і зміцнити болтами, шурупами або скобами. Простір між брусом і дахом закладають ґратами з тонких рейок. Зробити її дуже просто:

 1. Виходячи від розмірів, роблять дерев’яну раму.
 2. На неї під кутом 45º за допомогою шурупів кріпляться рейки.
 3. Зайві шматки, які виходять за рамки відрізають ножівкою урівень.
 4. Рейки, які будуть кріпитися з іншого боку підганяють під розмір і зрізають торці під кутом 45º.
 5. Їх закріплюють з іншого боку так, щоб утворилася ромбовидна сітка.

Такими гратами обшивається верхня частина альтанки. Простір між перилами і підлогою обшивають дошками або брусом.

Але це далеко не всі способи. Насправді, різноманітних варіантів маса:

 1. Стіни з полікарбонату. Недорогий матеріал, який добре пропускає сонячне світло і захищає від вітру. Він може бути будь-якого кольору.
 2. Решітка з дерев’яних рейок. Вже згадували про неї. Її легко можна зробити самостійно із звичайних дощок. Це виглядає красиво і натурально.
 3. Стіни з дерев’яної вагонки або блокхаус. Найчастіше таким матеріалом обшивається простір під перилами.
 4. Жива стіна. Якщо ви прихильник стилю етно і любите відпочивати під тінню, посадіть виноград, плющ або будь-яке інше витка рослина, яка буде служити природним укриттям. Але щоб «звести» таку стіну, необхідно час.
 5. Альтанка. Це закритий тип будови. Таку споруду можна використовувати цілий рік. У зимовий період вона стане в нагоді для зберігання інвентарю та інших дрібниць. Вікна можна зробити як звичайні відкидні, так і висуваються.
 6. Стіна з лози чи очерету. Така очеретяна панель буде захищати вас від вітру, але не перешкоджати попаданню свіжого повітря.
 7. Штори. Стіни з штор служать для декоративної мети, імітуючи намет. Такий дизайн використовується в східному стилі.
 8. Стіни з каменю. Найбільш трудомісткий процес зведення стін. Вони зазвичай невисокі і комбінуються з іншими варіантами.

Ви можете вибрати такий варіант, який би ідеально вписався в обраний вами стиль або підходив для вибраних вами цілей.

Етап 7 – пристрій даху

Беседка с барбекю своими рукамиПристрій даху

Щоб дах була грамотно зроблена, треба визначитися з матеріалом, розрахувати його кількість і скласти докладні креслення для зведення покрівлі. Матеріали для даху не повинні бути легковоспламеняемыми, так як в альтанці знаходиться піч, в якій горить вогонь. Дах можна робити як односкатную, так і двосхилий.

Дахи для альтанок бувають:

 • купольні;
 • шатрові;
 • односхилі;
 • двосхилі;
 • чотирьохскатні;
 • баштові;
 • одноярусні;
 • двох’ярусні
 • опуклі;
 • пірамідні;
 • увігнуті.

Будь-який дах складається з базових елементів:

 1. Несуча система.
 2. Покрівельне покриття.

Основне навантаження припадає на кроквяну систему, яка є основним несучим елементом. Завдяки решетування, вся навантаження рівномірно розподіляється по всіх опорних стовпів альтанки.

Беседка с барбекю своими рукамиДах альтанки з профнастилу

Всі покрівельні матеріали можна розділити на м’які і жорсткі. Жорсткі матеріали – це:

 • черепиця;
 • шифер;
 • полімерні плити;
 • скловолокно.

Ці покрівельні матеріали встановлюються на готову кроквяну систему.

М’які матеріали – це:

 • руберойд;
 • бітумна черепиця.

М’які покрівельні матеріали потрібно укладати на міцну і жорстку основу, яка зроблена з ДСП або фанери. Також їх можна стелити на дрібну обрешітку.

Отже, щоб зробити дах, треба облаштувати кроквяну систему з дерева і перекрити її покрівельним матеріалом. Це завершальний етап будівництва. Тепер ви зможете насолоджуватися відпочинком і приємним спілкуванням в компанії друзів і рідних, готуючи барбекю в своїй новій альтанці, побудованої самостійно.

Читайте також:

 • Як зробити шестигранну альтанку.
 • Як зробити альтанку з профільної труби.

Відео

У цьому відео показано, яке прикраса саду і приємне місце відпочинку можна створити з бетону:

Фото

Беседка с барбекю своими рукамиЦегляна альтанка з барбекю

Беседка с барбекю своими рукамиКонструкція альтанки змішаного типу

Беседка с барбекю своими рукамиМеталева альтанка

Беседка с барбекю своими рукамиНезвичайна альтанка

Беседка с барбекю своими рукамиСадова альтанка з дерева

Беседка с барбекю своими рукамиАльтанка в китайському стилі

Беседка с барбекю своими рукамиАльтанка відкритого типу

Беседка с барбекю своими рукамиКрасива альтанки для дачі

Беседка с барбекю своими рукамиАльтанка для цілорічного використання

Беседка с барбекю своими рукамиРозташування мангала в альтанці з бруса

Креслення

Беседка с барбекю своими рукамиПроект альтанки з барбекю

Беседка с барбекю своими рукамиПроект з барбекю або мангалом

Беседка с барбекю своими рукамиПроект великої альтанки з брусу

Беседка с барбекю своими рукамиКреслення 1

Беседка с барбекю своими рукамиКреслення 2

Беседка с барбекю своими рукамиКреслення 3

Беседка с барбекю своими рукамиПроект мангалу

Беседка с барбекю своими рукамиКреслення мангалу

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code