Як зробити інфрачервона підлога своїми руками

Завдяки розвитку технологій виробництва на будівельному ринку постійно з’являються нові матеріали. Вибір весь час розширюється, і одну і ту ж задачу часом можна вирішити кількома способами. Так, наприклад, коли виникає необхідність утеплення приміщення, на допомогу прийдуть технології теплої підлоги. Серед них все більшу популярність набирає інфрачервона підлога. Про те, як зробити такий підлога, піде мова далі.

Загальний опис

Как сделать инфракрасный пол своими рукамиПлівкова

Для початку визначимо, що це таке і які його основні експлуатаційні характеристики. Інфрачервона підлога – це різновид електричних підлог, нагрівання яких здійснюється за допомогою впливу електричного струму на карбонові випромінюючі елементи. На сучасному ринку будівельних матеріалів можна знайти кілька різновидів таких підлог.

  • Плівкові. Мабуть, найбільш поширений варіант, являє собою плівку, усередині якої розташовуються активні елементи. Контроль і управління інтенсивністю підігріву здійснюється за допомогою спеціального терморегулятора, що входить до складу системи.
  • Стрижневі. Ще один вид теплих підлог, який поставляється на ринок у вигляді стержневих елементів, всередині яких знаходиться нагрівальна частина.

Как сделать инфракрасный пол своими рукамиСтрижневою

Принципової відмінності у функціонуванні інфрачервоні підлоги не мають, але в деякій мірі будуть різнитися технології їх монтажу і деякі експлуатаційні характеристики. До речі, відзначимо найбільш важливі характерні якості:

  1. У першу чергу необхідно відзначити надзвичайну простоту монтажу системи. При наявності базових навиків та мінімального набору інструментів з роботою впорається практично будь-яка людина.
  2. Економічність системи. Завдяки застосуванню передових технологій ККД всієї системи дуже високий і дозволяє отримувати максимум результату при мінімальних витратах енергії.
  3. Ще однією якістю, яке можна відзначити, є універсальність застосування. Взагалі, інфрачервоні нагрівальні елементи призначені для установки під підлогове покриття, але можуть бути використані і в якості додаткових заходів обігріву приміщення, у вигляді їх монтажу на стіни або навіть стеля.
  4. Надійність також характеризує систему з позитивної сторони. При правильному монтажі така підлога буде виконувати свої функції протягом багатьох років.
  5. Крім іншого, система позбавлена відкритих нагрівальних елементів і навіть у разі виходу з ладу залишається максимально безпечною для людини.

Как сделать инфракрасный пол своими рукамиУкладання підлоги стрижневого

Але, як і було сказано вище, для того щоб перераховані якості проявили себе в повній мірі, роботи з монтажу системи повинні бути проведені максимально якісно.

Как сделать инфракрасный пол своими рукамиУкладання смугами

Однозначно сказати, який інфрачервоний підлогу краще, мабуть, не можна. І стрижневий, і рулонний варіант володіють своїми плюсами і мінусами.

Укладання стрічкового типу в кімнаті з великою кількістю важкої меблів, начебто шаф, ліжок і іншого, небажане, так як велика механічна навантаження може вивести нагрівачі з ладу.

Технологія монтажу

Как сделать инфракрасный пол своими рукамиСхема монтажу

Говорячи про технології монтажу інфрачервоного підлоги, варто зазначити, що незалежно від варіанту виготовлення основні етапи робіт будуть відрізнятися мінімально, тому нижче буде розглянуто питання про те, як укладати стрічковий варіант виготовлення. Відразу варто сказати, що роботи краще розділити на кілька етапів і проводити їх послідовно.

Підготовка

Як і у всіх інших випадках, починати слід з підготовки. Тут особливу увагу слід приділити якості основи. Справа в тому, що згідно з правилами проведення монтажу плівкового (та й стрижневого теж) статі, максимальний перепад висот підстави повинен становити не більше 3-5 мм на м2. У разі потреби необхідно провести вирівнювання поверхні з допомогою вирівнюючої суміші або бетонної стяжки в особливо критичних випадках. Крім іншого, основа повинна бути чистим.

Теплоізоляція

Как сделать инфракрасный пол своими рукамиФольгована підкладка

Після того як підстава буде готове, потрібно укласти шар теплоізоляції. Як його краще всього використовувати фольгований рулонний матеріал. Смуги необхідної довжини укладаються на поверхню і фіксуються за допомогою степлера.

Потрібно постійно стежити за відсутністю щілин між плитами утеплювача, а місця стиків повинні бути проклеєні скотчем.

Монтаж плівкового підлоги

Как сделать инфракрасный пол своими рукамиМонтаж плівкового підлоги на підкладку

На шар теплоізоляції можна укладати сам плівковий підлогу. Для цього від рулону матеріалу відрізаються смуги необхідної довжини і укладаються аналогічно утеплювача. Завдання не представляє складності, але при цьому не можна допускати пошкодження контактів або активного елемента, тому всі роботи повинні проводитися у суворій відповідності з доданою інструкцією.

Как сделать инфракрасный пол своими рукамиПриєднання проводів до клем

Після укладання самої нагрівальної плівки на поверхню, потрібно провести первинне підключення системи, тобто підключити дроти до клем на плівці. Для цього конструкцією передбачаються спеціальні затискачі. Варто додати, що для того, щоб за підсумками робіт дроти не виступали над загальною поверхнею підлоги, перед їх укладанням в утеплювачі вирізаються спеціальні канавки, по яких і дроти прокладаються.

Всі місця підключення повинні бути заізольовані.

Как сделать инфракрасный пол своими рукамиПідключення до мережі

Далі можна провести пробне підключення системи до мережі.

Проводити підключення теплої підлоги необхідно через спеціальний терморегулятор.

Як правило, робота утруднень не викликає. Потрібно згідно з інструкцією приєднати проводи до місць контакту на регуляторі. Якщо все зроблено правильно, то нагрівання буде плавним і рівномірним.

Как сделать инфракрасный пол своими рукамиСхема підключення інфрачервоної теплої підлоги

Укладання фінішного покриття

Завершальним етапом робіт є монтаж фінішного підлогового покриття. При цьому варто проявляти обережність, щоб не пошкодити місця підключення або активні елементи нагрівання. На цьому роботи будуть завершені, і плівкова тепла підлога можна вважати готовим.

Как сделать инфракрасный пол своими рукамиМонтаж підлогового покриття

На закінчення можна додати, що установка системи інфрачервоного теплої підлоги дозволить зробити перебування в будинку більш комфортним і безпечним, що особливо важливо, якщо в будинку є маленькі діти, які проводять багато часу саме на підлозі. Та й дорослим комфорт також доведеться по душі.

Відео

У цьому відео показано, як здійснювати монтаж плівкового інфрачервоного підлоги:

А це детальна інструкція по укладанню стрижневого інфрачервоного підлоги:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code