Як зробити котельню в будинку

Ви вирішили зробити котельню? В такому разі вам потрібно ознайомитися з особливостями цієї споруди і методами її зведення. Вимоги до котельні визначаються залежно від того, який вид палива буде використовуватися і де вона буде розташовуватися.

Как сделать котельную в домеРозташування в заміському будинку

Отже, по розташуванню котельні бувають:

 1. Отдельностоящие – являють собою окремі будівлі, що з’єднуються з будинком тільки інженерними комунікаціями. Це найкраще рішення, тому що в цьому випадку ви не обмежені у виборі котла опалення, котельня ні яким чином не буде порушувати спокій проживаючих у будинку людей.
 2. Прибудовані котельні являють собою окремі будівлі, які примикають однією стіною до будинку.
 3. Вбудовані котельні завжди розташовані в одному з приміщень будинку. Відповідно з технікою безпеки не кожен агрегат опалення може бути встановлений в будинку.

Основні вимоги

Как сделать котельную в домеСхема

В одному приміщенні котельні можна використовувати максимум два котла. Припливно-витяжна вентиляція, а відповідно і димохід, повинні відповідати потужності і конструкції встановленого агрегату для опалення житлової площі.

Не можна зберігати в котельні будь-які горючі матеріали і речовини!

Как сделать котельную в домеКотельню можна обробити плиткою

Стіни можна побудувати з бетону або цегли. Підлога може бути покритим металевим листом, на нього також можна укласти керамогранітную плитку або ж просто залишити бетонним. Що стосується стін, то їх можна облицювати негорючою мінеральною штукатуркою або кахельною плиткою. Двері котельні повинна володіти протипожежними властивостями. Навколо котла завжди має залишатися достатній простір для зручності експлуатації і обслуговування. Величина приміщення для котла визначається в технічній документації. З цієї статті ви дізнаєтеся, як побудувати котельню універсальну, отдельностоящую.

Будівництво окремій котельні

Как сделать котельную в домеМонтаж контуру заземлення

Спочатку слід подбати про наявність будинкового контуру заземлення. Для цього вбийте в грунт 4 металеві труби, які мають діаметр 57 мм, по периметру. Глибина забивання становить 3 м, після цього труби потрібно з’єднати між собою, зробити це можна за допомогою зварювання. Зробіть зв’язок з заземленням будинкового контуру за допомогою з’єднання сталевими прутками, що мають діаметр 12 мм

Как сделать котельную в домеЗаземлюючий контур

Как сделать котельную в домеВаріант заземлення

Після того як стрічковий фундамент буде готовий, можна приступати до зведення несучих стін, при цьому в нижній або верхній частині стіни важливо передбачити отвір для вентиляції. Котельня повинна мати власні стіни, що представляють собою окрему непов’язану з будинком конструкцію. Щоб не допустити яких-небудь помилок, купіть обладнання для опалення будинку, в паспорті якого прописані основні вимоги до побудови.

Как сделать котельную в домеВентиляція котельної

Безпека життя людей залежить від того, наскільки чітко котельня відповідає вимогам!

Тепер слід провести установку ділянки газопроводу до опускаючи. Варто зауважити, що сам опуск роблять тільки фахівці відповідної організації. Однак отвір заздалегідь передбачте під час будівництва котельні. Якщо приміщення має бути великим, то в ньому краще зробити два невеликих вікна. Це надасть можливість при необхідності добре провітрити приміщення. Крім того, таким способом організовують більш рівномірний природне освітлення котельні.

При будівництві котельні вкрай важливо передбачити облаштування вентиляції. Для цього у верхній частині несучої стіни зробіть отвір. Варто зауважити, що вентиляція може бути не тільки зверху, але і нижній. Ефективніше всього зробити комбіновану систему вентилювання.

У котельні з котлом, працюючим на газі, не можна встановлювати примусову вентиляційну систему. Мінімальна ширина вхідних дверей теж має значення, вона не повинна бути вже, ніж 80 див.

Пристрій верхнього перекриття

Как сделать котельную в домеСтеля

При аварії перекриття буде служити клапаном, який убезпечить конструкцію від вибуху, а це означає, що воно повинно бути легким. Не можна думати, що воно буде холодним. До лагів треба буде прикріпити подшівной стелю. Його зробіть із дощок, завтовшки 30 мм. Після цього, необхідно укласти битуминизированная папір, на яку після слід насипати шар тирси. Стеля зсередини обробіть теплоізоляційним матеріалом, має товщину 4 мм, А потім встановіть обрешітку.

Дошки решетування повинні бути обов’язково оброблені огнебиозащитными засобами.

Как сделать котельную в домеОздоблення стін котельної

Після того як будівництво самої будівлі котельні завершено, потрібно її оформити, провівши оздоблювальні роботи. Всі стіни оштукатурьте, а підлогу вирівняйте.

Особливості обробки

Внутрішня обробка повинна бути якісною.

 • Стіни. По периметру обклейте їх теплоізоляційними матеріалами. Встановіть бруски для повітряних зазорів. На бруски надалі і буде закріплена панель ПВХ.
 • Стать. Його можна залишити цементним, але якщо ви хочете дотримуватися в цьому приміщенні чистоту, то краще покласти на підлогу керамогранітную плитку.

Как сделать котельную в домеОбробка підлоги

Для облаштування безперебійної роботи двоконтурного котла, слід передбачити місце для підведення до котла холодної води і, відповідно, виведення від нього до будинку гарячої води.

Якщо встановлений електричний котел

Как сделать котельную в домеЕлектрокотел

Електричний котел – це найбільш безпечний агрегат для обігріву будинку. Теплоносій в цьому котлі не виділяє продуктів згоряння, а, значить, і вентиляція для його облаштування не потрібна. Електричні котли прості в установці, за ними легко доглядати і обслуговувати. ККД електрокотла в багатьох випадках досягає 99%. Агрегати працюють практично безшумно. Недолік котла – повна залежність від електропостачання. Крім того, для будинку площею 200 м2, необхідний котел потужністю 20 кВт.

Особливості приміщення під монтаж твердопаливного котла

Как сделать котельную в домеТвердопаливний котел установка

Вибухонебезпечність твердопаливних котлів зводиться до мінімуму, тому і вимог до приміщень, призначених для їх установки, пред’являється небагато. Паливо до котла потрібно довантажувати регулярно, а значить, і доступ до нього повинен бути завжди вільним. Відстань між стіною і агрегатом має бути не менше 10 див. На підлозі перед топкою кладуть сталевий лист. Підлога, як і стіни, повинен бути оброблений негорючими матеріалами. Вікно для котельні з твердопаливним котлом розраховується за формулою: на 1 кВт потужності котла необхідно 8 см2 площі вікна.

Как сделать котельную в домеПеред топкою необхідний сталевий лист

Що стосується димаря, то для його прочищення та перевірки слід забезпечити спеціальні отвори. Шахта димаря повинна мати мінімум колін і однаковий переріз по довжині. Поверхня димоходу важливо оштукатурити зсередини або вставити в шахту азбестоцементну трубу.

Вимоги до приміщення котельні з газовим котлом

Как сделать котельную в домеГазовий казан

 1. Площа котельні повинна бути не менше 6 м2, при тому, що її обсяг не може бути менше 15 м3.
 2. Обов’язково в приміщенні котельні повинна бути встановлена природна вентиляція.
 3. Висота в газовій котельні повинна становити мінімум 2,5 м.
 4. Вікно повинно мати площу щонайменше 0,5 м2.
 5. Для аварійних стоків і збору конденсату потрібно підвести котельню до каналізації.
 6. Димохідна труба повинна знаходитися вище коника даху. Димохід повинен бути обладнаний додатковими каналами для чищення.
 7. Важливо встановити газовий котел так, щоб навколо нього був вільний простір для зручної експлуатації.

Как сделать котельную в домеСхема підключення комунікацій

Тепер ви знаєте, як зробити котельню в будинку. Дуже важливо дотримувати всі вимоги. У такому разі агрегати будуть працювати справно, не представляючи небезпеки для домочадців.

Відео

Початок будівництва котельні:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code