Як і які вибрати міжкімнатні двері?

Наявні на ринку дверні блоки для внутрішніх приміщень розрізняються за якістю виконання, дизайну і матеріалу виготовлення. Правильно з першого разу вибрати міжкімнатні двері іноді вкрай складно. Враховувати доводиться як численні конструктивні та дизайнерські особливості самих цих виробів, так і нюанси існуючого інтер’єру в квартирі або котеджі.

 

Зміст

 1. Основні типи
  • Щитові
  • Фільончасті
  • Царговые
 2. Основні конструкції
  • Розпашні
  • Розсувні
  • Розкладні
  • Хитні
 3. Зовнішній вигляд
  • Під фарбування
  • Ламіновані
  • Шпоновані
  • Дерево
  • Скляні
  • Металопластикові
  • МДФ
 4. Рекомендації
 5. Висновок

Основні типи міжкімнатних дверей

Щоб визначитися, які міжкімнатні двері краще і якісніше, необхідно уважно розібратися в існуючих варіаціях даних виробів. Це труби для водопроводу вибирати доводиться з трьох-чотирьох речень з досить невеликою кількістю відмінностей, а також переваг і недоліків. Для розумного вибору дверного блока потрібно вивчити набагато більше інформації.

За внутрішнім устроєм полотна міжкімнатні двері розрізняються на:

 • щитові (каркасні, стільникові);
 • фільончасті (рельєфні);
 • царговые.

 

Щитові

Щитові двері мають всередині раму-обв’язку у вигляді каркасу з дерев’яних брусків (зазвичай найдешевших – соснових), наповнювач між них і зовнішній шар з МДФ. В якості заповнювача виступає утеплювач або стільникова конструкція з картону або планок з деревної плити. Цей варіант самий дешевий і легкий по вазі. Однак особливою міцністю і різноманітністю дизайнерських рішень подібні вироби не відрізняється.

Як і які вибрати міжкімнатні двері?

Конструктивні особливості щитових дверей

Фільончасті двері

Фільончасті міжкімнатні двері також мають брусковий каркас по зовнішньому контуру. Але в середині замість сот з порожнечами у них йде скляна вставка або тонка фільонка, виконана набірними або з масиву дерева дощечками.

Для додання більшої міцності конструкції частина цього заповнення іноді робиться з горизонтальних або вертикальних брусків товщиною як в рамної обв’язки. Ці дверні блоки міцніше і дорожче, але і виглядають вишуканішим і краще в інтер’єрі, ніж щитової аналог.

Як і які вибрати міжкімнатні двері?

Конструктивні особливості фільончастих дверей

Царговые двері

Царговая двері являє собою збірну конструкцію з зовнішньої рами і горизонтальних або розташованих під кутом смуг (царг). Нерідко між останніми робляться вставки зі скла або пластику. Цей варіант відрізняється масивністю, міцністю і різноманіттям варіацій оформлення. Але і коштує він дорожче описаних вище аналогів.

Як і які вибрати міжкімнатні двері?

Конструктивні особливості дверей царговых

Основні конструкції дверей

За способом відкривання двері для кімнат в будинку бувають:

 • розпашними (класичними);
 • розсувними (двері-купе);
 • розкладними (у вигляді «гармошки»);
 • хитними.

Вибір дерев’яних міжкімнатних дверей за цим параметром багато в чому залежить від розмірів наявного дверного отвору. Важливий тут і дизайн кімнат у квартирі або приватному будинку.

Наприклад, для розпашній моделі потрібно простір усередині приміщення під стулку, а для розсувний – збоку на стіні. Якщо той же дренажний насос вибирати доводиться в основному по потужності, то при підборі дверного блоку у главу кута доводиться ставити стильність і естетичність.

Розпашні міжкімнатні двері

Серед основних переваг міжкімнатних дверей орного типу – надійність і практичність. Це класика, що зустрічається у більшості вітчизняних будинків. Блок з одним або двома распахивающимися дверними полотнами гранично простий конструктивно і відрізняється різноманіттям модельного ряду. А при наявності еластичного ущільнювача така двері в закритому стані ще і герметична і володіє хорошою звукоізоляцією.

Якщо підбирається виріб в санвузол або спальню, то це найоптимальніша модель. Тільки треба дивитися, щоб був вільний простір для відкривається полотна. Однак якщо коридор вузький, то варто вибрати щось інше.

Як і які вибрати міжкімнатні двері?

Класичні розстібні двері ідеально впишуться в будь-який інтер’єр

Розсувні

В розсувних дверях полотна не відкриваються в кімнату, а зсуваються вбік уздовж стіни. Якщо простір обмежений, то кращого варіанту знайти буде складно. Подібний дверний блок відрізняється компактністю і стильними рішеннями в плані дизайну. Рух стулок у ньому здійснюється по спеціальних напрямних, розташованим вгорі і внизу замість порога.

Двері розсувного виду виглядають красиво і ідеально підходять для отворів в вітальню або кухню. Вони скрізь будуть виглядати стильно. Головний мінус – нездатність запобігти поширенню запахів і звуків між приміщеннями. Особливої герметичністю подібні моделі не відрізняються.

Як і які вибрати міжкімнатні двері?

Розсувні двері дозволяють заощадити простір, що добре для невеликих приміщень

Розкладні

Стулка розкладний двері складається з декількох вертикальних секцій, з’єднаних між собою шарнірами. При відкритті вони збираються «гармошкою» біля бічного косяка і займають зовсім небагато місця. Але за цю економію простору доведеться заплатити поганою звукоізоляцією і регулярними поломками.

Наявність великої кількості шарнірних петель неминуче веде до постійних проблем з ними. Це буде актуально, навіть якщо дверний блок виготовлений з використанням перевіреної і високої якості фурнітури.

Як і які вибрати міжкімнатні двері?

Розкладна конструкція дверей відрізняється нестійкістю, тому для приміщень з великою прохідністю їх краще не використовувати

Хитні

Хитні дверні конструкції відносяться більше до екзотики. Такі двері виглядають стильно, але складні в установці і експлуатації. Щоб полотно в них без проблем і щільно закривалася, механізм відкривання / закривання потрібно дуже точно відрегулювати. Плюс коштують такі моделі практично завжди дорожче, ніж орні або розсувні аналогічного розміру. У багатьох випадках краще вибрати буде як раз распахивающуюся класику або «купе».

Як і які вибрати міжкімнатні двері?

Цікавий дизайн дверей доповнить сучасний інтер’єр будинку

Матеріали і зовнішній вигляд

Один з найбільш важливих чинників вибору міжкімнатних дверей – це матеріал для її виготовлення. Основу конструкції зазвичай складають цілісне дерево та МДФ, ДВП або ДСП. Вставки в полотні робляться зі скла та пластику в самих різних варіаціях. Зовнішнє покриття може бути лакофарбовим, ламінованим або виконаним з шпони.

Під фарбування

Якщо двері зроблена цілком з масиву дерева, то найкращою оздобою для неї є лак або просочення. Так буде видна вся краса текстури деревини, яка виявиться при цьому під надійним захистом. Але ЛКМ нерідко застосовують і для покриття деревних плит. Лакофарбову обробку простіше самостійно реставрувати, а коштує вона недорого.

Як і які вибрати міжкімнатні двері?

Лаковані двері з масиву виглядають статусно і добротно

Ламіновані

Найбільш дешевою і поширеною зараз дверної облицюванням є ламінування. Це щільний папір з нанесеним малюнком і захисним шаром зверху. Подібний фасад може бути виконаний у будь-якому кольорі і під будь-яку деревину. Такі двері добре переносять перепади вологості і температури, які можуть траплятися в приватному будинку. Коштують вони недорого, але відремонтувати їх практично неможливо.

Як і які вибрати міжкімнатні двері?

Бюджетні ламіновані двері невибагливі, тому їх можна встановлювати в будь-які приміщення

Шпоновані

Декоративний шар може бути виконаний з натурального і штучного шпону. Перший робиться шляхом тонкого зрізу «довгої стружки» з деревного стовбура. Другий виготовляють з склеєної з допомогою смоли тріски та часто називають «екошпоном». Натуральний варіант дорожче і є відмінною заміною цільного масиву. Виглядає він так само, а коштує значно дешевше.

Штучний екошпон ще доступніше і демократичніше за ціною. При цьому він більш стійкий до впливу вологи та ультрафіолету, ніж натуральний аналог. Однак він володіє низькими звукоізоляційними властивостями, не дихає і погано подається реставрації.

Як і які вибрати міжкімнатні двері?

Шпоновані двері незважаючи на дешевизну виглядають непогано, тому їх часто можна побачити в сучасних квартирах

Дерево

Для виготовлення внутрішнього каркаса полотна зазвичай використовуються бруски з сосни хорошої якості. Але якщо двері робляться з масиву, то для цього використовуються вже більш дорогі, міцні і естетичні деревини – горіх, ялина, вільха, дуб і бук.

Подібні дверні блоки дороги по вартості, важкі за вагою і схильні до розтріскування від перепадів вологості. Проте при правильному догляді прослужать вони в рази довше, ніж вироби з деревних плит. Та й виглядають такі блоки на порядок більш елегантно і розкішно.

Як і які вибрати міжкімнатні двері?

Двері з натурального дерева екологічні і володіють прекрасною звукоізоляцією, тому це кращий варіант для дитячої або спальні

Скляні

Декорування дверного полотна найчастіше здійснюється за рахунок вставки скла різного розміру. Скляні поверхні не тільки красиво виглядають у поєднанні з деревом, але і не перешкоджають поширенню сонячного світла. Прорізи з віталень або залів з балконом в коридор перекривати рекомендується як раз подібними міжкімнатними дверима.

Як і які вибрати міжкімнатні двері?

Якщо в приміщенні темно і тісно — скляні міжкімнатні двері візуально розширять приміщення і додадуть простору

Металопластик

Крім дерева каркас дверної стулки може бути сформований з металопластикового профілю. У порівнянні з деревиною цей матеріал більш міцний. Але екологічним такий вибір назвати складно. Правильніше всього блоки з металопластика ставити на балкон або в санвузол з високою вологістю, а для міжкімнатних прорізів краще брати суто дерев’яний виріб.

Як і які вибрати міжкімнатні двері?

Головна перевага пластикових дверей — герметичність

МДФ

З деревних плит найчастіше для виготовлення дверей використовується МДФ. Це недорога і гідна альтернатива натуральному дереву. Виготовляють цей матеріал з дрібної деревної стружки, спресованої при нагріванні до 200 С. В результаті виходить щільна плита з хорошою вологостійкістю і міцністю.

Як і які вибрати міжкімнатні двері?

МДФ зарекомендував себе як міцний, недорогий матеріал з відмінними експлуатаційними властивостями

Рекомендації

Вказати однозначно які двері краще всіх по конструкції та матеріалу виготовлення неможливо. Кожну конкретну ситуацію слід розглядати окремо. Це водопровід у приватному будинку практично у всіх випадках споруджується за єдиною схемою – із стояком і відводами до сантехніки. А ось дверні блоки в кожну кімнату в ідеалі слід підбирати окремо різні.

Щоб вибрати міжкімнатні двері і потім не шкодувати, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. У спальню слід ставити дверні блоки з защіпається зсередини ручкою і хорошою звукоізоляцією.
 2. Двері на кухню повинні запобігати поширення запахів, а також бути миються і простими у догляді.
 3. У ванну кімнату і туалет рекомендується брати модель з підвищеною стійкістю до вологи і без вставок в полотні.
 4. Для вітальні краще всього підійде варіант з великим склом.
 5. В особистий кабінет і бібліотеку треба ставити блоки з високим ступенем звукоізоляції і з замком на ключ.

Наведені поради повинні допомогти вам правильно підібрати собі будинок міжкімнатні двері. Головне при купівлі і доставці потім проконтролювати, щоб вони були якісними і з хорошою фурнітурою. Причому економити на останній вкрай не рекомендується. Саме від ручок, замків, петель шарнірів залежить термін служби дверної конструкції.

Висновок

Розмаїття міжкімнатних дверей дозволяє підібрати оптимальний варіант для будь-якого будинку і під будь-який інтер’єр. Якщо хочеться розкоші, то варто дивитися виключно на масив. Найбільш практичним і довговічним з фасадів є екошпон. Натуральний шпон в порівнянні з ним більше доріг і менш міцний, але зате виглядає найбільш виграшно.

Дивіться також відео як вибрати міжкімнатні двері:

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code