Як вкрутити саморіз

Без кріпильних елементів обійтися сьогодні в будівництві неможливо. Вони дозволяють з’єднувати різні будівельні матеріали, підвішувати предмети, посилювати ті чи інші конструкції та інше. Один з найпоширеніших кріплень є саморіз. Це виріб має зовнішню різьбу і головку. Різьба порівняно гостра, так що в деяких матеріалах вона може сама нарізати внутрішню різьбу. У цій статті мова піде про те, як вкрутити саморіз в самі різні матеріали. Але для початку розберемося з класифікацією цих виробів.

Класифікація

Как вкрутить саморез

Цей кріпильний елемент виготовляється з різних матеріалів, наприклад, з латуні, нержавіючої та вуглецевої сталі. Також саморізи мають різні покриття, такі як:

 • оцинковані (зустрічаються жовтого кольору);
 • оксидовані чорні;
 • фосфатовані чорні;
 • без покриття.

Відрізняються за типом головки:

 • напівциліндричне;
 • потайна;
 • шестигранна;
 • напівсферична.

Как вкрутить саморезЧорні саморізи

Використання того чи іншого саморіза залежить від щільності матеріалу, який ви плануєте кріпити. Тому перш ніж купувати це виріб, необхідно визначитися з наступним:

 1. Умови експлуатації з’єднання.
 2. Необхідно перед закручуванням свердлити отвір.
 3. В який матеріал потрібно його закрутити.
 4. Який матеріал буде кріпитися.

Відштовхуючись від цього, ви робите відповідний вибір, то це буде саморіз по металу, дерева або бетону.

По дереву

Как вкрутить саморез

Головна відмінність шурупів для дерева – рідкісна різьблення, на відміну від їх аналогів, призначених для металу. Такий вид кріплення може бути чорного, золотистого і білого кольору. Так, якщо необхідно прикрутити золотисту петлю на двері, то відповідно вибирається золотистий саморіз. У більшості ж випадків вибір падає на чорний саморіз.

По металу

Как вкрутить саморез

Як вже згадувалося, різьблення на такому саморіз має частий крок. Обумовлюється це тим, що метал досить твердий матеріал, тому зчеплення необхідно зробити міцним. Більш того, деякі метали попередньо не слід свердлити, наприклад, жерсть. Що стосується металів товстіший, то потрібно зробити отвір.

Покрівельні

Как вкрутить саморез

Такі використовуються саморізи для кріплення покрівельного листового матеріалу. Він обов’язково оснащується ущільнювальної гумкою. У результаті з’єднання крім міцності, стає герметичним.

Меблевий або конфірмат

Как вкрутить саморез

Цей тип саморіза вимагає попереднього просвердлювання отворів в меблевій заготівлі. Для його закручування використовується шестигранний ключ.

Це, мабуть, найбільш поширені типи саморізів, які використовуються в різних сферах будівництва. Давайте розглянемо докладно, як вкручувати той чи інший саморіз в різні поверхні.

У гіпсокартон

Как вкрутить саморез

При обробці стелі і стін найчастіше використовується гіпсокартон. А враховуючи, що цей матеріал порівняно крихкий, важливо бути обережним при закручуванні в нього самореза. Так, щоб закрутити гвинт у гіпсокартон потрібно шуруповерт з насадкою або хрестоподібна викрутка.

Как вкрутить саморезСхема кріплення

Багато залежить від того, для якої мети буде укручуватися саморіз у гіпсокартон. Наприклад, якщо необхідно повісити невеликий предмет, то попередньо необхідно вставити спеціальний дюбель, який при закручуванні шурупів утворює надійне кріплення. Якщо ж необхідно закрутити саморіз безпосередньо у гіпсокартон, наприклад, закріплюючи його профілю, то технологія виглядає наступним чином:

 • На гіпсокартоні виконуєте розмітку. В залежності від можливого навантаження крок між кріпленням може бути від 20 до 70 см.
 • Далі надягаєте саморіз на викрутку або насадку шуруповерта та приставляєте його до точки.
 • Після починаєте його вкручувати. Якщо використовуєте шуруповерт, то не слід включати великі обороти. В іншому випадку є ризик прокрутити саморіз і тримати він нічого не буде. Це стосується і виконання роботи викруткою. Не тисніть на неї. Саморіз має різьбу, яка дозволить без особливих зусиль закрутити його в гіпсокартон.
 • Дуже важливо докрутити саморіз так, щоб не прорвати верхній шар картону. Наприклад, якщо ви кріпите гипрок до профілю, то саморіз при великих зусиллях може просто провалитися в картон. Так, капелюшок саморіза повинна злегка притиснути верхній шар картону. Але при цьому не залишайте його недокрученым. Інакше при шпаклюванні у вас виникнуть труднощі.

На схемі зображено правильне і неправильне закручування:

Как вкрутить саморезСхема правильного і неправильного вкручування саморіза

Після закручування головка кріплення повинна на 1 мм бути нижче загального рівня поверхні. Це дозволить забезпечити достатній натяг.

Як бути якщо вам не вдалося вдало закрутити гвинт і він прорвав картон? У такому разі викручуєте його назад, отвір зашпаклевываете, а новий саморіз вкручиваете на відстані 50-80 мм.

Що стосується типу саморіза, то його вибір залежить від використовуваного матеріалу для обрешітки то це дерево, то це метал. Що стосується довжини, то достатньо щоб він входив в профіль до 10 мм.

Как вкрутить саморезВибір саморізи для кріплення гіпсокартону

В метал

Как вкрутить саморез

Що стосується закручування саморіза в метал, то тут використовуються кріплення тільки по металу. Метод закручування залежить від товщини заготовки. Якщо це тонка жерсть, то нерідко закрутити її можна без особливих зусиль за допомогою шуруповерта або викрутки. Більше того, існують різні типи саморізів. У деяких на вістрі є невелика сверлышко з заточеними зубцями, як це показано на картинці.

Как вкрутить саморезСаморіз зі свердлом у заточеними зубцями

Але як показує практика, не всі такі саморізи можна закрутити в метал, це пояснюється слабкою заточуванням свердла. Так, для їх закручування використовується шуруповерт. Не слід набирати широких обертів, інакше саморіз може перегрітися і швидко затупився. Такі кріплення можна використовувати для металу товщиною до 7 мм.

Якщо метал занадто товстий, то кращим варіантом буде попереднє просвердлювання отвору свердлом/дрилем, а після закручування в нього кріплення. Такий метод не пов’язаний з будь-якими проблемами.

При виготовленні отвори, пам’ятайте про те, що по діаметру воно повинно бути меншим ніж у саморіза. Коли отвір готове, його можна змастити машинним маслом. Це дозволить закрутити гвинт без особливих труднощів.

Використовуваний саморіз для металу повинен бути виготовлений з твердої сталі, що твердіше вироби.

У дерево

Как вкрутить саморез

Що стосується дерева, то тут все дуже просто. Єдині обмеження можуть накладатися використовуваної породою деревини. Якщо вона м’яка, то попередньо просвердлювати отвір не потрібно. Якщо ж заготівля виконана з ДСП або ДВП, то краще просвердлити отвір. Більш того, отвір рекомендується просвердлювати в тих випадках, якщо необхідно закрутити довгий саморіз по дереву. Це стосується навіть м’якої деревини.

При виготовленні отвори, його діаметр повинен бути меншим ніж у саморіза. Це забезпечить надійне кріплення заготовок.

Крім того, отвір слід виготовляти і в тих випадках, коли заготовка з дерева порівняно тонка і є ризик її розколювання. При закручуванні саморіза в такі деталі потрібно бути обережним.

При закручуванні капелюшок повинна втоплюватися в деревині. Якщо це чистову підлогу, то всі отвори необхідно замазати шпаклівкою по дереву.

В бетон

Как вкрутить саморез

Якщо говорити про бетоні, то це, безумовно, твердий матеріал і для закручування в нього саморіза ніяк не обійтися без ударного дриля або перфоратора. Варто зауважити, що в такому разі для закручування саморіз можна скомбінувати з пластиковою пробкою від дюбеля. Робота по закручуванню саморіза у бетон виглядає так:

 1. В стіні просвердлюєте отвір необхідної глибини. Діаметр отвору повинен відповідати діаметру пластикової пробки.
 2. Далі видаляєте пил з отвору.
 3. Після вставляєте в нього пластикову пробку.
 4. На завершення за допомогою шуруповерта або викрутки закручуєте саморіз.

Якщо стіни поштукатурені, то можна зробити спробу по закручуванню саморіза без виготовлення отвори. Зробити це вам точно вдасться, якщо штукатурка не занадто тверда, особливо якщо вона виконана на основі глини. При цьому потрібно саморіз по дереву з рідким кроком витків.

Так, ми розглянули з вами технологію того, як правильно закрутити гвинт у різні матеріали. Якщо ви знаєте про інших методиках, то обов’язково напишіть про це в коментарях до цієї статті.

Відео

Наочно ознайомитися з методикою вкручування саморіза в метал можна із запропонованого нами відео:

У цьому відео показано оригінальний метод того, як закрутити гвинт без інструменту:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code