Як зробити світиться фарбу

У наше століття ультрамодних технологій можна спостерігати різноманітність незвичайних і цікавих ідей, до однієї з яких відноситься світна фарба. Її можна придбати або виготовити в домашніх умовах. У цій статті якраз і піде мова про те, як зробити світиться фарбу.

Така фарба буває двох видів: люмінесцентна і флуоресцентна.

Как сделать светящуюся краскуПриклад люмінесценції

Люмінесценція – здатність предметів світитися в нічний час. Для цього на матеріал потрібно нанести люмінесцентну (люминофорную) фарбу, в основі якої знаходиться люмінофор – фосфоресцентный порошковий пігмент, абсолютно безпечний і нетоксичний аналог фосфору.

За рахунок вмісту у люмінесцентної фарби люмінофорів, накопичують сонячний або штучний світ, в темний час доби поверхня, покрита світною фарбою, починає світитися. Ефект флуоресцентної фарби проявляється під дією ультрафіолету.

Склад

Как сделать светящуюся краскуЛюминофорный порошок

Світна фарба – це поєднання люмінофорного пігменту та прозорого лаку. Активують процес світіння входять до складу фарби лантаноиды і оксиди алюмінію. Люмінофор має здатність накопичення світлової енергії і властивістю тривалого періоду підсвічування. Джерелом заряду для нього можуть бути сонячні або ультрафіолетові промені, лампи розжарювання або люмінесцентні лампи.

Достатньо лише 15 хвилин інтенсивного денного або штучного освітлення для зарядки на вісім годин світіння.

Примітно, що процес накопичення світла – безперервний цикл, а також те, що виробники дають гарантію на експлуатацію світних фарб не менше 30 років. Більш того, люмінофор добре пристосовується до температурних перепадів, він морозо – та жаростійкий, тому його застосовують і для внутрішніх робіт, і для зовнішніх.

Как сделать светящуюся краскуПорошкові флуоресцентні фарби

Світиться пігмент-порошок буває в основному салатово-жовтого і блакитного відтінків. Якщо додати кольори, то в підсумку можна отримати оранжевий, червоно-оранжевий, жовтий, синій, жовто-зелений кольори. Цікаво, що саме яскраве світіння відтворює салатово-жовтий пігмент-порошок, який вдень має блідо-салатовий відтінок.

Оригінально виглядає в інтер’єрі світиться затирка для плитки на кухні або у ванній. Більш того, світиться затирка має вологостійким дією.

Как сделать светящуюся краскуРозпис стелі люмінесцентними фарбами

Фарба, що світиться в темряві, здатна перетворити приміщення в казку. Воістину чудово, перебуваючи в межах квартири, споглядати красу нічного зоряного неба на стелі.

Застосування фарби

Как сделать светящуюся краскуСвітна фарба на автомобілі

Чудові властивості світиться фарби роблять можливим величезний простір для фантазій і творчості: зображення власного виробництва або репродукції відомих художників на стінах, візерунки, нанесені на меблі, текстиль, аксесуари, герої улюблених мультфільмів в дитячій, графіті, – все це створює чарівну атмосферу в інтер’єрі.

Світна фарба може бути використана:

 • Для нанесення на металеві поверхні. В даному випадку фарбу можна використовувати для тюнінгу автомобілів, наприклад, при виконанні аерографії або для фарбування автомобільних дисків. Також можна застосувати при оформленні фасадів та поверхонь з металу в інтер’єрі.
 • Для оздоблення фасадів. Дизайнери рекомендують її застосування в офісних приміщеннях, житлових квартирах, нічних клубах. Фарба чудово наноситься на гіпсокартон, бетон, штукатурку і навіть шпалери.
 • Для нанесення на вироби з пластику, серед яких сувенірна продукція, брелки, ручки, магніти на холодильник і вимикачі.
 • У рекламних цілях для нанесення зображень на текстиль. Світяться написи і наносять малюнки на футболки, взуття та шкільні рюкзаки.
 • Для покриття скляних і глянсових поверхонь. У цьому випадку фарбою розписують келихи, стакани, фужери, керамічну плитку і вітражні скла. Досить ефектно виглядатимуть скляні стільниці, дзеркала, вази, пофарбовані світною фарбою.

Как сделать светящуюся краскуФарба для квітів

 • Для нанесення на квіти і рослини – бутони і пелюстки букетів з живих квітів, листя і гілки кімнатних рослин, композиції з декоративних штучних рослин. Застосування вододисперсійної акрилової основи світиться фарби є нешкідливим для живих квітів і забезпечує дуже швидке висихання.
 • Для фарбування віконних рам і дверей, шаф, столів і стільців, паркету, парканів, альтанок, хвірток. Так як у складі люмінесцентної фарби є зміст алкидного поліуретану, то пофарбована поверхня стійка до атмосферних впливів.
 • Для декорування пластикових вікон, труб, фронтальних панелей побутової техніки, підвіконь.

Виготовлення світиться фарби

Виготовлення світиться фарби в домашніх умовах, являє собою кропіткий процес, що вимагає наявності необхідних матеріалів.

Для приготування люмінесцентної фарби знадобляться:

 • 100 г люмінофора у вигляді порошку (його можна придбати в спеціалізованих магазинах для декораторів і художників);
 • підходить для поверхні лак;
 • розчинник для лаку;
 • керамічний або скляний посуд.

Процес приготування світиться фарби:

 1. У посуд потрібно налити лак.
 2. Потім слід додати люмінофор. Яскравість фарб і насиченість світіння залежить від кількості люмінофора.
 3. Для кращого розподілу люмінофора необхідно додати в отриману суміш невелику кількість розчинника, але не більш 1% від загальної маси.
 4. Далі потрібно ретельно перемішати отриману суміш до однорідної консистенції.
 5. У готову прозору емаль можна додати потрібний колір.

Особливості флуоресцентної фарби

Как сделать светящуюся краску

Друга назва флуоресцентної фарби – ультрафіолетова або невидима. Її відмінність від люмінесцентної полягає в тому, що вона не починає самостійно світитися з настанням темряви, щоб її побачити, необхідно вплив ультрафіолету. При штучному і денному освітленні вона має вигляд звичайної фарби. В її складі прозора основа і флуоресцентний пігмент – порошкоподібний барвник, створений з термопластичних смол. Дані пігменти є безпечними та нетоксичними. Найефектнішими вважаються зелена, жовта, рожева і червона ультрафіолетові фарби, так як вони добре виявляються при слабкому ультрафіолетовому джерелі.

Спектр нанесення флуоресцентної фарби так само широкий, як і люмінесцентної, – це метал, скло, дерево, кераміка, пластмаса і поліхлорвініл, текстиль, квіти. Також використовується для зовнішніх робіт – дизайн ландшафту і екстер’єру.

Как сделать светящуюся краскуФлуоресцентна фарба на фасаді

Флуоресцентна фарба абсолютно безпечна для людей і тварин, і може використовуватися в житлових приміщеннях. Не варто турбуватися з приводу радіоактивності, токсичності або огнеопасности світиться фарби. Її слід купувати у виробників, які мають відповідний сертифікат безпеки.

Для власної безпеки необхідно уважно ознайомитися з паспортом безпеки і продуктовим сертифікатом виробника світиться фарби перед тим, як її придбати. Слід остерігатися китайських підробок із-за надмірної токсичності, викликаної додаванням фосфору.

Таким чином, любителям всього нового, креативного варто зважитися на використання світиться фарби і створення своїми руками навколо себе яскравого, кольорового, феєричного і казкового світу.

Відео

У цьому відео показано, як можна виконати світною фарбою малюнок на стіні:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code