Як зробити штроборез своїми руками

 

Вже пройшли ті часи, коли всі інженерні комунікації прокладалися зовні. Тепер труби, дроти тощо ховаються в стіни скрізь, де тільки можливо. У тих випадках, коли комунікації заховати в стіну неможливо, встановлюються пластикові короби, у всіх інших випадках виготовляються штроби. Робити їх можна з використанням різних інструментів, але самий простий і ефективний метод – це використання штроборізи. У магазинах побутової техніки можна знайти чимало моделей штроборезов, ціна яких варіюється від 5 до 50 тис. руб. Однак з метою заощадити гроші цей інструмент можна зробити самостійно. У цій статті піде мова про те, як зробити штроборез своїми руками.

Що таке штроборез

Как сделать штроборез своими руками

Щоб спростити завдання прокладки труб, кабелів і інших комунікацій в штробах, був розроблений штроборез для швидкого нарізування штроб. За зовнішнім виглядом цей інструмент нагадує болгарку. Однак він має конструктивні відмінності:

 • На відміну від болгарки штроборізи можна зробити одночасно 2 різу.
 • Одночасно працюють два ріжучих диска.
 • Штроборізи можна зробити однакову глибину штроби.
 • На штроборізи є обмежувальна регулююча платформа.
 • Також штроборізи оснащуються відводом для збору пилу.

Как сделать штроборез своими рукамиЗахист

Після роботи штроборізи необхідно, використовуючи перфоратор, видалити матеріал між двома каналами в стіні. На виконання цієї роботи піде небагато часу.

Пристрій

Как сделать штроборез своими руками

Швидкість роботи штроборізи, на відміну від болгарки, вище в два рази. Зверніть увагу на той факт, що це неотрезное пристрій. В результаті його роботи канавка під укладання комунікацій виходить рівною. В основі ріжучих елементів використовуються два алмазних диска. Між ними можна регулювати зазор. Також регулюється і глибина різу штроб.

Для виконання роботи у відповідності з правилами техніки безпеки диски закриваються захисним кожухом. Також на цьому кожусі є патрубок для видалення пилу. Через нього пристрій підключається до будівельного пилососа шлангом.

Саморобний штроборез: крок за кроком

Как сделать штроборез своими руками

Ознайомившись з пристроєм штроборізи, приступимо до вивчення інструкції з його самостійному виготовленню. Таким чином, у вас вийде зробити ручної штроборез за порівняно невелику суму.

Для виготовлення саморобного штроборізи знадобляться наступні інструменти і матеріали:

 • болгарка;
 • 2 алмазних диска;
 • гайки;
 • захисний кожух або лист металу для його виготовлення;
 • пилосос зі шлангом.

Как сделать штроборез своими рукамиКожух з патрубком для виведення пилу

Так, при виготовленні важливо адаптувати до болгаркою два алмазних кола. Перший кріпиться звичайним методом. Що стосується другого, то для нього слід закріпити додаткову гайку з кільцем одного діаметра. Виходить, що другий диск встановлюється на першу гайку і зверху фіксується додаткової.

Важливо, щоб для фіксації другого диска вистачило різьби. Досить 2-3 витка.

Щоб збільшувати відстань між дисками, встановлюється дистанційна втулка або подовжена гайка. Так, ви зможете виготовляти штроби потрібної ширини.

Для збору пилу слід спорудити пиловловлювач. Для цього виготовляється кожух, на який кріпиться патрубок для відведення пилу. Кожух можна купити готовий в магазині або зварити самостійно. Детальніше про це ви зможете дізнатися з відео, представленого в кінці статті. Кожух також можна зробити з каструлі, діаметр якої повинен бути трохи більше алмазних дисків. Процес виготовлення виглядає наступним чином:

 • В першу чергу виготовляється кожух, до якого буде закріплюватися болгарка.
 • Важливо відрізати всі зайві і виступаючі елементи.
 • Для відводу пилу на кожух приварюється патрубок Ø до 3 див.
 • На патрубок можна встановити каналізаційний пластиковий відведення з переходом, відповідним діаметру шланга, який має ущільнювальну гумку. За рахунок цього буде хороша тяга.
 • До патрубка закріплюється шланг, який підключається до пилососа.

Как сделать штроборез своими рукамиМеталева підошва

Після закінчення виготовлення всієї конструкції, її слід розібрати і пофарбувати. Попередньо видалити всі наявні дефекти. Всмоктування пилу буде відбуватися одночасно з роботою штроборізи.

Бажано щоб шланг, що йде до пилососа, був у довжину хоча б 2 м. Сильно короткий буде сковувати ваші рухи. Як наслідок, буде потрібно одночасно дві розетки для виготовлення штроб.

Отже, ми побачили, що принцип виготовлення штроборізи порівняно простий. Головна перевага – це економія коштів. Ви зможете робити рівні штроби для прокладки тих чи інших комунікацій і, головне, не витрачаючи багато часу. Такий пристрій підійде для газобетону, цегли та інших будівельних матеріалів. Тонкощі виготовлення саморобного штроборізи ви зможете побачити в представленому відеоматеріалі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code