Як зробити шлакоблок своїми руками

Блоки з бетону – будівельний матеріал, який досить широко використовується при зведенні стін як житлових будинків, так і дачних будівель та інших господарських будівель. У цьому пустотном матеріалі в якості наповнювача використовуються залишки різних виробництв або, простіше кажучи – шлак, що має відмінні характеристики для прекрасної теплоізоляції стін. Це і є тією головною причиною, чому шлакоблоки сьогодні дуже часто застосовуються в побутовому будівництві як надійний і багаторазово перевірений утеплювач.

Технологія самостійного виробництва

Как сделать шлакоблок своими рукамиДерев’яна форма для шлакоблоків

Можна такі блоки придбати, але є і можливість виготовити їх самостійно. Для цього слід виготовити форму, в якій буде проводитися це виріб. Форма може бути стандартного розміру, але за бажанням людини можна створити її з індивідуальними параметрами. Як правило, якщо потрібно більш-менш швидке виробництво, однієї форми буде недостатньо. Якщо уявити ситуацію, то тоді треба буде залити тільки один шлакоблок і після цього чекати певний час, в кращому випадку кілька годин, поки він схопиться. Тобто продуктивність протягом одного дня буде вкрай мала і для виготовлення потрібної кількості блоків може піти кілька місяців! Але цього можна уникнути, зробивши кілька десятків однакових форм.

Необхідні матеріали

Как сделать шлакоблок своими рукамиМеталева форма

Що для цього знадобиться? Можна виготовити дерев’яні форми, які будуть складатися з бічних стінок і днища, також зробити внутрішню опалубку круглого або квадратного виду для внутрішніх порожнеч. Як показує досвід фахівців, краще всього робити квадратні порожнечі – тоді економиться велика кількість бетону.

При виготовленні опалубки з деревини слід вибирати гарне струганное дерево, інакше проблем при витяганні блоку не уникнути, коли він почне чіплятися за сучки і нерівності.

Бетон потрібно робити з достатнім ступенем плинності, щоб він добре сідав, а після провибрировать, наприклад, злегка постукавши по стінках молотком.

Непоганим варіантом є застосування металевих форм. Однак тут потрібно використання зварювального апарату, а також вміння зварювати конструкції з металу рівно і міцно. Для цього можна виготовити рамку, зваривши разом 4 стінки і днище, а всередині приварити труби або квадрати. Такі форми прослужать дуже тривалий час, однак їхнє виготовлення буде коштувати недешево огляду на вартість самого металу, це також нераціонально при виготовленні невеликої кількості шлакоблоків.

Додатковий варіант виготовлення

Как сделать шлакоблок своими рукамиВібростіл для шлакоблоків

Є ще один не менш цікавий спосіб виробництва шлакоблоків. Він має переваги у вигляді більшої ефективності, але тут потрібне деяке обладнання. Безумовно, воно не буде безкоштовним і доведеться деяку суму коштів все ж викласти. Якщо взяти по мінімуму – нам потрібна бетономішалка, підійде навіть невелика, і вібростіл. В такому разі вже не треба виготовляти купу форм, які будуть займати багато місця. Форми виготовляються з металу за зразком. До форм обов’язково потрібно буде приварити зручні ручки.

  1. При виготовленні блоків таким чином бетон треба робити достатньо густим, рідкий розчин не підійде.
  2. Після заливання у форму відразу ж ставимо виріб на вібростіл, де бетон буде протягом хвилини утрамбовываться.
  3. Визначаємося з місцем зберігання, туди після закінчення процесу несемо блок, взявши форму за ручки.
  4. Після акуратно і не поспішаючи перевертаємо форму і, постукавши по ній, обережно витягуємо шлакоблок. Перефразовуючи приказку, «перший блок грудкою», тобто іноді можна побачити, що він обпливає або, що ще гірше, починає при витяганні розвалюватися на частини. Значить, міняємо ступінь густоти – або вона слабка, або суміш надмірно щільний. Яку ступінь густоти вибрати, насправді розібратися нескладно – після виготовлення пари блоків все стане ясно.

Виготовлення вібростолу

Как сделать шлакоблок своими рукамиУніверсальний вібростіл

Вібростіл можна зробити і самому, маючи найменші навички. Для його виготовлення потрібно придбати лист металу у вигляді квадрата з розмірами боку близько метра. Також потрібно електричний мотор на кілька кіловат, близько 2, і хороші пружини. Їх можна знайти серед запчастин, знятих на розбиранні з автомобіля, що прийшов в непридатність, або старого мотоцикла. До кутах сталевого листа приварюються пружини, а до центру конструкції кріпиться болтами або за допомогою зварювання двигун. На вал обов’язково треба надіти шків, найкраще з центром ваги, мають зсув. Після цього перевертаємо отриманий верстат, встановивши його на надійному підставі і гарненько закріпивши. Належну увагу слід приділити електричному кабелю, а точніше, того, як він підключений. Кабель не повинен мати місць з відкритою ізоляцією і інших пошкоджень. Метал повинен бути надійно заземлений.

Как сделать шлакоблок своими рукамиМотор, прикріплений до вибростолу

Тепер ви знаєте про те, як зробити шлакоблок своїми руками, тому споруда необхідного об’єкту не принесе вам великих витрат.

Відео

Докладно розкривається процес виготовлення шлакоблоків з допомогою дерев’яної форми:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code