Як зробити шестигранну альтанку з дерева

З приходом теплої пори року більшість мешканців великих міст починають свої поїздки на присадибні ділянки для проведення відпочинку на природі з родиною та друзями. Пошук підходящого під ці параметри місця часто займає багато часу, крім цього, відпочинок далеко від дому загрожує багатьма труднощами, такими як непередбачені атмосферні опади, транспортування продуктів харчування, приладдя для пікніка і т. д. Маючи свій заміський будинок і невелику ділянку землі, можна з легкістю уникнути цих неприємних обставин та зекономити багато коштів шляхом виготовлення альтанки. Ідеальна її прихильність – серед плодових дерев в безпосередній близькості від водойми. Серед різноманіття форм цієї споруди найбільшу популярність має альтанка шестигранна, оскільки вона володіє прекрасними естетичними і практичними особливостями. У цій статті ми розглянемо, як зробити шестигранну альтанку з дерева своїми руками, яка зможе не тільки бути прекрасним місцем для проведення пам’ятних заходів, але і кожен раз підкреслювати здібності свого автора, ставши надбанням усієї дачі.

Переваги конструкції

Как сделать шестигранную беседку из дерева

Використання названого типу обумовлено рядом визначальних переваг, основними з яких є:

 • компактність;
 • місткий внутрішній простір;
 • стійкість і міцність;
 • неординарний дизайн.

Підбір місця для розміщення альтанки

Как сделать шестигранную беседку из дерева

Для того щоб впоратися з поставленим завданням буде потрібно врахувати ряд важливих особливостей: призначення возводимой конструкції, зовнішній вигляд альтанки і відкривається простір з неї.

Призначення

Как сделать шестигранную беседку из дерева

У разі використання альтанки в якості приміщення для прийому їжі на природі слід розміщувати її в безпосередній близькості від основного житлового будинку, оскільки перенесення страв, посуду та іншої атрибутики значно збільшить час на підготовку до заходу. Якщо ж конструкція покликана стати місцем релаксації і читання улюблених книг в абсолютній тиші, то споруду слід споруджувати далеко від основних споруд в тіні розлогих плодових дерев.

Відкривається простір

Как сделать шестигранную беседку из дерева

Розміщувати альтанку слід з видом на пам’ятки вашої ділянки або прилеглі околиці. Прекрасна прихильність альтанки – поблизу водойми або альпійської гірки. Це надасть можливість спокійно насолодитися гладдю води і пахощами квітів, а також отримати насолоду і задоволення від споглядання краси матінки-природи.

В сім’ях з маленькими дітьми альтанку найдоцільніше розміщувати на піднесених майданчиках, які дозволяють одночасно спостерігати за всією прибудинковою територією.

Зовнішній вигляд

Как сделать шестигранную беседку из дерева

Цей фактор обумовлений в першу чергу функціоналом будови. Переслідуючи мету надати наділу землі особливу естетику і якийсь шарм, є сенс задуматися над встановленням альтанки поблизу ставка або квітучих клумб. У разі використання альтанки для ігор дітлахів – розташуйте конструкцію на відкритому добре проглядається місці в тіні садових дерев.

Складання плану

Как сделать шестигранную беседку из дерева

Для того щоб розібратися в питанні, як побудувати надійну та якісну альтанку, спочатку слід створити чіткий ескіз майбутньої конструкції. На сьогоднішній день за складанням цього важливого документа можна звернутися в будь-яку будівельно-оздоблювальну компанію або виконати його самостійно, скориставшись запропонованими в кінці статті варіантами. Правильно оформлені креслення в сукупності з точними вимірами дозволять виконати будь-яку роботу з найменшими трудовими і тимчасовими втратами. На етапі планування варто визначитися з габаритами споруди та типу витратних матеріалів.

Доцільніше в якості першооснови для альтанки вибирати деревину, оскільки цей матеріал можна з легкістю придбати і доставити в будь-яку точку географії. Крім цього, цінова політика дерев’яних виробів істотно нижче інших своїх аналогів і варіантів заміни. З цим завданням легко впораються брус дошка з ялини або сосни.

Необхідний інструментарій

Как сделать шестигранную беседку из дерева

Для швидкого і якісного монтажу потрібно підготувати необхідні інструменти і витратні матеріали. Невід’ємними представниками є:

 • ножівка для роботи по дереву;
 • молоток і цвяхи;
 • мотузка для розмітки;
 • рубанок;
 • стамеска;
 • дриль з набором свердел і біт;
 • будівельний рівень;
 • рулетка;
 • совкова і штикова лопати;
 • саморобна трамбування.

В будь-якому будівельному заході використання електричного інструменту дозволить значно скоротити час на підготовку матеріалів і збільшити швидкість зведення конструкції.

Підготовка майданчика і нанесення розмітки

Как сделать шестигранную беседку из дерева

Першочергове завдання – очищення місця установки від стороннього сміття, утрамбування і вирівнювання майданчика. Потім необхідно на підготовленому ділянці намітити коло з радіусом, рівним довжині однієї з граней альтанки. Для успішного виконання поставленої задачі необхідно підготувати просте пристосування, що включає до свого складу два невеликих бруска, заточених в одну із сторін, і сполучну мотузку або линву.

Прикріплюємо мотузку до кожного з брусків, після чого один з них вбиваємо в передбачуваний центр майбутньої альтанки, відмотуємо необхідної довжини мотузку і другим намічаємо по колу кордону конструкції.

Для отримання правильного шестикутника слід відзначити з внутрішньої сторони окружності 6 відрізків за довжиною, рівною радіусу названої геометричної фігури. У кінцевому рахунку 6 сполучних точок стануть кутами будівлі.

Від правильної розмітки підготовленого простору залежить естетика, довговічність і швидкість монтажу, тому здійснювати її необхідно строго у відповідності зі складеним планом.

Облаштування підстави

Как сделать шестигранную беседку из дерева

У питанні, як зробити надійну основу, варто звернутися за допомогою до досвіду фахівців. Практика показує, що для виготовлення основи шестигранною альтанки раціональніше використовувати стовпчастий тип фундаменту, оскільки він не вимагає затяжний підготовки і зводиться за лічені години.

Для його отримання потрібно в намічених 6 точках по периметру кола і в її центрі викопати ями з глибиною від 50 до 100 см залежно від ваги передбачуваної конструкції. Кожне з поглиблень засипається невеликим шаром піщано-щебеневої суміші і якісно трамбується. Потім по периметру вибоїни забиваються прути арматури від 4 до 6 штук, і встановлюється дерев’яна опалубка.

Після виконання описаних вище дій заливаємо підготовлені ями бетоном. Витримавши необхідний час для висихання, опалубку демонтують.

Для додання більшої міцності перед заливкою фундаменту в центр кожного поглиблення вбиваємо прути арматури, таким чином, щоб її верхні краї виступали не менше ніж на 20-25 см над опалубкою.

Зведення каркасу

Как сделать шестигранную беседку из дерева

Для успішного виконання поставленої мети необхідно виконати наступну послідовність дій:

 1. Згідно зі складеним кресленням нарізаємо бруски необхідної довжини, після чого їх обробляємо рубанком і шліфувальною машиною. Далі, з кожної із сторін бруса-підстави намічаємо рівний квадрат зі сторонами, рівними товщині дерев’яного виробу і просвердлюємо за місцем перетину діагоналей отвори. Заготовлені бруски викладаємо колодязем на арматурні прути, розташовані у фундаменті опорних стовпів. Складання бруса виконується за допомогою з’єднання «в полдерева».
 2. Потім, приступаємо до установки центрального опорного бруса. Для цієї мети раціональніше всього використовувати брус з перетином 100×100 мм і висотою, рівній відстані від центрального стовпчастого підстави до передбачуваної межі підлоги.
 3. Після починаємо зводити бічні стійки. У їх облаштуванні нам допоможе все той же брус «сотка» з довжиною, рівній висоті майбутньої альтанки. З нижньої сторони кожного складового стовпа просвердлюємо отвір, після чого насаджуємо на арматуру фундаменту. Вертикалі виставляємо допомогою схилу або будівельного рівня і фіксуємо палі металевими куточками за допомогою саморізів. Для спрощення подальшого монтажу даху і верхнього вінцевої оборки незайвим буде обладнані дерев’яні опори зміцнити тимчасовими будівлями з підручних обрізків.

Как сделать шестигранную беседку из дереваСпорудження каркаса альтанки

 1. Наступна процедура – виготовлення вінцевого кільця. Названий елемент конструкції являє собою таку ж оборку з бруса, що і в основі. Нарізані деталі викладаємо на верхні частини опорних стовпів і скріплюємо саморізами.
 2. Завершальний захід – обладнання підлоги. Для цього потрібно застелити місце під майбутнім підлогою поліетиленовою плівкою і засипати значним шаром піску. Далі приступаємо до установки лаг. Як правило, вони виготовляються з брусів 50×100 мм, хоча це значення всього лише рекомендований і неконечное, тому визначення виду дерев’яного виробу і його розміри залишаються за власником. В якості підлогового покриття оптимальним буде використовувати класичну статеву дошку, листи фанери або орієнтовано-стружкові плити.

Перед проведенням монтажних робіт з лагами і підлогою не варто забувати про обробку кожного дерев’яного елемента захисними антисептичними складами!

Виготовлення кроквяної системи даху

Как сделать шестигранную беседку из дерева

Процедура встановлення даху виконує поетапно і включає в свій склад обладнання кроквяної системи і облицювальну обшивку. Всі роботи по монтажу цього елемента альтанки найдоцільніше проводити на землі, а згодом встановити його на своє місце в конструкції.

Для виготовлення крокв досить бруса 50×100 мм. Крім цього, потрібно згадати відому шкільну теорему Піфагора, яка смішний інтерпретації звучить так: «Піфагорові штани на всі сторони рівні». На папері це виглядає наступним чином: а2+в2=с2, де «а» і «в» – сторони рівнобедреного трикутника або катети, в нашому випадку відстань від верхньої точки дерев’яної опорної стійки до центру і висота від опорного стовпа до верхньої точки даху відповідно, а «с» – гіпотенуза, значення якої і необхідно дізнатися.

Как сделать шестигранную беседку из дереваВузол з’єднання стропил

Здійснивши прості математичні розрахунки, слід додати до отриманого значення 20-30 см на звиси даху. Далі для збору крокв у єдину систему слід виготовити шестикутну дерев’яну заготовку, яка згодом фіксується в центрі даху і з’єднує кожну з крокв з внутрішньої сторони даху.

Наступний захід – з’єднання кроквяних брусів поперечними балками. Для цього відмінно підійде брус з перетином 50×50 мм, який розміщується з кроком в 50 см від центру до країв даху.

Ну і заключним етапом йде розміщення покрівельного матеріалу. У разі використання жорсткого матеріалу (шиферу, металочерепиці або профнастилу) можна приступати до його монтажу без проведення підготовчих процедур. Якщо ж в якості облицювання обрана м’яка покрівля, то необхідно попередньо каркас даху покрити жорстким підставою (листи фанери або ОСП-плити), після чого приступати до фінішної обробки.

Завершальні роботи

Как сделать шестигранную беседку из дерева

Основна частина заходів виконана, залишається тільки під свій смак і колір звести перила, а також здійснити маніпуляції з декорування як внутрішнього простору, так і зовнішнього. Крім цього, у разі виготовлення надмірно високого статі, особливо якщо планується відвідування альтанки дітьми, незайвим буде спорудити сходи на вході. Оскільки зводиться конструкція є вуличним будовою, то слід максимально захистити її від згубного впливу природних явищ.

Як можна помітити, власноручне зведення альтанки на дачній ділянці справа досить непроста, однак, при правильному підході і належній старанності процес монтажу відповідно з доданою інструкцією може перетворитися в приємне заняття для кожного господаря, підсумок якого буде радувати кожного члена вашої сім’ї та гостя.

Відео

Про те, як зробити экобеседку ви зможете дізнатися з запропонованого нами відео:

Креслення та схеми

Ці схеми допоможуть вам у створенні власного проекту шестигранною дерев’яної альтанки:

Как сделать шестигранную беседку из дереваСхема основи

Как сделать шестигранную беседку из дереваСпособи з’єднання стропил

Как сделать шестигранную беседку из дереваСхема конструкції покрівлі

Как сделать шестигранную беседку из дереваРозміри альтанки по периметру

Как сделать шестигранную беседку из дереваКреслення крокв

Как сделать шестигранную беседку из дереваКреслення альтанки шестигранною

Как сделать шестигранную беседку из дереваКонструкція даху

Как сделать шестигранную беседку из дереваІнформація про розміри

Как сделать шестигранную беседку из дереваКреслення цоколя дерев’яної альтанки

Фото

Запропоновані нижче варіанти фото допоможуть вам визначитися з вибором альтанки:

Как сделать шестигранную беседку из дереваАльтанка з обробленого колоди

Как сделать шестигранную беседку из дереваАльтанка з мангалом

Как сделать шестигранную беседку из дереваУ східному стилі

Как сделать шестигранную беседку из дереваУ китайському стилі

Как сделать шестигранную беседку из дереваПодовжена конструкція

Как сделать шестигранную беседку из дереваОригінальна альтанка

Как сделать шестигранную беседку из дереваМаленька шестигранна

Как сделать шестигранную беседку из дереваКласична форма

Как сделать шестигранную беседку из дереваАльтанка у формі ліхтарика

Как сделать шестигранную беседку из дереваАльтанка зі стінками з москітної сітки

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code