Як зробити садову арку

Всі садівники знають, що вирощувати кучеряві квіти без опори практично неможливо. Для цієї мети вибирають будь-які підпірки: натягнуті мотузки, огорожі, стовпчики і т. д. Але для створення ефектного видовища використання таких матеріалів буде недостатньо. Щоб зробити свій сад красивим і зачаровує погляд, використовують особливі архітектурні елементи.

Найпопулярнішою з них є дугоподібна споруда на двох опорах або арка. Незважаючи на те, що вона володіє високими декоративними якостями, сама конструкція досить примітивна. Тому спорудити її під силу кожному. Варто лише дізнатися, які є види, чим вони відрізняються і що необхідно для роботи. Ця стаття про те, як зробити садову арку своїми руками з різних матеріалів (металу, дерева, пластикових труб).

Вибір типу споруди

Как сделать садовую аркуАрка з ліхтарями і лавкою

На сьогоднішній день є великий асортимент різних садових арок. Всі вони відрізняються своєю формою і матеріалом. Такі конструкції можуть бути:

 • металеві;
 • дерев’яні;
 • пластикові;
 • шпалерні.

Всі вони схожі за призначенням. Бувають спеціальні арки для винограду, декоративні арки для в’юнких рослин, а також арки для зони відпочинку. Призначень маса – вибір тільки за вами.

Робимо металеву конструкцію

Как сделать садовую аркуСхема складання садової арки з візерунком

Класичним і найбільш популярною є арка з металу. Давайте розглянемо просту модель, що має висоту 2130 мм і ширину 1830 мм. Робиться вона з двох прутів арматури, які будуть зігнуті в дуги. З’єднувати їх будуть металеві кільця. Особливістю такої конструкції є те, що виконувати її можна, не використовуючи зварювальний апарат, всі деталі будуть з’єднані тонким дротом.

Відстань між дугоподібними секціями одно 31-32 див. Щоб арка утримувалася на місці, її треба вкопати в землю на 40-50 см мінімум. Об’єднують кільця-поперечки повинні бути діаметром 30 см, а відстань між ними – 15 див.

Список необхідних матеріалів

Как сделать садовую аркуПроцес складання конструкції

Для виконання робіт заздалегідь заготовте наступні матеріали:

 • прут арматури діаметром (далі в тексті буде використаний цей значок – Ø) 10 мм, довжиною 6 м – 2 шт.;
 • прут арматури (Ø мм), довжиною 0,94 м – 9 шт.;
 • міцну дріт, м’яку;
 • емаль для фарбування ґрунтовку;
 • арматуру (Діаметр 10 мм), довжиною 0,25 м, як штирі для шаблону – 10 шт.;
 • мотузку довжиною 1 м.

Покрокова інструкція

Для початку потрібно зігнути прути арматури d=10 мм так, щоб отримати ідеальний арочний отвір. Щоб зробити це, використовуйте простий шаблон з штирів арматури. Застроміть в землю кілки довжиною 0,25 м так, щоб отримати розрахований контур арки.

Как сделать садовую аркуПерші етапи спорудження арки

Контур потрібно малювати прямо на землі. Щоб виконати ідеальне коло, вбийте в землю стрижень і прив’яжіть до нього мотузку. Вільний кінець візьміть в руку і накресліть крейдою або фарбою півколо. Потім вбийте штирі в землю починаючи з найвищої точки півкола. Тепер ви отримали шаблон, яким легко користуватися. Залишається зігнути прути арматури, надаючи їм напівкруглу форму. Самому зробити це буде важко, тому попросіть друга або сусіда допомогти вам. З обох сторін потрібні спрямовані зусилля, щоб вийшов арочний отвір ідеальної форми.

Будьте особливо обережні, виконуючи цей етап. Прут арматури може зіскочити з-за чого ви або ваш помічник отримаєте травму.

Для цієї моделі арки з’єднанням арматурних секцій будуть служити металеві кільця. Вони виготовляються з тонкої арматури Діаметром 6 мм. Для цього потрібно нарізати 9 шматків арматурних прутів довжиною 94 див. За допомогою трубогиба з них потрібно сформувати кільця.

Как сделать садовую аркуЕтапи виготовлення арки

Якщо ви не маєте цього інструменту або просто не хочете ускладнювати роботу, конструкцію можна спростити: замість кілець використовуйте прямі прути. Така арка буде виглядати простіше, але по функціональності не поступиться оригінального варіанту.

Готове основні секції потрібно встановити в грунт. Для цього кінці арматури слід поглибити всередину на 40-50 див. Відміряйте від кінця арматури, яку будете поглиблювати в землю, 40 см і обмотайте це місце ізолентою. Зробіть так з усіма 4 кінцями. Так, ви будете знати, коли слід зупинитися.

З’єднуємо основні рами за допомогою кілець. Від низу арки відміряйте 61 см і закріпіть перше кільце. Щоб воно трималося, можна використовувати будівельний хомут. Тепер обмотайте з’єднання гнучкої дротом, щоб кільце було надійно зафіксовано і утримувало конструкцію. Такі кільця закріплюємо за тим же методом, витримуючи відстань 15-20 см.

Після закінчення робіт, покрийте всі металеві частини грунтовкою. Після її висихання нанесіть шар масляної фарби. Ось і все, ваша арка готова для використання.

Інші види арок

Как сделать садовую аркуАрка з пластикових труб

Точно таким же принципом виготовляють інші арки. Наприклад, дерев’яні арки роблять з бруса. Це просте і недороге споруда. Завдяки природному матеріалу, вона добре вписується в дизайн будь-якого саду. Щоб спорудити таку арку, потрібно 2 вертикальні рами, 2 похилі і 1 горизонтальна частина. Все це сполучається дерев’яними поперечками за допомогою цвяхів. Готову конструкцію вкопують у землю, грунтують і розкривають лаком.

Пластикові ж арки являють собою конструкцію, виконану з пластикових труб. Такі арки вважаються найбільш простими у виготовленні, їх легко збирати і розбирати. Якщо ви хочете зробити собі конструкцію такого типу, то потрібно врахувати, що пластик не здатний переносити низькі температури, тому такі конструкції часто роблять розбірними. Прикрашають таку арку однорічними рослинами.

Дуже великою популярністю користуються ковані арочні конструкції і перголи. Такі арки виглядають дуже витончено і будуть прикрашати ваш дачну ділянку круглий рік. Більше того, вони довговічні і стійкі до різних погодних умов. Щоб зробити перебування в саду більш комфортним, можна зробити арку з лавкою. У такому випадку ви можете насолоджуватися красою вашого саду сидячи під аркою. Як бачите, варіантів маса, потрібно лише докласти зусиль і фантазію, тоді ваш сад буде виглядати реальним втіленням ваших ідей.

Може бути вас зацікавлять відповіді і на інші питання, які обговорюються нашому сайті:

 • Як облаштувати присадибну ділянку
 • Як зробити альпійську гірку
 • Як правильно висадити квіти
 • Як зробити декоративна огорожа
 • Як зробити альтанку живу

Відео

Про те, як зробити міцну арку для троянди ви можете дізнатися, переглянувши запропонований нами відеоматеріал:

Фото

Как сделать садовую аркуАрка з огорожею

Как сделать садовую аркуСадова арка

Как сделать садовую аркуПергола

Как сделать садовую аркуМеталева арка з хвірткою

Как сделать садовую аркуКреативна дерев’яна арка

Как сделать садовую аркуДерев’яна пергола

Как сделать садовую аркуУ вигляді дерева

Как сделать садовую аркуДерев’яна арка

Как сделать садовую аркуКреслення арки з ПВХ

Как сделать садовую аркуАрка над вхідними дверима

Как сделать садовую аркуАрка над лавочками, для винограду

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code