Як зробити розсувні ворота

У житті кожної людини, що має в своєму володінні котедж або заміський будинок, вже традиційним стало виготовлення всіх конструкцій самостійно, зокрема якщо на цій справі можна неабияк заощадити. Не винятком є і в’їзні ворота. Маючи достатній досвід роботи з металевими виробами, навички в користуванні спеціальним обладнанням і розуміння принципів функціонування, можна з легкістю розібратися в тому, як зробити розсувні ворота своїми руками.

Технічні характеристики

Как сделать раздвижные ворота

Для благоустрою будівель все більшу популярність набирає використання розсувних (відкатних) воріт. За принципом роботи названа конструкція представлена двома видами: ручним і автоматичним.

Сумнівів немає, визначальним гідністю названих виробів вважається відмінний естетичний вигляд. Крім цього, вони виглядають ефектно й сучасно, а також чудово справляються з завданням економії простору присадибної ділянки, що в більшості випадків доводиться за смаком власникам невеликих наділів землі. Визначальними перевагами розсувних воріт є:

 • високий рівень безпеки (відкрити сторонній людині такі ворота складніше, ніж розпашні);
 • вагомі показники міцності, жорсткості і несучої здатності;
 • невелике місце для відкривання;
 • відсутність обмежень по висоті;
 • економія часу в зимовий період на розчистку снігу;
 • стійкість до парусності.

Как сделать раздвижные воротаКреслення воріт

Однак, при розгляді того чи іншого типу воріт не варто забувати про його хиби. Розсувний тип супроводжують такі мінуси:

 • завищена вартість;
 • спеціальний фундамент;
 • громіздкість і велику вагу конструкції порівняно з орним типом.

При виборі типу воріт не варто поспішати з прийняттям рішення до консультації з професіоналом, у разі замішання. У більшості випадків обмеження по використанню можна легко обійти, спираючись на досвід і нестандартні рішення.

Варіанти виготовлення

Как сделать раздвижные ворота

Процес руху розсувних воріт відбувається вздовж огорожі. У закритому положенні полотно повністю перекриває в’їзд без зазорів і щілин. За складом конструкції представлені наступними видами:

 • одностулкові – маючи опору у якості додаткового фундаменту, стулка зміщується в одну із сторін з швелеру, при цьому верхня перетяжка не потрібно – ідеальний варіант для полотна з висотою не більше 2 м;
 • двостулкові – спираючись на дві підготовлені майданчики, дві стулки воріт одночасно розходяться в протилежні сторони, потрібно верхня роликовий балка – відмінний спосіб рівномірного розподілу навантаження для важких конструкцій з висотою понад 2 м

Облицювання стулок може бути виконана з будь-якого матеріалу в залежності від смаків, уподобань та фінансових можливостей господаря. Однак найбільш поширеним сировиною є профнастил.

Підготовка

Как сделать раздвижные ворота

Для того, щоб самому зробити розсувні ворота потрібно підготувати необхідний інструмент, матеріали і скласти приблизний ескіз майбутньої конструкції.

Необхідний інструментарій та витратні матеріали:

 • апарат для зварювання;
 • струбцини;
 • швеллерная балка з шириною від 16 до 20 см;
 • арматура з діаметром від 10 до 14 мм;
 • болгарка.

Перед виконанням робіт по зведенню воріт буде потрібно встановити розміри і скласти точні креслення. Від габаритів майбутньої конструкції залежить питома вага воріт і вибір необхідної фурнітури. Ширина в’їзного отвору повинна забезпечувати вільний доступ автомобілям. Нерідкі випадки, коли доводиться встановлювати і п’ятиметрові ворота (по ширині) для в’їзду легкових машин, оскільки вузенькі вулички дачних селищ не завжди здатні забезпечити оптимальний розворот машини.

Как сделать раздвижные воротаРозсувні ворота

Для правильного розрахунку необхідного значення ширини воріт незайвим буде попередньо намітити кілочками передбачуваний заїзд і спробувати заїхати за ним у двір. У залежності від отриманого числа обчислюється і необхідну відстань для відкату воріт. У разі виконання розсувних воріт останній показник повинен перевищувати в’їзний отвір у два рази (як мінімум по метру в кожну сторону).

Монтаж воріт

Как сделать раздвижные ворота

Закінчивши з підготовчими процедурами, приступаємо до установки опорних стовпів. В якості основи для цих елементів конструкції можна вибрати будь-які доступні матеріали, починаючи від дерев’яного бруса і закінчуючи кладкою з цегли. Головна умова – опора повинна знаходитися в грунті на глибині не менше 1,2 м. В іншому випадку під вагою зведених воріт вертикалі можуть порушитися, особливо при сезонних плаваннях грунту, що призведе до деформації воріт і швидкого виходу з ладу комплектуючих.

Викопуємо дві ями з необхідними значеннями глибини і встановлюємо опори за будівельним рівнем, після чого бетонуємо.

Час повного застигання бетону становить не менше 7 днів при сухій погоді.

Підстава для розсувних воротін

Как сделать раздвижные ворота

Першочергове захід – наварювання метрових прутів арматури до швелеру. Далі викопуємо яму шириною 40-50 см, глибиною не менше 1,2 м і довжиною, рівній довжині воротного отвору. Після чого встановлюємо дві швеллерные балки «ніжками» вниз, перевіряємо ще раз за рівнем і бетонуємо вироби.

Швелер повинен розташовуватися на одному рівні з асфальтом. Оскільки швелер з навареними арматурними ніжками при глибині траншеї від 1,2 м може не співпадати з верхньою кромкою грунту, то незайвим буде насипати на дно траншеї щебеню, невеликий фракції, наприклад, 5×20.

Как сделать раздвижные воротаДвостулкові ворота

Якщо все виконано правильно, то в кінцевому результаті має утворитися рівний майданчик з металу, яку згодом ми оснастимо відкатними візками.

Рівно так само, як і при витримці фундаменту для опор, варто дати вистоятися основи не менше 1 тижня.

Рамні конструкції

Как сделать раздвижные ворота

Поки відбувається сушка виконаних забетонованих підстав, переходимо до виготовлення рам. Для цього потрібно зібрати два однакових каркаса. Найбільш поширеним і простим при монтажі матеріалом є профільна труба 60×40 або 50×50 мм. Визначившись з розмірами, нарізаємо необхідну кількість профілю, зачищаємо і знежирюємо поверхні елементів.

Закінчивши з описаними процедурами, переходимо до зварювання. На підставі підготовлених креслень скріплюємо всі підготовлені відрізки труб між собою, формуючи зовнішній каркас.

В ході робіт варто спочатку підготувати матеріал для однієї з воротін, виготовити повноцінну раму і згодом використовувати її в якості шаблону для другої половини. Крім цього, при роботі з металевими виробами не забувайте про обов’язкове використання спеціальних засобів захисту очей і шкірних покривів.

Как сделать раздвижные воротаАвтоматичні ворота з хвірткою

В отриману конструкцію монтуємо внутрішню раму, яка не тільки додасть необхідну жорсткість воротах, але і стане підставою для кріплення облицювальних матеріалів. Для цього доцільно використовувати ці ж профільні труби, але вже з розмірами від 20×20 до 20×40 мм, які належить точково прихопити до основного каркасу. Потім до нижньої балки кожної з рам приварюють напрямні. Далі зачищаємо за допомогою кутової шліфмашини або болгарки місця зварювання, очищені місця заново обробляємо.

Всі зварювальні роботи обов’язково варто проводити у шаховому порядку, в іншому випадку від перегріву отриманий каркас може повести або вивернути.

Обшивка каркаса

Как сделать раздвижные ворота

Переконавшись у тому, що підготовлені рами висохли, приступаємо до установки облицювання воріт. Найбільш використовуваним матеріалом для цих цілей є профнастил. Кріплення листів здійснюється шляхом вкручування саморізів по металу зі спеціальним свердлом або установкою заклепок.

Заключні заходи

Как сделать раздвижные ворота

На кожному швелері виставляємо ролики для кожної відкатної воротины і максимально розводимо їх в протилежні сторони. Далі нанизуємо на них напрямні рами і виставляємо за будівельним рівнем. Після зварюванням точково прикріплюємо роликові візки до швелерної балці.

Переконавшись у відсутності перекосів, встановлюємо верхні утримують і кінцеві ролики. Переходимо до перевірки роботи одержані воріт і встановленні дрібної фурнітури.

Якщо ви зібралися встановити автоматику на зведену конструкцію, то після придбання комплектів уважно вивчіть прикладену інструкцію. Точне слідування технічної документації без праці дозволить оснастити ворота бажаним обладнанням.

Как сделать раздвижные воротаРозсувні дерев’яні ворота

Незайвим буде встановити на опорні стовпи верхню страхувальну балку або швелер, повторивши всі описані вище операції з нижніми кріпленнями. Уловлювачі найдоцільніше фіксувати безпосередньо на стулках воріт, таким чином, щоб при закритті стулок вони зчіплювалися, виключаючи пошкодження і утворюючи єдину конструкцію.

Виготовлення поданої конструкції своїми руками на дачі або в котеджі дозволить істотно скоротити витрати при зведенні в’їзного елемента. Процес монтажу нескладний, однак вимагає чіткого дотримання представленій інструкції, складання ескізу і чіткий контроль над вертикально і горизонтально кожного складового елементу. Склавши і підрахувавши необхідну кількість матеріалу, зверніться за консультацією та оцінці правильності виконаних дій до фахівців, щоб переконатися в своєму розрахунку.

Відео

Практичні поради про те, як зробити розсувні ворота без сторонньої допомоги:

Схеми і креслення

Запропоновані нами схеми допоможуть вам розібратися в конструктивних особливостях розсувних воріт:

Как сделать раздвижные воротаМонтаж воріт на палях

Как сделать раздвижные воротаФурнітура воріт

Как сделать раздвижные воротаСхема розсувних воріт і установка

Как сделать раздвижные воротаПідключення відкатних воріт

Как сделать раздвижные воротаПідготовка проекту

Как сделать раздвижные воротаМонтаж застави

Как сделать раздвижные воротаСхема кріплення

Как сделать раздвижные воротаСхема конструкції установки

Как сделать раздвижные воротаБетонування

Как сделать раздвижные воротаАвтоматика воріт

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code