Як зробити розпашні ворота

Кожен присадибна ділянка облаштовується такими загороджувальними спорудами, як паркан і ворота. Сьогодні існує велика різноманітність матеріалів і технологій, які дозволяють зробити такі конструкції особливими. Наприклад, якщо говорити за ворота, то їх різновидів існує чимало, а саме розсувні, відкатні, автоматичні, двопільні. У даній статті ми розповімо як зробити розпашні ворота своїми руками, розглянемо на прикладі виготовлення металевих і автоматичних воріт, дамо пояснюють фото, схеми і креслення.

Особливості конструкції

Как сделать распашные ворота

Незалежно від обраної конструкції, ви залишаєте за собою право вибирати метод їх відкривання – всередину двору або назовні. Виготовлення розпашних воріт не являє собою ніяких складнощів. Класична форма розпашних воріт має ряд відмінних рис:

 • Функціональність.
 • Зручності в експлуатації.
 • Компактність.
 • Відсутність балок і напрямних роликів.
 • Немає обмежень за розміром.
 • Можливість використовувати різні матеріали для виготовлення.
 • Можливість використовувати всілякі деталі для декорування.

Види металевих конструкцій

Как сделать распашные воротаВиди металевих розпашних воріт

Перш ніж приступити до виготовлення воріт, важливо визначитися з їх конструкцією. Вибір залежить від частоти їх експлуатації. З металу можна зробити кілька типів воріт, розглянемо кожні окремо.

Одностулкові

Как сделать распашные ворота

Цей тип конструкції не так популярний. Вони являють собою одне суцільне полотно. Щоб вони добре функціонували, стовп опори слід надійно укріпити, на що буде потрібно чимало коштів. Якщо такі ворота встановлювати на гараж, то необхідно спорудити потужну металеву раму і укріплені петлі. Більш того, недолік полягає в тому, що необхідно організувати достатнє місце для відкривання одностулкових розпашних воріт.

Двостулкові

Как сделать распашные ворота

Найпоширеніший і зручний тип розпашних воріт. Без будь-яких на те зусиль, їх можна зробити в домашніх умовах. Тим більше, що їх конструкція включає в себе два однакових полотна. Тому виготовляється каркас з двох рам, обшивається листовим матеріалом. На відміну від попередньої конструкції, для відкривання потрібно менше вільного місця.

Двостулкові з хвірткою

Как сделать распашные ворота

Для щоденного використання, такі ворота дуже зручні. Тим більше що виготовляються вони за таким же принципом, що і звичайні двостулкові ворота. Єдина відмінність в тому, що в потрібному місці на одній із стулок закріплюєте додаткову балку і опору для установки хвіртки. Якщо ворота такого плану монтуються на гараж, то застосовується врізний тип хвіртки. В такому разі у однієї із стулок воріт вирізається потрібний отвір і встановлюється двері.

Ковані розсувні ворота виготовляються більше для естетичного ефекту. Якщо конструкція виготовляється у вигляді закритих елементів, то застосовується декоративна ковка, але нерідко використовується відкритий тип воріт.

Що стосується гаража, то для їх спорудження використовується переважно закритий тип воріт з окремими елементами ковки.

Незалежно від типу конструкції, гаражні ворота можна утеплити. За рахунок цього тепло в гаражі буде зберігатися. А ваш автомобіль, при цьому не буде піддаватися корозії з-за різких стрибків температури.

Виготовлення металевих воріт

Как сделать распашные ворота

Дотримуючись викладеного нижче керівництва, у вас вийде зробити металеві розпашні ворота своїми руками. Але для цього важливо тісно дотримуватися креслення схеми обраної конструкції. Якщо вам складно сконструювати власний креслення розпашних воріт, то в кінці статті ви знайдете чимало схем, які можна взяти за основу. Основою воріт буде металева рама, кріплення якої виконується у вхідному отворі. Якщо ви вирішили зробити ворота у своєму дворі, то можна відразу сконструювати ворота з вбудованою хвірткою. Але для цього буде потрібно встановити міцні стовпи, які витримають вагу додаткових стулок. Також необхідно встановити опори, для цього вам буде потрібно:

 • будівельний рівень і рулетка;
 • металева труба 3 шт. Ø 100 мм;
 • лопата;
 • облицювальна цегла (на той випадок, якщо опори будуть обкладатись);
 • цемент, пісок, щебінь і вода;
 • схил.

Установка опор

Роботи з виготовлення опор виглядають наступним чином:

 1. Вимірюєте вхідний проріз між краями паркану.
 2. Поставте позначки для установки стовпів.
 3. У обраному місці копаєте яму для встановлення стовпа опори.
 4. Товщина опорних труб вибирається виходячи з ваги орних воріт.
 5. Встановивши стовпи в яму, відрегулюйте їх по рівню. Але попередньо дно ями засипте щебенем.
 6. Встановлені стовпи слід залити приготовленим бетоном.
 7. Щоб стовпи спочатку стояли надійно, їх слід оподаткувати у самій ямці цеглою, і одночасно з цим підганяєте вертикальний рівень.
 8. Так, установка і бетонування опорних стовпів завершено.

Якщо ворота мають 2 м висоти, то глибина ями повинна бути близько 1 м, а в діаметрі на 100 мм ширше діаметра труби.

Тепер саме час почати виготовляти раму воріт. Для цього вам буде потрібно:

 • металевий лист товщиною до 2-3 мм;
 • металевий профіль, куточок і труба;
 • вимірювальні прилади (рівень, рулетка);
 • металеві петлі;
 • зварювальний апарат.

Якщо ви робите розпашні ворота для гаража, то в першу чергу необхідно виготовити раму і встановити її в отвір. Виготовляється вона з металевого кутика прямокутної або квадратної форми, в залежності від прорізу гаража.

Що стосується виготовлення рами для гаража, то їх краще зробити в двох примірниках. Одну закріпіть з зовнішньої сторони отвору, а другу з внутрішньої. Між собою вони з’єднуються металевими смужками і зварюванням.

Покроково

Как сделать распашные ворота

Процес виготовлення стулок воріт виглядає наступним чином:

 1. На рівну поверхню викладаєте куточки або профільну трубу і зварюєте форму стулки згідно з кресленням.
 2. Для збільшення міцності конструкції, отримані стулки зміцнюєте діагональними балками.
 3. Коли каркас готовий його можна обшити.
 4. Для обшивки воріт використовуйте лист металу товщиною 2 мм Занадто товсті листи брати не рекомендується, адже в такому випадку необхідно буде посилювати опорні стійки.
 5. Далі необхідно встановити петлі. Одну половинку петлі привариваете в потрібному місці на рамі воріт, а іншу на опорній стійці.
 6. На завершення залишається встановити врізний замок і хвіртку, виготовлену за таким же принципом що і основну раму.
 7. Фарбування розпашних воріт виконується на землі, чи вже у підвішеному положенні. Особливої різниці немає. Єдине що варто врахувати, оскільки це фарбування в підвішеному стані може викликати утворення патьоків і напливів. Тому будьте уважні при виконанні цього процесу робіт.

Ось так і виготовляються металеві ворота.

Автоматичні ворота

Как сделать распашные ворота

Кожній людині властиво прагнення до комфорту. І це стосується навіть використання воріт. Сучасні технології дозволили автоматизувати процес відкривання розпашних воріт. І в цьому є безліч плюсів. Наприклад, коли ви поспішаєте, вам не варто витрачати час на вихід з машини, щоб відкрити/закрити віконниці. Якщо на вулиці дощ, то ви уникнете промокання, знову ж таки виходячи на вулицю. Розмірковуючи над цими позитивними сторонами, пропонуємо вам розглянути технологію виготовлення та деякі особливості автоматичних воріт.

Переваги і недоліки

Как сделать распашные ворота

Спочатку виділимо деякі особливості такої споруди:

 • Міцність.
 • Універсальність.
 • Тривалий експлуатаційний термін.
 • Механізм невибагливий і простий.
 • Швидкість відкривання/закривання знаходиться в районі 15 с.

Заради об’єктивності врахуйте і недоліки:

 • Якщо під час відкривання/закривання воріт на шляху буде матися перешкода, то це виведе автоматику з ладу, а стулки заклинят.
 • Необхідно регулярно перевіряти шлях відкривання воріт, в іншому випадку поломка неминуча.

Крім цього, варто виділити і часті поломки автоматики. Хоча виробники стверджують, що той чи інший механізм вкрай надійний, немає нічого вічного. Однак проводячи профілактичні роботи, будь-яких неприємностей можна уникнути.

Якщо в ході роботи автоматика перестала працювати, то не варто силою закривати ворота. Можливо необхідно повернути процес з відкривання закривання. При повторному натисканні, механізм може заробити.

Хоча не у всіх випадках цим вирішується проблема. Нерідко доводиться звертатися до фахівців для ремонту автоматики. Враховуючи все це, не варто лякатися такої конструкції. Як кажуть: «Вовка боятися – в ліс не ходити». Не варто відмовлятися від благ комфорту.

Автоматика

Как сделать распашные ворота

Відразу варто відзначити, що процедура монтажу автоматичних воріт досить трудомістка. Тут потрібна певна кваліфікація, точність і акуратність. Тому якщо ви сумніваєтеся у своїх здібностях, то краще вибрати компанію, яка зробить все якісно і швидко. Якщо ж ви маєте досвід у подібних роботах, то слідуючи керівництву, вам вдасться досягти наміченої мети.

Процес виготовлення розпашних воріт був описаний вище. Тому приділимо особливу увагу автоматики, яка обладнується згідно з деякими нормами.

Так, при встановленні автоматики необхідно враховувати наступні показники:

 • положення стулок щодо стовпа опори;
 • якщо автоматика використовується без використання кінцевих вмикачів, то використовується стулковий упор.

Не враховуючи ці важливі фактори, автоматика вийде з ладу, що призведе до розриву кронштейна, поломки електродвигуна і до інших неприємних наслідків.

Саморобна автоматика – можливо

Как сделать распашные ворота

При великому бажанні автоматику для відкривання воріт можна зробити і самостійно. Особливо для любителів – це справа стане справжнім захопленням. Особливо це актуально для тих людей, хто бажає заощадити.

Основою такого приводу в будь-якому разі стане механізм, який встановлюється на ворота від супутникової антени. Він, у свою чергу, оснащується черв’ячною передачею. В результаті це повністю замінить звичайний електропривод.

Привід для розпашних воріт

Как сделать распашные ворота

Система для супутникового телебачення в своїй конструкції має механізм поворотного дії (це стосується систем старого типу). Цей механізм являє собою електродвигун, який можна використовувати для установки на орні ворота. Що стосується черв’ячної передачі, то її принцип дії аналогічний приводу. Але що стосується першого варіанту (черв’ячна передача), то вигідніше, так як для його роботи достатньо напруги в 36В, звичайні магазинні приводи вимагають напруги до 220В.

Якщо говорити з боку безпеки, то застосування такого плану понижуючого трансформатора вигідніше. Тим більше, якщо напруга збільшується, то відкривання/закривання стулок воріт збільшується. Однак при тривалому посиленому напрузі механізм може вийти з ладу.

Збірка

Как сделать распашные ворота

Так, для складання саморобної автоматики візьміть від супутникової антени 2 привода в робочому стані. Віддавайте переваги тим, які мають довгі штоки.

Цей механізм можна придбати за порівняно невисоку ціну в спеціалізованій компанії. Плюс до цього потрібно прикупити ПДУ і трансформатор, потужність в 36–40В.

Пульт буде виконувати роль подачі сигналу на електропривод для відкриття/закриття воріт через стулку. Таку систему можна встановлювати і на гаражні ворота. Дальність дії пульта може досягати до 50 м. Збирається весь привід протягом 6 годин. Щоб вся автоматика працювала справно, доповніть її струмовим реле. Воно попередить можливі поломки на той випадок, коли під стулку воріт потрапить камінь або інший предмет. Автоматика поверне стулки тому. Якщо реле буде відсутній, то після декількох разів мотор може згоріти, а полотно воріт прийти в непридатність.

Ось так можна самостійно зробити автоматику для розпашних воріт. Якщо у вас немає можливості і бажання все це робити, тоді механізм можна купити вже готовий.

Монтажні роботи

Как сделать распашные ворота

Насамперед слід врахувати спосіб відкривання розпашних воріт. Наприклад, стулки можуть відкриватися назовні або всередину. Виходячи з цього слід підібрати відповідну автоматику. Безпосередньо перед установкою підготуйте наступний матеріал та інструмент:

 • молоток;
 • ізолента;
 • рулетка;
 • шуруповерт;
 • плоскогубці;
 • дриль.

Також підбирається відповідний електропривод. Він буває двох типів:

 1. Лінійний.
 2. Важільний.

Як визначити який з них потрібен вам? Якщо внутрішнє відстань між опорними стовпами складає до 1,5 м, то необхідний лінійний. У такому разі автоматика не матиме важелів, а відповідно менше займати місця на воротах. Якщо ж відстань понад 1,5 м і досягає до 3 м, то слід придбати важільний механізм. Цей привід невибагливий просто призначений для великих навантажень. Крім усього іншого, слід вибрати необхідні комплектуючі. Для цього необхідно врахувати вітрове навантаження.

В процесі встановлення, переконайтеся в тому, що стулки відкриваються вільно. За цим дуже важливо стежити, так як після встановлення електроприводу може бути вже що-небудь налаштовувати пізно.

Якщо ви виявили що хід стулок скрутний, то визначте проблему і відразу усуньте її. Одна з можливих неполадок, це рух стулок не по рівню. Причина цьому нахилений стовп опори. Як наслідок, це негативно впливає на автоматику. Коли всі недоліки усунуті, то можна приступати до установки автоматики на воротах.

Якщо автоматику для воріт ви купили в магазині, то при установці тісно дотримуйтеся інструкції виробника. В такому випадку вона буде працювати справно тривалий час.

Якщо стулки відкриваються всередину

Как сделать распашные ворота

Вважається, що відкривання воріт на територію двору – стандартна схема. Тому для реалізації цього проекту підійде будь-який привід. Так, якщо стовпи опори виконані зі сталі, то краще використовувати лінійний привід. Зовсім інша справа, якщо у вас цегляні опори, а розпашні ворота розташовуються в центрі колони. В такому випадку лінійний привід не підходить. Доведеться встановлювати і купувати електропривод важільний. Сама автоматика монтується на стовпи, а важелі дозволять відкривати розпашні ворота, навіть якщо відстань від стовпа до стулки 200 мм.

Якщо стулки відкриваються назовні

Как сделать распашные ворота

Якщо порівнювати між собою, то як лінійний, так і важільний підійде для зовнішнього відкривання воріт. Але відштовхуючись від ціни, перевагу, звичайно ж, падає на лінійний електропривод. Єдине що слід врахувати, це метод кріплення приводу на стовп при зовнішньому відкриванні.

У більшості випадку привід закріплюється до цеглини, який може швидко раскрошиться. Гірше, якщо привід монтується до майже зруйнованому стовпа. При таких умовах автоматика відпаде з частиною стовпа.

Как сделать распашные воротаАвтоматика для внутрішнього відкривання

Враховуючи це, такий стовп вимагає додаткового посилення. Наприклад, навколо можна зварити металевий каркас. Далі привід, що відкривається назовні, виставляється в ручний режим, приєднуються зварюванням кронштейни кріплення до воріт. У тому випадку якщо ви використовуєте лінійний привід, то після приварювання відкрити ворота повністю і залишити вільного ходу до 1 м. Після цього перевірте хід стулки і правильність роботи приводу. Якщо все працює справно, то можна підключати автоматику і приєднувати двигун.

Вся автоматика і ПДУ налаштовується згідно прикладеної інструкції. Якщо одна зі стулок відкривається не в ту сторону, то достатньо перекласти провід підключення. Але якщо слідувати схемі підключення, то ніяких проблем виникнути не повинно.

Как сделать распашные воротаЗовнішнє відкривання воріт

Отже, важливо зробити правильний вибір необхідної автоматики, враховуючи, в яку сторону відкриваються стулки розсувних воріт. З цієї статті ви дізналися про те, що існує можливість зробити автоматику самостійно. Більш простий варіант придбати готовий комплект. Але відомо одне, незалежно від зробленого вами вибору, наявність автоматики на воротах спростить вам життя. Тому при будівництві воріт на дачі подумайте, який метод буде з відкривання – автоматичний або ручний. Якщо ж ви маєте власний досвід в облаштуванні автоматичних воріт, то пишіть коментарі до цієї статті.

Відео

В наданому відеоматеріалі, детальніше розповідається про виготовлення розпашних воріт:

Фото

На фотографіях представлені можливі варіанти розпашних воріт:

Как сделать распашные воротаВеликі розсувні ворота

Как сделать распашные воротаАрт розпашні ворота

Как сделать распашные воротаДерев’яні розпашні ворота

Как сделать распашные воротаДерев’яні розпашні ворота з автоматикою

Как сделать распашные воротаКовані ворота розпашні з дерев’яною обшивкою

Как сделать распашные воротаКовані розсувні ворота

Как сделать распашные воротаМеталеві розпашні ворота

Как сделать распашные воротаРозпашні ворота на дачі

Как сделать распашные воротаВажіль для фіксації воріт

Как сделать распашные воротаВорота химерної форми

Схеми і креслення

Схеми допоможуть вам сконструювати власну модель розпашних воріт:

Как сделать распашные воротаКреслення розпашних воріт

Как сделать распашные воротаКреслення дачних воріт

Как сделать распашные воротаКреслення розпашних воріт 4 на 2

Как сделать распашные воротаРозпашні ворота з хвірткою

Как сделать распашные воротаКонструкція розпашних воріт

Как сделать распашные воротаКонструкція ребер жорсткості воріт

Как сделать распашные воротаДетальна схема воріт

Как сделать распашные воротаРозпашні автоматичні ворота

Как сделать распашные воротаРозпашні ворота з автоматикою

Как сделать распашные воротаРозташування фундаменту

Как сделать распашные воротаСхема гаражних воріт розпашні

Как сделать распашные воротаСхема підключення автоматики

Как сделать распашные воротаСхема розпашних воріт з автоматичним електроприводом

Как сделать распашные ворота

Как сделать распашные воротаСхема установки закладних

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code