Як зробити перекриття між поверхами

При зведенні сучасних заміських будов їх майбутнім власникам нерідко доводиться самостійно займатися виготовленням міжповерхових перекриттів. Однак перед тим як робити перекриття між поверхами, настійно рекомендуємо всім ознайомитися з технікою їх спорудження.

Вимоги до перекриттів

Как сделать перекрытие между этажамиВлаштування міжповерхових перекриттів

Предметом нашого розгляду є міжповерхові перекриття, при виборі яких обов’язково повинні враховуватися міцність і довговічність підготовлюється конструкції. При цьому в якості додаткових вимог до споруд цього класу, зазвичай розглядаються наступні характеристики:

  • теплоізоляційні властивості перекриттів;
  • звукоізоляція між поверхами;
  • стійкість до займання.

Тим не менш, основною умовою ефективності міжповерхових перекриттів залишається висока міцність конструкції, що забезпечує можливість обробки стель і знижує ймовірність появи на них тріщин і інших дефектів.

При оцінці достоїнств міжповерхових конструкцій особлива увага приділяється звичайно ж їх звукоізоляційними характеристиками. При наявності в проекті приміщень з високим рівнем вологості (ванної кімнати, наприклад), додатковим плюсом може стати наявність у них гідроізоляції.

За способом свого монтажу всі конструкції цього класу прийнято ділити на балкові перекриття і монолітного перекриття типу.

Перекриття балкового типу

Как сделать перекрытие между этажамиСхема перекриття з дерев’яними балками

Балкові конструкції виготовляються на основі металевих, дерев’яних або залізобетонних балок з подальшою їх обробкою усіма необхідними елементами перекриттів. Розглянемо кожну з цих категорій більш докладно.

Дерев’яні балки

Как сделать перекрытие между этажами

Перекривають конструкції, які виготовляються на основі дерев’яних балок, є найбільш поширеним видом перекриттів в приватному будівництві. Така популярність пояснюється наступними причинами:

  • легкість перекриттів, що виготовляються з «ділових» порід деревини;
  • простота і зручність монтажу балок;
  • можливість обходитися без залучення спеціальної техніки (підйомника або крана).

Міцність возводимой конструкції багато в чому визначається шириною прольоту дерев’яного перекриття. Оскільки дерево легко деформується, то для забезпечення проектної несучої здатності балки слід укладати з нормованим кроком (від 0,7 до 1 метра). При цьому потрібно дотримуватися наступного правила: чим більше проміжок між балками, тим вони повинні бути товще.

Підбір перерізу дерев’яних балок виконується з урахуванням оптимального їх співвідношення сторін (зазвичай – 7:5). У проміжках між ними розташовується звуко – і теплоізоляційний матеріал, що укладається прямо на так званий «підшити», який є одночасно стелею для нижнього приміщення. Крім того, для запобігання елементів конструкції від загоряння, а також з метою продовження терміну їх експлуатації слід провести обробку відповідними захисними складами.

Как сделать перекрытие между этажамиБудівництво міжповерхового перекриття

Ділянки балок, дотичні з цеглою, зокрема, слід обмазати смолою і обернути шматком руберойду.

В кладці повинні бути передбачені спеціальні ніші, в яких балки кріпляться анкерними болтами відповідного розміру. Всі подальші операції виконуються в наступному порядку:

  • безпосередньо на «підшити» укладається шар теплоізоляції, що складається з мінеральної вати або іншого полегшеного утеплювального матеріалу;
  • потім настилається шар гідроізоляції, функцію якої може виконувати звичайна поліетиленова плівка;
  • поверх балок робиться накат, що складається з чорнового та чистового статі, який зверху зазвичай закривається фанерою.

Металеві балки

Как сделать перекрытие между этажами

Завдяки своїй міцності металеві балки мають менші габарити і дозволяють заощадити на загальному обсязі, займаному перекриттям. Одночасно з цим помітно підвищується несуча здатність конструкцій, що перевершує аналогічний показник для дерев’яних балок у багато разів. Але перед тим як робити перекриття між поверхами з металу вам слід знати, що останні не позбавлені певних недоліків, основними з яких є низька антикорозійний захист і неможливість забезпечення необхідного рівня звукоізоляції.

Монолітні перекриття

Как сделать перекрытие между этажамиЗалізобетонне перекриття

Суцільні або безбалочні перекриття виготовляються зазвичай з матеріалів однорідної структури у вигляді плит або збірних (збірно-монолітних) панелей. До виробів цього класу можна віднести і класичні залізобетонні плити, що укладаються поверх несучих стін і перегородок будівель.

Как сделать перекрытие между этажамиСхема збірно-монолітного перекриття

До недоліків монолітних перекриттів слід віднести необхідність залучення кваліфікованого персоналу та спеціальної підйомної техніки.

Відео

Для розрахунку кількості балок використовують спеціальні програми, як ними користуватися дивіться нижче:

Пропонуємо також переглянути відео про виготовлення монолітного бетонного перекриття:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code