Як зробити перегородку в кімнаті

Під час ремонту або при купівлі нової квартири багатьом приходить ідея про перепланування. Це може здійснюватися з метою збільшення площі окремих приміщень або, навпаки, поділу однієї великої кімнати на дві маленькі. У будь-якому разі зробити перегородку своїми руками цілком можливо, для цього необхідно слідувати деяким радам і рекомендаціям, які будуть обговорюватися в цій статті.

Важливі правила про перегородках

Перед тим як ви заплануєте робити перепланування, важливо дізнатися про те, яка з стін є несучою. Саме цю стіну не варто зносити і взагалі проводити з нею будь-які дії, інакше за це можна заплатити великий штраф. Тому вам доведеться задовольнятися лише тим, що дозволено законом. Зокрема, встановлювати перегородки в кімнаті можна. Давайте спочатку розберемося, що таке перегородка.

Как сделать перегородку в комнатеВиди міжкімнатних перегородок

Перегородка являє собою тонкий простінок. У деяких випадках вона повністю розділяє кімнату, а іноді відгороджує тільки частково якусь частину приміщення. У готовому вигляді її товщина буде досягати в середньому до 12 див. Такий стандарт встановлює використовується будівельний матеріал. Наприклад, якщо перегородка виготовляється з цегли, то його розмір становить 6×12×24 див. Плюс шар штукатурки – виходить стіна 10 див. Але існують і нестандартні рішення. Наприклад, перегородка може бути набагато товщі, як наслідок, її використовують в якості поличок, але тут вже вибір за вами.

Два рази відміряй – один раз відріж

Как сделать перегородку в комнатеРозмітка на підлозі, стелі і стіни

Успіх майбутньої конструкції багато в чому буде залежати від точних вимірів. Важливе правило, яке поширюється на будь-який вид перегородки – дотримання кута 90°с. Якщо цього не досягти, то меблі не буде щільно прилягати до стіни, та й вигляд буде ніякої. Для правильного вимірювання слід вибрати точку прив’язки. Цим місцем буде початок нової перегородки. Потім на необхідну відстань малюється лінія або межа перегородки, наголошується, де саме вона буде закінчується.

Как сделать перегородку в комнатеМонтаж каркасу

Для досягнення точної вертикалі можна використовувати схил або будівельний рівень. Цю операцію краще виконувати вдвох.

Перед тим як ви почнете споруджувати перегородку, перевірте всі обчислювальні вимірювання, за принципом – два рази відміряй, один раз відріж. Слід зауважити, що ця процедура виконується незалежно від обраного матеріалу для перегородки.

Швидкий і надійний спосіб

Как сделать перегородку в комнатеМонтаж гіпсокартонних перегородок

Гіпсокартонна перегородка вважається самим простим, більш того, недорогим варіантом. У цьому випадку важливо знати, як зробити перегородку в кімнаті правильно. Що ж являє собою такий простінок. В основу закладаються профілю, з яких робиться каркас за раніше проведеними розрахунками. Якщо в приміщенні підвищена вологість, то для обшивки можна використовувати ГКЛВ.

Для виготовлення таких перегородок використовується гіпсокартон 12 мм.

Рекомендується для більшої надійності накладати листи в два шари з двох сторін. Такий підхід зробить конструкцію набагато міцніше!

Как сделать перегородку в комнатеНаочна схема монтажу

Якщо на майбутній простінок планується щось підвісити, наприклад, поличку або телевізор, то в каркас необхідно заздалегідь внести зміни для посилення. Перевага і недолік матеріалу полягає в його податливості. В ньому можна з легкістю провести потрібну кількість розеток і підсвічування. За бажанням в перегородці можна зробити нішу, наприклад, для декоративної вази.

Якщо планується вставляти двері, дверний отвір потрібно посилювати. Можна використовувати дерев’яні бруски.

Ну і саме головне, не забудьте виконати звуко – і шумоізоляцію. Для цього усередині перегородки слід розмістити мінеральну вату.

Незвичайні скляні перегородки

Как сделать перегородку в комнатеВізерункове скло

Завдяки великій різноманітності будівельного матеріалу, є відмінна можливість створити чудовий інтер’єр у своїй квартирі. Дуже часто в якості елементу декору використовуються скляні перегородки. Скло в комбінації з іншими будматеріалами здатне створити блиск і шик в інтер’єрі. Головною проблемою цього матеріалу є його крихкість. Хоча більшою мірою це буде залежати від:

  • товщини;
  • якості матеріалу;
  • розміру та ін.

Як правило, скляну перегородку вам доведеться замовити у фірмі, проте з встановленням ви зможете впоратися і самостійно. При купівлі ви отримаєте комплект кріплень. Хоча установка вимагатиме від вас чималих зусиль, краса і гармонійність отриманого результату це повністю перекриють.

Диво перегородка-трансформер!

Как сделать перегородку в комнатеПерегородка-трансформер

Чергове, так би мовити, інноваційне рішення: використовувати в якості перегородок розсувні або трансформовані ширми. Одне з переваг полягає в зручності при експлуатації, так як вони займають небагато місця. Найчастіше можна побачити розсувні перегородки, виготовлені з дерева, а також декоровані склом та іншими матеріалами. Дана система нагадує принцип купе. Існують два методу їх монтажу:

  1. Монтаж підвісної.
  2. Монтаж з направляючими.

Що стосується другого варіанта, то перегородка пересувається по спеціальних напрямних шин. Пересуватися вона може двома способами:

  1. Полотно перегородки переміщається уздовж стіни. Таким чином, виготовляється ціла рухома стіна.
  2. В цьому випадку доведеться потрудитися. Перед установкою виготовляється спеціальна ніша. У момент пересування перегородки, полотно повністю ховається. В залежності від конструкції ніші, перегородки можуть бути видно і навпаки. У будь-якому випадку встановити перегородку-трансформер можна самостійно, без допомоги фахівців.

Перегородка в кімнаті не мрія – це реальність!

Как сделать перегородку в комнатеПоділ на зони

Ми розглянули лише деякі види перегородок, які можуть прикрасити інтер’єр квартири. Багато в чому, буде у вас та чи інша перегородка, залежати тільки від вас. Завжди враховуйте особливості вашого інтер’єру, а також ваші особисті переваги. Можливо, ви вже пройшли цей етап ремонту і насолоджуєтеся комфортом, встановивши ту чи іншу перегородку. Якщо це так, то пишіть нам про свої ідеї. Діліться досвідом і своїми спостереженнями. Чекаємо ваших коментарів!

Відео

Приклад виготовлення перегородки з гіпсокартону:

Фото

Как сделать перегородку в комнатеСкляна перегородка

Как сделать перегородку в комнатеШафа в якості перегородки

Как сделать перегородку в комнатеПрозора

Как сделать перегородку в комнатеПерегородка з рейковими напрямними

Как сделать перегородку в комнатеЦікавий варіант перегородки

Как сделать перегородку в комнатеЗ тонованого скла

Как сделать перегородку в комнатеЗ гіпсокартону

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code