Як зробити пандус своїми руками

На жаль, так іноді трапляється, що в родині хтось з близьких родичів з тих чи інших причин змушений пересуватися в інвалідному візку або трапляється, навпаки, радісне подія – збільшення потомства, і молодим мамам, звичайно ж, потрібно вивозити своє чадо на прогулянку. Інвалідний візочок або дитяча, в будь-якому випадку виникає проблема – це сходинки, які створюють труднощі не тільки у під’їзді багатоквартирної висотки, але і на ступінчастому ганку власного будинку або магазину. У цій статті звернемо увагу на те, як зробити пандус своїми руками в під’їзді.

Как сделать пандус своими рукамиВлаштування пандуса

Що таке пандус? Це похилий майданчик, але ми розглянемо саме ту, яка з’єднує дві горизонтальні площини між собою. Спорудити таку площадку відносно нескладно. А от зробити так, щоб інваліду-візковику або молодій мамі з дитячою коляскою було безпечно і легко підніматися і спускатися по цій конструкції, може бути дійсно нелегко. Розглянемо пристрій пандусів та їх монтаж.

Відкидний пандус

Как сделать пандус своими рукамиВідкидний пандус з легкого металу

Зазвичай найпростіша конструкція пандуса – це два металевих швелера, розташованих паралельно по відношенню один до одного.

Якщо це під’їзд багатоповерхівки, то найкраще буде зробити пандус універсальним і, що важливо, відкидним – тоді він нікому не завадить і користуватись їм за необхідності зможуть всі мешканці багатоквартирного будинку, а не тільки інваліди-візочники. Для цього конструкція повинна складатися з двох швелерів шириною по 200 мм. До того ж для хорошого зчеплення поверхню швелерів обов’язково повинна бути рифленою або покрита спеціальними протиковзкими накладками. Все це необхідно з міркувань безпеки і практичності самого пандуса.

Отже, наше завдання зробити стаціонарний або універсальний, порівняно легкий відкидний пандус в під’їзді.

Що потрібно врахувати в конструкції

Как сделать пандус своими рукамиВимоги до пандусу

Довжина швелерного рейок необов’язково може відповідати розміру сходового маршу. Якщо в під’їзді достатньо місця, то можна трохи пограти з кутом нахилу. Справа в тому, що, чим довше будуть рейки, тим менше буде кут по відношенню до горизонтальної поверхні, завдяки цьому нахил всієї конструкції пандуса буде пологішим, що, в свою чергу, дасть можливість інваліду на візку самостійно долати цей ухил в тому чи іншому напрямку.

Що стосується сходового маршу під’їзду, то він не має потрібного нам кута нахилу, тому якщо в силу браку місця на майданчику під’їзду, ми будемо змушені зробити швелера по довжині маршу, то нахил пандуса буде досить крутий, і людина на візку зможе скористатися ним лише за умови, якщо з ним буде супроводжуючий. Обговоримо якраз цей випадок.

З чого почати

Как сделать пандус своими рукамиПандус готовий

  • Свердлимо отвори у швелері під петлі, які заздалегідь придбали в будівельному магазині. Для такої конструкції використовуються потужні дверні петлі.
  • Встановлюємо петлі знизу швелера, використовуючи болти з потайними голівками.
  • З іншого боку до конструкції перил кріпимо подовжують пластини. Вони повинні бути такої довжини, щоб пандус було можливо притулити до самих поручнів.
  • Встановлюємо подовжують пластини до вертикальних стійок перил болтами. Варто сказати, що прямокутні виїмки в пластинах повинні бути трохи ширше металевого перетину вертикальних елементів у конструкції перил, щоб можна було міцно закріпити саму пластину.
  • Виміряти відстань між рейками швелерів з таким розрахунком, щоб воно збігалося не тільки з шириною інвалідного візка, але також підходило і для коляски дитячої і навіть сумки-візка.
  • З допомогою болтів з потайними голівками з’єднуємо знизу швелера між собою металевими розпірками – куточком або сталевими смугами товщиною 3-5 мм, та шириною близько 40 мм. Варто врахувати, що розпірок не повинно бути багато (максимум 3 перемички), і вони повинні щільно прилягати до поверхні сходинок, щоб не створювати труднощі пересування того, хто буде підтримувати коляску ззаду.
  • Встановлюємо кріплення. До дальньої від перил естакаді пандуса в торці швелера кріпимо звичайну дверну ручку-скобу. Вона буде одночасно грати роль і ручки, і петлі, через яку можна буде кріпити пандус до перилах за допомогою ланцюга з замком або звичайного металевого гачка, якщо дозволяє конструкція поручнів.

Как сделать пандус своими рукамиСкладаний пандус

Буде просто чудово, якщо пандус буде складним і зроблений з легких сплавів металів, наприклад, алюмінію. Він буде досить легким і зручним в експлуатації. Однак є деякі моменти, на які особливо потрібно звернути увагу. По-перше, цей матеріал коштує дуже недешево. По-друге, мисливці за кольоровим металом повз такого пандуса не пройдуть. Іншими словами, просто заберуть. Можна використовувати швелер або зробити з нержавіючої або оцинкованої сталі, але у такому разі пандус буде важким і не кожен зможе його підняти.

З дерева

Как сделать пандус своими рукамиСаморобний дерев’яний пандус в складеному стані

Якщо ви вирішили спорудити відкидний дерев’яний пандус, то, можна сказати, що якихось серйозних конструктивних відмінностей від пандуса металевого тут немає. Відмінність лише в тому, що виготовлення цієї конструкції потребуватиме більшого часу і зусиль. Чому? Мало знайти підходящі дерев’яні дошки, які могли б витримати великий вантаж.

По-перше, дерево повинне бути добре струганым і його треба обов’язково прооліфити, а нижню – неробочу поверхню дощок бажано покрити лаком. У такому разі дерев’яний пандус довго прослужить. По-друге, по краях дощок, уздовж всієї довжини пандуса, в цілях безпеки потрібно буде з рейок набити бортики як внутрішні, так і зовнішні, такої ширини, щоб на робочу поверхню вільно поміщалися колеса як інвалідному, так і дитячих колясок.

Монтаж пандуса повинен здійснюватися таким чином, щоб вся конструкція розташовувалася від стіни або перил на відстані не менше 50 мм. Це дозволить звести нанівець будь-який дотик до вертикальних поверхонь і, отже, уникнути незручностей і при спуску, і при підйомі.

Как сделать пандус своими рукамиВідкидний пандус для інвалідів

Як бачите, встановити пандус такої конструкції зовсім нескладно. Головне, щоб користуватися ним було зручно і легко, а також безпечно. Постарайтеся при виготовленні відкидного пандуса в під’їзді багатоквартирної висотки слідувати всім цим рекомендаціям, і тоді ви створите більш комфортні умови проживання в вашому будинку не тільки для людей з обмеженими можливостями, але і для самих себе.

Відео

У цьому відео вам розкажуть, як зробити пандус, правильно розрахувавши його кут:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code