Як зробити підвісну стелю у ванній

 

Виконуючи ремонт у ванній, часто буває необхідно подумати над тим, якою в ній зробити стелю, адже хочеться, щоб ця частина санвузли була красивою, практичною і довговічною. Для стелі можна застосувати наступні будматеріали:

  1. Пластикові панелі.
  2. Гіпсокартон.
  3. Вагонка.

Почнемо з того, як зробити підвісну стелю у ванній з панелей. Тут немає нічого складного.

Чому в першу чергу розглядаємо панелі, а не гіпсокартон? Звичайно, можна зробити підвісну стелю з гіпсокартону. Спочатку потрібно привезти на вантажній машині матеріал, а потім і обробку зробити – покрити сіткою шви і листи, нанести і вирівняти шпаклівку, пофарбувати. Безумовно, така стеля буде гарний, але, загалом, пластикові панелі виглядають теж відмінно. Тим більше, що не всім під силу виконати монтаж стелі з гіпсокартону своїми руками, а ось кріпити панелі нескладно. Далі також розглянемо варіанти стелі з гіпсокартону.

Переваги стелі з пластикових панелей

Как сделать подвесной потолок в ваннойСтеля з пластикових панелей

Трохи про переваги пластика на стелі. Він не боїться вологи і води – і це головна вимога, яка пред’являється до стелі в приміщеннях з високою вологістю. Той же гіпсокартон для стелі необхідно купувати лише у тому випадку, якщо він вологостійкий, а такий лист буде коштувати дорожче звичайного. На відміну від нього, пластикові панелі будь-якого типу не деформується від вологи. У разі потрапляння бруду матеріал досить протерти мокрою ганчіркою, а ось гіпсокартон, ймовірно, доведеться заново фарбувати. Якщо навіть зверху недбайливі сусіди влаштують потоп, пластику абсолютно нічого не буде.

Перевагою пластикових панелей для ванної є і те, що вони не пліснявіють, не потребують додаткової обробки і їх при необхідності легко замінити. До того ж завжди є широкий вибір кольорів, завдяки чому ванна буде виглядати естетично. Такими панелями можна закрити стелю з будь-якими нерівностями та іншими недоліками. До того ж він не забирає так багато місця по висоті, як підвісна стеля з гіпсокартонних листів, і при цьому над панелями можна провести електропроводку або навіть заховати труби.

Для виготовлення пластикових панелей застосовують полівінілхлорид – в цілому безпечна речовина для здоров’я людини, яке також використовується для виробництва одноразових тарілок та іншої подібної продукції.

Монтаж каркасу підвісної стелі

Как сделать подвесной потолок в ваннойКаркас підвісної стелі

Перед тим як виконувати розмітку каркаса і почати монтаж стелі, необхідно визначитися з відстанню, на якому підвісна стеля буде перебувати від плит перекриття або старого стелі. Якщо будуть встановлюватися світильники, то необхідна висота близько 100 мм, а то і всі 150 мм. Коли з висотою визначилися, можна починати розмітку на стінах для кріплення профілю каркаса.

Якщо стеля рівна (перевірити це можна будівельним рівнем), то можна не робити підвісна каркас, а закріпити дерев’яні рейки прямо на стелю, після чого додати до них скобами панелі.

Как сделать подвесной потолок в ваннойЯк використовувати водяний рівень

Як виконується розмітка? На стіні в одному з кутів ставиться позначка, наприклад, на 15 см вниз від стелі. Потім аналогічні відмітки проставляються за іншим стін (з допомогою лазерного або водяного рівня). По них проводиться одна суцільна лінія, яка буде рівнем низу металевого каркаса.

З приводу профілю – буде необхідний профіль двох видів – CD і UD. Профіль UD необхідний для кріплення на стіну, а CD – як поперечний профіль. Порахувати кількість профілів нескладно. Настінний профіль має довжину 3 м, отже, треба обчислити периметр ванної кімнати і розділити отримане значення на 3. Схожим чином йде справа з поздовжнім профілем. Він повинен розташовуватися через кожні 50 див. Підрахувавши загальну кількість осей, за яким він буде кріпитися, і їх довжину, можна аналогічним чином дізнатися кількість профілю CD.

Как сделать подвесной потолок в ваннойМонтаж профілю

Монтаж настінного профілю виконуємо за допомогою дюбелів, а поздовжнього – використовуючи саморізи по металу невеликого розміру (так звані «блохи»). Для того, щоб просвердлити стіну під дюбелі, знадобиться перфоратор або хороша ударний дриль зі свердлом з побідитовим наконечником Ø 6 мм Крок, яким кріпляться настінні профілю саморізами, повинен бути не менше 40 див.

Коли настінний профіль закріплений, монтують поздовжній профіль, поєднуючи його з настінним і між собою «блохами». По площі стелі знадобляться спеціальні підвіси з спиць або смуг, якими можна закріпити профілю, щоб вони не прогиналися. Враховуючи невелика вага панелей з пластику, їх знадобиться не так вже й багато.

Коли каркас виконаний, не забуваємо провести електропроводку для освітлення ванною. Для неї підійде мідний кабель перетином 1,5 мм2, проведений в гофре. Кріпити кабель потрібно до стелі, а не каркасу. На місці, де буде розташований світильник (або світильники) потрібно зробити висновки завдовжки 25-30 см від каркасу для зручності подальшого з’єднання проводів з патроном. Для світильників необхідно продумати кріплення.

Монтаж панелей

Как сделать подвесной потолок в ваннойМонтаж панелей на дерев’яний каркас

Как сделать подвесной потолок в ваннойМонтаж на металевий каркас

Тепер завершальний етап монтажу стелі – кріплення пластикових панелей у ванній. Роботи завжди починають з краю. Коротко про пристрої панелей. Одна її сторона має шип, а інша, паз, в який своїм шипом вставляється наступна панель.

Першу панель підрізають по довжині (або ж кріплять дві панелі, одна з яких буде підрізано) і встановлюють шипом до стіни так, щоб вони були розташовані впоперек профілю каркаса. Після цього її закріплюють на цьому профілі, використовуючи невеликі саморізи з шайбою, які закручують у шип і нижню частину паза. Після цього вставляють наступну панель, але в ній кріплять тільки нижню частину паза. За цим принципом монтують весь стелю до самого кінця. Останню панель обрізають (при необхідності) не тільки по довжині, але і по ширині, потім закріплюють її скраю біля стіни.

Коли всі панелі набрані, на кути зі стіною і стелею клеять карнизи, які приховають шви між пластиком і стіною.

Якщо пластикова панель набирається в довжину, але при цьому її довжини не вистачає на всю стелю, то необхідно доповнювати її відрізком інший смуги. Щоб стик в цьому випадку був виконаний правильно, необхідно придбати спеціальне кріплення, яке з двох сторін має пази, щоб у них могла вільно увійти панель по ширині.

Якщо необхідно різати профіль, це можна зробити ножицями по металу. Панель найкраще акуратно розрізати ножівкою по металу або гострим будівельним ножем.

Готовий стелю можна акуратно протерти вологою ганчіркою, після чого потрібно вішати світильники, закріплюючи їх на стелі. Приєднавши дроти до патрону, в світильник закручують лампочку. Можна сказати, що на цьому монтаж стелі завершений.

Підвісна стеля з пластикових панелей досить легко зробити, і він довговічний – в найближчі років десять про ремонт стелі можна не турбуватися. До того ж, виконуючи його монтаж, можна істотно заощадити на ремонті, не втрачаючи якості виконаної роботи.

Стеля з гіпсокартону

Как сделать подвесной потолок в ванной

Крім панелей, можна кріпити на стелю у ванній гіпсокартонні листи. Однак потрібно врахувати, що підійдуть далеко не всі аркуші – у ванній можна використовувати виключно вологостійкий гіпсокартон, який був би здатний витримати підвищену вологість в приміщенні.

Стеля з гіпсокартону більш складний в монтажі, ніж пристрій стелі з пластикових панелей. Зате його перевагою є чудовий дизайн та можливість створення стелі з декількох рівнів, якщо це дозволяє висота санвузла і його розміри. Отже, розглянемо, з чого починається монтаж стелі.

В деякому сенсі каркас для стелі з гіпсокартону аналогічний тому каркасу, який необхідний для пластикових панелей. Також на стіну кріпиться направляючий профіль, в нього вставляються поздовжні і поперечні профілю, що тримаються на підвісах. Але є певні вимоги до кроку між останніми профілями. Так, розмір одного листа гіпсокартону зазвичай становить 2,5 м в довжину і 1,2 – в ширину. Створюючи у ванній каркас, необхідно враховувати ці розміри.

Для монтажу гіпсокартонної стелі у ванній кімнаті деякі люди волію купувати нестандартні листи або порізати наявні. У такому випадку каркас потрібно збирати, враховуючи розміри отриманих листів гіпсокартону.

Как сделать подвесной потолок в ваннойТехнологія монтажу стельового гіпсокартону Листи на стелю починають кріпити скраю, на одній зі стін. Отже, дві сторони гіпсокартону по довжині і ширині будуть кріпитися до напрямного профілю, щільно тулячись до стіни. Такі профілі розташовуються за такою схемою: поздовжній профіль, як і поперечний, повинен заходити на лист лише наполовину, щоб на його другу половину можна було закріпити наступний лист.

Отже, відстань від стіни до центру профілю на стику листів повинна бути дорівнює ширині аркуша, тобто 1,2 м, або іншого значення, якщо задана ширина має інші розміри. Однак відстань більше метра без додаткового посилення загрожує тим, що лист може почати провисати і навіть тріскатися. Тому необхідно закріпити ще один поздовжній профіль посередині аркуша, центр якого проходив би на 60 см від стіни і на таку ж відстань від профілю на стику.

Щодо довжини ситуація аналогічна. Центр профілю, яким будуть стикуватися два аркуші, повинен бути посередині, а між ним і стіною необхідно розмістити ще поперечні профілі – приблизно через кожні 60 см (крок). Стики поздовжніх і поперечних профілів посилюються підвісами. Можна посилювати не всі стики, а через один – цього буде достатньо, щоб стеля не провис. За таким принципом набирається весь каркас у ванній.

Как сделать подвесной потолок в ваннойДворівнева стеля у ванній

У деяких випадках, якщо ванна досить простора і висока, власники будинку можуть вирішити зробити в своїй ванній підвісна стеля з гіпсокартону на декількох рівнях. В такому випадку необхідно набирати верхній ряд каркаса, а потім нижній, при цьому обидва рівня будуть з’єднуватися профілем в тих місцях, де будуть кріпитися вертикальні відрізки гіпсокартону. Оптимальна висота рівня – 10 див.

Перед тим, як кріпити гіпсокартон, потрібно прокласти електропроводку, попередньо сховавши її в гофре.

Стеля з вагонки

Как сделать подвесной потолок в ванной

Останнім часом чималу популярність придбала вагонка, виготовляється з різних порід дерев, наприклад, модрини, кедра та іншої деревини. Крім того, що дерев’яна вагонка відрізняється міцністю і довговічністю, а також завдяки просоченню не боїться води. Можна згадати, що вона добре виглядає. З допомогою вагонки можна створити вигляд, ніби стеля у ванній зроблений з ідеально рівних дощок. А якщо застосовувати фальш-брус, то створиться враження, ніби стеля виконана з дерев’яних брусів.

Принцип кріплення вагонки нічим не відрізняється від того, як встановлюються пластикові панелі – вагонка також стикується за принципом «шип у паз». Єдиною відмінністю є те, що її не кріплять металевими скобами, а саморізами до каркасу з дерева.

Рекомендуємо до прочитання:

  • стеля з гіпсокартону своїми руками (інструкція);
  • як повісити люстру на гіпсокартонний стеля;
  • як клеїти стельовий плінтус на шпаклівку.

Відео

У цьому відео ви побачите, як проводиться монтаж стелі з пластикових панелей у ванній:

Подивіться, як зробити рейковий алюмінієвий стеля у ванною:

Фото

Как сделать подвесной потолок в ваннойВанна кімната з дзеркальною стелею

Как сделать подвесной потолок в ваннойВанна обшита вагонкою

Как сделать подвесной потолок в ваннойСвітильники в рейковому стелі

Как сделать подвесной потолок в ваннойПідвісна стеля з гіпсокартону

Как сделать подвесной потолок в ваннойРейкова стеля

Как сделать подвесной потолок в ваннойНатяжна стеля у ванній

Как сделать подвесной потолок в ваннойАлюмінієвий рейкова стеля

Как сделать подвесной потолок в ваннойОбробка пластиковими панелями

Как сделать подвесной потолок в ваннойНатяжна варіант

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code