Як зробити отвір в трубі: інструкція

Перед тим як зробити отвір в трубі, вам слід ознайомитися з відповідними методиками, що дозволяють вирішити цю задачу без застосування спеціального обладнання. У цій статті ми розповімо вам про існуючі способи, що допомагають зробити отвори в трубах, виготовлених з різних матеріалів. Ви дізнаєтеся як надати отвору потрібну форму, а також згодом витратити його.

Інструмент для свердління отворів

Для того, щоб виконати роботу, необхідно буде підготувати наступний інструмент:

 • дриль (електричного або ручного типу);
 • затискні лещата;
 • спеціальний розмічальний інструмент;
 • керн, молоток і «круглий напилок.

Для роботи з металевими трубними заготовками крім зазначених вище найменувань вам будуть потрібні свердла з високовуглецевої сталі, а також охолоджуюча рідина. Крім того, можуть використовуватися свердла, оснащені наконечниками з твердих сплавів.

Как сделать отверстие в трубе: инструкцияСвердла по металу

Відразу відзначимо, що процедура свердління без залучення спеціального обладнання досить проста. Все, що від вас потрібно – це повна зосередженість і обов’язкове дотримання відповідних вимог ТБ (техніки безпеки).

Как сделать отверстие в трубе: инструкцияКерн

Роботи подібного виду проводяться, як правило, в гаражі або ж у спеціальному підсобному приміщенні (в домашній майстерні, наприклад). Щоб уникнути травмування під час свердління отворів необхідно буде використовувати захисні окуляри і щільні рукавички. Крім того, обов’язково зверніть увагу та те, щоб свердла були досить гострими і надійно кріпилися в патроні свердлильного інструменту.

Одним і тим же свердлом можна свердлити і метал і дерево, тільки потрібно заточувати під іншим кутом.

Как сделать отверстие в трубе: инструкцияМожна використовувати спеціальні пристосування

Порядок робіт

Как сделать отверстие в трубе: инструкцияСвердління отворів у профільної труби

Перед тим як висвердлити отвір у трубі, слід зробити наступні операції:

 • закріпити відрізок труби в лещатах;
 • нанести на місце свердління відповідну розмітку;
 • потім в центрі майбутнього отвору за допомогою керна слід вибити невелике поглиблення (як кажуть, «накернить» точку свердління). Ця операція необхідна для того, щоб свердло під час роботи не уводилось в бік і фіксувалося по центру розмітки;
 • по завершенню всіх цих операцій ви можете перейти до акуратного і неспішного свердління отвори, починаючи з свердел малого діаметра і поступово змінюючи їх на більш товсті.

У процесі роботи дриль повинна триматися строго вертикально, інакше під впливом поперечних навантажень свердло може просто зламатися. Для точної підгонки отвори по діаметру ви можете скористатися круглим напилком.

Как сделать отверстие в трубе: инструкцияНапилок круглий

Для того, щоб зробити отвір квадратної форми в трубі спочатку проробляється звичайне круглий отвір, якого потім за допомогою напилка можна буде надати квадратну форму. Зазначимо, що цей спосіб досить трудомісткий і вимагає від вас великої акуратності при роботі з металом.

При проведенні аналогічної операції з пластиковими або композитними трубами найпростіше скористатися сталевим прутком прямокутної форми. У міру забивання такого прута в круглий отвір останнє набуває квадратну форму, після чого він може бути видалений з трубної заготовки. Утворилися при пробиванні нерівності згодом видаляються з допомогою звичайного напилка.

В пластмасових трубах отвори великого діаметру можна вирізати коронкою.

Как сделать отверстие в трубе: инструкцияОтвори в пластикових трубах

І в ув’язненні звертаємо вашу увагу на ще один момент, характерний для операцій розглянутого нами виду. Оскільки при підготовці отвори у деревині свердло сильно нагрівається, то в місце свердління слід періодично підливати охолоджуючу рідину (воду або відпрацьоване масло).

Відео: способи свердління труб

Цікавий спосіб свердління наскрізних отворів у трубах невеликого діаметра показаний у відеоматеріалі:

Якщо необхідно постійно виконувати отвори в трубах, то можна зробити кондуктор для свердління отворів:

Читайте також:

 • Технологія свердління скла.
 • Вставляємо свердло у дриль або перфоратор.
 • Заточка свердла.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code