Як зробити отвір в несучій стіні

Багато, хто починає ремонт у своїй квартирі, приймають рішення про перепланування. Такий спосіб дозволить раціонально використовувати територію своєї квартири. Однак нерідко перепланування зачіпає несучі стіни. Як бути в такій ситуації? Можна зносити несучу стіну? Або, чи можна робити отвір в несучій стіні? Ми розглянемо особливості несучих стін, а також випадки, коли в них можна зробити проріз.

Допускається знесення несучої стіни?

Стійкість будинку досягається завдяки наявності несучих стін, які виготовляються з надміцного матеріалу. Якщо одну зі стін на прибрати, то міцність всієї конструкції опиниться під загрозою. Через знесення стіни будуть порушені інженерні розрахунки. Висновок: видаляти несучу стіну повністю не можна, це може призвести до великих неприємностей. Зовсім інша справа — виготовлення отвору в несучій стіні. За деяких обставин допускається. Але для цього потрібно попередньо узгодити питання перепланування з відповідними органами, ретельно провести розрахунки.

Особливості несучих стін

Как сделать проем в несущей стенеПлан несучих стін поверху

Вся справа в тому, що несуча стіна піддається великим навантаженням. Тому від того наскільки вона буде міцною, залежить і термін експлуатації всього будинку.

Далеко не у всіх випадках можна отримати дозвіл на виготовлення отвору в несучій стіні! Це пов’язано з тим, що конструкція будинків у всіх випадках може бути різною. Особливо проблематично отримати такий дозвіл, якщо ви проживаєте на першому або другому поверсі. У цих місцях стіни відчувають особливу навантаження.

Деякі займають неправильну позицію в цьому питанні. Вони роблять отвір в стіні, а потім за фактом звертаються в органи про те, що вони, мовляв, не знали або забули звернутися. Але таким людям слід знати про наступне. Згідно з останніми постановами, самовільне виготовлення отвору в несучій стіні може спричинити за собою великі штрафи, а у гіршому разі-позбавлення прав на проживання в цій квартирі. Але це максимум на що можна нарватися. Як мінімум в такому випадку змусять відновити стіну. Навіть якщо вам вдалося приховати факт перепланування, рано чи пізно про це дізнаються.

Якщо ви живете в цегляному будинку, то отримати дозвіл на виготовлення отвору в несучій стіні простіше.

Отже, щоб отримати заповітний дозвіл, вам буде потрібно зібрати наступну документацію:

 1. Поверховий план квартири.
 2. Ескіз перепланування.
 3. Сертифікат власності на квартиру.
 4. Заповнення заяви в строго встановленій формі.

Якщо ви все-таки отримали дозвіл, можна приступати до роботи.

Методи виготовлення отвору і необхідні інструменти

Как сделать проем в несущей стенеВідбійний молоток

Що стосується виготовлення отвору, багато хто подумає про відбійні молотки. Але таке уявлення хибне. Хоча такий метод перевірений часом, не у всіх випадках він ефективний. Більш того, використання відбійного молотка для виготовлення отвору в несучій стіні має ряд недоліків:

 1. З’являється велика кількість мікротріщин.
 2. Порушується цілісність стіни, особливо, якщо вона з цегли.
 3. Виготовлений отвір необхідно додатково обробляти, що спричинить додаткові витрати.
 4. В процесі роботи виникає багато шуму і пилу (потай вже ніяк не зробиш).
 5. Багато стіни мають металеву арматуру, що ускладнить роботу.

Как сделать проем в несущей стенеПідготовка до демонтажу

Сьогодні існує ряд сучасних технологій, які дозволяють швидко і з мінімальними трудовитратами зробити отвір в несучій стіні.

 • Використання канатного обладнання. У цьому випадку використовуються спеціальні втулки і канат, на які встановлюються штучні алмази. Цей метод ефективний за тієї причини, що при його використанні не утворюється пил, вібрація, шум.
 • Алмазне свердління. Тут використовуються спеціальні свердла з алмазним напиленням. Ними можна висвердлити рівні отвори по всьому контуру отвору. Відповідно, цей метод дозволить заощадити ваші витрати на подальшу обробку стін. Використання алмазного свердління дозволяє зберігати цілісність стіни як цегляної, так і залізобетонної.
 • Пили з алмазним напиленням. Найоптимальніший спосіб, якщо ви хочете знайти кращий варіант виготовлення отвору в несучій стіні. Є два методи різання: стаціонарний і ручний. Вибір буде залежати від розміру отвору і необхідної якості.

Как сделать проем в несущей стенеАлмазна різка прорізів

Ламати не будувати!

Для початку необхідно здійснити ряд підготовчих процесів. Попередньо виготовляється перемичка, яка візьме на себе всю основну навантаження від вище розташованого масиву стіни. Цей елемент дуже важливий: від його міцності напряму залежатиме безпека всього будови і ваша, відповідно. У цьому випадку необхідно враховувати наступне:

 • товщину стіни,
 • співвідношення розміру стіни і отвору,
 • технічний стан стіни,
 • матеріал, з якого зроблені стіни,
 • відстань до суміжних стін та стелі,
 • розташування плит перекриття,
 • кількість поверхів над вашою квартирою.

У тому випадку, коли отвір буде виготовлений в стіні великого розміру, плити перекриття попередньо слід підперти. Наприклад, підпірки можна виготовити з труб або колод.

Как сделать проем в несущей стенеСпочатку розмічають і роблять тимчасову опору

Що стосується матеріалу для перемички, то ідеальним варіантом буде сталь. Вона самий надійний і міцний матеріал для цієї мети. Як правило, можна придбати швелер, який з’єднується болтами з двох сторін або двотавр. Якщо ви зупинили свій вибір на установці швелера, то для його сполуки підійдуть болти М20. Відстань між ними повинна бути півметра. Довжина перемички повинна бути достатньою, щоб вона не прогнулася під великими навантаженнями.

Тепер приступаємо до виготовлення отвору. Для початку видаляється штукатурка зі стіни. Для цього попередньо можна намалювати контури отвору крейдою. Потім робиться отвір для монтажу перемички. Ці штроби роблять з двох сторін. Далі необхідно просвердлити отвори для кріплення перемичок болтами. Ці ніші повинні бути добре зачищені, щоб в них без праці можна було встановити швелер. Слід усунути пил, змочивши стіну водою.

Как сделать проем в несущей стенеДемонтаж стіни після виготовлення зміцнює перемички

Після виготовлення штроб приготуйте цементний розчин з цементу марки М500. Розчин повинен бути щільним і густим. Його слід укласти в виготовлену штробу, а після, встановити швелер і стягнути його болтами. Тепер вся конструкція повинна добре застигнути.

В процесі роботи можуть утворюватися пустоти. Як їх усунути? Для цього можна взяти невеликі шматки блоку/цегли, які встановлюються на той же розчин.

Болтові з’єднання повинні в обов’язковому порядку мати шайби!

Как сделать проем в несущей стенеПроцес оформлення отвору

Після цього можна приступати безпосередньо до пробиванні отвору. При цьому можна використовувати будь-який з перерахованих вище методів. Слід зауважити, що пробивання отвору необхідно виконувати поступово. Продумайте, як ви будете усувати утворився сміття і якого розміру повинні бути відходи.

Після виготовлення отвору, слід здійснити обробку укосів. В деяких випадках можна виготовити посилення конструкції, особливо, якщо отвір має велику товщину. Для цього по кутах монтується металевий куточок, який можна приварити до перемички. Ці куточки також зварюються між собою металевими пластинами. Залишається просто оштукатурити укоси і приступити до фінішної обробки.

Как сделать проем в несущей стенеЗміцнення отвору в несучій стіні

Існує й інший метод виготовлення перемички із залізобетонної балки. По своїй міцності вона нічим не поступається вищеописаної технології. Щоб її встановити слід попередньо зробити наскрізний проріз на всю довжину залізобетонної балки. Вона, в свою чергу, укладається на цементний розчин. Пробивати отвір можна тільки тоді, коли цемент з балкою схопився. Подальший процес аналогічний вищеописаному.

Якщо ви хочете використовувати нестандартні рішення по дизайну інтер’єру приміщення при переплануванні можна виготовити арочний отвір в несучій стіні. Але в цьому випадку потрібно виготовити особливу конструкцію. Для виготовлення такого отвору потрібно попередньо підготувати профіль або інший матеріал, який у точності буде повторювати обриси отвору. Кріплення здійснюється за тим же принципом. Єдина відмінність полягає в тому, що конструкцію як балки слід скріпити болтами не тільки між собою, але й зі стіною.

Как сделать проем в несущей стенеАрочний отвір у несучій стіні

Перш ніж пробивати отвір в несучій стіні, зважте всі за і проти. Пам’ятайте про те, що попередньо необхідно отримати відповідний дозвіл.

Радимо дізнатися:

 • вирівнювання стін під шпалери своїми руками;
 • як вибрати перфоратор для роботи.

Відео

Докладна інструкція з виготовлення отвору в несучій стіні:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code