Як зробити освітлення фасаду будинку

Фасадне освітлення підкреслює архітектуру і дизайн будинку, виділяє окремі елементи. З цієї статті ви дізнаєтеся, чим відрізняються види освітлення і як зробити освітлення фасаду будинку самостійно.

Типи освітлення

Как сделать освещение фасада домаЛокальна

При організації освітлення фасадів можуть бути використані чотири варіанти освітлення:

 1. Заливає світло ефектно підкреслює архітектуру будинку. Таке освітлення найчастіше використовується для бетонних і кам’яних будівель. Світильники встановлюють на даху або на землі. Заповнююче підсвічування працює в комплексі з направленим освітленням, яке виділяє, так би мовити, «родзинки» будови. Направлене світло створюється світильниками менших розмірів, більш слабкої потужності. Їх встановлюють на опори по всьому периметру будинку.
 2. Локальне підсвічування будинку дозволяє зробити акцент на табличках, колонах і рельєфах, тобто найяскравіших елементах архітектури будинку.
 3. Приховане підсвічування може створювати виразні обриси, що дозволяють деталізувати елементи будинку. Крім того, така підсвічування може надати будинку м’яке сяйво. Для цього по периметру будинку закріплюються світлодіодні і неонові стрічки.
 4. Цветодинамика дозволяє обігравати ефекти світлових тіней, змінити колірну палітру і силу світла.

Основні правила

Как сделать освещение фасада домаАрхітектурне підсвічування фасадів

Якщо ви вирішили спроектувати освітлення фасаду, то можна вирішити відразу кілька завдань. По-перше, завдяки висвітленню можуть бути створені відмінні умови для безпечного та комфортного пересування по території в нічний час. По-друге, освітлювальні прилади дозволять вам зробити унікальний декор будинку.

При правильному обіграванні світлом будь екстер’єр стане загадково-сучасним і яскраво-середньовічним. Щоб досягти бажаного результату, можна розмістити на території садиби прожектори, які будуть рівномірно заливати будинок світлом зі всіх сторін або встановити точково на фасаді освітлювальні прилади, красиво виділяють архітектурні особливості будинку.

Світильник для зовнішнього освітлення down light

Не всі використовувані для оформлення будівель в місті типи підсвічування прийнятні для облаштування освітлення фасаду приватного будинку. Заливаюче освітлення може бути неприйнятним, тому що воно розраховане на висоту будівлі, а приватні будинки, як правило, низькі. Що ще важливіше, що заливає світло створить вам незручності, тому що він, швидше за все, буде спрямований на вікна.

Використовуйте світильники типу «даун-лайт». У цих освітлювальних приладах легко змінюється кут установки ламп. Вони займають небагато місця, притому, що світловий ефект від них такий же, як і від прожектора невеликого розміру.

Как сделать освещение фасада домаНастінний галогенний світильник

Світильники спрямованого світла з галогенними лампами дозволять створити неповторні ефекти, тому що з їх допомогою можна регулювати радіус освітлення і напрям променя. Світлодіоди споживають дуже мало електричної енергії. Однак вони дозволяють створити рівномірну і потужну заливку будівлі світлом.

Как сделать освещение фасада домаСвітлодіодний світильник

Якщо ви будете використовувати накладні прилади для освітлення, то така підсвічування буде виглядати особливо виграшно. Зі світильниками для фасадів відмінно поєднуються строби, болларди і кольорова ілюмінація. За допомогою декоративних ліхтариків і спеціальних світильників на опорах можна освітити територію перед будинком.

Как сделать освещение фасада домаКольорова підсвітка

Для освітлення ганку будинку використовуйте освітлювальні прилади з розсіяним світлом. За рахунок відбивачів вони будуть рівномірно заливати деяку площу будинку. Якщо вирішено створити архітектурну та ландшафтну композицію, то для формування єдиної картини використовуйте єдиний стиль всіх типів освітлення. У цьому випадку ландшафтне та фасадне освітлення буде виглядати красиво і гармонійно.

Світильники на довгих кронштейнах можуть зіпсувати естетичний вигляд фасаду вашого будинку, тому добре подумайте, перш ніж їх встановити.

Как сделать освещение фасада домаПрихована

У процесі проектування освітлення фасаду подбайте про його економічності і зручності експлуатації. Для цього поділіть проект на дві зони:

 1. Головний і бічний входи.
 2. Другорядні освітлювальні елементи.

Вибір обладнання

Как сделать освещение фасада домаЗаливає світло

Щоб визначитися з комплектацією приладів для освітлення, слід врахувати особливості будинку і масштаби прилеглої території. Серед визначальних чинників варто відзначити наступні:

 • функціональне призначення освітлення;
 • тип ламп;
 • спосіб монтажу;
 • вид кріплення.

Якщо згадати головну задачу, яка полягає в тому, щоб виділити архітектурну красу будови і освітити територію, то, насамперед, необхідно приділяти увагу технічним характеристикам освітлювальних приладів. Світлотехнічні пристрої повинні бути пилонепроникним, безпечними, вологонепроникними, придатними для використання в різних кліматичних умовах, мати захист від механічного впливу.

Как сделать освещение фасада домаСвітильник зі ступенем захисту IP65

Організовуючи архітектурну підсвітку, врахуйте такі важливі моменти:

 1. Світильники в алюмінієвих корпусах надійні.
 2. Щоб здійснити живлення світлодіодного освітлення, необхідно передбачити трансформатор.
 3. Слід використовувати освітлювальні прилади із захистом IP65.
 4. Щоб вдало виділити ніші та виступи фасаду, використовуйте заливку різних кольорів.
 5. Підсвічування знизу вгору створює цікавий візуальний ефект.

Хорошою альтернативою світильників з алюмінієвими корпусами можуть стати моделі з полікарбонату або акрилу. Обов’язково підсвітите табличку з номером будинку і назвою вулиці.

Як робити самостійно

Как сделать освещение фасада домаОсвітлення з використанням світлодіодної стрічки

Питання освітлення фасаду особливо актуальний напередодні новорічних свят, адже в цей період особливо хочеться створити святкову атмосферу. В магазинах будівельних матеріалів можна придбати спеціальні світлодіодні стрічки, які призначені для зовнішнього освітлення. Щоб провести монтаж цих стрічок грамотно, ознайомтеся з інструкцією по їх установці. Гарне освітлення можна зробити, не вдаючись до послуг дизайнера. Правильно підібране освітлення фасаду приватного будинку створить сприятливу атмосферу і дозволить налаштуватися на новий трудовий день.

Якщо стаття була для вас корисною або у вас виникли питання, пишіть коментарі.

Рекомендуємо прочитати:

 • як зробити сонячну батарею своїми руками;
 • як підключити прохідний вимикач (схема підключення);
 • як зробити відкатні ворота своїми руками.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code