Як зробити односкатную дах гаража

Самий простий і економічний тип даху для гаража – односхила. Для її виготовлення не потрібно занадто багато будівельних матеріалів. Більш того, спорудити її можна своїми силами, адже при її спорудженні не потрібно застосування складних технологій. У цій статті ви дізнаєтеся про тонкощі того, як зробити односкатную дах гаража.

Переваги одного ската

Как сделать односкатную крышу гаража

Можна перерахувати ряд позитивних сторін такого спорудження, ось деякі з них:

 • На відміну від двосхилого даху буде потрібно набагато менше будівельного матеріалу.
 • Немає необхідності створювати складний проект.
 • Кроквяна система споруджується досить-таки просто.
 • Низька собівартість.
 • Швидкість будівництва.

Розрахунок нахилу

Как сделать односкатную крышу гаража

При проектуванні гаража на плані важливо вказати необхідний ухил покриття. В більшій мірі він залежить від матеріалу, яким буде перекриватися дах, наприклад, це може бути ондулін, руберойд, шифер, металопрофіль, черепиця.

Наприклад, якщо вибрано руберойд, то мінімальний ухил покрівлі становить 5 градусів, для бітумної черепиці до 22, а для високопрофільної черепиці кут ската може досягати до 30 градусів.

Крім усього іншого, варто врахувати і розташування споруди на ділянці. Проаналізуйте, в якому напрямку дме вітер, який обсяг опадів випадає у вашому регіоні. Щоб зробити точні розрахунки можна скористатися онлайн-калькулятором.

Пропонуємо вам розглянути варіант виготовлення односхилого даху на гаражі з шиферу.

Покрівля з шиферу

Как сделать односкатную крышу гаража

В першу чергу слід провести розрахунок будівельного матеріалу, зібрати необхідний інструмент і вже після приступати до роботи.

Інструментарій

Как сделать односкатную крышу гаража

Для будівництва покрівлі потрібно такий набір інструменту і матеріалу:

 • шифер;
 • шиферні цвяхи;
 • необрізна дошка;
 • дерев’яні бруски:
 • гидропароизоляция;
 • ножівка по дереву;
 • сокира;
 • молоток;
 • скоби і степлер;
 • гострий ніж.

Для односхилого даху споруджується стропильна система. В якості балок можна використовувати бруси 12 див. В якості кроквяної ноги підійде брус 10×20 см, а для обрешітки рейка 0,5×0,5 див.

Починаємо будувати

Как сделать односкатную крышу гаража

Так, для шиферу робиться ухил даху 20°. Частковий ухил покрівлі можна сформувати кладкою стін. Одна стіна буде нижче, і краще, щоб вона розташовувалася з боку сильних вітрів. Далі на стіни монтується мауерлат. Обов’язково виконайте гідроізоляцію перед укладанням бруса мауерлата. В якості гідроізоляції можна покласти руберойд. Пізніше на мауерлат буде кріпитися стропильна система. Сам же брус закріплюється до стіни за допомогою анкера.

Как сделать односкатную крышу гаражаМауерлат

Крокви укладаються з кроком в 70-80 см. Їх необхідно закріпити до мауерлату за допомогою цвяхів.

Для безпечного пересування, укладіть на крокви, дошки. Це також дозволить проводити роботи набагато швидше.

Далі виготовляється обрешітка з брусків 50×50 мм. Решетування прибивають поперек укладання шиферу.

Как сделать односкатную крышу гаражаВстановлення крокв

На наступному етапі виконується гідроізоляція. Для цього на обрешітку стелитися поліетиленова плівка. Обов’язково укладайте плівку внапуск до 20 см. При цьому напуск повинен бути в бік схилу узвозу. В іншому випадку стікає вода або конденсат може затікати в гараж. Кріпиться плівка до рейок степлером.

На завершення залишається покрити покрівлю шифером. Починати укладання слід знизу–вгору за допомогою спеціальних цвяхів. Обов’язково закріпіть вітрові дошки, які будуть перешкоджати зриву покрівлі.

Как сделать односкатную крышу гаражаГараж з односхилим дахом

Дотримуючись такої простої технології, ви зможете спорудити дах на кооперативному гаражі. Більш того, всі роботи цілком можливо зробити своїми силами. Про те, як правильно виконати всі роботи, ви зможете дізнатися з наданого відеоролика.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code