Як зробити обрешітку під гіпсокартон

Листи з гіпсокартону в наші дні найбільш актуальний матеріал для вирівнювання стель, стін в будь-яких приміщеннях. У даній статті ми розглянемо, як зробити обрешітку під гіпсокартон на стіну і стелю, враховуючи нюанси по його виготовленню.

Підготовка – запорука успіху

Как сделать обрешетку под гипсокартон

Щоб облаштувати певну конструкцію, важливо зробити правильні вимірювання, підбираючи тільки якісні матеріали, адже від цього залежить довговічність всієї конструкції. Серед вибраного матеріалу при створенні каркаса можна відзначити якісну деревину або ж метал.

Как сделать обрешетку под гипсокартонПідйомник для гіпсокартону

Важливо звертати увагу, що якщо перевагу випало на каркас з дерева, таку конструкцію слід споруджувати лише в приміщенні з низьким рівнем вологості. В іншому випадку у зовнішньому середовищі з-за підвищеної вологості і перепадів температур така решетування швидко прийде в непридатність, це стосується і внутрішніх приміщення з високою вологістю. Якщо цього не врахувати такі конструкції запросто розбухнуть і стіна поміняє первісну форму, придбавши хвилеподібність.

Монтаж металевого профілю

Как сделать обрешетку под гипсокартон

Кістяк для гіпсокартону набирається з металопрофілю, так як таке пристосування збільшує тривалість терміну експлуатації, створюючи ідеально рівну площину поверхні. З таким видом матеріалу легко працювати, плюс до цього він довговічний і надійний. З цих причин більшість фахівців, які беруться за монтаж обрешітки з гіпсокартону, воліють металевий профіль.

Как сделать обрешетку под гипсокартонІнструменти для роботи з гіпсокартоном

Для складання металлопрофильного каркаса вам може знадобитися:

 • шупуповерт зі змінними насадками;
 • молоток;
 • будівельний рівень, щоб виглядати стики на гіпсокартоні, що вимагають вирівнювання (він може бути і лазерним);
 • дриль або перфоратор;
 • будівельний креслярський олівець.

Види профілів

Как сделать обрешетку под гипсокартон

Потім, коли починаєте виготовляти каркас, враховуйте відмінності серед профілів, так як від цього залежить якої форми стане ваша конструкція. Вони поділяються на такі класифікації:

 • Пн – направляючий профіль схожий з літерою «П». Служить для кріплення на стелю або для бічних виробів.
 • Пс – стояковый профіль. У нього є ребро жорсткості, потрібне, щоб посилювати призначені точки в конструкції. Його застосовують для виготовлення перегородок.
 • Пп – такий вид профілю застосовують, щоб вибудовувати стельові конструкції. Зовнішній вигляд нагадує букву «П».

Как сделать обрешетку под гипсокартонПідвіс для профілю

При побудові решетування під гіпсокартон, необхідно закупити наступні комплектуючі:

 • дюбеля потрібні для приєднання профілів на стіну з бетонним покриттям;
 • спеціальні кронштейни;
 • саморізи (вони важливі при монтажі гіпсокартону).

Розрахунки та монтаж на стіну

Как сделать обрешетку под гипсокартон

Придбавши всі потрібні матеріали для роботи, приступаємо до монтажу обрешітки на стіну. Перш проводиться розмітка основи обраної поверхні, до якої буде стикуватися вся конструкція.

Как сделать обрешетку под гипсокартонСхема монтажу

Далі, робиться відступ від стінки приблизно в 65 мм або більше, все залежить від нерівномірності її поверхні. Потім проводиться рівна лінія на стелі (така мітка служить направляючої для профілю). Після всієї виконаної роботи виносимо цю розмітку на підлогу. Таку процедуру здійснюють за допомогою лазерного рівня. Завдяки такій мітці можна з легкістю орієнтуватися в монтажі з нижніми профільними напрямними.

На цій фазі роботи потрібно правильно здійснити розрахунки, так як вони вплинуть на результат і рівність стіни. Мітки, як верхні, так і нижні, повинні бути строго перпендикулярними.

Складання та кріплення каркаса

Как сделать обрешетку под гипсокартон

Після всіх здійснених процедур з нанесенням міток, слід приступити до монтажу каркасу. Беремо перфоратор, прикріплюємо Пн-напрямні по всій поверхні стіни. Далі, проводиться монтаж і збір стійок, які сприяють кріплення гіпсокартону.

При складанні вам знадобляться не тільки Пн, але і Пп профілі. Монтаж здійснюється в такому порядку:

 • Робиться розмітка до кріплень профілю. Проводиться відступ від стелі, приблизно 14 див. Таку відстань проводиться з урахуванням прокладки, а також існуючих або можливих комунікацій уздовж усього стелі. Після цього на стелю кріплять кріплення з «Пн» профілів.
 • У місцях, в яких розташовується несучі профілі, впроваджуються підвіси, з кроком в 55 див.
 • Потім відбувається нарізка направляючої за потрібне вимірами і монтується профілю Пн.
 • У завершальному етапі використовуються поперечні профілі з використанням кріпильних елементів.

На стелю

Как сделать обрешетку под гипсокартон

На відміну від стін, монтаж обрешітки для гіпсокартону на стелю має свою специфіку. В основі каркаса використовується 2 види профілю: UD і CD. Якщо необхідно зробити фігурний стеля або багаторівневий, то у каркасі використовуються такі профілі, як CW та UW. Товщина цих профілів буває 50, 75 і 100 мм. Зараз розглянемо процес виготовлення таких типів каркасу:

 1. Ніздрюватий.
 2. Поперечний.
 3. Складні фігури.

Пористий каркас

Как сделать обрешетку под гипсокартон

Цей тип каркасу буде оптимальним для однорівневого стелі. Процес монтажу виглядає наступним чином:

 • У цьому випадку риштування буде мати перетину 90°. Для початку монтажу вирішуєте питання, пов’язані з висотою і рівнем стелі. Для цього, використовуючи водяний рівень, в кожному кутку зовнішньому/внутрішньому ставите позначку.
 • Завдяки цьому вимірюванню ви зможете знайти найнижчу точку на основному стелі. Від неї обов’язково відступивши близько 25 мм, можна з запасом до 30 мм. Ця товщина потрібно для установки CD профілю (це на той випадок, якщо вам необхідно підняти стелю максимально високо).
 • Отримані мітки з’єднуєте чоклайном (також можна взяти шнур малярний, занурити його в барвник, натягнути між мітками і відбити рівень), в результаті чого ви отримаєте обрис майбутнього рівня стельового каркаса.
 • Тепер настав час по периметру стелі на стіні закріпити профіль UD. Він укладається строго на лінію. Крок кріплення дюбелів 30-40 см. Нерідко профілю продаються вже готовими монтажними отворами. У такому випадку завдання спрощується.
 • Так як ми робимо пористий або перехресний каркас, на стелі над профілем ставите мітки кожних 60 см з обох сторін. Далі відбиваєте шнуром лінії. Цю операцію виконуєте перпендикулярно, внаслідок чого на стелі у вас буде відбита сітка з осередками 60×60 см. На отриманих лініях необхідно буде закріпити консолі, але тільки не в місцях перетину профілю. Підвіси встановлюються тільки для одного напряму профілю.
 • Кріплення підвісів виконується з інтервалом до 60 см за напрямом профілю. Зверніть увагу, важливо враховувати напрямок цілісного профілю, а не поперечного. Довжина профілю може бути 3,5 або 4 м.
 • Підвіси фіксуються до стелі дюбелями Ø 6 мм Бажано щоб у вхідного отвору дюбеля було кільце. За рахунок цього вони не будуть провалюватися в монтажні отвори на підвісі. Якщо отвір вийшло більше діаметра 6 мм, то замініть дюбель на більший.
 • Тепер настав час встановити CD профіль. Він повинен бути коротше необхідної довжини на 5 мм. Інакше при установці він може деформуватися.
 • При виконанні наступних дій не можна поспішати. Щоб виставити профіль за рівнем, натягаєте капронову мотузку. Щоб її не відтягували профілі, підігніть звиси трохи вище рівня нитки, при цьому захоплюючи і профіль. Після цього по черзі відпускайте профіль і прикручувати його до підвісів за рівнем маленькими саморізами, які відомі як «блішки». Ними також між собою фіксуються CD і UD профіль.
 • Коли всі цілісні профілі виставлені і закріплені до підвісів, можна приступати до виготовлення комірок. Для цієї мети необхідно використовувати спеціальний краб. Під кутом 90° закріплюєте крабами відрізки профілю відповідного розміру поперек існуючого каркаса. Краб і перемичка також фіксуються «блішки».

Поперечний каркас

Как сделать обрешетку под гипсокартон

Інший варіант однорівневого стелі з гіпсокартону полягає у виготовленні поперечного каркаса. Багато майстрів користуються саме такою технологією.

Перевага поперечного каркаса в тому, що немає необхідності використовувати краби та перемички, що тягне за собою додаткові витрати на матеріали.

В такому випадку CD профіль встановлюється з кроком 40 см. При такому розкладі один лист ГКЛ буде перетинати 6 профілів, 2 з яких будуть перебувати по краях. Монтаж такого каркаса рекомендується починати з кута кімнати, який максимально наближений до значення 90°. В результаті з одного боку він повинен прилягати до CD профілю на половину, а на другу його частину буде прикручуватись наступний лист гіпсокартону.

В іншому принцип складання каркаса, обчислення і кріплення не відрізняються від технології виготовлення ніздрюватого каркаса. Використовуються всі ті ж підвіси і UD напрямні, які будуть утримувати всю конструкцію.

Складні фігури

Как сделать обрешетку под гипсокартон

Якщо планується збирати багаторівневий стеля з наявністю фігур, то каркас решетування збирається особливим чином. При цьому для виготовлення тієї або іншої конструкції немає шаблонів. Кожен майстер може втілити в життя практично будь-яку фігуру і на конструкцію стелі з профілів і гіпсокартону. Так, якщо необхідно зігнути направляючий профіль UD, то по всій його довжині робите надрізи через кожні 5-10 див. Також у таких конструкціях використовується профіль UW, який підрізається і прикручується по лінії каркаса. Для обрешітки використовується все той же CD профіль, який кріпиться підвісами до стелі.

Для виконання фігур або виготовлення кілька рівнів на стелі потрібен досвід у роботі з гіпсокартоном. Якщо у вас його немає, то не варто ризикувати, адже це може закінчитися псуванням матеріалу.

Дерев’яна обрешітка

Как сделать обрешетку под гипсокартон

Каркас для установки гіпсокартону можна зробити з дерева. До вибору необхідних компонентів, а зокрема, дерев’яних деталей необхідно підходити дуже уважно.

 1. Для вертикальних стійок, брус повинен бути перерізом не менше ніж 40×70 мм, а для горизонтальних 30×50 мм.
 2. Всі дерев’яні елементи каркаса повинні бути оброблені антисептиком, який буде захищати деревину від комах і гниття. Також слід обробити їх протипожежним складом.
 3. Виготовлення каркаса рекомендується виконувати з деревини хвойних порід. Що стосується вологості, то рівень повинен бути не більше 15%. В іншому випадку при висиханні дерев’яного каркаса саморізи можуть випасти з деревини.
 4. У місцях стикування гіпсокартону рекомендується використовувати брус 40×80 мм.

Для виготовлення дерев’яної обрешітки необхідно мати такі інструменти:

 • металеві куточки;
 • саморізи;
 • монтажні дюбеля;
 • рівень;
 • шуруповерт;
 • викрутка.

Покрокова інструкція стіновий обрешітки

Как сделать обрешетку под гипсокартон

Послідовність робіт виглядає наступним чином:

 • Виконуєте першим ділом розмітку для майбутнього каркаса.
 • Далі на стіні визначаються найбільш слабкі місця з відсталою штукатуркою і нерівностями. При необхідності їх можна буде зміцнити або повністю демонтувати аж до чорнової стіни.
 • На наступному етапі виконується установка обрешітки. Починати слід з горизонтального бруса, який закріплюється на підлозі.
 • До горизонтального брусу закріплюєте вертикальні рейки з відступом 10 мм від краю обрешітки. Крок установки вертикальної решетування дорівнює 60 див.
 • Всі вертикальні бруски повинні бути встановлені за рівнем. Щоб їх зафіксувати на стелю кріпите горизонтальний брус, на який будуть кріпитися вертикальні рейки.

Якщо підлога нерівна, то вирівняти горизонтальний брус можна за допомогою підкладок з тонких клинів або ДСП.

Коли каркас готовий, залишається справа за малим – монтаж гіпсокартону.

Спрощена методика складання каркаса

Как сделать обрешетку под гипсокартон

У деяких випадках зібрати каркас для гіпсокартону можна на підлозі. Особливо якщо розмір стіни і всього приміщення дозволяють це. Розмір каркаса повинен відповідати розміру стіни. Зробіть його менше з усіх сторін на 5 мм. Для цього збираєте рамку з вертикальних і горизонтальних брусків. З кроком 60 мм закріплюєте додаткові дерев’яні поперечини.

Перед установкою каркаса на стіну, виробляєте теплоізоляцію стіни. Каркас кріпиться по всьому периметру дюбелями, шурупами або дюбель-цвяхами.

Слідуючи таким простим рекомендаціям, ви зможете зробити всі роботи з монтажу обрешітки для стелі та стіни. При цьому можна використовувати як металевий профіль, так і дерев’яні бруски.

Коли все це виконано в правильній послідовності, можна приступити до установки гіпсокартону. Маючи під рукою потрібний інструмент, володіючи навичками в будівельних роботах і застосувавши знання з цієї статті, збірка решетування з профілю не буде для вас чимось складним, а як наслідок хороший результат не змусить вас довго чекати.

Відео

В наданих відеоматеріалах, ви наочно побачите принцип складання каркас для гіпсокартону:

Схеми

На цих схемах, ви зможете детальніше розглянути тонкощі і особливості монтажу каркасу для гіпсокартону:

Как сделать обрешетку под гипсокартонСхема каркаса короба

Как сделать обрешетку под гипсокартонСхема організації підсвічування

Как сделать обрешетку под гипсокартонКаркас без периметральниз направляючих

Как сделать обрешетку под гипсокартонКріплення дерев’яного каркаса

Как сделать обрешетку под гипсокартонСхема підвісної стелі

Как сделать обрешетку под гипсокартонОбшивка зрубу гіпсокартоном

Как сделать обрешетку под гипсокартонПроведення підсвічування

Как сделать обрешетку под гипсокартонТехнологія обшивки стін за профілями

Как сделать обрешетку под гипсокартонРозташування каркаса

Как сделать обрешетку под гипсокартонСхема розрахунку гіпсокартону

Как сделать обрешетку под гипсокартонСтеля з пристінний профіль

Как сделать обрешетку под гипсокартонРозташування стиків гіпсокартону

Как сделать обрешетку под гипсокартонСтворення карниза

Как сделать обрешетку под гипсокартонСхема пристрою перехресного каркаса

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code