Як зробити наждак своїми руками

У господарстві постійно виникає потреба в тому, щоб наточити ножі та інші побутові предмети. Деякі звертаються за допомогою до платних послуг, а інші знаходять оригінальне рішення, зробивши власний наждак. Як зробити наждак своїми руками в домашніх умовах? Про це ви зможете дізнатися з цієї статті, в якій міститься досвід великої кількості саморобок.

Навіщо він потрібен

Как сделать наждак своими руками

Наждак необхідний для виконання різних робіт. Наприклад, це може бути заточування свердел. У процесі роботи свердла гріються і, як наслідок, затупляются. Викидати їх і купувати нові зовсім нелогічне рішення. Тим більше, що з наявністю наждаку можна заточити свердла самостійно. Це стосується і кухонного ножа. Мабуть, не одна домогосподарка просить свого чоловіка нагострити ножа. Звичайне тертя ножа ніж про скрутне заняття, тим більше що така заточка не буде довгостроковою. З цієї причини мати власний наждак будинку завжди тільки в плюс.

Хоча, безумовно, можна не витрачати час на виготовлення саморобного пристрою, так як можна купити готовий наждак, все ж, при наявності всіх необхідних деталей, чому б і не змайструвати наждак самостійно?

Заготовки

Как сделать наждак своими руками

Одним з важливих компонентів саморобного наждаку є перехідний пристрій з фланцем. Його можна зробити на токарному верстаті. Що для цього необхідно?

  1. Скласти ескіз.
  2. Визначити розміри діаметра вала двигуна.
  3. Діаметр внутрішнього отвору шліфувального каменю.

Що стосується виготовлення фланця, то його можна виконувати окремо або безпосередньо на перехіднику. В залежності від напрямку валу, повинно бути вибрано напрямок нарізки різьблення. Якщо вал рухається за годинниковою стрілкою, то різьба ліва, і навпаки. У такому разі гайка в процесі роботи наждаку буде закручуватися довільно. А це, в свою чергу, зробить експлуатацію наждаку безпечною.

Як бути якщо відсутній відповідний циліндричний матеріал для втулок перехідника? У такому разі візьміть товстостінну трубу. Утворився зазор між втулкою і двигуном можна заповнити тканою стрічкою. Проте цей варіант не самий надійний.

Щоб не довелося підмотувати, можна використовувати металеву трубу, зовнішній діаметр якої 32 мм. Вона одягнеться досить-таки просто і надійно.

Електродвигун

Как сделать наждак своими руками

Дуже часто наждак виготовляється з двигуна пральної машинки. На вал двигуна необхідно одягнути наждак і зафіксувати його на ньому. Так, можна використовувати двигун від пральної машинки «Вятка», «Рига» і т. п. Ці та подібні двигуни володіють достатньою потужністю. Також потрібно взяти від таких пристроїв і пускач.

Рекомендована кількість обертів для наждаку 1000-1500 в хвилину. Якщо обороти перевищує 3 тис., то це може привести до розриву кола. Чим вище потужність двигуна, тим міцніше буде потрібно наждачний круг, а також кріплення для нього.

Що стосується потужності, то достатньо буде 100 або 200Вт. Якщо необхідно заточувати великі деталі, то двигун може досягати потужності до 400 Вт.

Складання і монтаж

Как сделать наждак своими руками

До кріплення наждаку слід поставитися уважно. Від якості кріплення безпосередньо залежить безпека його експлуатації. Для кріплення до верстата рекомендується використовувати кронштейни. Також слід використовувати куточок з гумовою прокладкою для зменшення вібрації. Обов’язково зробіть захисний кожух, який захистить ваші очі та інші відкриті ділянки тіла від попадання осколків. Кожух робиться із смужки металу товщиною до 3 мм, Вирізати смужку і закріплюєте її у формі півкільця на наждаку.

Також врахуйте, що при заточуванні металевих виробів можуть утворюватися іскри. Щоб захистити верстак (особливо якщо він дерев’яний) від загоряння, під низ рекомендується встановити металевий лист.

Працювати на точильному агрегаті рекомендується тільки в захисних окулярах і рукавичках.

Как сделать наждак своими рукамиВстановлений верстат

Щоб підвищити якість захисту, на кожух двигуна можна закріпити оргскло товщиною до 5 мм Закріпивши його на навіски, його можна буде відкидати.

Не менш важливо звертати увагу на техніку безпеки. Не можна працювати на верстаті в одязі, рукави якої звисають.

Как сделать наждак своими рукамиЗахист

Так, ми розглянули з вами особливості виготовлення саморобного наждаку. Якщо ви маєте власний досвід у цій роботі, то пишіть свої коментарі в кінці цієї статті. Для початківців майстрів, рекомендуємо додатково переглянути підготовлений відеоматеріал.

Відео

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code