Як зробити навіс з полікарбонату

При облагороджуванні заміського будинку варто продумати кожну деталь, щоб в результаті у вас було гарне місце для відпочинку. Наприклад, при організації зони відпочинку варто спорудити навіс. Для цієї мети можна використовувати полікарбонат. Цей матеріал має достатню міцність, тому варто дізнатися деякі подробиці виготовлення споруди саме з нього. У цій статті можна ознайомитися з покрокової інструкцією того, як зробити навіс з полікарбонату. Також ви зможете переглянути кілька креслень, на яких пропонуються варіанти облаштування цієї конструкції. Тому навіть якщо ви новачок в будівництві, то ця стаття допоможе вам отримати загальне уявлення про роботу, а також спробувати свої сили.

Переваги

Как сделать навес из поликарбоната

Для виготовлення прозорих покрівель, полікарбонат зарекомендував себе з позитивної сторони. На відміну від скла і пластику, цей матеріал зручний в роботі. Краї виробу оснащені ребрами жорсткості, завдяки чому листи можна згинати без поганих наслідків. Тому надається можливість споруджувати навіси будь-яких площин, навіть напівкруглих. Інше достоїнство матеріалу в різноманітною забарвленням. Плюс до всього, прозорість матеріалу посилює освітлення закривається ділянки.

Аркуші з тим чи іншим відтінком приглушують сонячні промені. Так що навіть у саму жарку погоду перебувати під навісом з полікарбонату буде безпечно.

Розробка проекту

Как сделать навес из поликарбоната

Насамперед варто обміркувати конструкцію майбутнього навісу над ганком або іншим місцем. Для виготовлення проекту буде потрібно подумати про наступних параметрах:

 1. Вимірювання майданчики і розрахунок каркаса.
 2. Визначення виду матеріалу для каркаса. Це може бути метал або дерево.
 3. Визначення типу полікарбонату – монолітний або стільниковий.
 4. Складання креслень.

Що стосується креслень, то в кінці статті, можна ознайомитися з деякими з варіантів. Наприклад, деякі можна взяти за основу і додати щось своє.

Інструмент та підготовчі роботи

Как сделать навес из поликарбоната

Для роботи з таким матеріалом, слід мати під руками наступний набір інструментів і матеріалу:

 • матеріал для каркаса – дерево або метал;
 • оцинковані саморізи;
 • полікарбонат;
 • стикувальний торцевий профіль;
 • прес-шайби;
 • необхідні кріпильні елементи;
 • пісок і цемент для монтажу опор каркаса;
 • щебінь;
 • фарба, відповідно по дереву або металу;
 • ножівка;
 • шуруповерт;
 • дриль;
 • рівень;
 • рулетка;
 • зварювальний апарат на випадок складання металевого каркаса.

Якщо весь матеріал/інструмент зібраний можна приступати до першого підготовчого етапу. Для установки опор необхідно викопати ямку глибиною до 600 мм. Це на той випадок, якщо навіс планується спорудити великий. Стовпи опори повинні розташовуватися на відстані 1-1,5 м. Проробивши таку роботу, подальший каркас можна буде кріпити до опор.

Якщо навіс робиться невеликий і планується встановлювати над ганком, то, можливо, опори не потрібні. Досить буде кілька анкерних кріплень до стіни.

Особливості виготовлення каркаса

Как сделать навес из поликарбоната

Як говорилося вище, виготовити каркас можна як з дерева, так і з металевого профілю. Вибір залежить від необхідної міцності кінцевого виробу. Наприклад, якщо виготовляється навіс для пікніка і відпочинку, то можна спорудити каркас з бруса. Якщо ж потрібно укриття для автомобіля, то краще виготовити надійний каркас з металу. В останньому випадку без навичок зварника ніяк не обійтися. Якщо їх у вас немає, то буде потрібна допомога кваліфікованого зварника.

Как сделать навес из поликарбонатаОпора для навісу

В цілях економії можна придбати готовий каркас, який збирається болтами. Така конструкція, ясна річ, не буде такою міцною, як зварений каркас, але в деяких випадках єдино вірне рішення.

Отже, для виготовлення такого каркаса потрібно металевий профіль перерізом 60×60 мм або 100×100 мм. Вибір профілю залежить від навантаження. Наприклад, для прогону можна вибрати профіль з меншим перетином – 40×40 або 60×60 мм Для обрешітки і зовсім менше, можна використовувати 20×20 мм.

Как сделать навес из поликарбонатаКаркас навісу з квадратної труби

Раніше забетоновані стійки в першу чергу необхідно обв’язати вгорі. Це забезпечить велику жорсткість конструкції. Додатково обв’язку можна зробити знизу та посередині. Якщо навіс над ганком, то частина опор буде на стіні, а інша на опорних стовпах (на випадок, якщо розмір досить великий).

Для верхньої частини конструкції споруджується арка. Щоб зробити гнуті елементи, потрібно трубогиб. Так, можна буде виготовити арку з металевого профілю. Вже готовий каркас покривається антикорозійним складом, а після покривається бажаним кольором фарби.

Особливості установки полікарбонату

Как сделать навес из поликарбоната

Варто відзначити й деякі особливості кріплення полікарбонату до каркасу. Для арки слід придбати листи товщиною до 8 мм. Чим більше слід вигнути лист, тим менша повинна бути його товщина. Якщо покрівля навісу пряма, листи покриття можуть мати 10 мм товщини.

Окремі заготовки необхідно нарізати ножівкою або циркулярною пилкою. Але врахуйте при різанні, довжина листів повинна бути такою, щоб за краї конструкції вони виглядали на 100-150 мм. В процесі різання не можна допускати вібрації вироби. Це може викликати появу тріщин на матеріалі.

Деякі фахівці виконують різання полікарбонату прямо в захисній плівці. Завдяки цьому є менший ризик пошкодження листа в ході його підготовки.

Как сделать навес из поликарбонатаРізання полікарбонату

Більш того, при укладанні листа не переплутайте бік. Та сторона, яка має захисну плівку повинна бути спрямована вгору, так як на ній є захист від ультрафіолету.

Щоб з’єднати листи використовується стикувальний профіль. Перед тим як закручувати саморіз, попередньо просвердліть у полікарбонат отвори. Вони повинні бути трохи більше діаметру самореза. Закручувати саморізи слід через спеціальні шайби, мають гумову прокладку. Також важливо організувати невеликий зазор в місцях стикування аркушів. Достатньо залишити 3 мм для розширення матеріалу при нагріванні. Що стосується торцевій частині аркуша, то вона закривається торцевим профілем.

Покрокова інструкція

Как сделать навес из поликарбоната

Представляємо вам коротку покрокову інструкцію з виготовлення навісу з полікарбонату над ганком і з опорними стійками на основі дерев’яного каркасу:

 1. Спочатку бетонуються опори в землю.
 2. Всі дерев’яні заготовки необхідно обробити антикорозійним складом. Особливо ті, які будуть бетонироваться.
 3. На стіні будинку кріпляться кронштейни, які будуть опорою для двох поперечних балок 120×60 мм, Для більшої надійності, до стіни можна закріпити брус по горизонталі.
 4. Тепер необхідно встановити поперечні балки на стояки й на опори, закріплені на стіні.
 5. У місці, де поперечна балка з’єднується зі стійкою, використовуйте металеві куточки.
 6. Далі необхідно спорудити обрешітку.
 7. Коли каркас готовий, необхідно прикрутити полікарбонат саморізами з термошайбами.

Как сделать навес из поликарбонатаЗакріплений полікарбонат

Ця проста інструкція підтверджує слова, сказані на початку цієї статті. Навіть без особливих будівельних навичок, вам вийде при бажанні зробити всю роботу з виготовлення навісу самостійно. Якщо у вас є особистий досвід в такому будівництві, то залишайте свої коментарі в кінці цієї статті.

Відео

Фото

Кілька варіацій навісів з полікарбонату:

Как сделать навес из поликарбонатаРозсувний навіс над басейном

Как сделать навес из поликарбонатаОригінальний навіс з полікарбонату

Как сделать навес из поликарбонатаНавіс у дерев’яного будинку

Как сделать навес из поликарбонатаНад терасою

Как сделать навес из поликарбонатаНа дачі

Как сделать навес из поликарбонатаНавіс ламаної конструкції

Как сделать навес из поликарбонатаНавіс до будинку

Как сделать навес из поликарбонатаНад мангалом

Как сделать навес из поликарбонатаНавіс при в’їзді в гараж

Как сделать навес из поликарбонатаДля стоянки

Как сделать навес из поликарбонатаДля альтанки

Как сделать навес из поликарбонатаНевелика конструкція

Как сделать навес из поликарбонатаВелика дах з полікарбонату

Как сделать навес из поликарбонатаВигнутої форми

Схеми

Надані схеми допоможуть вам вибрати підходящий у вашому випадку варіант проекту:

Как сделать навес из поликарбонатаКреслення навісу з полікарбонату

Как сделать навес из поликарбоната

Проект для однієї машини

Как сделать навес из поликарбоната

Как сделать навес из поликарбонатаКреслення навісу біля воріт

Как сделать навес из поликарбоната

Как сделать навес из поликарбонатаКозирок

Как сделать навес из поликарбоната

Как сделать навес из поликарбоната

Как сделать навес из поликарбонатаПроект навісу для веранди

Как сделать навес из поликарбоната

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code