Як зробити нішу в спальні

Для створення оригінального інтер’єру важливо використовувати нестандартні рішення, наприклад, ніші або заглиблення в стінах. Найчастіше їх монтують в спальні для незвичайного оформлення ліжка, але насправді з допомогою ніш можна вирішити безліч проблем. Для монтажу конструкції застосовують алюмінієвий профіль і гіпсокартон – поширені будівельні матеріали, які часто використовуються в оздоблювальних роботах. У цій статті ми розберемо, як зробити нішу в спальні над ліжком, виконавши всі етапи самостійно.

Переваги і види гіпсокартонних ніш

Как сделать нишу в спальнеГіпсокартонна ніша

У більшості випадків гіпсокартонні ніші в декорі спальні – це додатковий елемент. Таким чином, в стіні біля ліжка можна помістити рамки з фотографіями, статуетки, дрібні речі (годинник, телефон, кільця), картини та інше. Варто зазначити, що для цієї мети задіється вся стіна. У бокових частинах може розміститися акваріум або внутрішній стелаж для книг. Серед переваг ніш:

  • доступна ціна;
  • простота монтажу;
  • екологічність (гіпсокартон – це екологічно чистий матеріал);
  • ефектність (при правильному проведенні робіт і продуманому декорі вийде гарна конструкція).

Как сделать нишу в спальнеДекоративна ніша під телевізор

Ніші з гіпсокартону можуть бути двох видів: глибокі і декоративні. Глибокі ніші призначені для двоспальним та односпальним ліжка. Така конструкція може бути доповнена поличками і декоративним освітленням. У нижній частині можна обладнати місце для зберігання речей (наприклад, постільної білизни).

Декоративні ніші призначені для створення полки під телевізор, домашній кінотеатр і для розміщення тюнерів. Крім цього, з допомогою невеликій ніші і дзеркала можна візуально розширити простір, а можна використовувати інші матеріали для створення оригінального декору: фотошпалери, текстиль, скло, фактурну штукатурку.

Ніші можуть бути вертикальними, горизонтальними, функціональними, декоративними, а також підлоговими.

Кілька ідей для оформлення та декорування

Как сделать нишу в спальнеНіша над ліжком, доповнена полицями з підсвічуванням

Ніша в спальні в більшості випадків зводиться над ліжком, при цьому вона може розташуватися як всій стіні, так і на одній частині (пів), що дозволить розділити кімнату на 2 зони (спальне місце + гардеробна). Для більшого ефекту її можна доповнити прозорими полицями і з підсвічуванням.

Щоб виділити глибину ніші варто використовувати декілька кольорів з яскравими акцентами. Конструкція може бути різноманітною: одна велика ніша або кілька маленьких різних розмірів, які розміщуються в будь-якому порядку.

Найбільш ефективно ніша з підсвічуванням буде виглядати в вечірній час. Для цього можна використовувати точкові світильники та стрічки зі світлодіодами.

Монтаж ніші

Как сделать нишу в спальнеЗбирають каркас з профілю

Виконати монтаж ніші своїми руками досить просто. Робиться це в 3 етапи. На першому етапі проводиться розробка дизайну, наноситься розмітка, а також проводиться збірка каркаса з алюмінієвого профілю. Кріпляться всі елементи за допомогою перфоратора і дюбелів. Якщо форма ніші нестандартна, то це варто заздалегідь розрахувати. Спочатку закріплюються горизонтальні профілі по підлозі і стелі, а потім до них прикріплюють вертикальні. Для додання жорсткості всієї конструкції використовують додатковий профіль.

Как сделать нишу в спальнеОбшивають гіпсокартоном

На другому етапі необхідно обшити всю конструкцію. Щоб вирізати з гіпсокартону необхідний елемент, можна використовувати електричний лобзик або спеціальний ніж. При розміщенні підсвічування варто заздалегідь прокласти всю проводку всередині конструкції, щоб вона була непомітною. На завершальному етапі підготовлена конструкція повинна бути повністю зашпаклевана. Не забувайте наносити на стики спеціальну серпирующую стрічку, яка їх зміцнить, а на кутах фіксувати спеціальні вирівнюючі куточки. Також ретельно зашпакльовуються місця кріплення (капелюшки саморезов). Після повного висихання необхідно приступити до декорування підготовлених поверхонь, але перед цим не забудьте добре затерти їх наждачним папером, для видалення нерівностей і додання гладкості поверхні. Щоб оздоблювальні матеріали добре лягли на поверхню, її варто спершу прогрунтувати.

На кожному етапі використовується будівельний рівень, щоб вийшла ідеально гладка стіна з нішами.

Декорування

Как сделать нишу в спальнеОбробляють шпалерами

Щоб розробити оригінальний дизайн спальні з нішею необхідно прикинути різні варіанти. Для отримання незвичайного ефекту можна використовувати кілька матеріалів і технік. Серед оздоблювальних матеріалів, використовуваних для облаштування ніш:

  • шпалери;
  • фарба;
  • декоративна штукатурка;
  • пластик;
  • дерево;
  • штучний камінь, дзеркала і скла.

Как сделать нишу в спальнеФотошпалери

Фарба може наноситися відразу ж на підготовлену поверхню, так само клеются і шпалери. При виборі штукатурки варто ознайомитися з інструкцією на упаковці. Пластик, дерево та інші декоративні матеріали повинні фіксуватися за допомогою спеціального клею або рідких цвяхів. Периметр ніші може бути додатково декорований виробами з ліпнини, які також фіксуються на рідкі цвяхи.

При використанні точкових світильників підготовлені ніші і всі дроти прокладаються в процесі монтажу конструкції, а після декорування вставляються і закріплюються. Стрічки зі світлодіодами різних кольорів можуть укладатися з нижньої внутрішньої частини кожної ніші або ж по всій довжині в нижній частині.

Как сделать нишу в спальнеДля телевізора зі скляними полицями

Скляні полички дозволять створити повітряний дизайн. Полиці можуть розташовуватися по декілька штук в кожній ніші.

Варіантів оформлення ніш в спальні багато, але якщо це буде одна велика ніша, то варто замовити фотопанно, яке буде служити оригінальним прикрасою кімнати. Слід пам’ятати, що сучасна гіпсокартонна ніша – це унікальна багатофункціональна конструкція, яка впишеться в будь-який інтер’єр.

Відео

Приклад виготовлення ніші показаний у відеоматеріалі:

Фото

Как сделать нишу в спальнеСистема ніш

Как сделать нишу в спальнеДекорована шпалерами

Как сделать нишу в спальнеДля ліжка

Как сделать нишу в спальнеЗ полицями навпроти ліжка

 

Как сделать нишу в спальнеФункціональна ніша з підсвічуванням і поличками

Как сделать нишу в спальнеНіші з гіпсокартону

Как сделать нишу в спальнеВ стилі контемпорарі

Как сделать нишу в спальнеУ вигляді арки

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code