Як зробити кований паркан своїми руками

Візитною карткою будь-якого приватного будинку є огорожа. Завдяки величезній кількості матеріалів та інноваційних технологій кожен може звести не просте огорожу, а справжній декоративний елемент, який додасть привабливості ландшафтного дизайну. Одним з таких є кований паркан, який буде виглядати найбільш ефектно: витончені лінії і ажурні переплетення металевих прутів зачаровують красою. Природно, якщо замовити таке огородження у професійних майстрів, то обійдеться вона досить дорого. Виготовити таку конструкцію можна самому, так як це цілком здійсненне завдання, незважаючи на складність процесів. Досить врахувати всі основні моменти складання і питання, як зробити кований паркан своїми руками буде вирішено.

Особливості та переваги огорож з кування

Как сделать кованый забор своими руками

Існують незаперечні переваги кованого паркану перед його аналогами, виконаними за іншою технологією і з інших матеріалів:

 1. Надійність. Як відомо, метал – це один з найбільш міцних і довговічних матеріалів. Якщо його обробити за всіма правилами, то конструкція з легкістю витримає перепади температури повітря і підвищену вологість. При правильному догляді термін експлуатації кованих огорож буде необмеженим.
 2. Зовнішній вигляд. Якщо розглядати інші види матеріалів з листів металу вони будуть мати не такий оригінальний зовнішній вигляд. Кований паркан незалежно від стилю будинку і ландшафтного дизайну буде завжди виглядати сучасним і благородним.
 3. Варіативність. Завдяки податливості металу з нього можна створити абсолютно будь-яку форму. Це безпосередньо впливає на завершеність присадибної ділянки. Конструкція додасть йому розкішності, неприступності і елегантності.

Основні технології

Как сделать кованый забор своими руками

Багато хто вважає, що для створення кованого паркану необхідно залучати майстрів і професійних ковалів. До того ж більшість відмовляється від цієї ідеї через необхідність працювати зі спеціальним обладнанням, що вимагає особливих навичок. Але на сьогоднішній день отримати кована огорожа можна в один із трьох способів:

 • зварювання – доступний спосіб для кожної людини;
 • кування – передбачає з’єднання всіх елементів огородження вручну, тому вимагає багато часу і сил, а також придбання певних навичок;
 • комбінований варіант – поєднує в собі першу і другу технологію, тому необхідні і обладнання, і навички.

Паркани з кованих елементів вважаються справжнім витвором мистецтва, так як їх створюють художники по металу. Завдяки різноманітності декоративних елементів, а також прийомів обробки металу кожен зможе підібрати для себе підходящий варіант. Варто зазначити, що на сьогоднішній день найпоширенішими є секційні огорожі, які можна купити в спеціалізованих компаніях. Вони досить легко і швидко монтуються без залучення професіоналів.

Вирішуючи своїми руками зробити паркан з кування можна заощадити кошти, а також отримати огорожу, аналог якому буде важко знайти.

Необхідні інструменти для роботи

Как сделать кованый забор своими руками

Перш ніж приступити до роботи, необхідно підібрати всі інструменти:

 • болгарка;
 • зварювальний апарат;
 • лещата;
 • пристосування для скручування металевих прутів (поздовжнього і поперечного);
 • пульверизатор з компресором;
 • інший дрібний інструмент.

Щоб захистити ковані секції від впливу атмосферних опадів досить розкрити їх лакофарбовими матеріалами. У більшості випадків використовують комбінацію із чорного і золотого відтінку.

Виготовлення кованого паркану в домашніх умовах

Как сделать кованый забор своими руками

Незалежно від того, який матеріал був обраний для основи паркану, його можна доповнити прольотами з готових елементів ковки. Так, дуже часто можна зустріти поєднання цегли і каменю з металом. За бажанням огорожа може бути виконана тільки з кованих елементів.

Кожен проліт повинен фіксуватися на опорних стовпах, які встановлюють при формуванні фундаменту. Хвіртка і ворота також повинні бути виконані з кованих елементів. Це дозволить доповнити визначений стиль.

Як і будь-яке інше огорожа, ковка вимагає досить міцної основи. У його ролі виступає фундамент. Досить використовувати стрічкову технологію, яка досить проста і не вимагає придбання яких-небудь особливих навичок.

Особливості виготовлення конструкції

Как сделать кованый забор своими руками

З якого боку не подивитися огорожа з елементами ковки практично не має недоліків. Є лише одна – висока вартість. Але, якщо було вирішено зробити його своїми руками, то і ця проблема вирішується. На сьогоднішній день інноваційні технології дозволяють вирішити практично будь-які проблеми, пов’язані з облаштуванням будинку. Це ж стосується і парканів. Кування може бути виконана у два способи:

 • гаряча;
 • холодна.

Гарячу технологію використовують тільки професійні кували, тому новачкам в даному питанні краще віддати перевагу холодному виготовлення кованих огорож. Починати роботу треба з підбору малюнка. Для цього можна скористатися величезним числом варіантів і ідей майстрів або ж розробити власний ескіз. Якщо ви вперше зв’язуєтеся з подібними технологіями, то не варто зупинятися на складних і вимагають ювелірної роботи версіях.

Після того як малюнок був обраний, можна приступати до розмітки майбутнього паркану. Важливо витримати однакову відстань для прольотів і опорних стовпів. Це дозволить вирахувати кількість секцій та розрахувати необхідні матеріали.

Якщо є можливість, варто звернутися за допомогою до коваля або професіоналу, який покаже кілька основних технік, а також дасть уроки для новачків.

Підготовчі роботи для здійснення комбінованої технології

Как сделать кованый забор своими руками

Прогони, виконані з кування, обійдуться значно дешевше, ніж їх декоративні аналоги. Після того, як виконані всі розрахунки, а розмітка нанесена на територію, можна приступати до підготовки.

В першу чергу необхідно зайнятися підставою. Глибина траншеї для фундаменту не повинна бути глибше 30 див. Також не варто забувати про піщаній подушці, гідроізоляції і опалубки. Під час заливки фундаменту для більшої міцності укладають арматуру і виводять металеву арматуру для стовпів. Самим міцним і надійним варіантом є встановлення стовпів в траншею з наступним зварюванням їх армуючим каркасом і бетонуванням.

Опорні стовпи огорожі повинні бути встановлені строго вертикально, тому необхідно постійно перевіряти чіткість рівнем. Під час будівництва, верхівки стовпів накривають плівкою, щоб вода не потрапила в них до завершення будівництва. Для більшого захисту можна придбати декоративні водонепроникні ковпаки.

З кованими прольотами дуже добре поєднуються цегляні і бетонні стовпи. Також можна розглянути варіант з простими металевими опорними конструкціями.

Основний етап роботи

Как сделать кованый забор своими руками

Під час застигаючи фундаменту, на це йде близько тижня, можна зайнятися виготовленням кованих прольотів. Для цього за допомогою болгарки відрізають шматки металу необхідної довжини. Всі вони будуть рівними, а щоб надати їм бажану форму необхідно скористатися інструментами для холодної ковки. При дотриманні технології та акуратності всі елементи будуть однаковими за формою і розміром. Особливу увагу варто приділити кінців деталей, так як вони мають гостру форму. Щоб вирішити дану проблему можна використовувати два способи:

 • закруглювати їх всередину;
 • використовувати металеві кульки.

Кульки можна купити або зробити самому. Оптимальним розміром буде діаметр 2 див. Коли всі елементи будуть скручені згідно малюнку потрібно їх все розкласти і переглянути. Це дозволить відразу визначити, які деталі надто відрізняються і вимагають переробки. Складання конструкції починається з створення рами, для якої вибираються труби з перетином 25х25 (допускається і розмір 30х30). Після того, як рама буде повністю зварена, необхідно викласти всі елементи, це дозволить не заплутатися і точно виконати малюнок.

В кінці необхідно перевірити проліт на наявність похибок у вигляді великих швів. При необхідності всі зачищається металевими щітками. Бажано зробити це з усім виробом. Фінальний етап передбачає фарбування, але перед цим проводять знежирення і грунтовку, щоб фарба лягла рівномірним шаром. Фарба захистить метал від корозії, а також додасть завершеності огорожі.

Фахівці не рекомендують збирати прогони на вазі. Для цього підійде стіл. Під час зварювальних робіт спочатку приварюють основні елементи, а потім до них додають декоративні. Фарбування роблять після установки металевих прольотів між стовпами.

Досить виділити трохи часу, прикласти фантазію і сили, вивчити цю статтю і запастися терпінням, щоб зробити оригінальний кований паркан. Завдяки цьому можна значно зекономити витрати, так як при замовленні такого огородження в спеціалізованих компаніях, сума буде в кілька разів вище.

Можливо, вам буде також цікавий наступний матеріал:

Паркан з профнастилу своїми руками

Як зробити паркан з необрізної дошки

Як зробити паркан з профільної труби

Паркан з каменю своїми руками

Як зробити плетений паркан

 

Відео

З наданого відеоматеріалу, ви зможете ознайомитися з тонкощами виготовлення кованого паркану:

Фото

Нижче наводиться ряд фотографій, на яких зображені ковані паркани в різних виконаннях:

Как сделать кованый забор своими рукамиКовані ворота, паркан і хвіртка

Как сделать кованый забор своими рукамиКований паркан з підков

Как сделать кованый забор своими рукамиКований паркан геометричної форми

Как сделать кованый забор своими рукамиКомбінований кований паркан

Как сделать кованый забор своими рукамиУ заміському будинку

Как сделать кованый забор своими рукамиКований паркан у приватному будинку

Как сделать кованый забор своими рукамиМаленький кований паркан

Как сделать кованый забор своими рукамиГарний приклад

Как сделать кованый забор своими рукамиНеординарний кований паркан

Как сделать кованый забор своими рукамиНезвичайна ковка

Как сделать кованый забор своими рукамиПростий з елементами ковки

Как сделать кованый забор своими рукамиОригінальна ковка

Как сделать кованый забор своими рукамиСтильний кований паркан

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code