Як зробити ганок з дерева

Ганок – це візитна картка будинку. Крім функціонального призначення, ця конструкція виконує захисну функцію, а також прикрашає фасад будівлі. При цьому ганок може бути зроблено з різного матеріалу і мати різноманітну форму. У статті ми розповімо про те, як зробити ганок з дерева своїми руками, покажемо схеми, креслення, фото та відеоматеріали.

Види

Как сделать крыльцо из дерева

Мабуть, ще на етапі проектування слід замислюється, яке зробити ганок для дому. Існує декілька їх видів:

 • Звичайний (простий) ганок. Складається з невеликої кількості ступенів, при цьому подступенки можуть бути як відкритими, так і закритими. Таке ганок може бути побудовано з перилами або без них. Має простий зовнішній вигляд, відсутній широкий настил.
 • Ганок – патіо. Має оригінальний зовнішній вигляд і характеризується гарними формами. Таке ганок має спеціальний майданчик, на яку встановлюються квіти або інші елементи декоративних конструкцій. Може бути облаштовано невеличкий майданчик для відпочинку.

Как сделать крыльцо из дереваГанок з дерева патіо

 • Ганок – тераса або веранда має досить складну форму. Воно з’єднується з відкритою частиною будинку, що має зону для відпочинку.
 • Вбудоване ганок. Будується разом з будинком, має з нею спільний фундамент. Такий тип ганку проектується разом з будівлею, продумується кожен елемент будівлі.
 • Прибудоване (приєднане) ганок. Будується окремо від самої будівлі. Можна зробити в процесі експлуатації будинку. Являє собою окрему конструкцію, яка певним чином приєднується до будинку.

Підготовчі роботи

Как сделать крыльцо из дерева

Побудувати ганок цілком під силу кожному. При здійсненні будівельних робіт важливо дотримуватися правила та техніку безпеки.

Самостійне будівництво ганку включає наступні етапи:

 1. В першу чергу необхідно зробити креслення майбутньої конструкції. Креслення можна зробити самостійно або замовити його у фахівців.
 2. Креслення ганку повинен мати загальний вигляд, розміри сходового прольоту, майданчики, перил сходових маршів.
 3. При проектуванні необхідно відразу ж обдумати, який матеріал буде використаний. Якщо ганок буде мати більшу прохідність, то краще використовувати більш міцні породи деревини. Для невеликої сім’ї можна зробити ганок з сосни.
 4. Важливо обміркувати, яка захист від опадів буде передбачена, наприклад, можна використовувати дах або навіс.
 5. Майданчик конструкції повинна не перешкоджати відкривання і закривання дверей, при цьому на ній повинно залишатися досить місця для пересування кількох осіб.
 6. Перед початком будівельних робіт варто вирішити, яку висоту ступенів краще всього використовувати.
 7. Продумати конструкцію і зовнішній вигляд ганку. Ця конструкція повинна гармонійно вписуватися в екстер’єр будинку.

Після того, як будуть проведені підготовчі роботи, можна сміливо приступати до будівництва ганку.

Как сделать крыльцо из дереваВиготовлення каркасу

Необхідні матеріали

Как сделать крыльцо из дерева

Для виготовлення сходів з дерева потрібно підібрати такий будівельний матеріал:

 • Брус перетином 10×20 см для опор. Хоча в більшості випадків розмір опорного бруса підбирається індивідуально. Вибір залежить від ступеня навантаження на спорудження. Що стосується самої деревини, то краще вибирати модрину або сосну. В них містяться смоли, які дозволяють деревині витримувати несприятливі умови зовнішнього середовища.
 • Дошки товщиною 3-5 см для настилу майданчика.
 • Заготовки балясини і перила. Якщо таких немає, тоді варто придбати брус/рейку для їх виготовлення. Розміри залежать від параметрів конструкції.
 • Просочення, розчини та спеціальні склади для просочення деревини.
 • Бетон для заливки опор.

Покрокова інструкція

Как сделать крыльцо из дерева

Пропонуємо вам ознайомитися з технологією виготовлення сходів з дерева на дерев’яних стовпах. Будувати ганок на фундаменті у вигляді опорної подушки буде виправдано при дотриманні наступних правил:

 • Підстава косоура обов’язково повинно мати упор на гідроізоляцію, яка розташовується між деревиною косоура і фундаментом.
 • Для опор краще взяти деревину хвойних порід, особливо якщо ви живете в місцевості з підвищеною вологістю.

Как сделать крыльцо из дереваПідстава ганку на столбчатом фундаменті

 • Стовпи опори слід обробити антисептиком проти гниття. Не рекомендується в цьому випадку використовувати толь, так як вона не пропускає повітря, а це призводить до гниття деревини. Тому для обробки краще використовувати відпрацьоване масло або оліфу.
 • Глибина монтажу стовпа до 80 див. В середньому глибина вкопуванн опори може дорівнювати 1/3 її довжини.
 • Якщо конструкція за планом досить масивна, то опор слід встановити побільше, для кращої стійкості.
 • Кожну опору необхідно залити бетоном. Після його висихання перевірте висоту між усіма стовпами. Якщо є перепад, то необхідно його усунути, методом підпилювання.

Как сделать крыльцо из дереваПроцес будівництва

 • Після цього можна здійснювати настил лад на опори.
 • Якщо є можливість, верхній край косоура закріпіть на ж/д шпали.

Принцип будівництва ганку до цегельного або дерев’яному будинку ідентичний. У будь-якому випадку варто здійснити якісну прив’язку до ганку будівлі.

Організація настилу, сходів і огорожі

Как сделать крыльцо из дерева

Що стосується сходинок, то тут все дуже просто. Дошки укладаються на лаги і фіксуються цвяхами або саморізами. Метод їх установки може бути різним. Наприклад, дошки підганяються впритул один до одного так, щоб між ними не було щілин. При цьому ухил ганку буде мати від 1,5 до 2°. Цього буде достатньо щоб вода не накопичувалася, а стікала. Інший метод укладання – це залишати зазори до 3 мм між дошками. Це дозволить воді відразу стікати вниз, не затримуючись на поверхні ганку.

Останній метод укладання настилу має свої недоліки, який пов’язаний з ризиком отримання травм. Це стосується тих випадків, коли прекрасна половина будинку носить туфлі на шпильках.

Как сделать крыльцо из дереваДерев’яні перила

Якщо говорити про сходинках, то їх можна придбати готовими. Але при бажанні заощадити сімейний бюджет, їх можна змайструвати самостійно:

 1. Починати установку сходів необхідно з нижньої частини тятиви/косоура. Для кріплення використовуються саморізи, капелюшки яких утапливаются в деревині.
 2. В першу чергу встановлюються подступенки, а після самі сходинки.
 3. Якщо у вас сходи на косоуре, то кріплення здійснюється безпосередньо до нього.

Коли сходинки готові, слід потурбуватися про безпечне пересування по ганку, спорудивши перила. Їх також можна зробити з дерева. Особливо огорожі на сходах необхідні в тому випадку, якщо сходинок більше трьох.

Как сделать крыльцо из дереваВиготовлення сходів

Огородження для ганку можна зробити з кування, каменю або цегли. У такому випадку воно буде виглядати більш монументально.

Обов’язково передбачте додаткові елементи безпеки. Сюди включається протиковзке покриття, яке може бути виконане з каучуку, гуми і т. п. Це дуже важливо, адже замерзла вода робить пересування по сходинках ганку і небезпечним.

Как сделать крыльцо из дереваНастил ганку декингом

Отже, зробити ганок з дерева це одне. Зовсім інше забезпечити йому тривалий експлуатаційний термін. Саме про засоби захисту ганку з дерева ми поговоримо далі.

Захист і догляд

Как сделать крыльцо из дерева

Для організації захисту ганку і ступенів, варто зробити навіс. Він буде запобігати потраплянню снігу, дощу і прямих сонячних променів. Все це негативно впливає на деревину, особливо при постійному впливі. Якщо ганок невелике, то достатньо буде спорудити невеликий козирок. Для даху навісу/козирка можна використовувати різні матеріали металопрофіль, полікарбонат, черепицю тощо

При облаштуванні навісу або козирка важливо подбати про те, щоб стовпи опори не заважали пересуванню.

Крім цього, час від часу рекомендується проводити обробку деревини. В такому разі можна буде довгий час обійтися без капітального ремонту ганку.

Как сделать крыльцо из дереваФарбування ганку

Ось за таким принципом відбувається виготовлення дерев’яного ганку. Якщо у вас вже є досвід у виготовленні такої конструкції, то залишайте коментарі в кінці цієї статті. Якщо ви майстер новачок, то надані схеми і фотографії допоможуть спроектувати і зробити всі роботи самостійно. Також пропонуємо вам переглянути підготовлений відеоматеріал.

Відео

В наданому відеоматеріалі, ви зможете наочно побачити технологію виготовлення сходів з дерева:

Фото

На фотографіях можна побачити різні варіанти виготовлення сходів з дерева:

Как сделать крыльцо из дереваДерев’яний ганок

Как сделать крыльцо из дереваДерев’яний ганок біля будинку зі зрубу

Как сделать крыльцо из дереваКрасиве ганок з дерева

Как сделать крыльцо из дереваГанок з навісом

Как сделать крыльцо из дереваГанок-тераса з дерева

Как сделать крыльцо из дереваГанок біля лазні

Как сделать крыльцо из дереваНевелика конструкція

Как сделать крыльцо из дереваОригінальна обробка

Как сделать крыльцо из дереваПерила для дерев’яного ганку

Как сделать крыльцо из дереваПрості сходинки

Схеми

Якщо ви вирішили зробити дерев’яний ганок самостійно, то запропоновані схеми можуть допомогти вам розробити власний проект:

Как сделать крыльцо из дереваКреслення дерев’яного ганку

Как сделать крыльцо из дереваКреслення ганку

Как сделать крыльцо из дереваКреслення ганку з дерева

Как сделать крыльцо из дереваКонструкція ганку

Как сделать крыльцо из дереваПроект ганку і сходинок

Как сделать крыльцо из дереваРозрахунок сходів

Как сделать крыльцо из дереваСхема дерев’яних сходів

Как сделать крыльцо из дереваСхема кріплення перил

Как сделать крыльцо из дереваФундамент ганку

Как сделать крыльцо из дереваМонтаж сходів до ганку

Как сделать крыльцо из дереваСхема будівництва ганку

Как сделать крыльцо из дереваПристрій дерев’яного ганку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code