Як зробити габион своїми руками

Останнім часом при створенні ландшафтного дизайну для спорудження стін будинків, парканів та інших цілей встановлюють габіони, що представляють собою металевий каркас у вигляді сітки, наповнений камінням. Ця своєрідна конструкція має багато переваг. Про те, як зробити габион своїми руками, піде мова далі.

Різновиди

Как сделать габион своими рукамиМатрасно-тюфячный габион

Габіони можуть мати різні геометричні форми. Умовно їх можна розділити на три види: коробчаті, плоскі та циліндричні.

Как сделать габион своими рукамиКоробчатий

  • Для спорудження коробчатого габіону застосовують металеву конструкцію, довжина якої може досягати 6 м, ширина – 2 м, а висота – 1 м. Так як такі конструкції різноманітні в розмірах, то в доповнення до них передбачаються розділові перегородки. Елементи такої конструкції можуть зварюватися або виготовлятися сітчастим методом. При цьому отвори можуть бути прямокутними або шестикутними.
  • В одних конструкціях прути зварюються під прямим кутом в точках перетину. При такому методі з’єднання виходять осередку прямокутної форми, при цьому краї конструкції скріплюються дротовою спіраллю. Сітчасті контейнери виготовляються із сітки з прикріпленням до неї скрученої вдвічі дроту, при цьому виходять осередку шестикутного виду.
  • Плоскі габіони невеликі у висоту – від 17 до 30 див. Вони укладаються на нерівні поверхні, повторюючи кожен її вигин. З допомогою габіонів зміцнюють схили ярів і берегів. Плоскі конструкції також можна підкладати під коробчаті габіони.
  • Циліндричні габіони можуть згинатися в будь-яку сторону, тому їх застосовують в якості фундаментів під водою.

Как сделать габион своими рукамиЦиліндричний

Установка

Перед монтажем габіонів необхідно подбає про придбання сітки і каменів певного виду і розміру, а потім приступати до установки конструкції. Щоб габион був стійким, підготовки поверхні потрібно приділити особливу увагу. Для монтажу самого габіону буде потрібно невеликий лом, плоскогубці, дріт і спеціальний степлер.

Стінки сітчастих ящиків і кришки коробчатих габіонів, елементи яких з’єднуються зварюванням, скріплюють спеціальними спіралями. У варіанті з сітчастими ящиками фіксація відбувається за рахунок згинання та обкручування конструкції дротом для обв’язки. З допомогою дроту або спіралі також з’єднують в єдине ціле окремі частини габіонів.

Как сделать габион своими рукамиМонтаж

  • Габіони, які мають розмір 1,5 м і більше у висоту, встановлюють на штучно створені підстави. Підстава спочатку насипають, а потім ущільнюють, при цьому висота його не повинна бути менше 0,25 м. Щоб сітка з наповнювачем з каменю постійно перебувала в статичному положенні і надійно трималася на підставі, в грунт вбиваються вертикальні металеві прути, які пронизують конструкцію габіону біля його основи. При такій технології виготовлення поверхня буде виглядати більш рівною і привабливою.
  • Якщо сітчасті контейнери по висоті перевершують 0,5 м, то пристрій габіонів відбувається в 3 етапи. Спочатку по висоті закладається каменем третину конструкції, після чого протилежні стінки скріплюються спеціальними вставками, які спеціально призначені для зварювальних контейнерів, або стягуються дротом методом звичайної в’язки. Потім в сітчасту конструкцію укладається ще одна третина каміння, після чого вони вже сягають 2/3 висоти габіону. На завершення залишається досипати останню третину каменів, заповнити повністю конструкцію, після чого закрити і зафіксувати кришку.
  • При використанні в ландшафтному дизайні плоских габіонів їх установку можна здійснювати не розбиваючи роботу на етапи. Якщо ж все-таки габион буде заповнюватися камінням пошарово, то потрібно мати на увазі, що відбудеться усадка каменів приблизно на п’ять сантиметрів.
  • При порівняно великій висоті габіонів їх частини накладаються один на одного, при цьому сітка, що покриває нижній шар, що є дном наступній насипної частини. Як вже зазначалося, кріплення конструкції проводиться фіксуючими спіралями або дротом із сталі.

Великі і візуально красиві камені потрібно розташовувати по зовнішніх контурах конструкції. Більш дрібні і непрезентабельні осколки насипаються в середню частину габіону.

Конструкція габіону повинна бути стійкою і міцною. Для цього її елементи потрібно з’єднати внутрішніми металевими розпірками з проміжком між ними 0,5 м. Кінці прутів потрібно зафіксувати, щоб конструкція не розвалилася. Робота по монтажу габіону завершується приєднанням кришки до конструкції за допомогою сталевої вдвічі скрученого дроту. На наданих нижче фото можна побачити, як виглядають змонтовані габіони у всій своїй красі.

Відео

Подивившись це відео, ви дізнаєтеся ще кілька корисних рекомендацій:

В цьому німецькомовному відеоролику проілюстрований процес встановлення паркану з габіонів. Переклад не потрібно:

Фото

Как сделать габион своими рукамиПаркан з габіонів

Как сделать габион своими рукамиВ якості декоративної огорожі

Как сделать габион своими рукамиЗміцнення прибережної зони

Как сделать габион своими рукамиЛава з габіонів

Как сделать габион своими рукамиПідпірна стінка

Как сделать габион своими рукамиВеликі камені по краях

Как сделать габион своими рукамиКлумба

Как сделать габион своими рукамиВикористання в будівництві

Как сделать габион своими рукамиПрикраса ділянки

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code