Як зробити фундамент на глині для будинку

Більшості з нас хоча б раз доводилося займатися облаштуванням фундаментного підстави для будівель на своєму заміському ділянці. При цьому багатьом з приватників доводилося стикатися з проблемою підготовки фундаментного підстави на глинистому грунті, яка досить часто зустрічається в наших регіонах.

Саме з цієї причини нам хотілося б ознайомити всіх зацікавлених читачів з тим, як зробити фундамент на глині для будинку своїми руками. Відразу попереджаємо, що всі спроби заощадити на матеріалах при підготовці такої підстави можуть привести до плачевного результату. Справа в тому, що при удаваній грунтовності глинисті ґрунти можуть таїти в собі багато неприємностей, тому що при спорудженні опорних конструкцій на глині необхідно суворо виконувати всі технологічні вимоги.

Способи захисту фундаменту від деформацій

Как сделать фундамент на глине для дома

Навіть нефахівцю зрозуміло, що складність підготовки фундаментів на глинистому грунті пов’язані, в першу чергу, з можливістю його осідання і так званого «спучування». Щоб уникнути подібних неприємностей, необхідно з усією відповідальністю підійти до вибору типу опорної конструкції, здатної стати надійною основою для майбутньої будови. При виборі підходящого для глинистого грунту фундаменту необхідно виходити з таких умов:

 • неприпустимість використання конструкцій блочного типу, які виключають можливість організації кругової зв’язки (використання армуючого каркаса по всьому периметру підстави);
 • підошва фундаменту повинна бути ширше його верхньої частини, що збільшує площу опори і несучу здатність конструкції;
 • наявність надійної гідроізоляції підошви, забезпечуваною будь-яким з відомих способів.

Вибір фундаментного підстави

Как сделать фундамент на глине для дома

Безпосередньо перед вибором типу опорного підстави вам необхідно буде визначитися з наступними параметрами:

 • різновид глинистого ґрунту (глина, супіски або суглинок);
 • глибина його промерзання;
 • відсутність або наявність ґрунтових вод.

Для більшості різновидів глинистого грунту можуть використовуватися найпоширеніші типи фундаментних підстав – палевий або стрічковий. При цьому стрічкове підстава краще всього вибирати в разі однорідної грунту, в той час як пальові фундаменти більш підходять для глинистих грунтів з невеликим вмістом твердих (кам’янистих) вкраплень.

Как сделать фундамент на глине для домаПальово-стрічковий фундамент

При виборі фундаменту слід враховувати величину навантаження на ґрунт, яка пропорційна робочій масі споруджуваного будови. Для полегшених конструкцій (теплиці або сараю, наприклад) цілком підійде пальове підставу або малозаглиблений стрічковий фундамент. Для масивного цегляного будинку вам необхідно буде підготувати блокову або посилену монолітну опорну конструкцію.

Рекомендації фахівців

Как сделать фундамент на глине для дома

При організації фундаментних робіт на глинистих грунтах обов’язково повинні бути враховані наступні моменти:

 1. При наявності на розроблювальному ділянці ґрунтових вод останні повинні розташовуватися на достатньому видаленні від поверхні землі. При близькому їх розташуванні немає сенсу використовувати навіть посилений стрічковий фундамент; в цьому випадку краще відразу орієнтуватися на використання пальових опор.
 2. Особливістю роботи з глинистими ґрунтами є необхідність підготовки для стрічкових і блокових фундаментів якісної підсипки з щебеню, піску або гравію (так званої «подушки»).
 3. Крім того, необхідно подбати і про те, щоб нижня частина фундаментного підстави («підошва») була дещо ширше його верхнього зрізу.

Приклад закладки фундаменту на глині

Как сделать фундамент на глине для домаБутовое підстава

Перед тим як зробити фундамент на глині для дому не зайвим буде ознайомитися з примірним планом підготовки стрічкового підстави для невеликого дачного будови. Повний цикл вироблених при цьому робочих операцій зазвичай описується наступною послідовністю:

 1. Спочатку проводиться розмітка місця розташування фундаментного підстави.
 2. Потім викопується траншея з виїмкою шару родючого ґрунту і поглибленням в глину приблизно на половину метра. Ширина отриманої при цьому траншеї повинна бути більше поперечного розміру фундаментного підстави мінімум в 3 рази.
 3. Під час заливки бетону проводиться ретельне його ущільнення з використанням спеціального електричного вібратора або ручної трамбування.
 4. Після повного висихання бетонної основи необхідно провести його термічну обробку. Для цих цілей фундамент обкладається дров’яними горючими матеріалами, які потім підпалюють. Для підвищення ефективності операції рекомендується зверху закрити траншею металевими листами, що дозволить вам помітно збільшити температуру випалу.

Ви ознайомилися з різними типами фундаментів і основними вимогами до їх будівництва. Тепер нескладно буде вибрати відповідне для вашого будови основу і зайнятися його зведенням.

Відео

Рекомендуємо переглянути відеоматеріал про можливі помилки при будівництві фундаментів, щоб уникнути їх при проведенні робіт самостійно.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code