Як зробити фрезерний верстат

Мабуть, кожен майстер знає, наскільки швидше і якісніше може бути виконана робота, якщо використовуються пристосовані для цього інструменти. Звичайно, деякі види робіт можна виконати і за допомогою підручних засобів, але часто цей процес пов’язаний з чималим ризиком, так і зручним його назвати важко. Так, наприклад, при проведенні деяких видів столярних робіт (вибірка пазів, канавок, шліфування, торцювання) не обійтися без фрезерного верстата. Звичайно, сучасний ринок не відчуває дефіциту в чому-небудь, та придбати таке пристосування простіше простого, але варто відзначити, що ціна на подібні механізми далеко не маленька. Вихід з ситуації є, але для цього потрібно знати, як зробити фрезерний верстат самостійно.

З чого почати?

Якщо прийнято рішення про виготовлення фрезерного верстата своїми руками, знайте, що ця робота потребує певних базових навичок, а також точності і акуратності. Як і в більшості подібних випадків, перш ніж приступати до безпосереднього виготовлення верстата, потрібно скласти докладний креслення. Якщо знань вистачає, то його можна зробити самостійно, якщо немає — то замовити. Можна скористатися готовими кресленнями. Всі наступні роботи потрібно проводити в точній відповідності з кресленням.

Каркас

Якщо говорити в загальних рисах, то фрезерний верстат, як саморобний, так і заводського виготовлення, що складається з металевого каркаса, який виконує несучі функції, дерев’яній або металевій стільниці і електромотора, що приводить весь механізм в дію. Як матеріалу виготовлення можна використовувати металевий кутник або профільну трубу. Хоча цілком можна виконати станину і з дерева.

Кришка

Как сделать фрезерный станокСтіл з технологічним отвором

Ще однією складовою частиною фрезерного верстата є верхня кришка. Для її виготовлення можна використовувати товсту фанеру або обрізну дошку, яку необхідно додатково обробити, щоб поверхня була гладкою. У центральній частині стільниці повинно бути виконано технологічне отвір, через який і буде проходити вал електродвигуна.

Електромотор і підвіс

Наступним етапом робіт по виготовленню фрезерного верстата є його обладнання електромотором. Тут одним з основних моментів, на які варто звернути увагу, є потужність мотора. Дослідним шляхом встановлено, що для більшості робіт по дереву в побутових масштабах підійде мотор, потужністю від 1200 Вт. В принципі може вистачити і меншої потужності, але краще мати запас, та й працювати з потужним двигуном більш комфортно. Що стосується установки мотора, то кращим буде варіант, при якому він буде кріпитися на спеціальному підвісі, регульованим по висоті.

Как сделать фрезерный станокСхема підвісу

Найбільш оптимальний варіант, якщо фреза буде кріпитися безпосередньо на вал двигуна.

Додаткові елементи

Для того, щоб зробити роботу за верстатом ще більш зручною, його можна оснастити додатковими елементами. Так, наприклад, можна виконати верхній затиск, який дозволить фіксувати оброблювану деталь. А також не зайвим буде обладнати систему для збору пилу, в якості якої можна пристосувати старий пилосос.

Как сделать фрезерный станокСистема видалення пилу

Резюмуючи сказане, можна додати, що саморобний фрезерний верстат, якщо його правильно і якісно виготовити, здатний виконувати всі покладені на нього функції не гірше заводського. При цьому кошти економляться досить істотні.

Схеми

Как сделать фрезерный станокКреслення фрезерного верстата з ЧПУ

Как сделать фрезерный станокКреслення деревообробного верстата

Відео

Дивіться відеоматеріал, який допоможе зібрати фрезерний верстат самостійно:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code