Як зробити фонтан своїми руками

Спорудження фонтану на дачній або присадибній ділянці (або ж просто в рідному дворику) не є таким уже складним завданням, як це іноді може здатися.

Подібна конструкція являє собою систему циркуляції води замкнутого типу, частина якої монтується у відкритому вигляді, в той час як інша її частина (більша) зазвичай прихована від нашого погляду. Спрощене влаштування фонтану і принцип його роботи виглядають приблизно наступним чином:

Та частина конструкції, яку ми називаємо зазвичай фонтаном, являє собою не що інше, як просту декоративну чашу з розміщеною всередині форсункою, за допомогою якої вода викидається назовні. Причому форма цієї чаші і форсунки можуть приймати самі химерні обриси (згадайте знамениті фонтани Петродворця і Бахчисарая).

Після викиду з форсунки вода знову набирається в чашу, звідки через спеціальний зливний отвір потрапляє у фільтри грубої і тонкої очистки і за допомогою насоса знову направляється до форсунки. Для регулювання рівня наповнює чашу води в ній передбачено аварійне переливний пристрій.

Декоративна частина

Как сделать фонтан своими рукамиЗ каменю

Розглянемо більш детально декоративну (відкриту) частину фонтанної конструкції.

За основу візьмемо декоративний фонтан невеликого розміру, складена з дикого каменю. Для такої конструкції цілком згодиться будь-який «поганий» камінь, в якості якого можна використовувати наступні матеріали:

  • брухт оздоблювального каменю;
  • річкову гальку;
  • бут і т. п.

Как сделать фонтан своими рукамиСхема

Как сделать фонтан своими рукамиВсе, що потрібно від вас для приготування міцної будівельної основи для фонтану – це замішати вибраний кам’яний лом на міцному цементному розчині і додати в отриману суміш трохи рідкого скла.

Цікавий для розгляду і варіант, що передбачає дизайнерське рішення конструкції, оформленої у вигляді двох чаш, розташованих у два поверхи. При такому дизайні фонтану верхня його чаша може використовуватися в якості накопичувача (ресивера). Концептуальною основою розробки такої конструкції може вважатися імпровізований водоспад, що складається з ряду каскадів.

Добре відомо, що фонтани Петергофа забезпечуються водою з природних ємностей (ставків) рівень яких значно вище площини розташування системи пов’язаних між собою фонтанних комплексів. Така різниця рівнів і відповідна калібрування отворів у проточних трубах створюють необхідну різницю тисків, які забезпечують отримання напору, під дією якого струмінь викидається на висоту до 5-10 метрів (без використання яких-небудь додаткових насосних систем).

Технічна частина

Как сделать фонтан своими рукамиТехнічне оснащення При проектуванні прихованої (суто робочій) частині конструкції особливої уваги заслуговують питання гідроізоляції тих складових фонтану, які відіграють роль проточних каналів або збірників води. Зазвичай на практиці за основу системи беруться стандартні пластикові профілі, з яких збирається основна частина конструкції. Для герметизації швів на стиках використовується, як правило, силікон в морозостойком виконанні; при цьому профілі можуть бути оформлені під наступні види декоративних матеріалів:

  • декоративну кераміку;
  • звичайне скло;
  • камінь.

Крім того, в якості підстави можна використовувати наявні у вільному продажу пластикові баки або лотки всіляких конфігурацій. Якщо ви чітко визначтеся з тим, що хочете отримати в результаті, то при наявному у продажу достатку матеріалів вам це вдасться без особливих зусиль.

Той же трубопровід, наприклад, можна буде виконати з пластикових труб з робочим діаметром 16 мм, які зазвичай з’єднуються за допомогою простої пайки.

Пластикові труби дуже стійкі до корозії – ось чому їх легко можна вмурувати в приховані комунікації фонтану, зовсім не турбуючись про можливості доступу до них.

Цей варіант зручний ще й тим, що для укладання труб вам зовсім не знадобиться яке-небудь спеціальне обладнання (зварювальний апарат, наприклад). Ви цілком зможете обійтися при цьому взятих на прокат паяльником.

В якості насосного агрегату для вашого фонтанного комплексу ви можете використовувати типовий водяний насос, який застосовується в системах індивідуального опалення житлових будинків.

Поради фахівців

Как сделать фонтан своими рукамиПоради з будівництва

  1. При складанні проекту, особливу увагу слід приділити облаштуванню його фундаменту. Незважаючи на невелику навантаження, що надається цією спорудою на ґрунтовий шар, бажано ґрунтовно заглибитися під фундаментне підстава, так, щоб воно було нижче рівня рослинної прошарку і виключало ймовірність підмивання грунту.
  2. У разі необхідності ви можете обладнати систему водопостачання фонтану додаткової напірної ємністю (так званим ресивером). У ролі ресивера може виступити стандартний бачок з пластику ємністю від 50 до 100 літрів, який поміщається зазвичай трохи вище рівня форсунки. У цьому випадку за допомогою насоса можна буде накачувати воду в бачок, а вже потім направляти її самопливом до форсунки. Таке ускладнення конструкції цілком виправдано, оскільки забезпечує сталість тиску струменя до форсунки і підвищує стабільність роботи системи в цілому.

Необхідно обов’язково зливати воду з фонтану з наближенням навіть невеликих заморозків, а також намагатися вкривати його на зиму від бруду і снігу.

Відео

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code